» »

Delavec ni dobil plače

Delavec ni dobil plače

MrStein ::

Mato989 je izjavil:


Saj jaz se strinjam z vama, samo za take želje so odpravnine pač prenizke, ker je povprečen čas da najdeš novo zaposlitev v Sloveniji praktično več kot 6 mesecev(če se spomnim blizu enega leta), ne more bit pol odpravnina 400€ recimo... Ampak mora bit odpravnina ene 3 bruto plače MINIMALNA.... ob takem pogoju se jaz strinjam z vama, ampak trenuten sistem odpravnin je NIKAKVI oz. smešno nizek.... če ti odpravnina ne omogoča 6 mesecev životarjenja (cca 500€ na mesec) je vse skup brezveze....

Podjetja niso socialni zavodi.
Podjetja niso socialni zavodi.
Podjetja niso socialni zavodi.

Bo šlo? Ne? OK, pač ostanemo v Slovenistanu.

Za socialo so socialni zavodi, zavarovanja, prispevki, davki, dajatve, trošarine in še kaj.
Podjetje se ima ukvarjati s svojimi strankami in zaposlenimi. Za nezaposlene imamo zavod in CSD. (in če ne delujejo, je treba popraviti njih)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutO ::

poweroff je izjavil:

BorutO je izjavil:

No, na koncu pa so mi potisnili podpisan list papirja, da sem podpisal, da se vsi dolgovi med delavcem in delodajalcem izničijo. In tako sem ostal brez plače.

Se pravi ti si se sam odpovedal plači s podpisom dokumenta, zdaj pa so drugi za to krivi?

Ja, po moje bi moral kar predsednik vlade odstopit... >:D


Res je, podpisal ga sem, prebral tudi zelo dobro, zato se mi zelo čudno zdi, da tega nisem videl, ker sem vsako točko posebej prebral ... se mi zdi, da so podpis ponaredili. Se pravi, da so ga dali kopirali tja ... Nisem točno tisti hip gledal ali se z druge strani kaj vidijo sledi pisala, ker jaz vedno zelo pritisnem na papir, da se na drugi strani vidijo sledi ... od takrat naprej, ko imam to na sumu, pa vse podpišem čez napis.

Pač, smrdljivo podjetje ... na začetku so pritiskali name, češ, da so delo izgubili in da me bodo tožili zaradi tega ... pol ko sem jih presenetil pa povedal, da vem, da ga niso izgubili in da sta dva drug dan šla tja delat, pa so mi ta list tja porinili pred nos ... Mafija pač, samo da si bo drek-tor lahko kupil še boljši avto pa računalnik.

In ja ... predsednik vlade pa komot lahko odstopi, ker je totalno nesposoben narediti kaj v smeri zaščite delavcev ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

MrStein ::

BorutO je izjavil:

A veste kako sem jaz ostal brez plače?!

Hvala in čestitke, da se skoraj edini držiš teme!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:


Torej če sem delal jaz pri tebi DESET(10) let za 1.000EUR bruto in me ti odpustiš iz danes na jutri ker se ti tako sprdne si mi dolžan celih 200EURx10 torej 2.000EUR odpravnine.... po DESETIH letih! se ti zdi to premosorazmerno z stroški nekoga ki iz danes na jutri ostane brez šihta in premosorazmerno z povprečnim časom iskanja nove zaposlitve?


Kaj ima tle veze kolko časa si ti delal podjetju? 5 ali 15 je čist vseeno. Delodajalec ti izplača odpravnino npr. za 3 mesece in to je to. Kaj bi zdaj moral delodajalec onemu ko je 15 let delal izplačat za 12 mesecev odpravnine? Po tvoji logiki ta ki je delal 15 let porabi nekajkrat več denarja na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

PaX_MaN ::

MrStein je izjavil:

Podjetja niso socialni zavodi.
Podjetja niso socialni zavodi.
Podjetja niso socialni zavodi.

Bo šlo? Ne? OK, pač ostanemo v Slovenistanu.

V Slovenistanu so:
Gospodarska dejavnost se ne sme izvajati v nasprotju z javno koristjo.

Zakon določa način pridobivanja in uživanja lastnine tako, da je zagotovljena njena gospodarska, socialna in ekološka funkcija.

xmetallic ::

Tudi odpravnine so neumnost. Podjetje te plačuje dokler delaš pri njih. Zakaj bi moralo podjetje skrbet kako boš ti preživel mesece po tem ko ne boš več zaposlen pri podjetju? Za to naj skrbi država.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

MadMen ::

xmetallic je izjavil:

Tudi odpravnine so neumnost. Podjetje te plačuje dokler delaš pri njih. Zakaj bi moralo podjetje skrbet kako boš ti preživel mesece po tem ko ne boš več zaposlen pri podjetju? Za to naj skrbi država.

Odpravnina sploh ni namenjena preživetju, ampak imaš za to nadomestilo za brezposelnost. Pravi kapitalist TM.

buttplugs ::

BorutO je izjavil:

A veste kako sem jaz ostal brez plače?! Delal sem v podjetju DC Galun iz ptuja ... To je najbolj gnila firma, ki pošilja delavce po tujini ... sami džankiji in velikokrat plače ne dobiš ali pa zamuja.

Zadeva je bila taka ... s sodelavcem sva bila sama v nemčiji in ker ni dobil plače še iz prejšnjega meseca, sva šla domov, ker če ni plače ali zamuja, greš takoj domov. Tam so mi dali sporazumno odpoved. Sem jo prebral in podpisal ... ko je prišel mesec naokoli, pa ni bilo plače. Sem šel na firmo in jim zagrozil s tožbo, takrat so se hoteli dobiti z mano s svojim odvetnikom kar ... ok .. se dobimo, in pol so name pritiskali, da so zaradi naju izgubili delo tam, in da če bo kaj narobe, da bodo oni pol mene tožili itd .. a tako ... pol sem jih presenetil in povedal, da sem slišal od dveh, da niso nič dela izgubili, in da sta dva šla tja na tisto gradbišče naslednji dan ... pa so spet začeli pritiskat name ...
No, na koncu pa so mi potisnili podpisan list papirja, da sem podpisal, da se vsi dolgovi med delavcem in delodajalcem izničijo. In tako sem ostal brez plače. Sem šel do odvetnika, ta mi je rekel, da če sem to podpisal, da mi nič ne bo mogel pomagati, da bom samo denar stran vrgel, dobil pa ne bom.

Tako da, če bo kdo kdaj hotel iti delat v podjetje DS Galun Servis iz Ptuja - Roke STRAN! ( http://ds-galun-servis.eu/index.php/sl/ ) ... bolj gnilega podjetja še nisem našel v sloveniji.

