» »

AMD RX Serije

AMD RX Serije

Temo vidijo: vsi
««
85 / 94
»»

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Ahhhh molko. Saj veš kaj mislita.

Da ne bo, kot v dobi 6800GT, kjer so namenoma goljufali s teksturami.

Sej ne bo tako, ker je se od takrat tako.
Nvidia goljufa, vsepovsod ane? Se dobro, da majo tolko viska budgeta, da polek teh crappy graficnih, ki jih delajo uspejo podkupit cel internet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Predator X ::



WoW...

m0LN4r ::

Nic novega, se manjse:


Samo hardware se je menjal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

D3m je izjavil:

Ahhhh molko. Saj veš kaj mislita.

Da ne bo, kot v dobi 6800GT, kjer so namenoma goljufali s teksturami.

Sej ne bo tako, ker je se od takrat tako.
Nvidia goljufa, vsepovsod ane? Se dobro, da majo tolko viska budgeta, da polek teh crappy graficnih, ki jih delajo uspejo podkupit cel internet.


Veš kaj mislim ne se sedaj norca delati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

V divjini so končno opazili test najhitrejšega Polarisa. MSI RX 580 Gaming X PLUS


2x8PIN napajanje, poraba na nivoju GTX1080Ti, ampak 1550Mhz, opa bato! Na policah čez mesec dni. Komaj čakamo? 8-)

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

Vidiš, da znaš.. 23.6, okvirno.. Takrat, ko bo že Vega za ovinkom.:P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

http://www.techspot.com/review/1410-gtx...

Kje je zdej 100-150W več za R9 390?
Kaj a slučajn AMDju pade poraba, ko je grafična v letih?
Mal manj kot 40W razlike med stock karticama..
System power - 113%, System Performance - 106%.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

meriteve, ki so merjene na vtičnici so vredne točno nič
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

meriteve, ki so merjene na vtičnici so vredne točno nič


Za end userja je pomembno samo to.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

meriteve, ki so merjene na vtičnici so vredne točno nič


Le zakaj bi uposteval tudi vpliv na porabo drugih komponent, ce lahko to spregledas:)?

D3m ::

hojnikb je izjavil:

meriteve, ki so merjene na vtičnici so vredne točno nič


LOL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

D3m0r4l1z3d ::

Hehe, kakšni jokerji so pri AMDju.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

DarwiN ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Hehe, kakšni jokerji so pri AMDju.

Ta fant se tega ni zavedal. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

RejZoR ::

15 let nazaj sem imel 550W napajalnik. Fast forward v 2017 in 550W napajalniki so očitno neka uber draga eksotika. Please shoot me in the neck.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m0r4l1z3d ::

Koliko je A na 12V, drugače so tudi 750W lahko zelo poceni. 550W so v bistvu najbolj smiselen nakup za večino uporabnikov in ravno obratno od eksotike.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

15 let nazaj sem imel 550W napajalnik. Fast forward v 2017 in 550W napajalniki so očitno neka uber draga eksotika. Please shoot me in the neck.

15 let nazaj napajalci niso mel večino moči na 12V :)
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

RejZoR je izjavil:

15 let nazaj sem imel 550W napajalnik. Fast forward v 2017 in 550W napajalniki so očitno neka uber draga eksotika. Please shoot me in the neck.

15 let nazaj napajalci niso mel večino moči na 12V :)


Nevem no... ampak ne 400W (12V) je čist dovolj za i7 in katerkoli high end GPU dokler se ne navija.

Zgodovina sprememb…

roller2 ::

Gledam na MF že nekaj časa pa rx570 in 580 sploh ni za dobit. Tistih nekaj kosov ob launchu so hitro prodali, zdaj pa nič.

Ker bom kupil ryzen r5 1600 sem mislu zraven mogoče vzet še rdečo grafično - pač da bo v stilu ... pa zgleda ne bo šlo.

Kdor zdaj ali v naslednjem mescu kupuje računalnik je prav prisiljen vzet Nvidio, ker Amd sploh nima nič kar bi blo konkurenčno 1050ti, 1060, 1070, 1080, 1080ti ..... LOL šalabajzerji

A bo Vega tudi en tak paper launch, zaloge pa taktično splanirane za kurilno sezono :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: roller2 ()

dolenc ::

Še mal info :)

Nedolgo tega, sem šel na rx 580 bios, kar me je prepričalo je to da 5xx serija nima bios checka v driverjih in ni potrebno nič patchat pri posodobitvi driverjev. Dela sicer vse, edino ko gledam youtube v fullscreenu po parih sekundah ko preklopim nekaj pomežikne, sam ne vem še če je bios krivec, lahk da so tud driverji ali pa win update, moram mal po forumih povprašat.

