» »

Flashanje Xiaomi naprav

Flashanje Xiaomi naprav

««
3 / 10
»»

peglezn ::

men na global stable 8.0.3.0 lih tko kaže notificatione samo z belo ledico, ne glede na to kero barvo nastavm

thed0g195 ::

Dirty flash uspel iz Updater appa, je pa blo treba se vseeno reflashat SuperSU. Ampak disablani appi so ostali disablani. LightFlow zdaj pri testiranju posameznega notificationa utripa pravilno barvo, prej je ni, tak da sklepam, da je to reseno.

Glede na to, da ima MIUI ze moznost spreminjanja barv za 3 sistemske aplikacije, res nevem zakaj niso razsirili konfiguracijo do te mere, da dodas druge aplikacije v seznam in jim izberes barvo. Na voljo je namrec kar nekaj barv - a za 3 aplikacije. Polovicarsko. No vsaj bolje kot v AOSP. Tu so tudi pri Googlu cisti debili, od Nexus One dalje namrec vgrajujejo RGB LED, a sistem sam ne omogoca kontrole barv, niti ni sistemskega APIja, da bi developerji v aplikacijah to uravnavali, saj ne delajo na vseh napravah. Ce pa aplikacija nima podpore za LED, si pa v temi. Tu pride do izraza LightFlow.

Tinaamalaa ::

Enako, dirty flash (prek updaterja) iz 6.11.3 na 6.11.10 je sel super, razen SuperSU sem mogla ponovno flashat in nastavit DPI... Za freez aplikacij uporabljate titanium backup, ali kateri drug?

ncc2000 ::

sta vidva na xiaomi.eu weekly ali se na china dev?

Tinaamalaa ::

EU weekly :)

thed0g195 ::

Tinaamalaa je izjavil:

Enako, dirty flash (prek updaterja) iz 6.11.3 na 6.11.10 je sel super, razen SuperSU sem mogla ponovno flashat in nastavit DPI... Za freez aplikacij uporabljate titanium backup, ali kateri drug?


Titanium Backup ja, je preverjena roba, itak pa je super za backup aplikacij in njihovih podatkov. Sicer je glede tega MIUI backup tudi zanesljiv.

Ceprav je lightflow v testu konfiguracije prizgal barve, se vedno ne dela LED pri aplikacijah, ki ga drugace ne podpirajo same. Ena takih znanih je Instagram. Bom pa probal se enablat accessibility mode za LightFlow, mogoce potrebuje to.

tenchu ::

Lahko naredim zahtevo za odklep bootloaderja še preden dobim telefon? Da mi ne bi bilo potrebno potem čakati.

Tinaamalaa ::

Da:)

vilonja ::

Tudi sam flashal prek updaterja in zdaj v dveh dneh uporabe nisem opazil, da bi bilo kaj narobe.

Sem na xiaomi.eu forumu malo povprašal kako updajtati. Tudi sami so napisali pod roms download, da se updata preko aplikacije.

Seveda ne škodi če imaš narejen backup.

https://xiaomi.eu/community/threads/upd...

Ko applyaš update ti očitno skripta naredi vse potrebne wipe, tako da ni treba nič sam delati.

Miami_T ::

Tinaamalaa je izjavil:

... Za freez aplikacij uporabljate titanium backup, ali kateri drug?

Sicer imam kupljen TB še iz časov ICS verzije androida, ampak zaradi enostavnosti uporabljam za freeze aplikacijo App Quarantine.

Tinaamalaa ::

Sem sprobala se Nexus Experience ROM 6.0, ta je super stabilen, hiter, brez bloata, samo 450MB + pico GApps, ce bi rad kdo sprobal...

vilonja ::

@Tinaamalaa

Kako je pa kaj multitasking (optimizacija rama) in baterija?

Namreč zdi se mi, da na mojem redmi note 3 pro 2gb ram malo hitro zmanjka. Ob koncu dneva ga lahko spuca tja največ do 600mb prostega pomnilnika.

Sem na na xiaomu.eu romu.

klinker ::

1,2-1,6gb rama kuri tudi moj Nexus s stock Androidom, pa ni tezav z delovanjem.