Čuden mi je že bil zdravniški pregled in še posebej varnost pri delu ... DREKtor se vozi z luksuznimi avtomobili, v pisarni ima najdražje računalnike (Apple) itd ... a nima pa denarja, da bi dal za plačo. Smrdljivec pokvarjen.

dear Borut, prijavi ga na inspektorat. Neizplacevanje regresa' dopusta, neplacevanje zdravstvenih dodatkov, brezpredmetnon100 kratno podaljsevsnje pogodbe, placevanje slovenske minimalke na,esto nemske itd ....
To je to, za kar ga lahko bremenis...

nekikr ::

Ker delodajalcu slab delavec pomeni zgolj slabše poslovanje, delavcu pa plačilo za delo v veliko primerih pomeni edini vir sredstev za preživetje.

Ja, to je seveda res. Jaz, kot delodajalec, imam v vsakem primeru konec meseca en ogromen plus. Kakšen plus imam je odvisno od meseca. Enkrat imam za jadrnico, drugič zgolj za nov avtomobil višjega cenevnega razreda. Če delavci delajo zanič se mi pozna zelo malo. Tudi, če delajo dolgo časa zelo slabo, se mi ne pozna, njim se seveda tudi ne bi smelo. Vse do bridkega konca, ko gredo na zavod vsi, namesto enega ali dveh na začetku upada poslovanja.

A res nihče tule ni še nikdar imel svoje firme in kakšnega zaposlenega?! "Zgolj slabše poslovanje"? A si ostal v letu 1980? Slabše poslovanje v teh časih pomeni, da te zelo hitro ni več (če nisi ravno na državni joški ali državnih kreditih). In četudi ostaneš kljub slabšemu poslovanju to pomeni, da morda pa ne boš zaposlil novih ljudi, ki bi jih sicer lahko. Saj vem, delodajalci smo največje govno v Sloveniji, največji izkoriščevalci, ko nas vsaj ne bi bilo. Ampak, pismo, morda pa vseeno ni čisto tako...

buttplugs ::

MrStein je izjavil:

BorutO je izjavil:

A veste kako sem jaz ostal brez plače?!

Hvala in čestitke, da se skoraj edini držiš teme!

Dokler ne boste slovenceljni vlekli inspekcije v vsako curi muri firmo, se bo tako dogajalo. Napaka je bila, da clovek ni vzel nekaj vrednega s cimer bi si nazaj izsililnsvoje pravice. Kombi, skatla orodja, akontacije ... Ali pa bejzbolka prislonjena na glavo. Ponavadi se ze z zasegom kombija konca pri izplacilu place.

nekikr je izjavil:

Ker delodajalcu slab delavec pomeni zgolj slabše poslovanje, delavcu pa plačilo za delo v veliko primerih pomeni edini vir sredstev za preživetje.

Ja, to je seveda res. Jaz, kot delodajalec, imam v vsakem primeru konec meseca en ogromen plus. Kakšen plus imam je odvisno od meseca. Enkrat imam za jadrnico, drugič zgolj za nov avtomobil višjega cenevnega razreda. Če delavci delajo zanič se mi pozna zelo malo. Tudi, če delajo dolgo časa zelo slabo, se mi ne pozna, njim se seveda tudi ne bi smelo. Vse do bridkega konca, ko gredo na zavod vsi, namesto enega ali dveh na začetku upada poslovanja.

A res nihče tule ni še nikdar imel svoje firme in kakšnega zaposlenega?! "Zgolj slabše poslovanje"? A si ostal v letu 1980? Slabše poslovanje v teh časih pomeni, da te zelo hitro ni več (če nisi ravno na državni joški ali državnih kreditih). In četudi ostaneš kljub slabšemu poslovanju to pomeni, da morda pa ne boš zaposlil novih ljudi, ki bi jih sicer lahko. Saj vem, delodajalci smo največje govno v Sloveniji, največji izkoriščevalci, ko nas vsaj ne bi bilo. Ampak, pismo, morda pa vseeno ni čisto tako...

Ce delas vse po reglcih, se ti drzavljani RS zahvaljujemo.
Zal pa je tako, da bo manjse stevilo negativnih kritik ponavadi preglasilo vecjo stevilo pozitivnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

thramos ::

nekikr je izjavil:

Ja, to je seveda res. Jaz, kot delodajalec, imam v vsakem primeru konec meseca en ogromen plus. Kakšen plus imam je odvisno od meseca. Enkrat imam za jadrnico, drugič zgolj za nov avtomobil višjega cenevnega razreda. Če delavci delajo zanič se mi pozna zelo malo. Tudi, če delajo dolgo časa zelo slabo, se mi ne pozna, njim se seveda tudi ne bi smelo. Vse do bridkega konca, ko gredo na zavod vsi, namesto enega ali dveh na začetku upada poslovanja.

A res nihče tule ni še nikdar imel svoje firme in kakšnega zaposlenega?! "Zgolj slabše poslovanje"? A si ostal v letu 1980? Slabše poslovanje v teh časih pomeni, da te zelo hitro ni več (če nisi ravno na državni joški ali državnih kreditih). In četudi ostaneš kljub slabšemu poslovanju to pomeni, da morda pa ne boš zaposlil novih ljudi, ki bi jih sicer lahko. Saj vem, delodajalci smo največje govno v Sloveniji, največji izkoriščevalci, ko nas vsaj ne bi bilo. Ampak, pismo, morda pa vseeno ni čisto tako...


Lej, sprašuješ kaj so razlogi zakaj je delovna zakonodaja takšna kot je, jaz pa sem ti odgovoril, kakšen je bil po mojem mnenju namen oziroma motiv zakonodajalcev.

Da si govno praviš pa praviš le sam.

bluefish ::

xmetallic je izjavil:

Kaj bi zdaj moral delodajalec onemu ko je 15 let delal izplačat za 12 mesecev odpravnine? Po tvoji logiki ta ki je delal 15 let porabi nekajkrat več denarja na mesec.
Hja, direktorji so takega mnenja... Ko se gre za njih, po individualnih pogodbah.

solatko ::

xmetallic - Odpravnina je v celotnem poslovno razvitem svetu, normalna zahvala delavcu, ker je pomagal ustvarjat dobiček. V najbolj razvitih je določeno koliko mora iti delavcu plača gor/leto zaposlitve, kolikšna je odpravnina pa ravno tako (pa tam se ne pogovarjajo o 200€ za leto, temveč priloži najmanj še eno ničlo), za več delovne dobe pri istem delodajalcu je tudi odpravnina višja in to precej.

