» »

Zakaj pospešujete, ko vas prehitevam?

Zakaj pospešujete, ko vas prehitevam?

Temo vidijo: vsi

jype ::

ProGo> Zelo priporočljivo se je voziti točno na omejitvi, če to omogočajo razmere in sposobnost voznika. Lahko pa greš povsem zakonito nekaj deset % manj, in si pač dolžan na prvem možnem mestu odstaviti koloni, ki se bo nabrala za tabo.

Tako je. Recimo če voziš otroke po gorskih cestah, je smotrno vozit 20-30, da ti ne bruhnejo na vsakem ovinku. Seveda moraš pri tem poskrbet, da to počneš varno in da se umakneš tistim, ki bi radi šli hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

stara mama ::

MxxW5 je izjavil:

Pred mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).

Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu. Ne za kakšnega smrkavca ali zafrustriranega fotra.

Take stvari opažam že odkar sem na cesti. Ko prehitevaš, začne prehitevani pospeševati. Zgodi se v več kot 50% prehitevanj. Morebiti ne tako ekstremno kot v zgoraj opisanem primeru, ampak vendarle.

Zato je moje vprašanje preprosto. Tisti, ki to počnete, zakaj? Kaj imate od tega?

Mene pa zanima, zakaj prehitevate, ko že jaz prehitevam?
Pred mano neka stara škoda, pred njim še nek drug avto in jaz z motorjem na levi pas in začnem pospeševati (na srečo ne preveč agresivno)
Nakar ta idiot pred menoj takoj na levo da me skoraj zbije iz ceste in prehiteva tistega spredaj.
Ko ga dohitim, se mi z kretnjo da je fukjen še smeji v obraz. Ne zaveda pa se, da bi mi lahko vzel žviljenje.

SuperVeloce ::

jype je izjavil:

Slonic-tonic> Mene bolj motijo motenci, ki me po avtocesti prehitevajo po desni, ko vozim po omejitvah.

Kako te pa lahko po desni prehitevajo? A po odstavnem pasu?

good one!
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

krneki0001 ::

MxxW5 je izjavil:

Pred mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).


Takim jaz pravim "zaspanci". Skoraj spijo med vožnjo in niso pozorni na hitrost, ki jim stalno pada. Ko jih pa greš prehitevat se pa zbudijo in stopijo po gasu.

Tega je na naših cestah ogromno.

Jerry000 ::

Leprechaun je izjavil:

Doživel že večkrat. Enkrat sva se s tipom, ki je to naredil tudi zgrabila.

Drugače pa na cestah ni nobene kulture. Sploh v zadnjem času opažam, da se na njej vse pogosteje pojavljajo primerki, ki tja ne sodijo. Vsi jemljejo izpit kot samoumeven, pa to ni.

In kaj je rekel zakaj je pospešil ko si prehiteval? To me resno zanima...ker ne razumem

BlaY0 ::

gusto je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Eni še vedno mislijo, če je omejitev, da morajo vozit točno toliko kot piše na znaku.

Emm, dejansko da, ker drugače nisi sposoben za v avto in oviraš promet. Pa pustimo sedaj nekaj tistih odsekov/ovinkov kjer je jasno, da se jih ne da zvoziti s polno (predpisano) hitrostjo. Po regionalni široki cesti se nimaš kaj 70 vozit.

Na žalost ali pa srečo se lahko. Po tvoje potem vsi traktorji, kemperji in podobna jajca ne sodijo na takšne ceste ker po tvoje te ovirajo?

gusto ::

jype je izjavil:


gusto> Po regionalni široki cesti se nimaš kaj 70 vozit.

Seveda lahko. Tudi zakonito je.


A se počutiš pomembnega, ko pogledaš v vzvratno ogledalo in vidiš za sabo kolono 30 vozil? Aja, ti sploh ne pogledaš v ogledalo, ker po zakonu ti ni treba. Raje se drži svojega bicikla.