Tinaamalaa ::

Ja sej to je podobno kot Nexus, enako AOSP samo da je se par CM featurjev.
Imam pa Radon kernel, ki si ga nastavljas po zelji...

YesPeace ::

Mene pa zanima, če je imel kdo probleme z tem da nov telefon (v mojem primeru xiaomi 3S, 3MB, 32GB) ob vztavitvi SIM kartice napiše no service... nikakor ne najde signala, karkoli naredim. malo sem bral po stricu googlu in zasledil, da je možno da bi težavo režil z flashanjem telefona in da mu naložim gor drugi ROM, da bi lahko s tem odpravil težavo.

Mi lahko kdo kaj svetuje? ker TOP ONE se ne odziva na vprašanja in prošnje... še vedno lahko kliknem na dispute...

Lp,

fopi ::

Sem prebral celo temo o flashanju, pa še kaku drugo od xiaomija zraven pa nikjer ne najdem kje se downloadajo originalni
-EU ROM
-GLOBAL ROM
-TWRP

in kje se zahteva unlock bootloaderja?

Mogoče bi se to moglo napisati kot sticky na vrhu teme?

Tinaamalaa ::

Ja res je vse skupaj zakomplicirano napisano, si lahko vzamem 1x cas pa bolj na kratko opisem postopke...

EU ROM
Global ROM
Uradni TWRP
Zaprosi za unlock in prenesi MiUnlock

Slabo si iskal...

Nexus Experience 10.4 MM + Radon kernel 3.0.1 na 2GB modelu RN3

fopi ::

Hvala za linke.

Mislim, da drugi in četrti link ne delata. Za unlock sem sicer že našel. Za global pa če gre iz http://en.miui.com/download-314.html tudi (in je še samo chinese ROM).

Če prav razumem za MI5s ni EU ROMa MIUI8.1 ampak samo MIUI8 verzija?

A je še kje kak dober vodič za vse to, ker z tistim opisom na xiaomi.eu strani se bom moral zelo potruditi, da bom kaj naredil?

Če prav razumem so zdaj EU weekly in china developer na verziji 6, stable pa na 8?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

Tinaamalaa ::

Najprej mores odklenit bootloader...zaprosi za unlock
Za mi5s mas MIUI 8 6.0 tu: https://www.androidfilehost.com/?w=file...

fopi ::

Če bo kdo rabil je tu še vodič:

http://en.miui.com/thread-411190-1-1.ht...

ncc2000 ::

Tinaamalaa je izjavil:


Nexus Experience 10.4 MM + Radon kernel 3.0.1 na 2GB modelu RN3



Kakšna je cifra na stock romu in koliko je hardware pospešen napram stock, če sploh je?

Tinaamalaa ::

76k, CPU ni overclockan sploh, ceprav lahko izberes ko instaliras Radon kernel, ampak jaz nisem...

Razliko naredi fiops i|o scheduler, impulse cpu gov, dynamic fsync, ter ostale optimizacije v kernelu

Fif55 ::

Se je komu na Xiaomi telefonu zgodilo, da so mobilni podatki vedno aktivirani?
Če tudi daš mobile data off, se prižge nazaj, onemogočiš "enable data and WLAN roam"... Edino kaj pomaga, da se APN podatki spremenijo in se ne more povezati, dokler ni pravih podatkov.

peglezn ::

ne, se mi je pa zgodil da se niso hotl vklopt oz sm mogu rebootat da so se.

klinker ::

Tinaamalaa je izjavil:

Ja res je vse skupaj zakomplicirano napisano, si lahko vzamem 1x cas pa bolj na kratko opisem postopke...

EU ROM
Global ROM
Uradni TWRP
Zaprosi za unlock in prenesi MiUnlock

Slabo si iskal...

Nexus Experience 10.4 MM + Radon kernel 3.0.1 na 2GB modelu RN3



Bemu sunac, za Note Redmije je bistveno vec izbire pri romih kot na malih Redmijih ;(

Zaphod_B75 ::

Xiaomi redmi note 3 (MTK) - sem se prijavu za odklep, snel unlock tool , sam zdaj ga ne morem spravit na developer rom. Tukaj: http://en.miui.com/download-301.html snamem dol zip, dam v root folder. V updaterju izberem choose update package, izberem zip -- getting info in pol mi javi Can't verify update Couldn't verify this update, please try others.
What do?

