» »

Zakaj pospešujete, ko vas prehitevam?

Zakaj pospešujete, ko vas prehitevam?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 9
»»

MxxW5 ::

Pred mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).

Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu. Ne za kakšnega smrkavca ali zafrustriranega fotra.

Take stvari opažam že odkar sem na cesti. Ko prehitevaš, začne prehitevani pospeševati. Zgodi se v več kot 50% prehitevanj. Morebiti ne tako ekstremno kot v zgoraj opisanem primeru, ampak vendarle.

Zato je moje vprašanje preprosto. Tisti, ki to počnete, zakaj? Kaj imate od tega?

||_^_|| ::

Odgovor je tudi sila preprost: moteni so.

Mare2 ::

MxxW5 je izjavil:



Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu.

Jaz ne spadam v to kategorijo. V določenih primerih je tako početje lahko zelo nevarno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

profii ::

Druga vrsta pacientov začne bremzat ko jih začneš prehitevat, ravno tako nevarno.

stjan ::

Zaradi jebanja ljudi v glavo, je najbolj preprost odgovor.
Realno je pa to prepotentnost zafrustriranih slovenčkov in slovenkulj.

Žalostno je to, da policija ne opravlja svojih z zakonom predpisanih nalog in takšnih osebkov ne kaznuje.

hojnikb ::

na drugi strani maš pa paciente, ko so celi živčni, ko se sred naselja ne furaš 70+...
#brezpodpisa

jype ::

profii> Druga vrsta pacientov začne bremzat ko jih začneš prehitevat, ravno tako nevarno.

Kaj pa naj bi storili, če vozijo s hitrostjo, ki je enaka omejitvi?

Ziga Dolhar ::

Kaj gre domačinu najbolj na živce, ko pešači skozi svojo vas?
- Nedomačini, ki skozi njegovo vas vozijo > 30 kmh, ko pa lahko od koderkoli nenadoma priteče otrok!

Kaj gre domačinu najbolj na živce, ko se pelje skozi svojo vas?
- Nedomačini, ki skozi njegovo vas vozijo < 70 kmh, ko pa je itak vse pregledno in bi lahko peljali še hitreje, no, vsaj on, ki pot dobro pozna!
https://dolhar.si/

MxxW5 ::

hojnikb je izjavil:

na drugi strani maš pa paciente, ko so celi živčni, ko se sred naselja ne furaš 70+...


Ja, tudi to opažam, vsakodnevno, saj se omejitve v naselju strogo držim, saj pač izpit nujno rabim. Ampak to vsaj razumem (čeprav ne odobravam); nekomu se mudi in je živčen. Pospeševanja, ko te nekdo prehiteva, pa ne razumem. Nič nimaš od tega, samo sebe in soudeležence v prometu spravljaš v smrtno nevarnost. Druge koristi ni.

Leprechaun ::

Doživel že večkrat. Enkrat sva se s tipom, ki je to naredil tudi zgrabila.

Drugače pa na cestah ni nobene kulture. Sploh v zadnjem času opažam, da se na njej vse pogosteje pojavljajo primerki, ki tja ne sodijo. Vsi jemljejo izpit kot samoumeven, pa to ni.
*************************************************************

Formula 1 ::

hojnikb je izjavil:

na drugi strani maš pa paciente, ko so celi živčni, ko se sred naselja ne furaš 70+...

Ponavadi isti ljudje, ki vozijo 70 km/h tam kjer je omejitev 90 km/h...

smacker ::

Opažam enako kot OP. Sem že našel kontra recept, ko voziš za njim, samo levi žmigavc daš pa že pospeši, ni potrebe po prehitevanju sploh.
Ko mene kdo prehiteva počakam, da pride v celoti na levi pas (da me ne nabije v rit), pol pa spustim gas, naj gre čimprej mimo.

d4vid ::

"Mene pa ze ne bos prehteval".