ProGo ::

Traktoristi so pa svoja zgodba, po načelu sem najmočnejši in povsem OT. http://www.planet.si/novice/crna-kronik...

prox ::

Eni še vedno ne razumejo, da pač prometni predpisi niso "absolutni" in mora voznik reagirati situaciji primerno - torej voziti defenzivno in ne kot, da bi njegov avto deloval na voznikov ego.

Ko se ti kdo prilepi na rit, vozi enako kot prej, mogoče malce pospeši, če imaš občutek, da si ti tisti, ki oviraš ostale - pač do omejitve. Še vedno moraš ti skušati držati varnostno razdaljo tudi z tistimi, ki so za teboj in ne zavirat na enkrat ampak postopoma razen če ga rad prejmeš od zadaj.

Ko pa ti kdo vozi za ritjo že dlje časa in res vidiš, da nisi ti kriv, da on ne zna držat varnostne razdalje pa se umakneš malce bolj desno in upočasniš brez bremzanja (mogoče krajši signal z bremzo, da upočasnjuješ, namigneš, da naj gre mimo) ter zmanjšaš svoj ego in mu pustiš, da te prehiti..mogoče pa mu žena rojeva, zamuja v službo ali pa je pač kupil izpit brez da bi ga opravljal. Ni potrebe, da še dodatno ogrožaš promet, ker potem je na cesti še dodatni osel. Just let it go. Mogoče se tudi tebi mudi, ampak moraš všteti v ceno tudi to, da se ti potem mudi tudi umreti.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Unknown_001 ::

Da ne bo kdo mislil da to sam slovenci delajo. Največkrat so mi to pizdarijo naredili švabi ko sem vozil na morje. En star muži nonšalantno 70 po ravnici jaz stisnem on pa ja se ne bo pustu da ga bo en kombi prehiteval. No... podatek da sem prehiteval predolgo in po prehitevanju imel 130 na števcu nekaj pove... Folk je prtegnjen v glavo. Pa vidu je da nasprot promet... sem si reku... kurba zdej al boš odnehal al te pa zrinem. No tako tesno glih ni šlo ker sem bil že dovolj spredaj sam ko se vse odvija hitro... je vse na knap.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gusto ::

BlaY0 je izjavil:

Po tvoje potem vsi traktorji, kemperji in podobna jajca ne sodijo na takšne ceste ker po tvoje te ovirajo?

To je moja izjava vzeta iz konteksta. Jasno da so na cesti "ovire" tipa traktorji in podobna jajca, kot jih imenuješ. Ampak če se človek v osebnem avtomobilu ni sposoben peljati 90 km/h po ravni cesti, nima tam kaj iskati. Vprašljive so njegove psihofizične in motorične sposobnosti. Tudi v avtošoli učijo, da čimprej pospešiš na predpisano hitrost, ne da se jajcaš po cestah.

jype ::

gusto> A se počutiš pomembnega, ko pogledaš v vzvratno ogledalo in vidiš za sabo kolono 30 vozil? Aja, ti sploh ne pogledaš v ogledalo, ker po zakonu ti ni treba. Raje se drži svojega bicikla.

Preveč sklepaš po sebi. Jaz se umaknem na prvem primernem mestu vsakomur, ki želi potovati hitreje.

Tudi na biciklu.

gusto> Ampak če se človek v osebnem avtomobilu ni sposoben peljati 90 km/h po ravni cesti, nima tam kaj iskati.

To je tvoje napačno mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

prox ::



Če se ti mudi, se ti pač mudi. Zgleda, da v vseh avtošolah ne učijo strpnosti na cesti.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

gusto ::

prox je izjavil:

Eni še vedno ne razumejo, da pač prometni predpisi niso "absolutni" in mora voznik reagirati situaciji primerno - torej voziti defenzivno in ne kot, da bi njegov avto deloval na voznikov ego.

