» »

Vprašanje glede izbire Windowsow

Vprašanje glede izbire Windowsow

Pro2Type ::

Mene pa zanima, katere windowse naj naložim na moj PC, saj me zanima pod katerimi bodo najbolje tekle igre!

Moj pc:

Intel Pentium 4 2.4 GhZ / 533 MhZ
Ati Radeon 9100 / 64 MB
256 DDR Ram
Matsonic Plata
40 GB Disk

Kaj priporočate : MILLENIUM ali XP
  • premaknilo: bastadu ()

OmegaBlue ::

Vsekakor XP pozabi na windows ME.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

karafeka ::

Novejše igre ti bodo sigurno delale na xp. Problem je v starejših igrah pisanih še za dos (če si tak nostalgik, kot jaz ko špilam večinoma le starejše igre). Potem je najbolje, da nardiš dual boot, ampak ne z win ME (ko so za en drek) ampak z win98SE.

Sicer pa izberi XP, so stabilni, varni, hitri, podpirajo šodra še pa še, prepoznajo celo pralni stroj pa mikser ;)))

Dusko ::

Hm priporočam ti amo še da dokupiš eno palčko ramov:) da jih bo 512 in pol boš lahko še bolj mirno spal :) seveda pa winxp z vsemi dodatki kot je windows xp plus in microsoft digital media plus :)

SatjaSatja ::

Če boš vzel XP-je vzemi Professional in ne pozabi takoj inštalirati service packa, saj so brez njega za en k.
S.L.

BigWhale ::

Banzai!

Kaj imajo WinXP, cesar v Win2k ni in je _NUJNO_ potrebno za delo?

Poleg zaobljenih robov oken? ;>
In bebaste izbire barv :P

andrej ::

BigWhale: kaj imajo w2k kar DOS nima in je _NUJNO_ za delo?
Take teme smo ze imeli, vsak pa se naj odloci zase. Jaz v glavnem vem, da zaradi System Restore, Remote Desktop, ICF in ostalih malenkosti se bolj splaca XP.

SatjaSatja ::

V bistvu nč, sam če boš vzel 2K si pa res prej obvladi še rama
S.L.

V-i-p ::

SatjaSatja, ja to bo :D. Ravno obratno... Za xpje več rama, kot za win2k.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

lopov ::

Ja no, zakaj ven vlacit win2k, ce pa tip v vprasanju napise samo Millenium ali XP? Ne me narobe razumet, nimam nic proti Win2k, a kot ste najbrz opazili, se jih legalno skorajda ne da vac kupiti :))

Aja, se mnenje: pozabi na Millenium ... Ko sem jih dobil sem 1x nalozil, pa so bili samo problemi. Zdaj skatla sameva na polici in nimam niti srca, da bi nasel nesrecnika in mu jih podtaknil.

Nabavi vsaj se 256Mb rama in nalozi XP.

b.

pingo76 ::

Jaz bi kar po win2000 segel. XP-jev nimam rad sploh. Razlogi:
- Težijo z nekimi stripovskimi okenci (nonstop nekaj tečnarijo in so sploh ah in oh pametni;(( )
- Pokemon izgled (Fuj)
- Preveč prostora porabijo
- Gonilniki na Nvidia in ATI so za win2000 že nekaj časa odlični (prej pa križ)
- Odzivnejši (p4 2.4, 512 pc 2700, intel 865)
- Ni send reporta (nadležno!!!!)
- System restore? Bah, ghost je zaneslivejši!
- Nikakršnih težav spljoh (Za XP-je pa pa upam trditi da jih je še vsaj 100X toliko kolikor sem jih jaz opazil in ugotovil da to ni zame!)