Kar se pa bremzanja tice, nevem zakaj bi bilo nevarno , ce je tisti, ki prehteva ze na levem pasu?
Jaz, ce vidim da nekdo prehteva, vcasih spustim gas, ce hoce naj gre mimo. Se pa zgodi da vcasih bremzam na polno, ko kak junak prehteva v skarjice.

Mene najbolj moti, ko se peljem domov, in se kdo pred mano pelje 40, omejitev pa 90. Cesta je res bolj zaj... ampak se bp peljes vsaj 60, ce ne vec. 90 pa kar tezko. Vglavnem, ko pridem na odsek, kjer se da bp prehitevat, pa ta junak iz 40 pospesi na 80. Ko je tistega 300m odseka konec, pa spet pride na 40.

Jaz v clio 1.2 pa dobim zivcni zlom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Heavy ::

Deseta vrsta bolnikov: te prehiti in začne bremzat.

Zgodi se v več kot 50% prehitevanj.



To že bolj zveni kot napaka med stolom in volanom - v tvojem avtu. Se mogoče limaš na rit vozilu pred sabo ali voziš po sredini ceste, ko gledaš ali se lahko varno prehiti, razštelane HID luči...?
#TeamFelix

Utk ::

Nauči se prehitevat, druge ni. Če narediš prav, ti njegovo pospeševanje nič ne pomeni. Če nima glih 300 konjev.

MxxW5 ::

Heavy je izjavil:

Deseta vrsta bolnikov: te prehiti in začne bremzat.

Zgodi se v več kot 50% prehitevanj.



To že bolj zveni kot napaka med stolom in volanom - v tvojem avtu. Se mogoče limaš na rit vozilu pred sabo ali voziš po sredini ceste, ko gledaš ali se lahko varno prehiti, razštelane HID luči...?


Aha, moja krivda. Še kar v redu, sicer. Šele trinajsti odgovor.

BlaY0 ::

stjan je izjavil:


Žalostno je to, da policija ne opravlja svojih z zakonom predpisanih nalog in takšnih osebkov ne kaznuje.

Saj jih, če jih dobijo.

MxxW5 ::

Utk je izjavil:

Nauči se prehitevat, druge ni. Če narediš prav, ti njegovo pospeševanje nič ne pomeni. Če nima glih 300 konjev.


Štirinajsti.

Utk ::

Ni tvoja krivda. Samo pravim kakšna je rešitev. Ker naučit debile pameti se ne da.

BlaY0 ::

Da pripomnim še jaz nekaj... omejitev 90 km/h ne pomeni, da je tam najvišja in hkrati najnižja dovoljena hitrost 90 km/h. Zakaj oni, ki ga prehitevaš začne pospeševati ne vem, lahko pa ti voziš 70 ali 65 in pustiš drugim, da te _varno_ prehitevajo.

zmaugy ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Kaj gre domačinu najbolj na živce, ko pešači skozi svojo vas?
- Nedomačini, ki skozi njegovo vas vozijo > 30 kmh, ko pa lahko od koderkoli nenadoma priteče otrok!

Kaj gre domačinu najbolj na živce, ko se pelje skozi svojo vas?
- Nedomačini, ki skozi njegovo vas vozijo < 70 kmh, ko pa je itak vse pregledno in bi lahko peljali še hitreje, no, vsaj on, ki pot dobro pozna!

Opisuješ situacijo v Makedoniji, morda Srbiji, morda Avstriji, Nemčiji? Samo vprašam, nisi bil dovolj specifičen.

jype ::

zmaugy> Opisuješ situacijo v Makedoniji, morda Srbiji, morda Avstriji, Nemčiji? Samo vprašam, nisi bil dovolj specifičen.

Povsod so takšni.

BlaY0 ::

jype je izjavil:

zmaugy> Opisuješ situacijo v Makedoniji, morda Srbiji, morda Avstriji, Nemčiji? Samo vprašam, nisi bil dovolj specifičen.