Tinaamalaa ::

Trenutno si na stable?

Ponavadi ne gre in moras z MiFlash flashat v EDL mode fastboot ROM za tvoj RN3 MTK

Zaphod_B75 ::

Trenutno sem na MIUI 7.0.919 Stable.

Kaj moram narest da pridem v EDL in flasham, a obstaja kakšn topic z koraki?

Zaphod_B75 ::

.
.
.
Edit Namestil sem flashtool, najdu tole temo: http://en.miui.com/thread-290959-1-1.ht...
Grem v fastboot, zaženem edl.cmd in se normalno kako da nije ništa telefon reboota v sistem :-/ .

Cela znanost samo da bi lahko odklenil tel. in vrgu gor nek normalen cm13 rom.

Zgodovina sprememb…

Tinaamalaa ::

Si omogocil developer options in USB debugging?
MiFlash ga zazna v fastbootu?

Zgodovina sprememb…

ncc2000 ::

Redmi 3s prime 3/32
Preizkušenih nekaj romov, glede zmogljivosti in trajnosti baterije zaenkeat najbolje kaze custom xperiji na osnovi cm13. Je tudi najbolj primeren za custom app build, je prazen, okoli 500 M ga je. Ni veliko custom buildov out, je še relativno nov produkt, tudi bugi hitro poletijo, če se afnaš s prilagajanji stock variant.
@tinaamalaa ob updatu kernela se v obstoječemm sw-ju ne spremeni nič, drži?

speeedy ::

Sem nov lastnik Note 3 Pro(3gb). Kateri MIUI based rom mi priporočate? Trenutno imam Global 8.0.1.0.0, ki najbrž sploh ni uraden. Želim, da je rom čimbolj stabilen in pa da ima root. Morda xiaomi.eu ali uradni Global/China. Kakšna je sploh razlika med EU in Global?
Telefon je kupljen z efoxa, zgleda, da imam bootloader že odkljenjen vendar raje še tu preverim;

fastboot oem device-info
...
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: true


Telefone sem v preteklosti že flashal, je postopek flash twrp preko fastboot in nato flashanje roma prek recovery ok, ali je potrebno še kaj drugega naprimer posebaj flashati še Gappse in SuperSU? Hvala za pomoč.

Tinaamalaa ::

Ja, bootloader mas odklenjen.
Priporocam ti miui pro;
http://miuipro.ru/rommgr/device_view/468

Sicer je samo angleski ali ruski jezik, ima pa supersu ze nalozen, podoben kot xiaomi.eu, ki pa ima tudi slovenski jezik...

Global/China so uradni ROMi, ki pa ne priporocam, ker je boljsi miui pro ali xiaomi eu (brez navlake)

ledd ::

Imam Xiaomi mi max. Mi lahko kdo razloži tole, kar sem jaz preveril z ukazom fastboot oem device-info mi izpiše:

(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: false
(bootloader) Device critical unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: false

Vse mi pokaže, da imam na false, opazil sem da imam še eno več postavko tu in sicer "(bootloader) Device critical unlocked: false"?
Mi lahko kdo razloži te postavke?
Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.

speeedy ::

Prosim za pomoč. Delal sem po tem vodiču in vse je šlo ok, nato me je twrp vprašal še želim namestiti še SuperSU in kliknil sem yes. http://www.izberixiaomi.si/namestitev-x...
Telefon se je nato takoj ugasnil. Sedaj sem ujet v bootloopu, v recovery ne morem, v fastbootu pa mi pise da je bootloader zaklenjen in ne morem flashati in bootati recovery. Kaj naj storim? Lepo se zahvaljujem za napotke, upam, da se ga da nekako usposobiti?

vilonja ::

Mogoče probaj še enkrat odkleniti bootloader preko fastboot moda.

speeedy ::

Bootloader je bil v startu ze odlenjen... Mi ga je pa uspelo zbuditi z edl modom in flashom Global roma preko MiFlasha. Kako je mogoce, da se je zaklenil kar sam od sebe in prisel v bootloop? Bom sedaj imel kaksne tezave z odklepom in nadaljnim flashanjem, naj zaprosim za odklep?

ncc2000 ::

A še nisi? Daj, nikoli ne veš...

