» »

AMD RX Serije

AMD RX Serije

Temo vidijo: vsi
««
57 / 94
»»

Buggy ::

Jaz do sedaj z AMD driverji se nikoli nisem imel tezav, delam pa takole. Mogoce malce overkill, sem se pa ze navadil da raje tako, kot pa da potem ugotavljam kaj je narobe.
-manualni restore point
-DDU v safe mode
-amd cleanup utility
-reboot
-CCleaner pocistem registry
-novi driverji (As Administrator)
-reboot
-CRU monitor - overcloc monitorja na vec Hz
-Restore desktop - ce se ikone razjahajo

Ponavadi naredim se benche v igrah Dirt Rally, D3 in Assetto Corsa, predvsem da vidim, ce je se vse ok :P

D3m0r4l1z3d ::

Aha, AMD driverji.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

fireX88 ::

Buggy je izjavil:

Jaz do sedaj z AMD driverji se nikoli nisem imel tezav, delam pa takole. Mogoce malce overkill, sem se pa ze navadil da raje tako, kot pa da potem ugotavljam kaj je narobe.
-manualni restore point
-DDU v safe mode
-amd cleanup utility
-reboot
-CCleaner pocistem registry
-novi driverji (As Administrator)
-reboot
-CRU monitor - overcloc monitorja na vec Hz
-Restore desktop - ce se ikone razjahajo

Ponavadi naredim se benche v igrah Dirt Rally, D3 in Assetto Corsa, predvsem da vidim, ce je se vse ok :P


resno? nikoli še nisem naredil clean instal, pa dela bp..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Buggy ::

resno...pa z Nvidio delam popolnoma isto. Nisem pa rekel, da upgrade ne dela, zgolj moj nacin instalacije graficnih driverjev je tak.

D3m0r4l1z3d ::

Fury Nitro za 279eur, če kdo želi HBM in raw performance za nizko ceno
http://www.mindfactory.de/product_info....
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Buggy ::

was 269€ also, will pass this time. Waiting RX580 for 250€ and maybe some extra candy :) Wooohooo

AapocalypseE ::

Torej čakaš na 580, ki bo v bistvu 480 za 250€.

Makes a lot of sense.

gddr85 ::

sej ne veš kaj ima sedaj, najbrž ne bo menjal iz 480 na 580..

AapocalypseE ::

Pol bi že lahko sedaj kupil 480, ker bo 580 samo prepakirana 480...

Jesus f christ...

gddr85 ::

580 zna bit malenkost boljša od 480, sicer pa, če se mu ne mudi, bo pač kasneje vzel, ko bo 580 zunaj, a ne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

AapocalypseE ::

Zakaj bi bila 580 malenkost boljša, če se gre za isto kartico?

gddr85 ::

mogoče potweakana za višje freq..

AapocalypseE ::

Dvomim, da se bo kaj višje navijala od 480.

Stock bo višje clockana od 480, ampak ne spremeni dejstva, da se bo tudi višje overclockala.

DarwiN ::

Ja, bojda 50-100Mhz višja stock frekvenca.

Torej 4 leta enaka zmogljivost v mainstream razredu. 390 -> Rx 480 -> Rx 580... Vse enak performance, le cena je malo padla.. Še celo 2013 so imeli enako zmogljivo 290X, ampak ok, tista ni bila mainstream, ampak višji cenovni razred.

Bottom line, AMD se dela norca iz vas AMDtardov. :) Prestopite že enkrat k zelenim. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

pač boostan rebrand
390 so bile pa od 300 bucks naprej afair, 390x pa od 400+ naprej, top pa nano/fury, tak da mid so bili bolj 285/380/380x..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

AapocalypseE ::

Če se ne bo 580 navijala čez frekvence 480, ne bo boostan izdelek, ampak identičen 480.

To pa bomo videli, ko bodo testi narejeni in nič prej.

gddr85 ::

no sej, treba počakat na release/game benche, do takrat pa škoda pisanja in ugibanj..

Buggy ::

tkole posten povedan...ce moja navita 290 v Dirt rally naredi vec FPS kot RX480 zdej, pol jo naj kar imajo, cakam potem Vego. Oculus DK2 bi pa vseen bil po 4 letih vesel kake nove mamice...sej ne da ima zdej kake grozne tezave, sam grafa se je ze zdavnaj samo odminala v BTC-jih, na gamingu se je tud iskazala, zdej bi se pa se mal igral in menjal za to, ker me firbec matra kaj bo RX580 prnesla glede tweeka.