Povsod so takšni.

Nauk... domačini smo zaHebani.

Ziga Dolhar ::

jype je izjavil:

zmaugy> Opisuješ situacijo v Makedoniji, morda Srbiji, morda Avstriji, Nemčiji? Samo vprašam, nisi bil dovolj specifičen.

Povsod so takšni.


Povsod smo takšni.
https://dolhar.si/

zmaugy ::

MxxW5 je izjavil:

Pred mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).

Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu. Ne za kakšnega smrkavca ali zafrustriranega fotra.

Take stvari opažam že odkar sem na cesti. Ko prehitevaš, začne prehitevani pospeševati. Zgodi se v več kot 50% prehitevanj. Morebiti ne tako ekstremno kot v zgoraj opisanem primeru, ampak vendarle.

Zato je moje vprašanje preprosto. Tisti, ki to počnete, zakaj? Kaj imate od tega?


Večinoma ker so malo čudni. Za takšno početje bi zagovarjal odvzem vozniškega.
Sam pa opažam še nekaj - ko se skozi naselje peljem 50, se 100 m pred koncem naselja nekateri kreteni, ki se mi nalimajo na rit, odločijo za prehitevanje. Ko je naselja konec, jih potem zelo hitro dohitim in včasih potem vozim za njimi kilometre (na ustrezni varnostni razdalji), ker je gužva na cesti.

SuperVeloce ::

Formula 1 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

na drugi strani maš pa paciente, ko so celi živčni, ko se sred naselja ne furaš 70+...

Ponavadi isti ljudje, ki vozijo 70 km/h tam kjer je omejitev 90 km/h...

+1, true story. Vozi cez ovinke kot da je sneg na cesti, na ravnini ti pospesi, ceprav jasno vidi, da ga zelis prehiteti in ko ti rata po moznosti na zadnji ravnini pred naseljem (ker je pozabil, da te zajebava), ti potem nori zadaj in po moznosti nazaj prehiti v naselju. Sicer ne pogosto, ampak taksno kombinacijo sem ze parkrat dozivel. Skregano s cisto vsako logiko. Ce se ti mudi in si nervozen, vozis celo pot tako, ali pa vozis pocasi in defenzivno... kako lahko nekdo preklopi v roku pol minute?!

Moram pa omeniti, da se mi je na zadnjih dveh poteh cez dva razlicna prelaza zgodilo, da se je tu pa tam kaksen voznik prakticno takoj umaknil na prvi pesek ali avtobusno (mogoce kdaj tudi z drugim namenom, ne da spusti naprej), tako da ni vse tako crno
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

issak ::

To sem jaz naredil enkrat, ampak je bilo tako, vozil sem 50 po omejitvi, 200m naprej je bila tabla 70. Tip me je začel prehitevati še pred tablo, jaz pa sem takoj za tablo pospešil na 70 (pač po omejitvi). Ali sem jaz tukaj narobe delal, bi moral počakati da me on varno prehiti in zaradi tega voziti pod omejitvijo? Ker na koncu je izpadlo kot da ga zajebavam, ker pospešujem ko me prehiteva, jaz pa sem samo vozil po omejitvah.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Machete ::

Itak, da si. Tabla za omejitev ne pomeni točne hitrosti, ampak omejitev (navzgor ali navzdol).
Ti se moraš vedno prilagoditi situaciji, ne glede na table FFS. Kdo ti je dal izpit? Dejansko je to nekaj najbolj nevarnega kar lahko počneš, da pospešuješ, ko te začne en prehitevat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

cleanac ::

Jaz velikokrat opažam na avtocesti, da ob prehitevanju (po menjavi iz desnega na prehitevalni), zmanjšajo hitrost za kakšnih 10 km/h. Ampak ne z zaviranjem, temveč odvzame plin, potem pa ob koncu manevra pospeši nazaj na prvotno. Nekako dvomim, da je to namerno početje, ampak je očitno prisoten nekakšen strah ali kaj; se mi ne sanja, ampak, če voziš s tempomatom takšne stvari hitro opaziš.

