» »

SIOL TV na računalniku

SIOL TV na računalniku

veso266 ::

Dober dan a je že komu ratalo IPTelevizijo in Internet prenašati po istem kablu brez uporabe VLANa (nekako tako kot je to možno pri T2)?

Hvala za Odgovor in Lep Pozdrav
Why do you need an e signature if everyone can delete it
  • poskusilo klonirati: veso266 ()

popster ::

Nima to podjetje za te namene Twin? Mislim da gre za krsenje TOS sicer..

BorutK-73 ::

Zakaj 2 teme?

ToniT ::

Pri Siolu brez uporabe Vlana ne bo šlo....

telexdell ::

Stvar je možno izvesti,če imaš npr. svoj usmerjevalnik. V Wan port daš podatkovni kabel in v ena vrata (npr.4) video kabel. Požarni zid v usmerjevalniku spremeniš tako, da na vhodu video podatki nikakor ne morejo na podatkovni kabel (in obratno), na izhodu pa se oboji podatki združijo v nekih vratih (npr.3).

Ne vidim pa smisla v tem početju. Je mnogo enostavneje na napravi nastaviti Vlane.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

veso266 ::

@BorutK-73 zato ker na tole ni noben dolgo časa odgovoril in sem mislim da sem jo dal v napačno kategorijo

@telexdell VLAne na napravi je že lahko nastavit sam si omejen sam na MulticastTV, ker nisem še videl možnosti v Kodiju da bi lahko izbral katero mrežno uporabljaš za tv
Why do you need an e signature if everyone can delete it

telexdell ::

Kodi je program in v njem ne nastavljaš virtualnih mrežnih kartic ampak izbereš le dodatek, preko katerega boš gledal IPTV (kot npr. VLC ali Multicast ali Mediaportal ali... v oknih). Virtualno mrežno kartico nastaviš v operacijskem sistemu na napravi, kjer imaš nameščen Kodi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

veso266 ::

@telexdell pri IPTV Simple Clientu (dodatek, ki ga uporabljam za gledanje IPTV) nisem zasledil nobene možnosti o izbiri Virtualne Mrežne Kartice (tako kot je to pri MulticastTV) bi pa se vseeno rad znebil VLAN Tagiranja (da to narediš samo na usmerjevalniku in je to potem tako kot pri t2) ker bi recimo hotel poslat TV preko VPN da jo gledam na Hrvaškem (pri T2 je to možno, ker ni VLAN tagiranja)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

BorutO ::

telexdell ::

Tako kot se lahko pošlje T2 IPTV se lahko tudi SIOL. Le pot je malce drugačna.

Drugače pa- če imaš VPN zakaj ne uporabljaš TVIN????
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

veso266 ::

@telexdell nikoli nisem bil ljubitelj ne TVina in ne T2Go (ni HD programov)

PS: kakšna pa je pot do streamanja SIOL IPTV? (kok drugačno od T2)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

telexdell ::

Pa imaš doma dovolj hiter internet (vsaj 20/20) da boš lahko prenašal HD programe. Pa imaš na hrvaškem dovolj hiter internet (vsaj 20/x), da boš lahko sprejemal HD programe?

PS- če ne znaš na usmerjevalniku nastavit virtualne kartice in požarnega zidu na usmerjevalniku, da bo potem prenos video signala enak kot pri T2 potem ti ljubiteljstvo nič ne pomaga. Sam pod borovcem ob morju raje spijem malce bolj mlačno pivo, kot pa nobenega.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

veso266 ::

doma imam 100/20 na HRV pa 20/20

VLAN na usmerjevalniku sem nastavil (ko sem ga po bridgal z ether6 (in če se direktno na ether6 priklopim TV dela (ampak ni interneta)) , požarni zid pa sem izklopil ko to testiram da me ne bi motil

zanimivo mi je zakaj pri T2 IGMP Proxy deluje normalno pri siolu pa ne
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112803 (8471) Master_Yoda
»

SIOL TV in IGMP Proxy

Oddelek: Zvok in slika
54117 (3636) Luka321
»

SIOL TV na računalniku brez VLAN tagiranja

Oddelek: Omrežja in internet
153904 (3263) veso266
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019226620 (94292) telexdell
»

SiolTV - router

Oddelek: Omrežja in internet
204247 (3733) KTr1sk

Več podobnih tem