Ponavljam vprašanje:
@tinaamalaa ob updatu kernela se v obstoječemm sw-ju ne spremeni nič, drži?

Tinaamalaa ::

speeedy je izjavil:

Prosim za pomoč. Delal sem po tem vodiču in vse je šlo ok, nato me je twrp vprašal še želim namestiti še SuperSU in kliknil sem yes. http://www.izberixiaomi.si/namestitev-x...
Telefon se je nato takoj ugasnil. Sedaj sem ujet v bootloopu, v recovery ne morem, v fastbootu pa mi pise da je bootloader zaklenjen in ne morem flashati in bootati recovery. Kaj naj storim? Lepo se zahvaljujem za napotke, upam, da se ga da nekako usposobiti?


Moras zaprosit za unlock BL. Zaklenil se je bootloader, zato lahko gres samo v fastboot...z MiUnlock ga odkleni v fastbootu, ko ti odobrijo.

Kernel spremeni software kernela ja, nekateri majo moznost izbire overclocka CPU, ampak ce tega ne izberes nima nobenih negativnih ucinkov na telefon...
Vedno lahko dirty flashas ROM in spet imas stock kernel, ali pa razpakiras boot.img iz datoteke ROMa in ga flashas.

P.s vedno, ko flashas fastboot ROM se zaklene BL. Samo preko EDL in MiFlasha gre flashat, ce je zaklenjen BL.

Zgodovina sprememb…

speeedy ::

Sem zaprosil za odklep, upam da mi bodo hitro odobrili. Ni mi jasno zakaj ponovno zaklepajo bootloader, ce je bil ze odklenjen. Rootati se ga verjetno tudi ne da, dokler ga ne odklenem. Kako vem kateri xiaomi.eu rom je stabilen? Pri najnovejsem weekly se mi je sesuval ze med setupom (settings FC).
Pa se nekaj vprasanj v zvezi z MIUI:
-se lahko fingerprint nastavi tudi za zaklep,
-se lahko tipkovnico nastavi tako, da je zgornja vrstica s stevilkami vedno prisotna - kot npr. Samsungova
-je mozno spodnje gumbe se dodatno nastaviti, naprimer longpress za Last App, nek dolocen app itd. ?

Tinaamalaa ::

Sam si ga zaklenil, ko si flashal v edl z MiFlash si izbral clean all and lock... Saj tako je prav, drugace ne gre flashat v edl.

Potegni MiUnlock, se prijavi v Mi racun s katerim si zaprosil za odklep ter bootaj v fastboot mode, povezi z kablom in stisni unlock.

fopi ::

Danes sem dobil Mi5s iz Grossoshopa. Zgledal je originalno zaprt.

Na telefonu je V8.0.15.0, na en.miui.com pa je zadnja verzija V8.0.10.0.

Ali je na telefonu zadnji rom in še ga pač ni na en.miui.com ali je to neka trgovinska verzija?

Tinaamalaa ::

Verjetno trgovinska...

RN3 overclock, stabilen...

ncc2000 ::

Se da downclockat tud?

Tinaamalaa ::

Ja, GPU na 133MHz(stock je 266minimum)
CPU pa kot je na sliki je minimum.

Dimnik ::

Je opazna razlika?

Tinaamalaa ::

Ni, ker je ze na stock frekvenci hiter in snappy (v dev. options moras izklopit "vse tri" animacije, ce hoces, da je snappy :)

Se pa pozna, ce igras kako zahtevno igro ali full HD film.

Dimnik ::

Misliš.animacija okna, prehoda in trajanje animacije? V možnosti za razvijalce?

Tinaamalaa ::

Ja :)

Dimnik ::

Tinaamalaa je izjavil:

Ja :)

Sem izklop, pa da vidimo....tnx
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543193166 (7102) RockyS
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828139 (10848) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899162444 (71681) Prebeznik
»

MIUI Q&A

Oddelek: Mobilne tehnologije
419068 (5484) FireSnake
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335285 (18337) BOCo.

Več podobnih tem