» »

gtx 1060 vs rx 480

gtx 1060 vs rx 480

kyloren ::

Zdravo,

v naslednjih mesecih želim kupiti nov PC. Za moje potrebe razmišljam da bi vzel cpu AMD Ryzen 1700. Ker rad zaigram tudi kakšno igro na visokih nastavitvah (2560x1080), razmišljam, da bi izbral grafično GTX 1060 6GB ali RX 480 8GB. Kaj menite, katero grafično se bolj splačal vzet? Gledal sem tudi GTX 1070 vendar se mi zdi malo predrago vse skupaj. Gledam pa gaming modele gtx, saj so (kolikor imam info) tišje grafične kartice, namreč želim sestaviti tih PC, ker ga bom uporabljal tudi za snemanje zvoka.
Prosim za mnenja, predloge, ka bi vi vzeli?

hvala!
Lep pozdrav
  • spremenilo: kyloren ()

klinker ::

Za to resolucijo vsekakor 1070ko. S 1060/480/580 bos mogu sploh v prihajajocih igrah sigurno porezat nastavitve za normalen FPS.
Tisina pa je odvisna izkljucno od zasnove hladilnika in ne z modelom graficne. Glej pac da vzames tako, ki se ji med idle ugasnejo venti in bos tako med delom imel tisino.
480/580ke bos pa itak zelo tezko dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

kyloren ::

načeloma ne želim glih nad 400 € iti pri grafični, ampak ok to bi še bil pripravljen vzet ...
https://www.mindfactory.de/product_info...

če je ok

drugače pa sem gledal to grafično:

https://www.mindfactory.de/product_info...

chucki ::

Če hočeš tišino kupi takšen sistem, kot ga imam jaz. Vodno hlajenje kraken x62 , ter kakšno gtx1070 z idle 0db. Pa ne pozabi na ssd, ter kakšen hdd wd red serije.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kyloren ::

ok, omenil si red serijo ... kakšna je razlika med red in black wdjih? black so en cajt veljali za kao stabilne - bolj zanesljive diske ...

gddr85 ::

black hitri, glasni, red dokaj tihi, bolj počasni..

hojnikb ::

če hočeš tih hdd, vzami 2.5" izvedbo
#brezpodpisa

smacker ::

Pumpa vodnega hlajenja je glasnejša od dobrega zračnega hladilnika (bequiet dark rock 3 - za AM4 socket moraš naročit free installation kit). Ne pozabit na zero-fan mode napajalnik (evga g3) in dobro kovinsko ohišje z zvočno izoliranimi stranicami (define r5). Gtx1070 ima trenutno navito ceno, za 480eur dobiš že najcenejšo gtx1080. Jaz bi vzel gtx 1060 in se sprijaznil, da bom v kakem prihajajočem špilu izklopil kak požrešen feature (anti-aliasing,..) za 60fps. Ta ma dobro hlajenje glede na ceno: https://www.mindfactory.de/product_info...

kyloren ::

nekaj takega sem na hitro sestavil:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

smacker ::

Pozabil si napajalnik. Izbira diskov total mimo, cheap ssd 120gb nima nobenga smisla, prav tako ne 1tb black. Če 2tb ne zadošča, pač vzameš 2x2tb. Za glasnost diskov te ne rabi skrbet, ker so večina itak off (sistem laufa iz ssdja). Barracuda so dokaj tihi, edino včasih ko se zbudijo spustijo tak kovinski zvok. Rami so samo 2400mhz. Plexi na ohišju kul zgleda, ampak za tišino je kovina z izolirno peno bolj primerna.
Torej raje nekaj takega: http://www.mindfactory.de/shopping_cart...

chucki ::

Moja pumpa ni nič glasnejša ;) Preber si test kraken x62 na guru3d.com
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Predator X ::

smacker je izjavil:

Pozabil si napajalnik. Izbira diskov total mimo, cheap ssd 120gb nima nobenga smisla, prav tako ne 1tb black. Če 2tb ne zadošča, pač vzameš 2x2tb. Za glasnost diskov te ne rabi skrbet, ker so večina itak off (sistem laufa iz ssdja). Barracuda so dokaj tihi, edino včasih ko se zbudijo spustijo tak kovinski zvok. Rami so samo 2400mhz. Plexi na ohišju kul zgleda, ampak za tišino je kovina z izolirno peno bolj primerna.
Torej raje nekaj takega: http://www.mindfactory.de/shopping_cart...