Ti ne razumeš. Kot vedno na slo-techu, se išče dlaka v jajcu in neki robni pogoji. Imaš prav, v cca 5-10% se ni mogoče peljati toliko, kot je omejitev. Tam moraš jasno prilagoditi hitrost situaciji. Na ostalih 90% cest pa se nima folk kaj 70 jajcat. In ti isti vozniki, ki jih sedaj zagovarjate, se potem gladko zapeljejo 70 mimo table, ki označuje začetek naselja.

Zmajc ::

Enostaven odgovor .... zaradi "ta kmet z {vstavi avto ki je domnevno slabši od njegovega} me že ne bo prehiteval" mentalitete ki jo ima 80% slovencev.

Strpnosti na cestah pri nas praktično ni smo totalen balkan.

Drugače osebno prehitevam samo takrat ko sem 100% prepričan, in ponavadi hitro da ni šanse da kdo kaj zajebava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

prox ::

gusto je izjavil:

prox je izjavil:

Eni še vedno ne razumejo, da pač prometni predpisi niso "absolutni" in mora voznik reagirati situaciji primerno - torej voziti defenzivno in ne kot, da bi njegov avto deloval na voznikov ego.

Ti ne razumeš. Kot vedno na slo-techu, se išče dlaka v jajcu in neki robni pogoji. Imaš prav, v cca 5-10% se ni mogoče peljati toliko, kot je omejitev. Tam moraš jasno prilagoditi hitrost situaciji. Na ostalih 90% cest pa se nima folk kaj 70 jajcat. In ti isti vozniki, ki jih sedaj zagovarjate, se potem gladko zapeljejo 70 mimo table, ki označuje začetek naselja.

Kaj res? Potem pa napišimo kazen megli, ker so nedolžni vozniki peljali 130 skozenj, potem pa so se čudili zakaj tako poka, če pa se ne znajo prilagajat situacijam na cesti..
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

jype ::

gusto> Na ostalih 90% cest pa se nima folk kaj 70 jajcat.

To je tvoje napačno mnenje.

gusto> In ti isti vozniki, ki jih sedaj zagovarjate, se potem gladko zapeljejo 70 mimo table, ki označuje začetek naselja.

To je pa tvoje sklepanje na podlagi lastnih vrednot. Ne delimo jih s teboj.

gusto ::

prox je izjavil:

Kaj res? Potem pa napišimo kazen megli, ker so nedolžni vozniki peljali 130 skozenj, potem pa so se čudili zakaj tako poka, če pa se ne znajo prilagajat situacijam na cesti..

Kaj ima pa megla tukaj veze?8-O Jasno da v teh okoliščinah prilagodiš hitrost. Spet neki robni pogji. Pogovarjamo se o normalnih okoliščinah, ne pa o okoliščinah za vožnjo med svetovno apokalipso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

gusto> Na ostalih 90% cest pa se nima folk kaj 70 jajcat.

To je tvoje napačno mnenje.

gusto> In ti isti vozniki, ki jih sedaj zagovarjate, se potem gladko zapeljejo 70 mimo table, ki označuje začetek naselja.

To je pa tvoje sklepanje na podlagi lastnih vrednot. Ne delimo jih s teboj.


To se dejansko dogaja...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Telbanc ::

SuperVeloce je izjavil:

jype je izjavil:

Slonic-tonic> Mene bolj motijo motenci, ki me po avtocesti prehitevajo po desni, ko vozim po omejitvah.

Kako te pa lahko po desni prehitevajo? A po odstavnem pasu?

good one!



Ja po odstavnem, kje pa, sej je dost placa.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

fikus_ ::

Nekateri mogoče vozijo 70 km/h za vsak primer, ker pač ne vedo kolikšna je omejitev na tistem odseku ceste?!:( Ali pa avto "nima" drugih prestav?!:D

Zanimivi so tisti vozniki, ki spustijo "gas" pedal ali celo zavirajo, ko jim nasproti pripelje kakšen tovornjak.

prox ::

gusto je izjavil:

prox je izjavil:

Kaj res? Potem pa napišimo kazen megli, ker so nedolžni vozniki peljali 130 skozenj, potem pa so se čudili zakaj tako poka, če pa se ne znajo prilagajat situacijam na cesti..

