» »

Slike iz leta 1900

Slike iz leta 1900

TESKAn ::

No, če kdo še ni videl teh slik. Zanimive predvsem zato, ker so posnete leta 1900 in so v barvah...vsekakor zanimivo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

darh ::

Zgledajo tko.. nerealno...
Excuses are useless! Results are priceless!

Gandalfar ::

Making Color Images - The Prokudin-Gorskii Photographic Record Recreated: The Empire That Was Russia | Exhibitions - Library of Congress

Tole je hudo. Kakor sem jaz razumel je slikal skozi rdec, zelen in moder filer torej so za vsako sliko trije negativi. Danes so to samo z racunalnikom zdruzili.

darkolord ::

ja on je naredu poseben fotoaparat k nardi 3 negative, vsakega skozi svoj barvni filter in tako shrani informacije o barvah... ceprav takrat niso mogli tega uporabit, so zdaj iz tega lahko nardili barvne fotografije

Thomas ::

Fascinantno! Hudič no! Wow!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ali3n ::

Luštno gledat; tako so nedolgo nazaj (20let) delali separacije fotografij - pripravo na tisk; poškljocal pod filtri - dobil so 4 filme (CMYK), zmontiral in stiskal...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

madmitch ::

Saj so znali (leta 1900), samo še na PC in MicroSoft so čakali, pa ga ni nihče hotel izumit.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

undefined ::

Voda sploh zanimivo izgleda. :)

d3mon ::

HAHA

Ste videli ostrino slik? To je po moje kar digitalec bil... 1900 my ass.

Brane2 ::


Voda sploh zanimivo izgleda.


Sem opazil. Verjetno zaradi dolgih časov ekspozicije. A ni bla takrat zaslonka preprosto čep na objektivu, ki si ga snel in po par sekundah nataknil nazaj ?
Anyway, videt je, da je ekspozicija dolga vsaj nekaj sekund, saj se valovi izpovprečijo, izgladijo in to približno enako v vseh treh barvah..

krneki ::

Sam mal čudn da bi bla ekspozicija dolga nekaj sekudn ker v enih posnetkih so drevesa ostra, trava je pr mer. Pomoje zaradi odboje svetlobe niso filtri ketere je uporablu dobro pobral spekter barv.

Kaj ma digitalc veze z ostrino?

Brane2 ::

No, tu, kjer voda počasneje teče, pa nekajsekundna ekspozicija ne izpovpreči vsega in je voda rahlo lisasta.

BTW: nora fotka starega bojevnika (Pinkus Karlinski- takrat star 84 let), ki v starosti prevaža očitno tovore po reki na svojem mikrosplavu...

Poglej si palico, ki jo drži v roki. Bližji konec, ki je očitno zarit v mulj, je pri miru in zato oster. Oddaljeni konec se je očitno med posameznimi ekspozicijami precej premaknil. Ker je "senca" rdeča oz vijoličasta, sklepam, da je najprej snemal skozi rdeč filter, nato skozi moder in nato zelen.

Mogoče bi se dalo tudi sklepati, da reka teče z desne proti levi a to je že long shot...:\


Se popravljam- na nekem drugem linku na isto sliko piše, da je bil Pinkus nadzornik nekega jezu- očitno služba za upokojenega vojaka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

undefined ::

> No, tu, kjer voda počasneje teče, pa nekajsekundna ekspozicija ne izpovpreči vsega in je voda rahlo lisasta.

Jap, to je blo tud zanimivo. Izgleda kot napaka v posnetku or something.

Drugače pa so te slike prav imenitne kvalitete za tako starost, razen vode na splošno in tiste dotične palice, seveda. :)

Avenger ::

hihi jazst sem pa skomponiru eno barvno slikco in še eno. Sicer je cel hudič ujet tko da se lepo prekriva, da ne omenjam, da se je folk premiku vmes, pa drevje etc.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

Valentin ::

Na tisti sliki kamere ni povsem razvidno ali je odpiranje zaslonk vseh treh objektivov hkratno.
Zdi se mi pa, da je.

Bilo bi precej nepraktično, da bi jih odpiral posamično.
Tudi zamudno, pa še kamera bi se vmes lahko premaknila.

:\

Avenger ::

Seveda da ni hkratno, na uni sliki se je folk očitno premaknil, poleg tega je geometrija slik tudi rahlo drugačna.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Valentin ::

> Seveda da ni hkratno, na uni sliki se je folk očitno premaknil...

Jaz pa mislim, da je to zaradi dolge ekspozicije.

Ker res ne vidim smisla, zakaj ne bi vse tri delal naenkrat.

:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Avenger ::

Zarad ekspozicije????? :O Lej, na vsaki sliki folk mal drugač stoji in drevje se je mal premaknilo. Če bi bla kriva ekspozicija, bi ble vse tri slike enako zablurane, saj bi se na vseh treh slikah folk premikal točno enak čas, ok? Tuki so pa slike kar precej jasne, na eni od treh je drevje rahlo zablurano, ker je očitno takrat pihnil vetrc, ostalo je pa normalno.

8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Valentin ::

Ja, verjetno imaš prav.
Sem sedajle malo bolj pogledal tistega vojaka s palico in reko.
Se res vidi, da je na vsaki sliki vodna gladina malo drugače vzvalovljena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Danes ponoči Lunin mrk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4013433 (10899) Spc
»

predelava slike

Oddelek: Zvok in slika
183063 (2665) Senitel
»

ulična žarnica za osvetljevanje vezij (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
524928 (4412) korenje_ver2
»

Najava meteorskega dežja leonidov 19. novembra

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
375584 (4170) user4683
»

Adobov nov slikovni zapis

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
162799 (2799) CCfly

Več podobnih tem