AapocalypseE ::

Še enkrat...

580 = 480

Tako da ne pričakuj nevem kaj.

Nadaljuj z navito 290 ali menjaj za kaj več kot 580, da se bo res poznala menjava.

Jin ::

A se splača kupiti rx480 sedaj? Mislite, da bo cena 480ki precej padla po izidu 580 in kasneje še Vege?

Namen je za rendranje. 2 kartici oz. kasneje 3.

D3m ::

Da.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

ko pride 580, bo sigurno pricedrop 480; še vedno je blo tako
#brezpodpisa

tt2 ::

hojnikb je izjavil:

ko pride 580, bo sigurno pricedrop 480; še vedno je blo tako

Prvo bo nekaj mescev RX 580 stala ene 250€ in šele čez čas bo kakšen pricedrop na RX 480.

Cveto ::

A se kdo spomni kako je bilo pri 280/380, kjer je bila podobna situacija (rebrand)?

Meni se namreč zdi 480 že zdaj dokaj poceni (na MF je XFX 4gb za 184 in 8gb za 224).

Po moje bodo kartice prej izginile, kot da bi se resno pocenile. 570/580 bo pa startu verjetno spet nekaj dražje (v rangu 240 za 4gb in 270 za 8gb).

FireSnake ::

Če rabiš, kupi takoj, ker ti bo vmes že služila.

Lahko tudi rabljeno kupiš na bolhi ali eBayu, pa jo dobiš za pameten denar.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jin ::

FireSnake je izjavil:

Če rabiš, kupi takoj, ker ti bo vmes že služila.


Ja, cela dva tedna:) I can wait...

Canon888 ::

No da malo opišem moje izkušnje z msi RX 480 8Gb. Kupil sem jo pred tednom dni, sprobau pa na špilu skyrim, kjer sem si želel probat mod, Enderal, ki je baje precej dober. No grafika je lepa vse še kar ok, ampak sem pričakoval več. Ne morem špilat na max settings, saj mi fps-je meče ~20-30, kar se opazi. Nasnel sem si MSI afterburner in MSI gaming app (kjer lahko z enim knofom rahlo naviješ grafično), da sem malo spremljal pogoje, in podobno. Opazil sem, da memory clock takoj zavzame vseh 2025 MHz in 1316 MHz core clock. To sta torej limitna dejavnika, zanimivo mi je, da je fan speed vedno preklaplja med 0 in 20%, temperatura nikoli ne naraste na 60C. Kar mi je čudno, saj sem mislil, da se bo grafična za pogoje, ki jih ne dohaja (torej nimam ultra settings, pa šteka, pa sploh nimam full HD ekrana) pregrevala. Glede na to da ima grafična 8 Gb spomina, mi je tudi zanimivo, da za skyrim porabi največ 1100 vram. Skratka, verjetno je odvisno od špila.

Sami ::

Opazil sem, da memory clock takoj zavzame vseh 2025 MHz in 1316 MHz core clock. To sta torej limitna dejavnika, zanimivo mi je, da je fan speed vedno preklaplja med 0 in 20%, temperatura nikoli ne naraste na 60C. Kar mi je čudno, saj sem mislil, da se bo grafična za pogoje, ki jih ne dohaja (torej nimam ultra settings, pa šteka, pa sploh nimam full HD ekrana) pregrevala. Glede na to da ima grafična 8 Gb spomina, mi je tudi zanimivo, da za skyrim porabi največ 1100 vram. Skratka, verjetno je odvisno od špila.


Po tem opisu grafična ne deluje "s polno" močjo. Full load bi morala biti okli 70 stopinj in ne na 0-20% ventih. Tole bi ti moralo delati na MAX nastavitvah brez samega zatikanja.

Si probal zagnati Furmark? Probi koliko se bo segrela full load...

Imaš zadnje driverje?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Canon888 ::

Sem pogledal, piše mi, da imam zadnje driverje. Sem zdele potegnil dol in probal Furmark.
Po 7 minutah se mi je T ustalila nekje pri 81 C. fps-je sem imel v povprečju 79. GPU load 100%, fan 78%.

