» »

SiolTV - router

SiolTV - router

JackCola ::

Zdravo!! Uceraj kupil wireless router ena cheap belkin varianta in sem priklopu gor modem pa sioltv in televizija ne dela ni slike/zvoka... Zj me zanima al je treba zamenat ruter z multicast podporo al dam spredaj se switch in potem naprej ????

OmegaBlue ::

IPTV ne deluje za routerji out of the box pri nas. STB paše v svojo luknjo na modemu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

JackCola ::

Jaa pa sem bral na siolovem forumu da lahko pred router das switch in iz switcha vn router in siolov box pa dela a je mogoce?

crniangeo ::

Iz modema v switch in pol dalje študirat - multicast,unicast itd itd :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

JackCola ::

Hmmm crnianđeo a to bi potem delovalo?? Vezava siolmodem -> switch -> siol STB -> TV ? In pa se na switch bi priklopil wlan router za povezavo racunalnikov... Pa kaj saj verjetno se nastima multicast in bi zadeva mola delovat ??

crniangeo ::

errm , ali nima siol modem 4 vhode? Če imam prav , definiraš en port samo za tv :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Veron ::

bom tole temo izkoristil in upal na odgovor.

ali lahko kdo "iz prve roke" pove, kateri ruter zna in zmore prenašata siol tv signal preko wireless-a do pcja? Cena sicer upam, da je nekje do 100eur, ampak par eur gor bom še preživel

[Michael] ::

Men so ga zraven šenkal. Grem pogledat kateri je.

roCkY ::

Prek šenkane Siol opreme gre multicast skozi stene?
Koga pocukam za rokav?

[Michael] ::

Haha, ni to to kar išče Veron. Navaden wireless ruter, TV pa lahko gledaš prek app TViN.

roCkY ::

Za redno uporabo TViN ni.
TViN je za tam kjer multicastov sploh ni na lokaciji. In morda za sem in tja za kak prenosnik in tablico.

Veron ::

iščem prav ruter, ki bo sposoben dd-wrt/tomato in multicast preko wirelessa (n-draft). Da se ne lovim, sm upal, da mi lahko kdo iz prve roke pove (torej ima doma in uporablja multicast preko wlan)

Enron x86 ::

Jaz poženem Multicast2unicast na stacionarnem (2 mrežni kartici), pa potem gledam MulticastTV preko wireless na prenosniku brez problema. Nimam pa HD-kanalov.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

amigo_no1 ::

Ruckus ?

dkw ::

Jest imam Siol IPTV preko dveh wifijev (ap bridge in station bridge ). Ker bi moral čez stanovanje vleči še en kabel pa je preveč razbijanja. Imam pa multicast vezan na pc kjer imam gor udp proxy , dvblogic in še na tri siol boxe gre naprej . Zadeva dela čez dve nosilne stene bp. S tem,da gre čez mpeg2 in je pri HD kanalih to lahko tudi do 40M prometa . Oprema je od Mikrotika nv2 standard.

Pesimist ::

En od cca 80€ Asusov ruterjev ima UDPXY ze vgrajen v orginalni firmware. Na T2 vem da deluje out of the box. Za siol nebi upal recti 100%. Drugace pa lahko sevedno isntalas gor tomato in sam enejblas na bilokeri ruter ki ma tomato.

Tak da dela preko Wifi cisto fajn.

dkw ::

Mikrotik ima tudi opcijo IGMP proxy kjer pa lahko internet in iptv hkrati delata.Samo v obeh primerih moras imeti upravicen vlan 3999 ki ga siol uporablja za multicast.

Pesimist ::

Keri in kje kupit. Ker moj ruter je ze stari, in imam obcutek da nebo vec dolgo delal.

crniangeo ::

Pesimist je izjavil:

Keri in kje kupit. Ker moj ruter je ze stari, in imam obcutek da nebo vec dolgo delal.


Izjava se prilega tvojemu vzdevku :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

NeMeTko ::

crniangeo je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Keri in kje kupit. Ker moj ruter je ze stari, in imam obcutek da nebo vec dolgo delal.


Izjava se prilega tvojemu vzdevku :)

Lahko bi tudi rekel, da se ni izneveril svojemu vzdevku :)

KTr1sk ::

Enron x86 je izjavil:

Jaz poženem Multicast2unicast na stacionarnem (2 mrežni kartici), pa potem gledam MulticastTV preko wireless na prenosniku brez problema. Nimam pa HD-kanalov.

lp

kako pa imaš povezano torej port4 in port3 je video in potem gre eden v tv kominukator eden pa v router in potem imaš na prenosniku wifi in iptv?
kaj pa tole je kdo probal, samo je potrebno dva routerja
http://blog.rthand.com/post/2010/01/14/...

ali pa to možnost
http://www.linksysinfo.org/index.php?th...

kakšno shemo imate vi ki vam deluje?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227786 (95458) telexdell
»

IPTV siol - pomoč prosim

Oddelek: Loža
174038 (3445) KTr1sk
»

Siol TV na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
293043 (2324) smejko
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822882 (13709) umexteacher
»

Linksys wrt54gl wireless se sesuje ob IPTV prometu

Oddelek: Omrežja in internet
408723 (6281) aiko

Več podobnih tem