hojnikb ::

a res ? 5xx nima vec signature checka ?
#brezpodpisa

dolenc ::

Jep, tud mežikanje je nehalo. Sem probal posnet napako z relive, pa nikakor ni šlo ponovit, pol sem ga pa še enkrat izklopu/vklopu in zdej ne mežika več, tko da očitno bios dela :).

hojnikb ::

hmm, potem bi jst lepo dal gor 5xx bios zmoddan na stock 480 clocke. da zbijem porabo in gretje msijovke :)

je kej takega mozno ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hamez66 ::

hojnikb je izjavil:

hmm, potem bi jst lepo dal gor 5xx bios zmoddan na stock 480 clocke. da zbijem porabo in gretje msijovke :)

je kej takega mozno ?


Kolikor je meni znano, biosi od 5xx delajo na 4xx. Probaj, tako ali tako imaš bios switch, če ne bo delovalo.

dolenc ::

Tle maš za msijovko prpravlen bios

Na prvi strani maš link do bios editorja in čisto spodaj atiflash. Z atiwinflashom si shrani svoj stari bios. V watmanu poglej kake maš default voltaže po stanju in si nekam shrani.

Z bios editorjem si poštimej voltažo in frekvence, odpri dva okna v enmu dej stari bios v enmu novi pa mal prekopirej :). Zdej ker bodo voltaže tkole "65282", če boš pustil, bo dalo višje, ki jih uporablja 5xx serija, tko da za tista stanja kjer bi rad, sam vpiši notri stare iz watmana.

Jaz ti priporočam(če že delaš), da daš še mal bolj zategnjene timinge na ramih. Tole skopiraš notri spodaj desno v editorju pod polja 2000/1750/1625.(brez navednic seveda, tkole se pozna) "777000000000000022CC1C00AD615C41C0590E152ECC8608006007000B031420FA8900A00300000010122F3FBA354019"

Pol pa flešaš, najbolj da kar iz cmdja, ki ga zaženeš kot admin. atiflash -p 0 -f imeRoma580.rom
Glej, da nimaš kaki hwinfo, cpuz itd odprtih v ozadju.

Če kej zajebeš se nit ne rabiš sekirat, ker tud če se grafa ne zboota, lahko zaženeš iz igpuja, pa potem še enkrat flešaš. To je več al manj to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

D3m0r4l1z3d ::

hojnikb je izjavil:

hmm, potem bi jst lepo dal gor 5xx bios zmoddan na stock 480 clocke. da zbijem porabo in gretje msijovke :)

je kej takega mozno ?

Zakaj bi to naredil?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Ker se rad igra.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

manjsa poraba, manj toplote, manj glasnosti. pr men ma tisina prednost pred vsem.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

zaka potem radeonko? kako to, da MSI ni tiha?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

ker je bla 60e cenej k nvidia z istim kulerjem :)

sj je relativno tiha, samo jst hocem se tisje. ker ce grafa manj greje, potem tud drugi fani v kisti nerabijo tko delat :)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

daj si temp limit na 85C pa custom fan curve
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Napajalc ::

Ne sanjaj. Dolenc-a prosi za bios s temi ram nastavitvami in boš lahko še malo zbil glasnost oz pridobil na preformensu z isto glasnostjo.
011011100111010101100010

hojnikb ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

daj si temp limit na 85C pa custom fan curve

kar seveda ne spremeni količino toplote, ki gre v case
#brezpodpisa

Predator X ::

Jst mam za večino špilov
1350MHz, 1050mV
2000MHz, 975mV
RX 480 gaming X
Poraba zdej GPU Z in MSI kažeta okol 120-140W(peak +- 10W), odvisn od špila.
Naj bi dodal še 20-30W za ram.

Če malce spustim MHz recimo 1265MHz, 975mV, 100-125W
Takoj ko spustiš na 1200MHz lahko furaš 925mV < 100W
lp

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Sej veš, da tisto k memory kontroler nastavljaš ne dela :)

Drugače pa ja, z istimi nastavitvami, nižjo voltažo, pa se pozna dovolj, da se ventilatorjem ni potrebno zavrtet nad meni glasno mejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

D3m ::

Spet se je začelo.

AMD kartic ni na policah zaradi Etherum mining.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Kakšen Etherium neki. Šalabajzerji pri AMDju niso dobro tempirali proizvodnje in zato ni kartic.. Najbrž jim bo šele julija zalaufalo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hamez66 ::

Leta 2014 je bil isti problem. Kartic ni bilo dobiti zaradi alt coin mininga.