D3m ::

CPU imaš? Pa resolucija igranja?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Canon888 ::

i5-7500, 3,4 Ghz, 16 Gb ram. Resolucija je 1680x1050 - ker toliko zmore moj ekran, si pa bom enkrat omislil fulhd.
Sej načeloma mislim, da je vse ok. Sem probal še Stalker, call of pripyat in pa pillars of eternity, in oba delata gladko na max settings, sam malo sem presenečen nad skyrim.

D3m ::

Skyrim na tej resoluciji rabi bolj močnejši CPU, kot pa GPU.

Ali naviješ procesor ali pa si umisliš 1080p ekran.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Canon888 ::

aja, zanimivo, pol pa je res že cajt za nov ekran. Nič, pol je pa res RX480 super grafična :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Canon888 ()

Buggy ::

ti imas IMHO tezave z modom in/ali kaksno cudno nastavitvijo v igri. Jaz enhanced edition Skyrim z ene tremi modi za lepso grafiko namescenimi preko Nexus moda, spilam fiksinh 60fps na stari AMD HD7950 in se starejsem I5 2320 na 1080p ter prastarimi driverji 16.6.
Z grafiko ne more biti nic narobe, ce ti drugje deluje OK. Mogoce probaj se kaksen drug starejsi driver, samo vseeno isci problem najprej v spilu, saj ce te prav razumem ti grafika v spilu deluje okrnjeno.

Si probal Skyrim brez modov in je isto?

FireSnake ::

Canon888 je izjavil:

i5-7500, 3,4 Ghz, 16 Gb ram. Resolucija je 1680x1050 - ker toliko zmore moj ekran, si pa bom enkrat omislil fulhd.
Sej načeloma mislim, da je vse ok. Sem probal še Stalker, call of pripyat in pa pillars of eternity, in oba delata gladko na max settings, sam malo sem presenečen nad skyrim.


Sam imam enake nastavitve, brez moda.
CPU 4790k.
In vse leti na max.

Je špil original?

Glede na to, da ti druge igre delajo bi težko rekli, da je kriva grafična.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Canon888 ::

Čisto možno, Enderal ima svoj launcher, kjer imaš en kup nastavitev, ekperimental multithreading pa ne vem kaj še vse. Lahko, da sem obkljukal kako nastavitev, ki compu ne paše. Aja, brez moda skyrim nisem probal ne. Bom en dan še driverje na novo nasnel, ker drugače mi tudi pri LED-icah nekaj fali, - tam ko pri gaming app naštimaš, da ti lahko svetijo/utripajo, enkrat lahko nastavim poljubno barvo, spet drugič samo belo/črno, mi ne deluje tako kot bi moral. No zdele sem ugotovil, da mi tudi tu v brskalniku, pod desnim klikom, ko bi moral imeti meni/ikone "osveži, pojdi na naslednjo stran itd." teh ikon ni (oziroma so, vendar brez slikce). Moram se malo usesti pa pogledat tele driverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Canon888 ()

next3steps ::

D3m je izjavil:

Skyrim na tej resoluciji rabi bolj močnejši CPU, kot pa GPU.

Ali naviješ procesor ali pa si umisliš 1080p ekran.

Ali pa vklopi SS, da obremeni grafo.
SweetFX in je to to.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

AMD Radeon RX 500 series pushed back to mid-April

https://videocardz.com/67303/amd-radeon...

hojnikb ::

gotta extract dem gigahertz >:D
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Dokler ni ReLive v.2, ne bodo mhz nič pomagali :))
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Nova verzija GPU-Z

Added support for AMD Radeon RX 580, RX 570, RX 560, RX 550


Polaris 10,11 in 12.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

polaris12; APU killer :D
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Polaris 10,11 in 12.

Yeah baby.
Polaris 10, = GTX 1070
11 = GTX 1080
in 12 = = Titan XP
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

hojnikb je izjavil:

polaris12; APU killer :D


A je sploh kakšen podatek o tem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

I'm guessing 512-640SP
#brezpodpisa

D3m ::

70-80€ GPU?

low profile?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

imaš gtx 1050ti, ki poseka tale polaris :P

D3m ::

GPU za cca. 160-200€, ki poseka Polaris 12, ki bo 70-80€?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

ok, če bo res samo 80e.. ;)
btw 1050ti so bile že od 140e naprej afair

D3m ::

V SLO ne, MF.de ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
57 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291117015 (5469) easyrider3
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395192792 (156504) Predator X

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004672239 (528895) gddr85

Več podobnih tem