Kaj ima pa megla tukaj veze?8-O Jasno da v teh okoliščinah prilagodiš hitrost. Spet neki robni pogji. Pogovarjamo se o normalnih okoliščinah, ne pa med okoliščinami za vožnjo med svetovno apokalipso.

Meglo delaš ti. Preberi moje poste še 1x. Če pa ti je absolutna vožnja po omejitvi tako pri srcu, imaš dirkališča za to. Ali pa autobahn.

Tukaj pri nas imaš namreč odlično prevozne ceste, kjer je pač nuja, da greš minimalno 90, če na znaku ne piše drugače. Za pretočnost prometa se gre, čas je denar, kakšna življenja nedolžnih. Pff..

Po tvoji logiki, bi morali vsem nad 50 letom odvzeti vozniško, ker niso za v promet ker vozijo nekoliko pod omejitvijo. Torej bi jim kratili pravico do prostega gibanja in svobodne izbire. Aja, saj pa imamo javni promet.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Miha 333 ::

Odvisno, kje in kako prehitevaš. Če me prehitevaš ob koncu naselja, ko pospešujem iz 50 na 90 km/h, s tem da začneš prehitevati že malo pred tablo za konec naselja, kar se mi zadnje čase izredno pogosto dogaja, potem je problem v tebi in ne v drugih. Sam take sicer spustim naprej (preneham pospeševati), ampak mi v glavi odzvanja "wtf"...

SuperVeloce ::

Nakar ta idiot pred menoj takoj na levo da me skoraj zbije iz ceste in prehiteva tistega spredaj.

Ker vzvratna ogledala in smerokazi, s katerim nakažeš manever (če ga prižgeš med manevrom, nisi naredil nič), pač pri nas obstajajo le v mitoloških knjigah ala CPP.

Nekdo tukaj na tem forumu v drugi temi je veselo razlagal, kako imajo Nemci visoko smrtnost zaradi neomejenih autobahnov. Seveda so to kozlarije in tudi ko sam pelješ po teh "unrestricted" delih, vidiš zelo visoko kulturo in stopnjo pozornosti. Nihče, vsaj od domačinov, ne kampira na prehitovalnih pasovih, takoj se vračajo, tudi če je malo naprej naslednji avto/tovornjak, tudi če je potrebno rahlo zmanjšati hitrost zaradi tega, ... Vsakič, ko šibne mimo tebe težka mrcina z 200kmh+, se ponovno zamisliš "naslednjič moram vsa ogledala 10x pogledat pred vsakim manevrom". In ravno zaradi tega je nesreč tega tipa na teh odsekih dejansko manj, kot kjer so omejitve 130. Nemci imajo odlično statistiko smrtnih žrtev glede na število prevoženih kilometrov (praktično pol nižje kot pri nas) in enakovredno Avstrijcem, kljub visoki gostoti prometa na glavnih delih (in tudi neomejenih odsekih) avtocest. Angleži recimo po gostoti prometa niti približno niso blizu, če gledaš širše področje, ne samo okoli večjih mest, pa še omejitve imajo ubijalske. Po tej logiki bi morali pustiti čisto vse EU države daleč zadaj... ampak se jim statistika poslabšuje, Nemcem pa izboljšuje. Še kakšno leto, pa bodo tam-tam.
Na žalost pa Nemci prednjačijo tudi med povzročitelji/smrtnimi žrtvami med tujci. Kar je pa itak trend tudi pri nas, ampak se o tem ne govori, tabu tema
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

gusto ::

jype je izjavil:

gusto> Na ostalih 90% cest pa se nima folk kaj 70 jajcat.

To je tvoje napačno mnenje.

gusto> In ti isti vozniki, ki jih sedaj zagovarjate, se potem gladko zapeljejo 70 mimo table, ki označuje začetek naselja.

To je pa tvoje sklepanje na podlagi lastnih vrednot. Ne delimo jih s teboj.