Logično, profitabilnost je več kot 3$ na dan, torej kartica samo sebe hitro izplača. Ko je bil bitcoin 2700, je bila profitabilnost še za 50% višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

DarwiN ::

Ampak takrat so prodali na tone kartic, zato jih je primanjkovalo...

Medtem pa pri 500 seriji niso niti nič prodali. Prvi batch je hitro šel, zdaj se pa čaka, da steče proizvodnja.. Sej vidiš, da še najbolj populranih kartic niso praktično nič prodali.. MSI 8Gb vsega 170 komadov pri MF. Pa še v tej cifri so vključena prednaročila in zdaj folk čaka. Veliko drugih modelov pa še sploh ni uvidelo luči sveta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Predator X ::

dolenc je izjavil:

Sej veš, da tisto k memory kontroler nastavljaš ne dela :)

Drugače pa ja, z istimi nastavitvami, nižjo voltažo, pa se pozna dovolj, da se ventilatorjem ni potrebno zavrtet nad meni glasno mejo.


1000rpm.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

DarwiN je izjavil:

Ampak takrat so prodali na tone kartic, zato jih je primanjkovalo...

Medtem pa pri 500 seriji niso niti nič prodali. Prvi batch je hitro šel, zdaj se pa čaka, da steče proizvodnja.. Sej vidiš, da še najbolj populranih kartic niso praktično nič prodali.. MSI 8Gb vsega 170 komadov pri MF. Pa še v tej cifri so vključena prednaročila in zdaj folk čaka. Veliko drugih modelov pa še sploh ni uvidelo luči sveta.



Aha, na te stvari nisem bil pozoren. Potem bo tvoja razlaga bolj točna. Ker rudariti se da tudi z nvidia karticami, pa tam ni manjka :=)


Kaže jim, da so prodali okoli 3850 RX 580. A je to malo, ali veliko, pa ne vem. Čisto možno, da so večji del teh kartic pokupili minerji.

Ker to kupiš vsaj nekaj komadov od enkrat, ta veliki minerji jih pa kupijo tudi več deset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

D3m ::

http://wccftech.com/ethereum-mining-gpu...

RX 570 manjko zaradi Etherum.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Predator X je izjavil:

dolenc je izjavil:

Sej veš, da tisto k memory kontroler nastavljaš ne dela :)

Drugače pa ja, z istimi nastavitvami, nižjo voltažo, pa se pozna dovolj, da se ventilatorjem ni potrebno zavrtet nad meni glasno mejo.


1000rpm.

msi ma 1000rpm samo z kaksnim fps capom pa stranico dol. Moja se včasih zavrti tudi do cca 1800-1900, ko je bolj vroče v casu. Sicer je to dost zarad tega, ker nimam case fanov, ampak ves luft vleče iz case-a cpu cooler fan, ki je usmerjen ven + psu
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

Predator X je izjavil:

dolenc je izjavil:

Sej veš, da tisto k memory kontroler nastavljaš ne dela :)

Drugače pa ja, z istimi nastavitvami, nižjo voltažo, pa se pozna dovolj, da se ventilatorjem ni potrebno zavrtet nad meni glasno mejo.


1000rpm.

msi ma 1000rpm samo z kaksnim fps capom pa stranico dol. Moja se včasih zavrti tudi do cca 1800-1900, ko je bolj vroče v casu. Sicer je to dost zarad tega, ker nimam case fanov, ampak ves luft vleče iz case-a cpu cooler fan, ki je usmerjen ven + psu


Sure.

hojnikb ::

a ti demonstriram ?

case fanov enostavno nimam zato, ker je tudi pri nizkih rpmjih za mene prevelika glasnost zarad turbolenc...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

a ti demonstriram ?


Ni treba. Imamo na spletu. 1000-1200RPM

hojnikb ::

na spletu so rezultati open air benchov. Postavi karto v zaprt case brez case fanov pa bo zgodba drugačna
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

na spletu so rezultati open air benchov. Postavi karto v zaprt case brez case fanov pa bo zgodba drugačna


Demonstriraj in pokaži

hojnikb ::

si bom vzel čas nalašč za tebe, pa pognal kakšen zahteven špil in ti prilepu tule gor graf rpmjov :)
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

si bom vzel čas nalašč za tebe, pa pognal kakšen zahteven špil in ti prilepu tule gor graf rpmjov :)


Jaz pa zate. 1800RPM... pa ti držiš kartico pod 55C? Očitno ti ni jasno kako nekateri coolerji delujejo.
««
85 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291118110 (6564) easyrider3
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395193025 (156737) Predator X

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004672881 (529537) gddr85

Več podobnih tem