Ne tolk cheap plat, 8 jeder - 8 jeder in še enkrat 8 jeder. Če se slučajno to navije tista "plata hitr zadnjič zapoje"

Res ste smešni...

gddr85 ::

če je omejen budget in se ne lovi glih zadnjih mhz-ov je plata ok, sploh, če se ne bo navijalo..

smacker ::

chucki je izjavil:

Moja pumpa ni nič glasnejša ;) Preber si test kraken x62 na guru3d.com

V idle ma 33db medtem ko lahko na dobrem air coolerju izklopiš fane in maš 0db ;) Res da je pod 40db vse tiho za normal userja, ampak v silent okoljih (profesionalno snemanje zvoka) se je treba spustit pod 30db.
Da razlike v ceni (100eur), možnih okvar (puščanje, pump noise,...) in krajše življenjske dobe ne omenjam. Če ne navijaš v extreme, težko upravičiš vodno hlajenje. Razn da je pač fancy.

kyloren ::

thx za predloge. Ja budget sem si omejil nekje v rangu 1300 do max. 1400 €. Več diskov sem izbral zaradi tega ker imam različne podatke katere želim imeti ločeno, tudi če kdaj odpove en disk da pol ostale stvari imam na drugem disku. Nevem pa če zadostuje 550 W napajalnik pri večjem število diskov.

dolenc ::

chucki je izjavil:

Moja pumpa ni nič glasnejša ;) Preber si test kraken x62 na guru3d.com


Seveda je, ne bluzi, če maš nekaj kar vibrira in ni izolirano(pumpa je direkt na cpuju) bo seveda slišno, kolk se bo slišalo je pa odvisno od drugih zvokov, okolja, same kište. Če je okolje bolj glasno, potem bo seveda "neslišno".

Sigurno bo pa pumpa + 2 ventilatorja glasnejše koker 2 ventilatorja.

Pa še ker sem ravno 2560x1080 user in imam rx480. Je čist vredu kombinacija, računej da imaš 33% več pikslov kot standard 1080p, temu primerno tud pade zmogljivost, če primerjaš s testi na netu, tam 20-30% zgubiš. Obe grafi sta čisto solidni, kašno nastavitev boš moral "potweekat", ampak to boš tudi pri gtx1070, če ti gre v budget, bo seveda boljša. Med nvidio pa amdjem pa neke hude razlike v zmogljivosti ni, vzemi kar najdeš ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

chucki ::

Si mogoče lastite vodno hlajenje, da lahko obsojate, da bluzim? Pa rx480 je švoh tudi pri 1920x, če igraš kakšen players unknown, tako da tudi tukaj se motiš prijatelj. Sem si jo lastil skoraj leto dni ;) Med rx480 pa gtx 1070 je razlike sigurno 30% ali pa tudi več.

Malce ego znižat pa prebrat opis

http://www.guru3d.com/articles_pages/nz...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

hojnikb ::

mel vodo in zracno in ni primerjave. V idle tudi najbolsa voda nebo tako tiha kot zrak.
#brezpodpisa

dolenc ::

Ne rabim nič brat. Sem mel assetekov aio(kar je kraken in večina ostalih "vodnih") in sedaj imam "custom" vodno. Sej ni neke znanosti zadej, če se premika bo oddajalo zvok, več takih stvari kot imaš glasnej bo. In tud na custom vodnem bo pumpa glasna, prednost je samo da se jo da izolirat od ohišja, med tem ko se pri aio še ojačajo vibracije, ker se drži procesorja.

Fora, da je vodno lahko tišje je sam v tem, da lahko lepo razporediš hladilno površino po radiatorju(ih) in imaš veliko površine pri majhni debelini, tako da lahko ventilatorji z malo obratov "veliko hladijo". Pri zraku pa je veliko hladilno telo, velik heatsink, ker drugače fizično ne gre. In rabiš prepih, da ga ohladiš. Potem pa še ves zrak mešajo v ohišju in spet rabiš ventilatorje da spumpajo toploto vn.