Starim dobrim firmam je v interesu, da delavec raste s firmo in ostane v njej do penziona, če se le da.
Seveda našim firmam s slabo plačanimi lon posli, ne pride na misel, da bi imel delavec kaj več od tega, kot tisto, kar je po zakonu mus. Tudi odnos do delavcev je nikakršen, saj se na delavce gleda izključno kot strošek. Ja madona, zakaj pa delodajalci ne delate sami izdelkov in jih tržite, pa še dogovarjate za ceno in bo vam ostalo čisto vse, kar vam bo država pustila. Čemu sploh zaposlujete to delavsko svojat?

nekikr - Če imaš kot delodajalec ogromen plus, so ti tega ustvarili zaposleni in se spodobi, da del tega plusa deliš tudi z njimi in si s stimulacijami zagotoviš, da bo tako še dolgo, da boš firmo brez skrbi širil, vključil v njo še razvoj in naredil solidno podjetje, tudi za otroke.
Veš, hitri dobički gredo radi v mošnjiček, še raje pa ven.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

@nekikr: Foter je bil s.p. in z delavci so bile pogosto težave, mi pa usrani bogataši, ker imamo hišo. Marsikdaj smo imeli zaprt račun, sva morala s fotrom čez vikend letet naredit posel ali dva, da je bilo v ponedeljek za plače. Plačilna disciplina pač. Najhuje je ko poslušaš, da so keramičarji zlatarji, noben pa ne vidi da si cele dneve na kolenih in delaš 12-14 ur, ker bi vsi imeli radi narejeno ravno poleti.

@solatko: Mislim da si zgrešil poanto nekikr-jevega posta.

Mogoče v Sloveniji res ni idealno, ampak spremembe v glavah ljudi je zelo težko naredit. V našem kraju sem imel pobudo za obrtnike, da se določi enotna cena in pod to ne gremo. Vse fušarje, ki delajo na črno pa redno prijavljamo in pošiljamo inšpekcijo. Pa mislite da je bil kdo za? :) Noben. Vsi so postrani delali na črno (tudi mi nismo bili angeli), ampak ko sem rekel da moramo pri sebi začeti, ni bilo posluha. :D Jebat ga, sem šel v računalništvo. :)

BorutO ::

buttplugs je izjavil:

BorutO je izjavil:

A veste kako sem jaz ostal brez plače?! Delal sem v podjetju DC Galun iz ptuja ... To je najbolj gnila firma, ki pošilja delavce po tujini ... sami džankiji in velikokrat plače ne dobiš ali pa zamuja.

Zadeva je bila taka ... s sodelavcem sva bila sama v nemčiji in ker ni dobil plače še iz prejšnjega meseca, sva šla domov, ker če ni plače ali zamuja, greš takoj domov. Tam so mi dali sporazumno odpoved. Sem jo prebral in podpisal ... ko je prišel mesec naokoli, pa ni bilo plače. Sem šel na firmo in jim zagrozil s tožbo, takrat so se hoteli dobiti z mano s svojim odvetnikom kar ... ok .. se dobimo, in pol so name pritiskali, da so zaradi naju izgubili delo tam, in da če bo kaj narobe, da bodo oni pol mene tožili itd .. a tako ... pol sem jih presenetil in povedal, da sem slišal od dveh, da niso nič dela izgubili, in da sta dva šla tja na tisto gradbišče naslednji dan ... pa so spet začeli pritiskat name ...
No, na koncu pa so mi potisnili podpisan list papirja, da sem podpisal, da se vsi dolgovi med delavcem in delodajalcem izničijo. In tako sem ostal brez plače. Sem šel do odvetnika, ta mi je rekel, da če sem to podpisal, da mi nič ne bo mogel pomagati, da bom samo denar stran vrgel, dobil pa ne bom.

Tako da, če bo kdo kdaj hotel iti delat v podjetje DS Galun Servis iz Ptuja - Roke STRAN! ( http://ds-galun-servis.eu/index.php/sl/ ) ... bolj gnilega podjetja še nisem našel v sloveniji.

Čuden mi je že bil zdravniški pregled in še posebej varnost pri delu ... DREKtor se vozi z luksuznimi avtomobili, v pisarni ima najdražje računalnike (Apple) itd ... a nima pa denarja, da bi dal za plačo. Smrdljivec pokvarjen.

dear Borut, prijavi ga na inspektorat. Neizplacevanje regresa' dopusta, neplacevanje zdravstvenih dodatkov, brezpredmetnon100 kratno podaljsevsnje pogodbe, placevanje slovenske minimalke na,esto nemske itd ....
To je to, za kar ga lahko bremenis...


Saj, to je bil odgovor inšpektorata, da zaradi tega podpisa in onega člena ne morejo narediti nič in sva s tem vse obveznosti poravnala kao med sabo. Presneti cigani ...

Kot nasvet vsem vam ... če vas kdaj odpustijo, NIČ podpisat, pa če je to izredna ali sporazumna odpoved itd ... saj vas oni hočejo odpustiti, nočeš sam oditi ... naj se sami podpišejo tja gor.

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj jaz se strinjam z vama, samo za take želje so odpravnine pač prenizke, ker je povprečen čas da najdeš novo zaposlitev v Sloveniji praktično več kot 6 mesecev(če se spomnim blizu enega leta), ne more bit pol odpravnina 400€ recimo... Ampak mora bit odpravnina ene 3 bruto plače MINIMALNA.... ob takem pogoju se jaz strinjam z vama, ampak trenuten sistem odpravnin je NIKAKVI oz. smešno nizek.... če ti odpravnina ne omogoča 6 mesecev životarjenja (cca 500€ na mesec) je vse skup brezveze....

Podjetja niso socialni zavodi.
Podjetja niso socialni zavodi.
Podjetja niso socialni zavodi.

Bo šlo? Ne? OK, pač ostanemo v Slovenistanu.

Za socialo so socialni zavodi, zavarovanja, prispevki, davki, dajatve, trošarine in še kaj.
Podjetje se ima ukvarjati s svojimi strankami in zaposlenimi. Za nezaposlene imamo zavod in CSD. (in če ne delujejo, je treba popraviti njih)


Bo šlo, ampak potem ti bodo dvignili davek na dobiček, pa DDV bo šlo? Seveda ne, se boš spet pritoževal kako je visok, ampak država od nekod pač mora vzet denar, ne pride z lufta. Zdja pa se odloči, ti je bolje plačat višjo odpravnino ali vidšje davke in ostale postavke, na koncu plačaš ti vprašanje je samo koliko.

Kaj ima tle veze kolko časa si ti delal podjetju? 5 ali 15 je čist vseeno. Delodajalec ti izplača odpravnino npr. za 3 mesece in to je to. Kaj bi zdaj moral delodajalec onemu ko je 15 let delal izplačat za 12 mesecev odpravnine? Po tvoji logiki ta ki je delal 15 let porabi nekajkrat več denarja na mesec.


A si ti sploh kdaj delal v lajfu in poznaš koga ki pri 55tih išče šiht in koga ki pri 30tih? Potem ne bi pisal takih bedarij, obadva porabita podobno ali enako na mesec, ampak čas iskanja nove zaposlitve je pri 55 letniku daljši kot pri 30 letniku v povprečju.... zato višja odpravnina.

Tudi odpravnine so neumnost. Podjetje te plačuje dokler delaš pri njih. Zakaj bi moralo podjetje skrbet kako boš ti preživel mesece po tem ko ne boš več zaposlen pri podjetju? Za to naj skrbi država.