Že res da se da mnogo nadlog WinXP izključit, stweakat samo meni se ne da tega počet v nedogled. Poskusil sem Win2000 in se zaljubil. Po nasvetu ima zdaj 9 od 12 prijateljev (pa en cel bataljon strank) kar Win2000 (prej XP) a tokrat z nasmeškom na obrazu. Tisti ki pa so ostali na XP-ju pa pravijo, da so se preveč navadili na izgled ipd. in ne menjajo.

To so moje izkušnje, nebi pa rad začel vojne XP - sux. Meni so fuj, nedvomno pa je nemalo ljudi ki je z njimi povsem zadovoljno (best os ever).
Zanimivo je pa to, da vidim okoli vedno več Win 2000 (XP-jev je še vedno full ampak Win2000 niso več taka redkost :) ).

Še zanimivost... Moja punca je prva težila po instalaciji XP!!! Citiram: Dej spravi to sranje dol z mojega računalnika in dej mi gor Win2000 ali pa Win98SE...

CaqKa ::

pokemon?
tvoje sestra je pa pač baba.. čist logično ;)
ghost je zanesljivejši? hmmm s tem mi namiguješ da svoje tako opevane w2k ghostaš vsaj enkrat na mesec. em jaz mojih xpjev ne rabim sploh :)

Mercier ::

Moja največja zamera XP-jem je prevod v domorodščino. Ko me folk gnjavi, sploh ne vem zakaj gre. :D

( + ona fora, da explorer včasih kategorično zavrne brskanje po mreži)

perci ::

CaqKa: A ti vsak mesec delaš system restore? Kaj pa delaš z mashino? Testiraš viruse?

mare87 ::

Meni XP sploh ni všeč. Nekaj razlogov:

- če laufaš XP brez ponovnega zagona ti po 3 urah začne počasi delat (mam 256 rama mogoče je to krivo?)
- Igrce delajo počasneje (na 98SE leti:D)- s tem mislim, da malo štekajo
- v 3d Marku 2001 SE dobim 100 pik manj (kot v 98SE) pa še malo slika "trza" oz. šteka...
- nekaj mape zafrkavajo ko kako igrco gor vržeš (v stilu: modifiying this folder will affect all users who log on this computer) sem pa prijavljen samo jaz. Zakaj to piše?

+ Je stabilen (bolj kot 98SE)
+ Uporaben (multimedijski)

Ps: Moram si zrihtat Win 2000+sp3

lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

R33D3M33R ::

Millenium ali XP? Sploh ni pomislekov --> XP. Če si boš Millenium naložil bo ti sicer porabilo manj sredstev, a stabilnost je pa grozna. Vem, sem se mučil z njimi skor eno leto, hvalabogu mam zdaj xpje.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

pingo76 ::

CaqKa:
1. Prvič so bolje preberi moj post! (ni sestra mapak bodoča žena;(( )
2. Ghost je pač insurance pred zlom. Image gre nato na pc od moje drage in obratno... (kmečka verzija mirroringa:D:D :D ) Nisem ga še uspel koristiti ker prehitro menjavam hardver:D
3. Pokemon izgled se mi zdi ravno pravšnja beseda saj je privzeta podoba XP-jev prav groza.

CaqKa ::

@saša
how true :)

@perci:
kje sem pa jaz rekel da izvajam system restore vsak mesec? jaz ga ne izvajam ker mi mašina laufa po več dni skupaj brez problema... system restore sem pa do zdaj pognal enkrat in takrat je pomagal... pa z njim sem si manj dela naredil kot pa recimo z ghostom.

@mare87
prvi minus: bwahahah; daj no
drugi minus: mogoče malo, čisto malo. treba vedet da je dx9 delan z mislimi na winxp in naprej.
tretji minus: 3d mark je blef, prikazuje pa le kak vlkega luleka maš pred sosedom (končni sklep je pa seveda, da ga imata oba s sosedom majhnega:D )
četrti minus: nikoli opazil

@pingo76
1: sorry! pa well luck v zakonu.

