» »

Prihodnosti v elektroniki?

Prihodnosti v elektroniki?

Microsoft ::

Mene pa zanima, kaj se bo kej dogajal čes 10 let na področju elektronike, avtomatike in pa telekomunikacij. :\

To me zanima, kakšne bodo takrat izgledale avtomatske naprave, kako se bodo programirale, kakšne bodo izgledale komunikacije, kako bo napredovala elektronska oprema v hiši ("pametna hiša"), kaj vse bo zmožna elektronika ipd.

To me zanima predvsem za to, da bi lažje ugotovil, kaj se izplača danes učiti (na področju elektrotehnike) za jutri (čez 10 let).:)


by Miha

pin29 ::

ful velik sprašuješ na to temo, očitno si ful želn znanja in informacij...:\

v bistvu, če bi vse to vedl pol bi že vse to mel...kaj točno bi to naj blo pa tak noben neve...strokovnjaki vejo samo smeri razvoja, kako pa bo ta razvoj v vsaki stroki posebej in vseh skupaj zaživel pa noben neve...

sicer pa tist kar se boš "danes" nauču ti bo prou pršl sam za podlago na nove tehnologije ki prihajajo...(dobesedno se za tehnologije 10 let naprej ne morš naučit "danes" (ker jih še ni)

moje mnenje...

budili ::

sicer pa tist kar se boš "danes" nauču ti bo prou pršl sam za podlago na nove tehnologije ki prihajajo...(dobesedno se za tehnologije 10 let naprej ne morš naučit "danes" (ker jih še ni)

verjetno so samo zaklenjene nekje v trezorjih, ko bo prava ekon. klima bodo pa prisle na plan (zakaj bi si sami v zelje hodili:D )

ce si tehnicni tip je prihodnost absolutno v komunikacijah, avtomatizaciji, zabavni industriji...

Microsoft ::

No, jst sm to tak mislu, da recimo v analogni telefoniji ni kej velke prihodnosti. Al pa kake podobne ugotovitve. Recimo, da tud ni prihodnost v tem, da bi TV signal doma sprejemal z anteno (se še spomnete:D ).

Kolker je men eden reku, je prihodnost ele. naprav v tem, da bojo zelo lahko programirljiva. DA boš recimo program tak naredu, da boš kr neke "škatle" povezoval, vsaka "škatla" pa bo mela svojo nalogo. Tak, da bo stvar čim bolj juzer frendli.

PA tud to, da bo ta avtomatika v industriji pa verjetno drugje še tudi kr v porastu (recimo roboti, ki bodo delal na gradbišču).


by Miha

Yohan del Sud ::

Hmmm. Nekaj mojih predikcij...

- računalniki bodo vedno manj za šraufat, ker bo itak vse že v fabrki integrirano...
- hitrost prenosov v internetu bo v povprečju 100x+ večja, dominiral bo brezžičen prenos na vseh ravneh, glavne hrbtenice pa preko satelita, kabli ne bojo pozabljeni, ampak bodo le backup (in morda največje hrbtenice).
- VPN bo normalen celo za tistega, ki ne bo vedel da ga sploh ima :D
- avtomobili bodo laufali na bencin :\

Še moj nasvet za tiste ki bi se radi učili za prihodnost: šraufanje računalnikov torej odpade, učite se raje dolgoročno načrtovanega softvera: SAP, Unix/Linux, Oracle, SQL... To bo čez 10 let še vse zelo aktualno (za MS nisem prepričan)...

(moderatorji, dajte mi to za 10 let nekam spravit, da bom takrat videl ka sem ga mimo sekal)... :D

Eschelon ::

0:) Pozabi na satelite kot hrbtenico - prevelik lag. Hrbtenica bo vsaj še nekaj časa optika (pa tudi edina prava za kvantne potrebe je.) Končna stopnja, pa zna bit brezžična, ja.

Microsoft ::

Kaj je VPN?:\


by Miha

Thomas ::

Jest mislim, da tehle 10 let se že prebijemo. POTEM se bodo pa začele dogajati zanimive reči.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Microsoft ::

Thomas, kake zanimive stvari?:\

Mogoč kej z navidezno resničnostjo?


by Miha

Thomas ::

Ja tale tema,vsebuje moje poglede, sej veš.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

asPeteR ::

VPN - Virtual Private Network

For more: Use Google!

8-)
http://blog.stegnar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razpisan natečaj za algoritem, ki predvideva obiske pri zdravniku

Oddelek: Novice / Zasebnost
3611900 (10030) BlueRunner
»

Bill Gates se počasi poslavlja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
879458 (6314) klemen22
»

Avtovoznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
749973 (8075) OwcA
»

Na voljo 950 W napajalniki

Oddelek: Novice / Procesorji
312414 (2196) Kato
»

SiOL ADSL le za 4 SIT (ni prvoaprilska šala!)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
324843 (4843) humanoid

Več podobnih tem