Ja velika neumnost, verjetno so po tvoje še minimalne plače velika neumnost, tam okrog 40€ na mesec bi bilo glih dovolj... ali pa še manj, pa malica tudi...

@nekikr: Foter je bil s.p. in z delavci so bile pogosto težave, mi pa usrani bogataši, ker imamo hišo. Marsikdaj smo imeli zaprt račun, sva morala s fotrom čez vikend letet naredit posel ali dva, da je bilo v ponedeljek za plače. Plačilna disciplina pač. Najhuje je ko poslušaš, da so keramičarji zlatarji, noben pa ne vidi da si cele dneve na kolenih in delaš 12-14 ur, ker bi vsi imeli radi narejeno ravno poleti.


Torej je nekaj narobe, ali sta slabo izbrala, ali je bilo dela manj in sta hotla bit na komot in bi drugi delali, ali kaj.... v vsakem primeru je izbira delavca odločitev lastnika, in tu se strinjam, ampak večina delodajalcev vas je popolnoma nesposobnih naredit pravi izbirni postopek ampak le na spol, povej mi za katerega zaposlenega si delal psihoanalitične teste kako kompatibilen je s tabo? Verjamem da za nobenga, rezultat je tukaj, ampak kriv je potem on ne ti, zanimivo.

Kot pravim tisti ki mislite kako super ste predlagam da sami brez delavcev držite gor podjetje, baje itak delamo delavci le škodo.

nekikr ::

Kot pravim tisti ki mislite kako super ste predlagam da sami brez delavcev držite gor podjetje, baje itak delamo delavci le škodo.

Kako pa misliš, da smo firmo spravili gor? Ja, forumaši seveda veste kako to gre. Odpreš d.o.o., takoj zaposliš in začneš izkoriščati 20, 30, 40 ljudi...profit!
Nihče ni rekel, da delavci delajo samo škodo, si si lepo izmislil. Je pa splošno sprejeto, da so delodajalci nezaželeni, ker itak samo izkoriščajo uboge delavce, sami imajo pa vsi, pri deset urnem delovnem tednu, milijone.

A si ti sploh kdaj delal v lajfu in poznaš koga ki pri 55tih išče šiht in koga ki pri 30tih? Potem ne bi pisal takih bedarij, obadva porabita podobno ali enako na mesec, ampak čas iskanja nove zaposlitve je pri 55 letniku daljši kot pri 30 letniku v povprečju.... zato višja odpravnina.

Kar je res ampak v osnovi zgrešeno. Plača mora biti dostojna. Taka, ki omogoča, da spravi zaposleni nekaj na stran vsak mesec in ki naj služi za hude čase. Vsak pameten podjetnik ne zapravi kar celega dobička ampak ga da čim več za tista sušna obdobja (ker mu takrat Država ne bo dala nobene odpravnine). Podjetje ne sme biti socialna ustanova, za to so državne ustanove.

Če imaš kot delodajalec ogromen plus, so ti tega ustvarili zaposleni in se spodobi, da del tega plusa deliš tudi z njimi in si s stimulacijami zagotoviš, da bo tako še dolgo, da boš firmo brez skrbi širil, vključil v njo še razvoj in naredil solidno podjetje, tudi za otroke.

Solatko: ta "spodobi" je plača. Stimulacija in drugo nagrajevanje je del posla. Vem, da si eden tistih, ki imajo delodajalce za najslabše govno, si povedal večkrat, ampak večini je to kar jasno. Kar delavcem velikokrat ni je to, da je dobiček, če je, omejen. Samo ST forumašem je jasno, kako iz dneva v dan rasti, v nebo in še dlje, brez upada, si za vsakega zaposlenega vzeti vsaj 3 mesece časa, da ga res spoznaš in preučiš itd. V realnem svetu je pa malo drugače. Javni sektor in priključene pijavke izvzete.

buttplugs ::

BorutO je izjavil:



Saj, to je bil odgovor inšpektorata, da zaradi tega podpisa in onega člena ne morejo narediti nič in sva s tem vse obveznosti poravnala kao med sabo. Presneti cigani

Noben dogovor ne more iti mimo zakona.
Ti ni izplačal regresa? Inšpektorat!
Ti ni plačal zdravstva? Inšpektorat!
Prejemal manj kot je določena minimalna plača v tisti državi? Inšpektorat!
Ni plačeval tega, onega, tistega? Inšpektorat!

Če te na inšpektoratu zavrnejo, jim lepo rečeš, da jim samo pokažeš sredinca in če nimajo interesa, da te nezakonitosti odpravijo, ga bodo prejeli 5 inčev globoko v rit.

Republika banana.

Furbo ::

Ko ti nekdo da odpoved, se pa res ne podpisuje ničesar. Ničesar.
Vzameš vse papirje, ki ti jih molijo in jih neseš k odvetniku.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

BorutO je izjavil:

Res je, podpisal ga sem, prebral tudi zelo dobro, zato se mi zelo čudno zdi, da tega nisem videl, ker sem vsako točko posebej prebral ... se mi zdi, da so podpis ponaredili.

Če so ponaredili, je pa res enostavno dokazat. Vzameš njihov izvod pogodbe in ga primerjaš s svojim. Če je na njihovem izvodu pogodbe kaj drugače, je to znak za alarm.

Razen seveda, če si tako glup, da svojega izvoda pogodbe nimaš. Ampak to gotovo nisi, ker danes pač vsakdo ve, da se pogodbe podpisuje v več izvodih.

Zato rahlo sumim, da je zgodba malce drugačna, kot hočeš prikazati tukaj, oziroma, da si pri vsem skupaj nekaj bistvenega zamolčal.

BorutO je izjavil:

In ja ... predsednik vlade pa komot lahko odstopi, ker je totalno nesposoben narediti kaj v smeri zaščite delavcev ...

Ja, če delavci podpisujejo neke čudne pogodbe v enem izvodu, je to res stvar predsednika vlade. Se strinjam. :))
sudo poweroff

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Torej je nekaj narobe, ali sta slabo izbrala, ali je bilo dela manj in sta hotla bit na komot in bi drugi delali, ali kaj.... v vsakem primeru je izbira delavca odločitev lastnika, in tu se strinjam, ampak večina delodajalcev vas je popolnoma nesposobnih naredit pravi izbirni postopek ampak le na spol, povej mi za katerega zaposlenega si delal psihoanalitične teste kako kompatibilen je s tabo? Verjamem da za nobenga, rezultat je tukaj, ampak kriv je potem on ne ti, zanimivo.

Kot pravim tisti ki mislite kako super ste predlagam da sami brez delavcev držite gor podjetje, baje itak delamo delavci le škodo.