SuperVeloce ::

issak je izjavil:

To sem jaz naredil enkrat, ampak je bilo tako, vozil sem 50 po omejitvi, 200m naprej je bila tabla 70. Tip me je začel prehitevati še pred tablo, jaz pa sem takoj za tablo pospešil na 70 (pač po omejitvi). Ali sem jaz tukaj narobe delal, bi moral počakati da me on varno prehiti in zaradi tega voziti pod omejitvijo? Ker na koncu je izpadlo kot da ga zajebavam, ker pospešujem ko me prehiteva, jaz pa sem samo vozil po omejitvah.


ce te je zacel se pred tablo prehitevati (in nima ravno 30hp na tono), ti pa si lepo uizi pospesil mimo table na 70, nebi smel biti noben problem pri taksnem manevru. Drugo pa je, ce si pohodil gas do konca in uporabil svoje turbodizelske osle za hiter skok na 70, ko si ga gledal vzporedno....
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

profii ::

jype je izjavil:

profii> Druga vrsta pacientov začne bremzat ko jih začneš prehitevat, ravno tako nevarno.

Kaj pa naj bi storili, če vozijo s hitrostjo, ki je enaka omejitvi?



Tudi če je hitrost enaka omejitvi ne poterbuje zavirat. On ni v prekršku. Tudi prehitevanje je manever, ki naj bi se odvil v najkrajšem možnem času.

Ps: ponavadi vozijo 70, potem pa še zavirajo. Čez naselje te seveda dohitijo, ker grejo ravno tako 70.

jype ::

issak> bi moral počakati da me on varno prehiti in zaradi tega voziti pod omejitvijo?

Seveda. Saj omejitev velja navzgor, ne navzdol.

A ko se pred tabo na cesti pojavi dojenček, govedo ali pa vzdrževalec cest, samo uperiš svoj oster pogled v indikator hitrosti in jo držiš natanko na omejitvi, dokler nevarnost ni mimo?

BlaY0 ::

Eni še vedno mislijo, če je omejitev, da morajo vozit točno toliko kot piše na znaku.

jype ::

profii> Tudi če je hitrost enaka omejitvi ne poterbuje zavirat. On ni v prekršku. Tudi prehitevanje je manever, ki naj bi se odvil v najkrajšem možnem času.

A če zavira pa je v prekršku?

Jaz imam veliko raje, da me nekdo, ki se mu mudi, prehiti čimprej in čim bolj varno, zato običajno, ko me začne prehitevat, stopim vsaj dol s pedalke za plin. Če je videti, da bo šlo na tesno, potem včasih tudi zaviram.

issak ::

SuperVeloce je izjavil:

issak je izjavil:

To sem jaz naredil enkrat, ampak je bilo tako, vozil sem 50 po omejitvi, 200m naprej je bila tabla 70. Tip me je začel prehitevati še pred tablo, jaz pa sem takoj za tablo pospešil na 70 (pač po omejitvi). Ali sem jaz tukaj narobe delal, bi moral počakati da me on varno prehiti in zaradi tega voziti pod omejitvijo? Ker na koncu je izpadlo kot da ga zajebavam, ker pospešujem ko me prehiteva, jaz pa sem samo vozil po omejitvah.


ce te je zacel se pred tablo prehitevati (in nima ravno 30hp na tono), ti pa si lepo uizi pospesil mimo table na 70, nebi smel biti noben problem pri taksnem manevru. Drugo pa je, ce si pohodil gas do konca in uporabil svoje turbodizelske osle za hiter skok na 70, ko si ga gledal vzporedno....