3: hmmm. nikoli slišal za stile? potem takem je macos X tudi pokemon, pa kde ?

mare87 ::

- je res začne štekat, ker sem ga že dve noči pustil laufat po 8 ur pa vedno isto (mogoče je krivo to, da nimam gor SP1 ali SP2 popravka)
- no ja 3d Mark ni glih blef:)
- tisti warning se pokaže če hočeš kakšno mapo v startu zbrisat

lp!

CaqKa ::

daj v taskmanageru poglej kaj ti tak resurse žere.. ker t kot ti praviš je malo nenormalno...

Gh0st ::

Kaj je pa narobe z Windows 2000?! Po mojem mnenju so to najboljši windowsi ever!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

CaqKa ::

za svoja leta so res kr dobri... sej ni nihče reko, da niso vredi.
drugega dela pa nebom komentiral ker je brezveze komentirat če sam nimaš nekih argumentov za to.

Jst ::

w2k+sp3 = teden dni prižgana mašina bres restartanja. Vsak dan laufa delphi, ultraedit, contol center za bazo, sql monitor, winamp (ko sem za mašino); emule, kazza lite (ko me ni). Na mašini pIII 1Gz, 256rama.

Bi to lahko delal z xpji? Iz lastnih izkušenj VEM da ne.

Sicer pa nimam nič proti xpjem, samo zame niso najbolj uporabni.
Všeč so mi teme, slika na desktopu je super (pri povečavi ali pomanjšanju se uporabi bicubic resample), skratka zgledajo zelo fancy in prav je tako! Samo še kakšen sp ali dva in xp here i come.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

andrej ::

Jst: Trenutno imam XP-je, ki laufajo brez reseta 14 dni. Instalacija se je prva instalacija, ki sem jih instaliral decembra 2001.

karafeka ::

Ja sej, ko sem imel še win98 (da ne govorim o win95) sem jih moral vsak mesec na novo inštalirat, da mi je vse laufalo. Zdej mam pa XP-je ,prva inštalacija, svašta programov gor, razširitvenih kartic ko listja pa trave, pa vse deluje optimalno. Pa še hitrej se mi zalaufajo ko win98, pa mam 64 RAM in 416 MHZ!!!!!

Ziga Dolhar ::

Glede tistih cvetk o uptimeu -- 25 dni, Windows XP RC1 in 26 dni final verzija.

Potem so me pa zaj* gonilniki od grafike ://.
https://dolhar.si/

Klemenn ::

ja, to je pa rc..k še niso najbrž bugov uspel implentirat :D

CaqKa ::

sej kaj drugega kot pa gonilniki od grafike ti ne more pri uptajmu prit vmes..
najhujše je če maš nvidio.. ali pa sem jaz imel nesrečo pri izbiri driverov za mojga geforca... zdaj ko mam radeona pa še zaradi driverov ni šteknilo.

jst.. tiso o tvojih izkušnjah se mi zdi malo bedasto..
eni pa pač imamo iskušnje da dela to tudi na xpjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

andrej ::

res je. nvidia sux. sem imel veliko problemov z njo. najvecji uptime na prenosniku z XP pa sem imel nekaj cez 2 meseca. veliko sranje pa je, da moras za vsaki popravek resetirat. zraven pa se tudi nekateri programi zahtevajo reset. taksne zadeve ful sovrazim.

Ziga Dolhar ::

Glede grafike in uptimea ...

Če prenosnik hiberniram in NATO iz njega potegnem elektriko ter ga kasneje prižgem BREZ elektrike, pride do BSODa.