Bravo mojster. Iz katerega drevesa si pa ti prilezel? Prvo kot prvo, si preberi kaj sem napisal. Čez vikende sva s fotrom delala, da je imel za PLAČE. Ja? Ti je potegnilo? Delavci so svoje dobili, vsak mesec 15. Mi posrani izkoriščevalski s.p.-jevci, se naj lepo jebemo, ker OŠ šola ni imela sredstev, delati so pa dali, 15000EUR in mi je ravnatelj rekel v obraz da bom 1 mesec pa že počakal, kaj pa je meni 15 jurjev, sem založil za material, na račun se mi je vsedla davčna, čez vikend sem delal 30+ ur, da sem dobil na črno plačano, da sem imel dovolj za plače. Ko pa sem dobil 15kEUR mi je bukselj od delavca rekel da odlično zaslužim in da hoče večjo urno postavko. Sem ga pustil samega na objektu in je imel kopalnico za poštimat, pa ni naredil. No povej naj mu ploskam in povišam plačo. Če bi bil sposoben bi ga takoj plačal več, če pa moram stati zraven in ga opozarjati, kaj naj mu dam večjo plačo?

Kar povej mi v kater d.o.o. ali s.p. si odprl frajer? Koliko ljudi imaš zaposlenih in kako ste vsi skupaj srečni in zadovoljni. Stavim desno jajce, da si iz nekega javnega sektorja, konec meseca dobiš lepo plačico na račun in potem udrihaš po podjetnikih kako so svinje in ne omogočajo vsem ubogim, ubogim delavčkom, kavice 3 ure, malice 1 uro in potem 4 ure uvajanja v delo naslednjih 10 let.

Kompatibilen z mano? Iz katere tepke si pa ti padel? Katera stranka pa je kompatibilna z mano? Zakaj je ne pošljem v kurac, takoj ko mi kaj ne paše? Ker mi daje faking denar za preživetje, se lepo obnašam in požrem marsikatero pikro. Delavcem sem plačal vse nadure, dogovorili smo se za dopuste, imeli so 13 plačo, res smo imeli 10 dni kolektivnega dopusta poleti in ne po željah, ker je glavna sezona za naše delo niso mogli koristiti po mili volji, kar je moja pravica kot delodajalec če se prav spomnim, tako da mi razloži kaj je nekompatibilno? Malica plačana, prispevki plačani, pot na delo plačana... Jaz svinja od delodajalca od njega zahtevam, da DELA. Ja kje si pa še to videl. In sredi poletja mi gre delavec v bolniško za 14 dni, moj kolega pa ga sreča na morju. Zanimivo a ne?

Preden pišeš neumnosti s svojimi testi in podobnim sranjem razmisli. Butelj. Si na tehničnem forumu prej pregruntaj preden pišeš idiotizme.

EDIT: Zadevo sem rešil tako, da sem lepo s.p. zaprl vrgel na zavod 2 človeka, ki sta imela otroke. Enostavno ni šlo več, preveč me je vest pekla zaradi izkoriščanih revčkov in vsega denarja na katerem sem ležal. Pred kake pol leta sem srečal enega od niju, je rekel, da je bil pri meni najbolj zadovoljen, sedaj nima 13 plače, dela za minimalca, nadur ne plačujejo itd... Tako pač je, a ne? Verjetno dela zate pa sta oba zadovoljna.

Zgodovina sprememb…

buttplugs ::

poweroff je izjavil:

BorutO je izjavil:

Res je, podpisal ga sem, prebral tudi zelo dobro, zato se mi zelo čudno zdi, da tega nisem videl, ker sem vsako točko posebej prebral ... se mi zdi, da so podpis ponaredili.

Če so ponaredili, je pa res enostavno dokazat. Vzameš njihov izvod pogodbe in ga primerjaš s svojim. Če je na njihovem izvodu pogodbe kaj drugače, je to znak za alarm.

Razen seveda, če si tako glup, da svojega izvoda pogodbe nimaš. Ampak to gotovo nisi, ker danes pač vsakdo ve, da se pogodbe podpisuje v več izvodih.

Zato rahlo sumim, da je zgodba malce drugačna, kot hočeš prikazati tukaj, oziroma, da si pri vsem skupaj nekaj bistvenega zamolčal.

BorutO je izjavil:

In ja ... predsednik vlade pa komot lahko odstopi, ker je totalno nesposoben narediti kaj v smeri zaščite delavcev ...

Ja, če delavci podpisujejo neke čudne pogodbe v enem izvodu, je to res stvar predsednika vlade. Se strinjam. :))

Daj, Matthai, ne glumi gengsterja.
Ti objasnim
Delal sem v podjetju DC Galun iz ptuja ... To je najbolj gnila firma, ki pošilja delavce po tujini .

Se pravi, pazi na to:
PTUJ; pošilja delavce po tujini

Kar konkreten procent firm, ki pošilja delavce na teren iz montaže in štroma je nastanjenih na Ptuju. Skupaj z neaktivnostjo inšpektoratov, glupe sodnije na Ptuju (par sodnikov na veliko laže ali se jih pa kupi za gajbo marelic) >>> pride do tega, da Ptujska sodnija "spregleda" vso gradivo, ki ga predloži Policija iz raznih kaznivih dejanj > posledično se policajčićem ne da drugega delati, kot kazni pisati.
Kombiniraj vse to, dobiš to ptujsko golazen.
Za prenekatere posameznike, ki so tako "dobro" poslovali so vsi, ki bi morali vedeti za njih tudi vedeli, a se vseeno ni nič spremenilo.

Če imaš čas, lahko prelistaš časopis in boš na prenekaterih straneh videl vse omenjene pritožbe.
Ampak yare yare, dajmo bit pametni.

Bonus: Veliki procent firm je ustanovljenih z namenom, da pod minimalko ženejo ljudi gor in pobirajo zgoraj 4x njihove plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

MrStein ::

Mato989 je izjavil:


Bo šlo, ampak potem ti bodo dvignili davek na dobiček, pa DDV bo šlo? Seveda ne, se boš spet pritoževal kako je visok, ampak država od nekod pač mora vzet denar, ne pride z lufta. Zdja pa se odloči, ti je bolje plačat višjo odpravnino ali vidšje davke in ostale postavke, na koncu plačaš ti vprašanje je samo koliko.

To si nekaj zamešal, ker nič od tega ne počnem, niti ne bom.

Furbo je izjavil:

Ko ti nekdo da odpoved, se pa res ne podpisuje ničesar. Ničesar.
Vzameš vse papirje, ki ti jih molijo in jih neseš k odvetniku.

"po bitki general" tehnika...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

solatko ::

Chuapoiz - Nikjer nisem trdil, da so vsi delodajalci pokvarjeni, vendar izjeme potrjujejo pravilo, kar velja še posebej za slovensko tržišče.
Če se je delavec obnašal tako, kot si napisal, je pač eden tistih, katerim težko rečeš delavec in bi se ga enostavno znebil in zaposlil takega, ki bi cenil tvojo zavzetost, tudi za delavca.
Kako? Vedno daš lahko na zdravniško komisijo predlog za preverjanje bolniškega staleža, ni potrebno čakat, da mine en mesec. V zahtevo bi navedel, da je delavec preživel določen čas, ves bolan in betžen, na morju, kljub temu, da bi moral doma žret aspirine.
Zdravniška komisija bi ugotovila, da je bil stalež neupravičen in bi dobil podlago za krivdno prenehanje delovnega razmerja.