Lagano sem pospešil z 10 let starimi bencinskimi 88 konji v četrti. Ko sem ga opazil vzporedno sem imel že 70... mogoče je mislil da bom celo pot vozil 50 nevem... Pospešil sem čisto isto in na istem mestu kot vsak drug dan ko se vozim tam.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

profii ::

jype je izjavil:

profii> Tudi če je hitrost enaka omejitvi ne poterbuje zavirat. On ni v prekršku. Tudi prehitevanje je manever, ki naj bi se odvil v najkrajšem možnem času.

A če zavira pa je v prekršku?

Jaz imam veliko raje, da me nekdo, ki se mu mudi, prehiti čimprej in čim bolj varno, zato običajno, ko me začne prehitevat, stopim vsaj dol s pedalke za plin. Če je videti, da bo šlo na tesno, potem včasih tudi zaviram.



Se strinjam s teboj, ampak imaš pojave, ki zavirajo že ko si za njim z vklopljenim smerokazom in ne ko si vzporedno ali pred njim. Kot da bi hoteli da se mu zaltiš v rit.

issak ::

jype je izjavil:

issak> bi moral počakati da me on varno prehiti in zaradi tega voziti pod omejitvijo?

Seveda. Saj omejitev velja navzgor, ne navzdol.

A ko se pred tabo na cesti pojavi dojenček, govedo ali pa vzdrževalec cest, samo uperiš svoj oster pogled v indikator hitrosti in jo držiš natanko na omejitvi, dokler nevarnost ni mimo?


Jaz sem že začel pospeševati ko me je začel prehitevati, kaj naj bremzam potem?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Machete ::

Ja, a maš ledolomilec ali lokomotivo (ali konja v BF1 :)), da je to tak problem?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

jype ::

issak> Lagano sem pospešil z 10 let starimi bencinskimi 88 konji v četrti. Ko sem ga opazil vzporedno sem imel že 70... mogoče je mislil da bom celo pot vozil 50 nevem... Pospešil sem čisto isto in na istem mestu kot vsak drug dan ko se vozim tam.

IMO nisi ničesar naredil bistveno narobe, razen da si kršil 4. odstavek 51. člena ZPrCp. Pospeševanje je prepovedano, zaviranje, če je potrebno za varno prehitevanje, pa očitno celo predpisano.

Phantomeye ::

Utk je izjavil:

Nauči se prehitevat, druge ni. Če narediš prav, ti njegovo pospeševanje nič ne pomeni. Če nima glih 300 konjev.



A da pol po nasprotnem pasu divjaš, namesto da bi nekoga prehitel z normalno hitrostjo.

gusto ::

To sam že dlje časa opažam, nikoli pa nisem slišal koga drugega govoriti o tem. Velkokrat se vozim po regionalnih cestah, kjer je prehitevanje zelo omejeno, prehiteti se da le na določenih odsekih. Praktično vedno nabašem na voznika s konstantno hitrostjo 70 in se cijazim za njim. Nikoli mu ne rinem v rit, vedno držim varnostno razdaljo. Ker imam bolj švohen avto, pred odsekom kjer vem da je ravnina, varnostno razdaljo zmanjšam in potem prehitim, če nasproti ni vozil. Zelo velikokrat se zgodi prav to, kar pravi OP. Voznik prehitevanega vozila začne pospeševati, ponavadi nekje do 100 km/h, kar za mene, kot voznika avtomobila s slabimi pospeški predstavlja kar lep problem. Zakaj pospešujejo ne vem, 100 pik v glavi verjetno nimajo.

Telbanc ::

MxxW5 je izjavil:

Pred mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).

Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu. Ne za kakšnega smrkavca ali zafrustriranega fotra.

Take stvari opažam že odkar sem na cesti. Ko prehitevaš, začne prehitevani pospeševati. Zgodi se v več kot 50% prehitevanj. Morebiti ne tako ekstremno kot v zgoraj opisanem primeru, ampak vendarle.

Zato je moje vprašanje preprosto. Tisti, ki to počnete, zakaj? Kaj imate od tega?


Pač pokazala ti je, da njena kanta še gre.

