» »

AMD RX Serije

AMD RX Serije

Temo vidijo: vsi
««
4 / 94
»»

D3m0r4l1z3d ::

Hehe, čisto po naključju sta to dve igri, kjer ima AMD prednost, kot glavni argument dx12 in vulkan, think about it.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

tikitoki ::

Trol pac...

D3m0r4l1z3d ::

Se opravičujem, če sem na čustva pritisnil, ampak stvar je legit, verjetno driver problem pa vendar, cf userji so...
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

OmegaM ::

Eno je dx12 in Vulkan, kar nima veze z CF.
Dobro se ve, da za CF ali SLI marsikateri špil ni narejen.
Kar je to tu prikazano.
Kar sedaj tvoj prispevek v temi ni imel veze z prej napisanim.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

D3m0r4l1z3d ::

Prej napisano se je očitno zaključilo, jaz sem začel z novo zadevo, to je cel smisel foruma.

Vseeno, presenetilo me je, da ravno Hitman in Doom v Vulkan mode takole s CF, kar se navezuje predvsem na 2x 480 bo 1080 killer, kar je AMD na slajdih official in kar so nekateri forumaši povzeli kot win win za Polaris, delno pa se navezuje na AMD grafične so za v bodoče, če komu spomin ne laufa ali pa samo nekaj, da blekne v tej temi.

Je pa lepo videti, da se AIB Rx 480 8gb bližajo 250EUR v Nemčiji in single kartica je kar dober p/p.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

tikitoki ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Se opravičujem, če sem na čustva pritisnil, ampak stvar je legit, verjetno driver problem pa vendar, cf userji so...


Ja, bogi revezi, majo 60 FSP pr 1440p. Kolk se mi smilijo.

klinker ::

60 avg, min pa 30, vmes pa se tak stuttering da zgleda spilas diapozitive :D

D3m ::

A lahko to potrdiš?

Ne. Owww well, vsaj poizkusil si. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sheteentz ::

Dobil gigabyte r9 290 windforce oc.

ima dva DVI-D, HDMI in DisplayPort 1.2. Za prva dva vem, da brez aktivnega pretvornika ne morem poslat slike na VGA. Kaj pa Displayport, rabim tudi aktivni pretvornik?

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

A lahko to potrdiš?

Ne. Owww well, vsaj poizkusil si. :))

A misliš, da bi moral link dati? Napredujemo!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

SuperVeloce ::

Sheteentz je izjavil:

Dobil gigabyte r9 290 windforce oc.

ima dva DVI-D, HDMI in DisplayPort 1.2. Za prva dva vem, da brez aktivnega pretvornika ne morem poslat slike na VGA. Kaj pa Displayport, rabim tudi aktivni pretvornik?

Ne bo šlo, rabiš aktivnega. Edina možnost je DVI-I z analognim, ampak kot si ugotovil, 290 serija nima več vga pretvornika on-board
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

D3m ::

@Anymal

Vprašam, ker je prepričan, da je tako, ko je gledal tvoje linke. :)

Čakamo na link min. 30 fps konstantno, da vidimo, če drži.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

Prihaja tudi GTX 1050Ti. Zdej jst pričakujem nekak 60-65% perfa napram GTX 1060 6GB. To bi znhal bit lepih 20% hitrejša od RX 460. Kar sklepam, da bi celo RX 460 4GB pstala še cenovno ugodnejša in mogoče AMD pusti ceno še RX 470 4GB.

D3m ::

Vprašanje, ker MSRP je pri 150$.

Ciljajo na OC pri tej karti, da te bo prepričalo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

D3m je izjavil:

Vprašanje, ker MSRP je pri 150$.

Ciljajo na OC pri tej karti, da te bo prepričalo.


Jah kaj ti pomaga potem... če rabiš kvaliteten board.

tikitoki ::

klinker je izjavil:

60 avg, min pa 30, vmes pa se tak stuttering da zgleda spilas diapozitive :D


Bla, bla, bla, jebeni trol. Sem spremenil mnenje, ignore za dolocene uporabnike je nujna funkcija.

D3m je izjavil:

Vprašanje, ker MSRP je pri 150$.