Problem je ravno v tem, da delodajalci, tudi tisti, ki so v redu, ne znajo na eni strani nagradit pridne in še manj, zakonito odpustit lenuhe, pijančke, narkomane, neodgovorne,....... delavce.

V moji firmi bi slabega delavca stresel ven v največ 14.-ih dneh, popolnoma zakonito, na podlagi neizpolnjevanja pričakovanih rezultatov.

Kolega je imel vodovodarsko firmo, v kateri so imeli delavci tudi do 2500 DEM plače, vendar tudi klavzulo, da vsaka upravičena reklamacija stranke, pomeni, takojšnje prenehanje delovnega razmerja. V 40-ih letih poslovanja, se je to zgodilo samo enkrat.
On je bil na objektu samo ob sklenitvi posla, potem pa je poslana ekipa zadeve naredila do konca.
Nikoli ni imel težav z bolniškimi, plavimi, pijačo,......, saj bi čisto vsi, pri katerem koli drugemu obrtniku, zaslužili pol ali še več, manj.
Dva njegova sinova imata danes firme z drugačnim delom, vendar se kot delodajalca obnašata enako pametno, kot se je njun oče in nimata z zaposlenimi nikakršnih težav. Ko prideš v gostilno, njunim delavcem ni nerodno povedat, kje so zaposleni in kako so srečni, da imajo delodajalca, ki jim zaupa in verjame, sami pa odločeni, da ga v življenju, namerno, ne bojo zahebal.

Vendar, kot pravim, večina delodajalcev, bi danes najraj videla, da bi delavec še plačal vstopnino za prihod v firmo, v kateri, bi lahko delal zastonj in še bi jamrali, da je delovna sila zanič in predraga, oni pa anglčki, ki v takih pogojih ne morejo postat vsaj tajkuni, če ne še kaj več.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

@Solatko: What? Nikjer nisem trdil, da si trdil. Jaz sem samo izrazil pomisleke nad tvojim razumevanjem nekirjevega posta. :) Beri Solatko, beri.

solatko ::

Torej si narobe razumel, kaj hočem povedat.
Večini naših podjetnikov, ki praviloma odprejo podkapitalizirano in neorganizirano firmo, je glavni cilj čim več dobička, če ga ni, pa nahebejo delavci - od tega, da več kot minimalca ne dobijo, tudi če gre firmi sorazmerno dobro, da delajo od zore do mraka + vikende, brez poštenega plačila nadur, da velikokrat plača zamuja, da je odnos v firmah skoraj sužnjelastniški, do tega, da delavca, če zaradi preobremenitve zboli, enostavno odpikajo, kot knof od gat in zaposlijo nove reveže.

To je slika kapitalizma iz časa med obema vojnama.

Veš, preveč sem imel opravkov z našimi delodajalci, njihovim odnosom in plačilno disciplino, tudi sam sem se kar uspešno, poizkusil v podjetniških vodah in lahko pritrdim vsem našim delodajalcem le to, da s poštenim delom, še nihče ni obogatel (tudi v tujini), razen redki, ki so našli pravo nišo in na hitro obogateli.
Moj podpis v vsakem primeru drži - delo krepa človeka.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

@Solatko: Pa sva spet tam kjer ni izhoda. OK super, ampak tele teme pa ne bova smetila.

nekikr ::

lahko pritrdim vsem našim delodajalcem le to, da s poštenim delom, še nihče ni obogatel

Tole je povzetek slovenstva od osamosvojitve naprej. V zadnjem času, ko služb za mlade ni in se spet kažejo neke leve pravljice, je vse bolj aktualno. Povzetek: 1. Vsi delodajalci izkoriščajo, ko jih vsaj ne bi bilo. 2. Edino pošteno delo je tisto za tekočim trakom, vse ostalo je nateg ostalih. 3. Obogateti se ne da, če nisi lopov.
Glede na dogajanje na slovenski sceni bi morali te tri točke prevesti v latinščino in nekako vkomponirati v zastavo, morda narediti himno okoli tega. Nam je pisano na kožo, jamračem.

solatko ::

Res je, ampak zaradi takega odnosa delodajalcev, tudi nastajajo take in podobne teme.
Še nobene ni odprl delodajalec, v kateri bi spraševal, kako se znebiti slabega delavca (torej to na tak ali drugačen način obvladajo), pritožb nategnjenih delavcev pa ja tudi na S-T-ju kar nekaj (torej ne obvladajo).

nekikr - To ni povzetek slovenstva, temveč povzetek gospodarsko-političnega dogajanja od osamosvojitve naprej. Cilj "desne" politike je - pripeljati Slovenijo v čase pred letom 1941, cilj levih politikov pa - kako postati kapitalist ali vsaj bogat.
Ker se nekatere teze teh ciljev pokrivajo, so desni in levi politiki z roko v roki uspeli tako v desnih, kot v levih ciljih.
Uspelo jim je sesuti praktično vse, razen nekaj firm, ki so bile prevelike ali preveč močne, da so se izognile političnemu ropu stoletja.

Problem je v tem, da stari politiki niti ne znajo delat drugače, mladi pa so se večinoma učili od teh. Pomanjkanje sredstev in deloma tudi neznanje pa mlade ovira, da bi gospodarsko sliko obrnili navzgor.
Razni startupi in nekaj uspešnih firm z nekaj deset zaposlenimi prekernimi delavci, gospodarske in s tem tudi socialne slike države, niso sposobni dvignit v naslednjih 30-50 letih.

Večina razvitih gospodarstev sloni na velikih igralcih, ki rabijo ogromno suporta malih in srednjih podjetij. Večina ima več zaposlenih kooperantov, kot lastne delovne sile.

Večina poštenega dela, ne prinaša tako velikih zaslužkov, da bi nekdo obogatel v nekaj mesecih ali letih, razen v primeru, da najdeš neko novo nišo, kot je to storil Bill Geates in Steve Jobs ali pa v športu.

Miljarderji pa praviloma nastajajo skozi generacije, tudi z dejavnostmi, ki so na robu ali celo na drugi strani zakona.

Dejstvo je, da smo leta 1991 štartali z zelo dobro podlago, najboljšo od vseh vzhodno evropskih držav, pa tega nismo znali ali hoteli nadgraditi in postati podalpska Švica, za kar bi rabili še poštenje med politiki in gospodarstveniki, česar pa zaradi parcialnih interesov ni bilo.