Oprosti ker ne opažam "pravilno" in nimam "pravilnega" mnenja.:D BTW, še nikoli nisem plačal nobene kazni, imel nesreče, pa sem 12 let na cesti. *potrkam na les*

Utk ::

Miha 333 je izjavil:

Odvisno, kje in kako prehitevaš. Če me prehitevaš ob koncu naselja, ko pospešujem iz 50 na 90 km/h, s tem da začneš prehitevati že malo pred tablo za konec naselja, kar se mi zadnje čase izredno pogosto dogaja, potem je problem v tebi in ne v drugih. Sam take sicer spustim naprej (preneham pospeševati), ampak mi v glavi odzvanja "wtf"...

V takem primeru lahko pospešuješ, normalno, ne na polno. Tist, ki prehiteva, pač mora računat da boš pospešil, in če te gre vseeno prehitevat, je to njegov problem.

prox ::

Utk je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Odvisno, kje in kako prehitevaš. Če me prehitevaš ob koncu naselja, ko pospešujem iz 50 na 90 km/h, s tem da začneš prehitevati že malo pred tablo za konec naselja, kar se mi zadnje čase izredno pogosto dogaja, potem je problem v tebi in ne v drugih. Sam take sicer spustim naprej (preneham pospeševati), ampak mi v glavi odzvanja "wtf"...

V takem primeru lahko pospešuješ, normalno, ne na polno. Tist, ki prehiteva, pač mora računat da boš pospešil, in če te gre vseeno prehitevat, je to njegov problem.

Je njegov problem, ampak lahko postane tudi tvoj problem. Če je voznik za teboj pač na nujni vožnji in je že v stanju prehitevanja, ga ne oviraj s pospeševanjem. Preprosto.

Še vedno si lahko misliš svoje in mu pokažeš kakšno kretnjo, kar ni ravno v predpisih. ALi pa ga prijaviš policiji, ki verjetno ne bodo kaj konkretnega storili v takšnih primerih.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

Utk ::

Sej ga ne oviraš s tem. On gre že itak hitreje, če te je začel prehitevat, če ti laganini pospešuješ, ni to noben problem za tistega, ki prehiteva. Ker on mora itak pospešit bistveno hitreje, ali pa bolje, da ni niti začel.

jype ::

gusto> Oprosti ker ne opažam "pravilno" in nimam "pravilnega" mnenja.:D BTW, še nikoli nisem plačal nobene kazni, imel nesreče, pa sem 12 let na cesti. *potrkam na les*

Saj ni treba met nesreče, da maš lahko napačno mnenje. Lahko si že vzgojen tako.

Cesta je frej za vse! Voznikova prva in najpomembnejša naloga je, da prepreči, da njegovo vozilo komurkoli povzroči kakršnokoli škodo (4. člen ZPrCp), ne glede na karkoli drugega.

Omejitev hitrosti ni namenjena temu, da se teži počasnelam, temveč temu, da se iz prometa izloči divjake. Če kdo namenoma vozi prepočasi in ne omogoča prehitevanja je sicer res kreten, a pravico do uporabe ceste ima še vedno, pa tudi ko to počne protizakonito (in se ne umakne na prvem primernem mestu kljub koloni za seboj) lahko ukrepajo zgolj organi pregona, ne pa kdorkoli drug.

Če nočeš imeti opravka s kreteni, je trenutno najbolje, da si omisliš helikopter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

prox ::

Utk je izjavil:

Sej ga ne oviraš s tem. On gre že itak hitreje, če te je začel prehitevat, če ti laganini pospešuješ, ni to noben problem za tistega, ki prehiteva. Ker on mora itak pospešit bistveno hitreje, ali pa bolje, da ni niti začel.