Tako da je komot 2x500rpm + pumpa tišje kot 2x1000rpm ventilator (ja na pamet sem si zmislil vrednosti).

In na koncu je itak sam kolk si občutliv na zvok, kakšen zvok je(brenčanje, piskanje, šumenje) in kako hlasno okolico imaš.
Seveda pa ne moreš rečt da je vodno, sploh pa aio, tišje kot en dober zračen cooler, ker pač ne more bit.

damirez ::

Za kaj za tvoje potrebe potrebuješ 16 niti? Kaj počneš z računalnikom?

tikitoki ::

klinker je izjavil:

Za to resolucijo vsekakor 1070ko. S 1060/480/580 bos mogu sploh v prihajajocih igrah sigurno porezat nastavitve za normalen FPS.
Tisina pa je odvisna izkljucno od zasnove hladilnika in ne z modelom graficne. Glej pac da vzames tako, ki se ji med idle ugasnejo venti in bos tako med delom imel tisino.
480/580ke bos pa itak zelo tezko dobil.


Kolk ste dolgocasni s to nebulozo o tisini med delom. Razen, ce racunalnik ne premore nobenega drugega ventilatorja, kar je izredno malo verjetno, bo ucinek zanemarljiv.

kyloren je izjavil:

načeloma ne želim glih nad 400 € iti pri grafični, ampak ok to bi še bil pripravljen vzet ...
https://www.mindfactory.de/product_info...

če je ok

drugače pa sem gledal to grafično:

https://www.mindfactory.de/product_info...


320 EUR za GTX 1060 je veliko. CE ti 100 EUR ni velik problem, se stegni do GTX 1070. MSI ima sicer soliden hladilnik, za GTX 1070, ki si ga linkal pa ne vem.

BTW, ta mesec pride ven GTX 1070 Ti, jaz bi pocakal in videl kako in kaj (tko si omenil ,da kupujes v roku meseca).

Druagce pa imas 3 Gb verzije GTX 1060, ki se zacnejo pri cca. 210 EUR, jaz bi vzel eno od njih, prihranil denar in hitrje nadgradil graficno kartico v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

kyloren ::

Za kaj za tvoje potrebe potrebuješ 16 niti? Kaj počneš z računalnikom?

Načeloma niti ne rabim, delam več ali manj z audio programi in vts plugini, za dobro voljo pa tudi malo unityija ter animacije z maya in podobne reči. Sem razmišljal o ryzen 1600 pa sem pol brskal po spletu pa videl da se pol že tudi splača vzet 1700. Rad bi za naslednjih nekaj let imel malo miru z "posodabljanjem" strojne opreme ... Nisem pa tu ekspert, tako da prosim za čimveč mnenj :)

320 EUR za GTX 1060 je veliko. CE ti 100 EUR ni velik problem, se stegni do GTX 1070. MSI ima sicer soliden hladilnik, za GTX 1070, ki si ga linkal pa ne vem.
BTW, ta mesec pride ven GTX 1070 Ti, jaz bi pocakal in videl kako in kaj (tko si omenil ,da kupujes v roku meseca).
Druagce pa imas 3 Gb verzije GTX 1060, ki se zacnejo pri cca. 210 EUR, jaz bi vzel eno od njih, prihranil denar in hitrje nadgradil graficno kartico v prihodnosti.


Ta mesec še ne bom nakupoval, tako da bom videl ali padejo cene za 1070. MSI gaming model poznam in vem da je zelo tiha.

Našel sem da bi naj bila ta kar tiha grafična kartica? Ima kdo izkušnje, mnenja?

https://www.mindfactory.de/product_info...

meho7 ::

mojster_joni ::

amdjeve kartice so trenutno precenjene ker je gpu mining spet profitabilen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291118995 (7449) easyrider3
»

Alibaba grafična karta

Oddelek: Kaj kupiti
131000 (746) smacker
»

Je moj napajalnik dovolj močan

Oddelek: Pomoč in nasveti
193246 (2868) D3m
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395193280 (156992) Predator X
»

Katero GTX 1070 kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172202 (2011) pegasus

Več podobnih tem