To se mi dogaja s trenutnimi gonilniki za RadeonaM, s prejšnjimi se mi ni ... Potem s temi gonilniki za RadeonaM imam tudi težavo, da včasih zaslon pri prižiganju sistema "crkne", ko bi se moral prikazat Win Login screen ... Zopet, s prejšnjimi gonilniki te težave ni bilo [govorim tudi za ločene inštalacije XPjev].
https://dolhar.si/

CaqKa ::

to mene tui ful razpizdi ko neki mali programčič hoče restart
ali pa igerca... kot da je bog ve kak blazno posegla v nastavitve HWja da nuca restart? dajte no programerji.. kaj ga serjete?

andrej ::

drzi. jaz sploh ne resetiram. vecinoma programi tak delajo, tudi ce ne resetiras. programi izpisejo to reset okno zaradi starih winsow, ki so pa res potrebovali reset. ce program ne dela, in res ni nujen ga kar dol vrzem.

Alexius Heristalski ::

Je res, da Windows XP s SP1 bolj "serjejo" kot brez SP1. Sprašujem, ker bom v kratkem naredil novo inštalacijo, pa ne bi rad SP1 inštaliral kar brezveze.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Gh0st ::

Speaking about uptime:
Windows 2000 Professional SP3 na C366 in 192MB RAMA, reason, traktor, cubase, reaktor, kazaa in omrežje. Stalno. Ne bi vedu zdej točno kok dni, ampak 6 tednov zihr. Medtem sm skoču še na morje... :))
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

jaz z XP SP1 nimam nobenih problemov.

Marjan ::

Jah, če nimaš originalnih XP, sploh ne boš mogel instalirat SP1.

Po mojem ga tudi ni potrebno.. ima kdo drugačne podatke?

ddeben ::

Ja ga lahk instaliras(sp1) tud ce nimas originalnih xp-jev! Js mam presnetega(ne komentirat) pa sm ga lahk posnel gor... U bistvu je res da se mi z sp1 ne sesuje racunalnik tako velikokrat kot prej, drugace je pa vse enako!:D

pingo76 ::

Vse je odvisno za kaj ga rabiš. Rad bi videl mazohista na XP-ji ki se ukavarja z videomontažo in ima morda še kako canopus kartico (jao). Drugače pa vem iz lastnih (in tujih) izkušenj, da odkar gonim win2000 nisem zasledil, da bi mi utegnilo kaj nagajt ali gnjavit. Vse dela kot urca mašino ugasnem če kaj čistim (ventialtorji, kabli, zadnja stranica) oz menjujem hardver. Uptime? nekaj čez 20 dni. Igram igrice, downloadam kaj v ozadju in imam hkrati odprte 3 instance videomontaže (gamebox - če je kdo to gledal naj mi sporoči kako se mu je zdelo:) ) in vse dela kot je treba. Zamera proti win2000? Ni dos-a (včasih mi še pride prav). Zamere proti XP? Nemalo... Ko pridejo ven Longhorn in tudi če delajo prav ostanem na 2000 dokler nimam razloga za prešaltat.

If ain't broken don't fix it!

CaqKa ::

kaj pa je z video montažo na xpjih narobe?
pri meni vse lepo špila. pa če urejam 2 uri dolg DV fajl al pa en obični divx...

flipflop ::

Mam XP-je brez SP,pa dela vse brez problema.pa si lahk tudi dopl vlečem in špile igram,vse dela bp. Hardver prepozna vse,čeprav je priporočljivo dat novejše driverje. Vem pa,da mi je po inštalaciji SP1 vse začel štrajkat in je blo slabše kot prej,zato sm vrgu dol,pa dela kot urca.

RejZoR ::

Vsekakor Windows XP
Razlika v hitrosti med 9x in NT v igrah je tudi do 60% (testirano v SOF2)

asd_guy ::

Stri če boš naložu me si nor ker za igre je to najslabši windovs. Pa še rušjo se skoz in jez ti priporočam 98, windows 2000 pro in xp. NIKAKOR PA NE ME


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157951 (7951) SunCell
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605925 (4819) LordWorm
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221792 (1406) daylight
»

Windows XP Vs Winows 98 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1436726 (5272) tha_man
»

ker qurac od XPja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151310 (1001) Kriko

Več podobnih tem