Utk Razumem tvoj pogled, sem že bil v takšni situaciji večkrat. Ampak moraš tudi ti biti toliko uvideven, da ga spustiš naprej, pa naj bo ta voznik največji ego, magari politik. Če pospešuješ si tudi ti v prekršku (po zakonu) v takšnem primeru, ker moraš spustiti tistega, ki prehiteva nemoteno naprej, pa če je v ne vem kakšnem prekršku. Žal, tako je.. Če ti je mar za svojo varnost in ostalih nedolžnih, potem pač voziš po pameti in po cesti, ne samo po omejitvah in predpisih, ki tebi ustrezajo.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

gusto ::

prox je izjavil:

Po tvoji logiki, bi morali vsem nad 50 letom odvzeti vozniško, ker niso za v promet ker vozijo nekoliko pod omejitvijo. Torej bi jim kratili pravico do prostega gibanja in svobodne izbire.

Kje pa je potem meja? Moj stari ata se je cca 10 km/h še zmožen peljati po ravni cesti, čez ovinke okoli 5km/h. Zakaj bi mu kratili pravico do gibanja, peš lahko maksimalno hodi le 1 km/h. Vozniški izpit ni pravica, je privilegij.

Bolj zares: lahko se voziš nekoliko pod omejitvijo, samo vozniki ki se konstantno jajcajo 70 in še manj čez ovinke, povzročajo kolone, se ne umaknejo, ne sodijo na ceste.

SuperVeloce ::

Miha 333 je izjavil:

Odvisno, kje in kako prehitevaš. Če me prehitevaš ob koncu naselja, ko pospešujem iz 50 na 90 km/h, s tem da začneš prehitevati že malo pred tablo za konec naselja, kar se mi zadnje čase izredno pogosto dogaja, potem je problem v tebi in ne v drugih. Sam take sicer spustim naprej (preneham pospeševati), ampak mi v glavi odzvanja "wtf"...

Zakaj pa misliš, da te prehiteva že pred znakom? Ker pričakuje, da do znaka ne boš (močneje) pospeševal, oziroma je tudi pri nižjih hitrostih lažje razviti hitrost, preden tisti pred teboj po gasu hopsne. Pa ne, da se strinjam s prehitevanjem pred znakom...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

prox ::

Gusto Se strinjam in je težko prebavit in gledati takšne osebke, ki konstantno vozijo tako. Ampak ne moreš jih pa odstranit iz prometa. So kvečjemu v prekršku zaradi oviranja prometa, če se ne umaknejo.. Lahko jih pa preklinjaš in kažeš fige ali pa prijaviš policiji..

Zato pa vozi pozorno in defenzivno, kar mislim da ti že tako gre dobro od rok, če še nisi povzročil nesreče.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

gusto ::

jype je izjavil:

Omejitev hitrosti ni namenjena temu, da se teži počasnelam, temveč temu, da se iz prometa izloči divjake. Če kdo namenoma vozi prepočasi in ne omogoča prehitevanja je sicer res kreten, a pravico do uporabe ceste ima še vedno, pa tudi ko to počne protizakonito (in se ne umakne na prvem primernem mestu kljub koloni za seboj) lahko ukrepajo zgolj organi pregona, ne pa kdorkoli drug.

No tole se pa čist strinjam, nimam kaj za dodati. :)

jype ::

gusto> Bolj zares: lahko se voziš nekoliko pod omejitvijo, samo vozniki ki se konstantno jajcajo 70 in še manj čez ovinke, povzročajo kolone, se ne umaknejo, ne sodijo na ceste.

Od vseh, ki si jih naštel, na ceste ne spadajo izključno tisti, ki se ne umaknejo, a tudi te lahko s cest spravi le prometna policija in nihče drug.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: prozax ()

</head> ::

red mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).

Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu.


#thathappened

Oberyn ::

Čist tehnično me zanima, kako ravnati na avtocesti na cestninski postaji, kjer sta običajno dva vozna pasova za vinjeto, hitrost je pa omejena na 60. Itak da se na levi pas nabije cela kolona, jaz sem pa ponižno na desnem pasu. Za postajo lahko pospešim nazaj na 130, vendar me ta kolona prehiteva po levem pasu in tehnični gledano ne smem pospešiti. Če je gneča (kar itak je), bi moral voziti 60, dokler se levi pas ne sprosti vozil in šele potem pospešiti? Mislim, zgleda malo čudno.