Za premaknitev tega stanja pa bi zopet rabili živilske karte, omejitev najvišjih dohodkov, ogromno udarniškega dela, obvezno oddajo pridelkov,........... in seveda nek prosvetljen absolutizem, ne pa demokracijo, ki bolj kaže v smer anarhije.
Delo krepa človeka

Invictus ::

solatko je izjavil:

Torej si narobe razumel, kaj hočem povedat.
Večini naših podjetnikov, ki praviloma odprejo podkapitalizirano in neorganizirano firmo, je glavni cilj čim več dobička, če ga ni, pa nahebejo delavci - od tega, da več kot minimalca ne dobijo, tudi če gre firmi sorazmerno dobro, da delajo od zore do mraka + vikende, brez poštenega plačila nadur, da velikokrat plača zamuja, da je odnos v firmah skoraj sužnjelastniški, do tega, da delavca, če zaradi preobremenitve zboli, enostavno odpikajo, kot knof od gat in zaposlijo nove reveže.

Tukaj je preprosto glavni problem, ker sindikalni sistem ne deluje in ker delavci ne poznajo svojih pravic. Namesto da bi sindikati delavce podučili o teh pravicah in imeli dežurnega pravnika, zapravljajo članarine za svoja pijančevanja v vikendih na morju. In seveda za ozimnice, ko je čas za to. ko je pa sranje, se pa zližejo s delodajalcem.

Ta miselnost kako so delodajalci navadne svinje, je postala že skoraj ljudsko izročilo. Vsi, ki jamrajo nad tem, naj si sami ustanovijo s.po. ali d.o.o, da bodo vsaj vedeli od kje jim plača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Jaz vedno vsakemu, ki nabija o tem kako ti vsak delavec prinaša zgolj in le dobiček, lepo svetujem: V eni uri maš odprt s.p., pa začni zaposlovati in bogateti, da te vidimo. Potem je pa vedno kup izgovorov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mlamat ::

Saj to ti novodobni delodajalec reče že na "zaposlitvenem" intervjuju.

solatko ::

Invictus - Če bi poznal osnove sindikalizma, nebi pisal takih posotv.
Sindikalizem se ustvarja od spodaj navzgor in, če ni baze (želje, znanja, potreb ali revolucionarnih posameznikov) se ta stanovska organizacija ne more in ne bo izboljšala.

Če predstavniki delavcev v podjetjih ne vedo, kako se tej stvari streže in so izbrani pač zato, ker nekdo drug ni hotel, potem se vsaj še z ozimnicami ukvarjajo, kaj drugega pa niso sposobni, niti nimajo za kaj radikalnejšega podpore v prestrašenem članstvu.

To, da so delodajalci večinoma slabi, ni ljudsko izročilo, temveč dejanska slika, položaja naših delavcev, če ne verjameš, povprašaj kakšnega prekerca, medicinsko sestro, policaja, šlosarja, vodovodarja,.......... do trgovke v najboljšem sosedu.

Če ne veš kaj bi delal in ne veš za koga, je ustanavljanje s.p.-ja ali d.o.o.-ja zelo slaba popotnica, da bi spoznal, kako je težko poslovati.

Izgleda, da vam ne bo nikoli jasno, da je le nekaj procentov človeške populacije sposobna preživeti sebe in druge s podjetniškimi ambicijami.
Ko pa enkrat postaneš podjetnik, bi se moral zavedat, da ima podjetje tako gospodarsko, kot socialno funkcijo, če hoče država normalno funkcionirat in se podjetje normalno širit.

Brez veze je ustanavljat firmo, v kateri celo lastnik, ne dobi več kot zajamčeno plačo.

Furbo - Če delodajalec ne zna ali ni sposoben pridobiti ali zagotoviti dobičkonosnega posla, temveč ustanovi firmo samo zato, da ima sam malo višji standard, mu zaposleni ne morejo tega zagotovit, tudi, če delajo zastonj.
In večina naših podjetij temelji na lon poslih s prekerno delovno silo. Za lastnike je to dovolj, za proračun in socialno sliko države, pa je to špirala v področje 0-le.
Delo krepa človeka

Utk ::

Furbo je izjavil:

Jaz vedno vsakemu, ki nabija o tem kako ti vsak delavec prinaša zgolj in le dobiček, lepo svetujem: V eni uri maš odprt s.p., pa začni zaposlovati in bogateti, da te vidimo. Potem je pa vedno kup izgovorov.

Boljše da imaš izgovore vnaprej, kot da greš v to, in iščeš izgovore za nazaj, zakaj nisi dal plače. Lej, ne it v to, če imaš preslab biznis ali si pa preslab sam. To moraš vedet zase za kaj si in za kaj nisi.
Delavec gre pač lahko na bolniško, marsikaj se lahko zgodi in moraš imet to vračunano. Če pri tem goljufa ali ne, je tist trenutek čisto vseeno. To lahko rešuješ naknadno.

Invictus ::

solatko je izjavil:

Invictus - Če bi poznal osnove sindikalizma, nebi pisal takih posotv.
Sindikalizem se ustvarja od spodaj navzgor in, če ni baze (želje, znanja, potreb ali revolucionarnih posameznikov) se ta stanovska organizacija ne more in ne bo izboljšala.

Če predstavniki delavcev v podjetjih ne vedo, kako se tej stvari streže in so izbrani pač zato, ker nekdo drug ni hotel, potem se vsaj še z ozimnicami ukvarjajo, kaj drugega pa niso sposobni, niti nimajo za kaj radikalnejšega podpore v prestrašenem članstvu.

To, da so delodajalci večinoma slabi, ni ljudsko izročilo, temveč dejanska slika, položaja naših delavcev, če ne verjameš, povprašaj kakšnega prekerca, medicinsko sestro, policaja, šlosarja, vodovodarja,.......... do trgovke v najboljšem sosedu.

Sami izgovori sindikalistov, zakaj se nič ne da narediti, čeprav imajo sindikati največ vzvodov za "nagajanje" delodajalcem. V osnovi imajo precej keša, mapak se nikomur ne da delati.

Delavec se včlani v sindikat zaradi bodoče varnosti. Ne pa da se bo moral še udejstvovati v njem. če bi bili pri nas sindikati organizirani po nemško, kar pomeni, da se članarina ne trga od plače avtomatsko, ampak je treba poslat položnico, ter da plačo v času stavke zagotovi sindikat, bi bilo mogoče drugače. Tako pač ni...

solatko je izjavil:


Izgleda, da vam ne bo nikoli jasno, da je le nekaj procentov človeške populacije sposobna preživeti sebe in druge s podjetniškimi ambicijami.
Ko pa enkrat postaneš podjetnik, bi se moral zavedat, da ima podjetje tako gospodarsko, kot socialno funkcijo, če hoče država normalno funkcionirat in se podjetje normalno širit.

Neumnost. Podjetje je v osnovi tam zaradi dobička lastnika. Več kot bi zaslužil s plačo v neki službi. To je osnova.

Ki mu ga zagotovijo delavci. A so izkoriščani? Kakor se komu zdi. Zato je tu država s svojimi zakoni. In sindikati, ki bi delavcem članom te zakone pomagali uveljavljati v praksi. Ampak jih ne...