Ciljajo na OC pri tej karti, da te bo prepričalo.


Torej 200 EUR pri nas, res bo revolucija, ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

klinker ::

Kupi pa poskusi...to je vse kar bom reku ;)

PredatorX ::

Imam RX 470, 1080P mogoče bom uporabil scaling na 1440P.

tikitoki ::

klinker je izjavil:

Kupi pa poskusi...to je vse kar bom reku ;)


Imma AMDjevo grafo sedaj in nisem opazil tvojih trditev oz. sem z njo bistveno bolj zadovoljen, kot s predhodno NVIDIA graficno kartico.

D3m ::

Katera je bila predhodna? Katera sedaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

perolord ::

Se pravi 480 4gb al 8gb?

PA kerga proizvajalca?

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Sheteentz ::

SuperVeloce je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Dobil gigabyte r9 290 windforce oc.

ima dva DVI-D, HDMI in DisplayPort 1.2. Za prva dva vem, da brez aktivnega pretvornika ne morem poslat slike na VGA. Kaj pa Displayport, rabim tudi aktivni pretvornik?

Ne bo šlo, rabiš aktivnega. Edina možnost je DVI-I z analognim, ampak kot si ugotovil, 290 serija nima več vga pretvornika on-board

Zdaj ne vem ali je ta reč aktivna ali ne, saj nima dodatnega usb priključka za napajanje. A je možno, da se stvar napaja direkt iz HDMI porta?

https://www.mimovrste.com/prilkjucni-vi...

SuperVeloce ::

mora biti aktivna, drugače nima smisla...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

MacGyver141 ::

Jst sem točno tega kupu za sekundarni monitor in deluje zelo dobro.
http://kitajc.si/en/hdmi-adapters/318-d...

klinker ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Kupi pa poskusi...to je vse kar bom reku ;)


Imma AMDjevo grafo sedaj in nisem opazil tvojih trditev oz. sem z njo bistveno bolj zadovoljen, kot s predhodno NVIDIA graficno kartico.


Jst sem tudi imel Continental gume in ko sem menjal zdaj po 2 letih za nove Nexen sem bolj zadovoljen >:D

D3m ::

Same here, kar se tiče Nexen gume. :D

Sicer zakaj primerjamo sploh gume?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m0r4l1z3d ::

Veliko vprašanj na katere že vemo odgovore. Tiki je kupil novo amd grafično in je z njo bolj zadovoljen kot s staro, tako da tole z gumam povsem štekam. Moji linki pa so linki do testov, tako da niso moji, samo enim ni všeč kadar recimo cf ne deluje kot jim AMD na official slajdih preacha. Nekako to ni več vredno debate, je pa Doom v Vulkan mode tekel nad 100fps namesto recimo 80 v opengl 4.5 pa še to samo z high end procesorjem, tudi takrat kar naenkrat linki niso bili več v redu, tole je preveč biased.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

tikitoki ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Kupi pa poskusi...to je vse kar bom reku ;)


Imma AMDjevo grafo sedaj in nisem opazil tvojih trditev oz. sem z njo bistveno bolj zadovoljen, kot s predhodno NVIDIA graficno kartico.


Jst sem tudi imel Continental gume in ko sem menjal zdaj po 2 letih za nove Nexen sem bolj zadovoljen >:D


Tudi nisem opazil, da bi bil stutter resen problem.

klinker ::

D3m je izjavil:

Same here, kar se tiče Nexen gume. :D

Sicer zakaj primerjamo sploh gume?


Me sploh ne cudi da ne znas brat med vrsticami ;)

OmegaM ::

V redu Anymal, še enkrat preglej temo, koliko je bilo dejansko napisano o CF, kje se pojavi in kdaj tvoj komentar.
In sedaj se nekaj izmotavaš in preusmerjaš ter iščeš pozornost.

In ja, dejansko imas test uporabo vulkana z AM1 athlon procesorjem ter grafično R9 380x, kjer se zadeva super izkaže, če lih si sam takega kompa ne bi omislil.