Thuban ::

Seveda ne smeš pospešiti na 130 na desnem pasu če je na levem, PREHITEVALNEM pasu kolona vozil ki vozi 60-70 kmh. Kaj pa če se nekdo odloči vrniti nazaj na vozni pas, ti pa dirjaš tam 130?

jype je izjavil:


Omejitev hitrosti ni namenjena temu, da se teži počasnelam, temveč temu, da se iz prometa izloči divjake. Če kdo namenoma vozi prepočasi in ne omogoča prehitevanja je sicer res kreten, a pravico do uporabe ceste ima še vedno, pa tudi ko to počne protizakonito (in se ne umakne na prvem primernem mestu kljub koloni za seboj) lahko ukrepajo zgolj organi pregona, ne pa kdorkoli drug.

Če nočeš imeti opravka s kreteni, je trenutno najbolje, da si omisliš helikopter.


Mene recimo ne motijo počasni vozniki, ki se ne umikajo. Problem je da se za njimi naredi kolona in slej ko prej se pojavi nek retardiranec ki bo šel to kolono prehitevat, navadno v škarje ko nasproti vozi rpomet in bo prehiteval po en avto na enkrat. Dokler se ne zgodi prometna nesreča.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

shmandi ::

Oberyn je izjavil:

Čist tehnično me zanima, kako ravnati na avtocesti na cestninski postaji, kjer sta običajno dva vozna pasova za vinjeto, hitrost je pa omejena na 60. Itak da se na levi pas nabije cela kolona, jaz sem pa ponižno na desnem pasu. Za postajo lahko pospešim nazaj na 130, vendar me ta kolona prehiteva po levem pasu in tehnični gledano ne smem pospešiti. Če je gneča (kar itak je), bi moral voziti 60, dokler se levi pas ne sprosti vozil in šele potem pospešiti? Mislim, zgleda malo čudno.


Dokler ti voziš po desnem pasu v koloni (za drugimi vozili z varnostno razdaljo) se komot pelješ mimo bukseljnov, ki znajo vozit samo po levem.

MxxW5 ::

</head> je izjavil:

red mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).

Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu.


#thathappened


Xara je bila. Navadna, ne picasso. V naveden model so se vgrajevali motorji od cca. 80 do 120 KM. Vsi so dosegli 120 km/h. Nekateri celo relativno hitro.

Oberyn ::

Thuban je izjavil:

Seveda ne smeš pospešiti na 130 na desnem pasu če je na levem, PREHITEVALNEM pasu kolona vozil ki vozi 60-70 kmh. Kaj pa če se nekdo odloči vrniti nazaj na vozni pas, ti pa dirjaš tam 130?

Ja, saj razumem, ampak zamisli si, da greš ob 4h popoldne iz Lj domov v Kranj. Pred cestninsko postajo je na levem od obeh pasov za vinjeto praktično kolona, ker se ne vem zakaj vsi nabijajo tja. Za postajo potem lahko voziš 60 tja do Kranja, ker na levem pasu so za postajo pospešili, ti pa na desnem pasu tehnično ne smeš, doler jih na levem pasu ne zmanjka, ampak jih ne zmanjka.

Thuban ::

Ni važno če ne zmanjka, lahko pospešuješ počasi in voziš vzporedno. Ne smeš pa prehitevati.

Če pa mi hočeš povedat da je kolona od lj do kranja ki vozi 60 kmh po prehitevalnem pasu, ti pa po isti cesti voziš 130 kmh po desni strani pa prosim vrni izpit and get the fuck off the road.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

prox ::

Mogoče pa počasni vozniki ne marajo voznikov v riti, in zato vozijo še bolj počasi, ker (zmotno) mislijo, da bodo že šli mimo.

Najdeš pa potem takšne:
-Vozi počasi (skozi naselja valjda 70, saj tudi tovornjaki, tam ko je 90 pa 60-70)
Ko vidi, da ga prehitevaš hitro pospeši, ker doživi egoboost in se vklopi turbina, ker nek slovencelj me že ne bo prehiteval.

