» »

Windows 10 - EFI particije

Windows 10 - EFI particije

xklemen ::

Pozdrav vsem,

imam sledeči problem, ko sem kupil računalnik je bil notri nameščen SSD disk M2 120 GB z Win 10 pro in 1TB klasični, takoj sem zamenjal 1TB z novim SSD diskom Samsung 850 EVO in prekopiral vse particije na novi disk (+ za vsak slučaj na 1TB) s programom EaseUS.
Zadevo je vse uspešno kopiralo, Win so se normalno bootali ampak potem ko sem formatiral primarni (120 GB) disk se zadeva ni več bootala .. Iz druge kopije sem nato nazaj prekopiral EFI particijo in se je uspelo spet zagnati..

Problem je pa sedaj sledeči, da imam tri particije, ki vsebujejo BOOT datoteke, kako lahko preverim katera je prava? :)
Oziroma kako nastavim da bo samo tistih 260 MB kot je privzeto. (Priložena slika)

Zahvaljujem se vam za pomoč.
 Slika particij

Slika particij



Na Disku D: je sledeče:
 Vsebina D diska

Vsebina D diska


Lp, Klemen

Riff ::

po mojem je sedaj pravi boot: disk 0 59gb velikost particije, če so tle zopet naloženi win 10 , lahko odklopiš tadrug ssd pa samo zaženeš s 120gb ssd jem pa se bo prec videlo

xklemen ::

Na 120 GB (2x 59 GB, particije sem sam ustvaril ko sem formatiral disk) ni gor OS, tako da predvidevam da če vzamem ven 240 GB Samsung 850 EVO nebo zagnalo nič ...
Najbolje bi bilo preizkusit da vzamem 120 GB disk ven, vendar je M2 in če želim priti do njega moram cel prenosnik razdret, kar pa nebi rad..

 msconfig

msconfig

Riff ::

aja tle gre za prenosnik, ja potem je prava boot particija na 240gb disku

konspirator ::

Zgodovina sprememb…

Evolve ::

Formatiraj dodaten disk.
TUKAJ Prenesi orodje za kreiranje windows 10 namestitve
po formatu poženi boot iz usb ključka
Pri okencu kjer se izpiše namesti zdaj, izberi popravi
pusti da pride do konca, in resetiraj računalnik.

Orodje bo kreiralo novo boot particijo na ssd-ju, kjer imaš windows 10 namestitev. Kot imaš sedaj urejeno, je boot zapis kjer so poti do sistemov na dodatnem disku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320574009 (31409) hariscorale
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311050 (8949) Machete
»

Nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
403120 (1997) turob
»

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Oddelek: Programska oprema
163581 (2733) Wakiii

Več podobnih tem