Zame so najbolj realni testi za maso uporabnikov, primerjave penitum, i3 ter i5 rang procesorji ter graficnimi vse od gtx950 - gtx1070, ter amd RX460 - RX480.
Ker masa bo večino kupovala nizji in srednji nivo.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

klinker ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Kupi pa poskusi...to je vse kar bom reku ;)


Imma AMDjevo grafo sedaj in nisem opazil tvojih trditev oz. sem z njo bistveno bolj zadovoljen, kot s predhodno NVIDIA graficno kartico.


Jst sem tudi imel Continental gume in ko sem menjal zdaj po 2 letih za nove Nexen sem bolj zadovoljen >:D


Tudi nisem opazil, da bi bil stutter resen problem.


Je pa prisoten in pravtako so fps dropi preveliki in sumasumarum pokvari igralno izkusnjo.
Point je da so fpsi cim bolj "fiksni", ker dzabe meni 100fps avg, ce to salta pol med, karikiram, 120max in 80min. To je stala igrat. Raje npr. 50fps, pa da so konstantni...je izkusnja precej boljsa.

m0LN4r ::

PredatorX je izjavil:

Imam RX 470, 1080P mogoče bom uporabil scaling na 1440P.

cakaj, pocasi, a nisi glih prisparal za 1440p monitor z 470ko ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

Hmm Mafia 3 zelo lepo teče.. :)

m0LN4r ::

OmegaM je izjavil:

V redu Anymal, še enkrat preglej temo, koliko je bilo dejansko napisano o CF, kje se pojavi in kdaj tvoj komentar.
In sedaj se nekaj izmotavaš in preusmerjaš ter iščeš pozornost.

In ja, dejansko imas test uporabo vulkana z AM1 athlon procesorjem ter grafično R9 380x, kjer se zadeva super izkaže, če lih si sam takega kompa ne bi omislil.


Zame so najbolj realni testi za maso uporabnikov, primerjave penitum, i3 ter i5 rang procesorji ter graficnimi vse od gtx950 - gtx1070, ter amd RX460 - RX480.
Ker masa bo večino kupovala nizji in srednji nivo.

Zdaj se samo treba pocaka na pravo maso vulkan spilov in vulkan supporta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

OmegaM ::

Da bi se le, čas pa bo pokazal kako in kaj.
Novo leto se približuje, moja budget pa bo perajt :)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

m0LN4r ::

PredatorX je izjavil:

Hmm Mafia 3 zelo lepo teče.. :)

Verjamem, dej upscale na 1800p pa fps lock na 30. Spil je bil narjen za ta namen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

am1 procesor še največjim mazohistom nebi priporoču. Sn ravno zadnjič mel en tak sistem (sicer z quad sempronom) in je bila zadeva laggy že v samih windowsih, kaj šele v kakšnem bolj zahtevnem programu (ala brskalnik). Mind you, sistem je mel ssd.
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

am1 procesor še največjim mazohistom nebi priporoču. Sn ravno zadnjič mel en tak sistem (sicer z quad sempronom) in je bila zadeva laggy že v samih windowsih, kaj šele v kakšnem bolj zahtevnem programu (ala brskalnik). Mind you, sistem je mel ssd.


Aja? Lihk tolk je hitr k en star quad intel pro (core duo), al pa phenom x4. Ti laggaš ko vidiš AMD.

m0LN4r ::

 Predator, jst ti proporocam, da pustis mafio kr na 1080p, razen ce ciljas na medum 30fps lock xD xD

Predator, jst ti proporocam, da pustis mafio kr na 1080p, razen ce ciljas na medum 30fps lock xD xD



No vsaj po dobrih treh letih mas 780 performance ;((
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

mam na mizi na tedenskem redu razne core2duote in noben se ni v windowsih tako zatikal kot ta am1. Še kakšen e6400 deluje na uč bolj odzivno od tega semprona. Žal nizka frekvenca in švoh single thread delata svoje.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

PredatorX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

am1 procesor še največjim mazohistom nebi priporoču. Sn ravno zadnjič mel en tak sistem (sicer z quad sempronom) in je bila zadeva laggy že v samih windowsih, kaj šele v kakšnem bolj zahtevnem programu (ala brskalnik). Mind you, sistem je mel ssd.