-Vozi počasi iz nekih razlogov
Ko vidi, da ga prehitevaš se umakne in ne pospešuje. Kar je bolj pravilno.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Thuban ::

če meni kdo leze v rit vozim počasneje ker mi jemlje koncentracijo za spremljanje prometa pred mano. Moram namreč nonstop gledat ogledala in pazit da se mi ne zaleti v rit, da ne bova oba letela ven in zato pač upočasnim. Ne glede na to ali je to 130 kmh na avtocesti ali 90 na regionalki, vedno upočasnim da zagotovim varnost.

prox je izjavil:


-Vozi počasi iz nekih razlogov
Ko vidi, da ga prehitevaš se umakne in ne pospešuje. Kar je bolj pravilno.


ni se treba umikat, samo pospeševat ni smeš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Oberyn ::

Thuban je izjavil:

Ni važno če ne zmanjka, lahko pospešuješ počasi in voziš vzporedno. Ne smeš pa prehitevati.

Ne smeš pospeševati, če te nekdo prehiteva, ne hitro ne počasi?

Thuban ::

prox je izjavil:


Najdeš pa potem takšne:
-Vozi počasi (skozi naselja valjda 70, saj tudi tovornjaki, tam ko je 90 pa 60-70)
Ko vidi, da ga prehitevaš hitro pospeši, ker doživi egoboost in se vklopi turbina, ker nek slovencelj me že ne bo prehiteval.


to je standardna situacija, ki jo mora voznik rpedvideti. Moraš vedeti da obstaja možnost da boš prehiteval kretena zato moraš premisliti ali imaš dovolj moči za varno prehitevanje ali ne. Če imaš Fiat Puntota s 55 konji..ne prehitevaj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

shmandi ::

Dajte si mal predpise pogledat pa pol govorit al moraš čakat tiste na levem pasu ali lahko pelješ mimo po desnem. Če na desnem ni tudi kolone, tako tistih na levem sploh ne bi smelo biti tam.

prox ::

Thuban je izjavil:


prox je izjavil:


-Vozi počasi iz nekih razlogov
Ko vidi, da ga prehitevaš se umakne in ne pospešuje. Kar je bolj pravilno.


ni se treba umikat, samo pospeševat ni smeš.

Nisem mislil, kot umik s ceste ampak da zapelješ malce bolj desno proti bankini, da ima več prostora za manevriranje/prehitevanje in posledično več prostora za umik na svoj pas.

Če pa imaš kolono za seboj pa je potreben umik s ceste, drugače tvegaš kazen za prekršek.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Thuban ::

Oberyn je izjavil:

Thuban je izjavil:

Ni važno če ne zmanjka, lahko pospešuješ počasi in voziš vzporedno. Ne smeš pa prehitevati.

Ne smeš pospeševati, če te nekdo prehiteva, ne hitro ne počasi?


https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/51-c...

- Voznik prehitevanega vozila ne sme povečevati hitrosti. Po potrebi mora zmanjšati hitrost in se pomakniti k desnemu robu vozišča in s svojim ravnanjem omogočiti vozniku, ki prehiteva čimprejšnjo zaključitev prehitevanja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

prox ::

Thuban je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Thuban je izjavil:

Ni važno če ne zmanjka, lahko pospešuješ počasi in voziš vzporedno. Ne smeš pa prehitevati.

Ne smeš pospeševati, če te nekdo prehiteva, ne hitro ne počasi?


https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/51-c...

- Voznik prehitevanega vozila ne sme povečevati hitrosti. Po potrebi mora zmanjšati hitrost in se pomakniti k desnemu robu vozišča in s svojim ravnanjem omogočiti vozniku, ki prehiteva čimprejšnjo zaključitev prehitevanja.

No, to kar sem mislil :)
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221370 (17760) facepalm
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332249 (30001) Heavy
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817378 (14840) St235

Več podobnih tem