Mene bolj motijo motenci, ki me po avtocesti prehitevajo po desni, ko vozim po omejitvah. Pol beremo, kak poka po avtocesti, kar naprej....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

jype ::

Slonic-tonic> Mene bolj motijo motenci, ki me po avtocesti prehitevajo po desni, ko vozim po omejitvah.

Kako te pa lahko po desni prehitevajo? A po odstavnem pasu?

gusto ::

BlaY0 je izjavil:

Eni še vedno mislijo, če je omejitev, da morajo vozit točno toliko kot piše na znaku.

Emm, dejansko da, ker drugače nisi sposoben za v avto in oviraš promet. Pa pustimo sedaj nekaj tistih odsekov/ovinkov kjer je jasno, da se jih ne da zvoziti s polno (predpisano) hitrostjo. Po regionalni široki cesti se nimaš kaj 70 vozit.

ProGo ::

Telbanc je izjavil:

MxxW5 je izjavil:

Pred mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).

Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu. Ne za kakšnega smrkavca ali zafrustriranega fotra.

Take stvari opažam že odkar sem na cesti. Ko prehitevaš, začne prehitevani pospeševati. Zgodi se v več kot 50% prehitevanj. Morebiti ne tako ekstremno kot v zgoraj opisanem primeru, ampak vendarle.

Zato je moje vprašanje preprosto. Tisti, ki to počnete, zakaj? Kaj imate od tega?


Pač pokazala ti je, da njena kanta še gre.

Mene bolj motijo motenci, ki me po avtocesti prehitevajo po desni, ko vozim po omejitvah. Pol beremo, kak poka po avtocesti, kar naprej....


Če se voziš po omejitvah, še ne pomeni, da lahko sanjaš na levem voznem pasu. Če bi se pravočasno vrnil na desni vozni pas, te ne bi prehitevali po desni.

barakus ::

Telbanc je izjavil:


Mene bolj motijo motenci, ki me po avtocesti prehitevajo po desni, ko vozim po omejitvah. Pol beremo, kak poka po avtocesti, kar naprej....


Kako te lahko prehitevajo po desni? Če ne prehitevaš tistega na desni, nimaš kaj delat na prehitevalnem pasu.

Večkrat sem že videl idiote, ki vozijo po levem pasu medtem ko je desni pas čisto prazen. Nima veze koliko hitro voziš, levi pas je samo za prehitevanje.

jype ::

gusto> Emm, dejansko da, ker drugače nisi sposoben za v avto in oviraš promet.

Emm, dejansko ne.

gusto> Po regionalni široki cesti se nimaš kaj 70 vozit.

Seveda lahko. Tudi zakonito je.

Utk ::

Phantomeye je izjavil:

Utk je izjavil:

Nauči se prehitevat, druge ni. Če narediš prav, ti njegovo pospeševanje nič ne pomeni. Če nima glih 300 konjev.



A da pol po nasprotnem pasu divjaš, namesto da bi nekoga prehitel z normalno hitrostjo.

Ne, prav nasprotno. Ko si pri njemu, moraš it že bistveno hitrejše od njega, in potem magari s konstantno hitrostjo mimo.
Veliko boljše kot največji frajer se vozit 3 metra za njim in it najprej levo potem pa začet gas pritiskat. To je bistveno bolj nevarno.

ProGo ::

Zelo priporočljivo se je voziti točno na omejitvi, če to omogočajo razmere in sposobnost voznika. Lahko pa greš povsem zakonito nekaj deset % manj, in si pač dolžan na prvem možnem mestu odstaviti koloni, ki se bo nabrala za tabo.

shmandi ::

Mogoče pa začneš prehitevat ravno na koncu naselja. Pol se ti pa zdi čudno, zakaj prehitevani pospešuje ravno takrat.
Vidim podobne stvari vsak dan.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221728 (18118) facepalm
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332624 (30376) Heavy
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817651 (15113) St235

Več podobnih tem