Aja? Lihk tolk je hitr k en star quad intel pro (core duo), al pa phenom x4. Ti laggaš ko vidiš AMD.

Motis se. Dnevno rihtam tele AMDje, mi je bolj vsec odzivnost intel pentiuma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

 Predator, jst ti proporocam, da pustis mafio kr na 1080p, razen ce ciljas na medum 30fps lock xD xD

Predator, jst ti proporocam, da pustis mafio kr na 1080p, razen ce ciljas na medum 30fps lock xD xD



No vsaj po dobrih treh letih mas 780 performance ;((


http://i1.wp.com/www.techplz.com/wp-con...

ja GTX 980 peformance mam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

Single Thread Rating: 799 e6400
Single Thread Rating: 512 sempron 3850


ne pozabimo, e6400 je 10 let star cpu.
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

Single Thread Rating: 799 e6400
Single Thread Rating: 512 sempron 3850


ne pozabimo, e6400 je 10 let star cpu.


Ja ampak na E6400 bo lepo win10 laufal na sempronu pa nebo ane? Ne pozabit, da sempronček sestavljen iz micenih jeder. Če primejramo Sandy bridge 32nm 20mm^2 vs Jaguar 28nm 3.1mm^2... 4 jedra so bistveno manjša od 1 samega jedra sandija. Zdej pa primerjate low power vs performance čip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

iz prve roke lahko rečem, da dela e6400 opazno bolj odzivno kot ta sempron. Sicer athlona še res nisem mel šanso sestirat (verjetno zna bit bolje na račun dosti višje frekvence), ampak takšnega procesorja si v namizni škatli nebi želel, za noben dnar.
#brezpodpisa

klinker ::

hojnikb je izjavil:

am1 procesor še največjim mazohistom nebi priporoču. Sn ravno zadnjič mel en tak sistem (sicer z quad sempronom) in je bila zadeva laggy že v samih windowsih, kaj šele v kakšnem bolj zahtevnem programu (ala brskalnik). Mind you, sistem je mel ssd.


AM1 quadov niti ni mel.
Al pac 8-O
Meni je sicer Athlon X2 AM3 lepo sluzu za multimedio v dnevni z Velociraptorjem in GTS240ko. Procesor hladen ko spricer, pa na 3,7Ghz je sel za salo.

hojnikb ::

klinker je izjavil:

hojnikb je izjavil:

am1 procesor še največjim mazohistom nebi priporoču. Sn ravno zadnjič mel en tak sistem (sicer z quad sempronom) in je bila zadeva laggy že v samih windowsih, kaj šele v kakšnem bolj zahtevnem programu (ala brskalnik). Mind you, sistem je mel ssd.


AM1 quadov niti ni mel.
Al pac 8-O
Meni je sicer Athlon X2 AM3 lepo sluzu za multimedio v dnevni z Velociraptorjem in GTS240ko. Procesor hladen ko spricer, pa na 3,7Ghz je sel za salo.

Govorim o novodobnem am1 (ubistvo FS1b), kateri ma jaguar jedra.
#brezpodpisa

PredatorX ::

http://www.guru3d.com/articles_pages/ma...

RX 470 je celo hitrejša od GTX 980.

A veš kaj hojnikb.... sprve roke ti nebi opazil al je notr i7 al je sempron, ko bi brskal po spletu, poslušal muske in gledal filmi (pa ne o 4K, ker kvalčiteta je v 1080P bluray). Dokler nebi gledal 4K YT... zdej pa že mal preveč trollate. Počas pa bomo že pri tem, da je AMD 60 FPS = 30 fps nvidije. Vrjetn tud FX krivec, da laggaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

iz prve roke lahko rečem, da dela e6400 opazno bolj odzivno kot ta sempron. Sicer athlona še res nisem mel šanso sestirat (verjetno zna bit bolje na račun dosti višje frekvence), ampak takšnega procesorja si v namizni škatli nebi želel, za noben dnar.

in ti si predlagal z3735f?
««
4 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291116894 (5348) easyrider3
»

Gtx 1060 ali RX 480 (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Kaj kupiti
1395192770 (156482) Predator X

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004672145 (528801) gddr85

Več podobnih tem