Vedno so sindikati glasni, ko se pogajajo za plače javnega sektorja. Ko se zapira podjetja in krade denar za plače, so pa ponavadi na strani dolgih prstov.

Nehaj že nabijati o sveti vlogi sindikatov v Sloveniji in valiti krivdo na članstvo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Kateri sindikat že pokriva pravice delavca v, recimo, Peko-u? Mhm... točno o tem govori Invictus. Imamo sindikat (ne samo enega, kar je tudi absurd) policistov, zdravnikov, šolnikov, medicinskih sester... torej, javni sektor. Tisti sindikati ki pokrivajo realni sektor so pa bolj kot ne anonimni... da ne govorimo o tem da je njihova moč primerljiva tisti od piščanca v baterijski reji.

Pa da odgovorim unim ki se mi smejijo ker nisem še nikogar odpustila: Jaz, za razliko od premnogih poslovnežev, nimam namena najemat delavca če si ga ne morem privoščit fer plačat. Izkoriščevat pa tud nočem. Raje delam sama.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Torej je nekaj narobe, ali sta slabo izbrala, ali je bilo dela manj in sta hotla bit na komot in bi drugi delali, ali kaj.... v vsakem primeru je izbira delavca odločitev lastnika, in tu se strinjam, ampak večina delodajalcev vas je popolnoma nesposobnih naredit pravi izbirni postopek ampak le na spol, povej mi za katerega zaposlenega si delal psihoanalitične teste kako kompatibilen je s tabo? Verjamem da za nobenga, rezultat je tukaj, ampak kriv je potem on ne ti, zanimivo.

Kot pravim tisti ki mislite kako super ste predlagam da sami brez delavcev držite gor podjetje, baje itak delamo delavci le škodo.


Bravo mojster. Iz katerega drevesa si pa ti prilezel? Prvo kot prvo, si preberi kaj sem napisal. Čez vikende sva s fotrom delala, da je imel za PLAČE. Ja? Ti je potegnilo? Delavci so svoje dobili, vsak mesec 15. Mi posrani izkoriščevalski s.p.-jevci, se naj lepo jebemo, ker OŠ šola ni imela sredstev, delati so pa dali, 15000EUR in mi je ravnatelj rekel v obraz da bom 1 mesec pa že počakal, kaj pa je meni 15 jurjev, sem založil za material, na račun se mi je vsedla davčna, čez vikend sem delal 30+ ur, da sem dobil na črno plačano, da sem imel dovolj za plače. Ko pa sem dobil 15kEUR mi je bukselj od delavca rekel da odlično zaslužim in da hoče večjo urno postavko. Sem ga pustil samega na objektu in je imel kopalnico za poštimat, pa ni naredil. No povej naj mu ploskam in povišam plačo. Če bi bil sposoben bi ga takoj plačal več, če pa moram stati zraven in ga opozarjati, kaj naj mu dam večjo plačo?

Kar povej mi v kater d.o.o. ali s.p. si odprl frajer? Koliko ljudi imaš zaposlenih in kako ste vsi skupaj srečni in zadovoljni. Stavim desno jajce, da si iz nekega javnega sektorja, konec meseca dobiš lepo plačico na račun in potem udrihaš po podjetnikih kako so svinje in ne omogočajo vsem ubogim, ubogim delavčkom, kavice 3 ure, malice 1 uro in potem 4 ure uvajanja v delo naslednjih 10 let.

Kompatibilen z mano? Iz katere tepke si pa ti padel? Katera stranka pa je kompatibilna z mano? Zakaj je ne pošljem v kurac, takoj ko mi kaj ne paše? Ker mi daje faking denar za preživetje, se lepo obnašam in požrem marsikatero pikro. Delavcem sem plačal vse nadure, dogovorili smo se za dopuste, imeli so 13 plačo, res smo imeli 10 dni kolektivnega dopusta poleti in ne po željah, ker je glavna sezona za naše delo niso mogli koristiti po mili volji, kar je moja pravica kot delodajalec če se prav spomnim, tako da mi razloži kaj je nekompatibilno? Malica plačana, prispevki plačani, pot na delo plačana... Jaz svinja od delodajalca od njega zahtevam, da DELA. Ja kje si pa še to videl. In sredi poletja mi gre delavec v bolniško za 14 dni, moj kolega pa ga sreča na morju. Zanimivo a ne?

Preden pišeš neumnosti s svojimi testi in podobnim sranjem razmisli. Butelj. Si na tehničnem forumu prej pregruntaj preden pišeš idiotizme.

EDIT: Zadevo sem rešil tako, da sem lepo s.p. zaprl vrgel na zavod 2 človeka, ki sta imela otroke. Enostavno ni šlo več, preveč me je vest pekla zaradi izkoriščanih revčkov in vsega denarja na katerem sem ležal. Pred kake pol leta sem srečal enega od niju, je rekel, da je bil pri meni najbolj zadovoljen, sedaj nima 13 plače, dela za minimalca, nadur ne plačujejo itd... Tako pač je, a ne? Verjetno dela zate pa sta oba zadovoljna.



Jaz sem dobro prebral kar si zapisal, ampak kot pravim nisem jaz tu da bi ti razlagal psihologijo ljudi ki je kot kaže ne poznaš. Je pa tudi tak, četudi jaz tebi verjamem vse kar si zapisal, in rečeva da si ti super delodajalec vsi niso, oz. jih kar večina ni. Plačilna nedisciplina je problem,in se je dobro spomnim iz časov ko sem prijatelju in šefu pomagal vodit d.o.o. ampak zakaj pa združenje delodajalcev ne predlagate uvedbo SDKja? Takrat plačilne nediscipline ni bilo. Jah ti povem zakaj? Ker 90% to ne paše :)

Zakaj nisi poklical inšpekcije za nadzor bolniških? Šla bi inšpekcija domov ga ne bi bilo kršenje bolniške, adijo... aja ne lažje je jamrat, kot zmeraj.

MrStein je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Bo šlo, ampak potem ti bodo dvignili davek na dobiček, pa DDV bo šlo? Seveda ne, se boš spet pritoževal kako je visok, ampak država od nekod pač mora vzet denar, ne pride z lufta. Zdja pa se odloči, ti je bolje plačat višjo odpravnino ali vidšje davke in ostale postavke, na koncu plačaš ti vprašanje je samo koliko.

To si nekaj zamešal, ker nič od tega ne počnem, niti ne bom.



Napisal si:

Podjetja niso socialni zavodi.
Podjetja niso socialni zavodi.
Podjetja niso socialni zavodi.

Bo šlo? Ne? OK, pač ostanemo v Slovenistanu.

Za socialo so socialni zavodi, zavarovanja, prispevki, davki, dajatve, trošarine in še kaj.
Podjetje se ima ukvarjati s svojimi strankami in zaposlenimi. Za nezaposlene imamo zavod in CSD. (in če ne delujejo, je treba popraviti njih)


Na to sem ti odgovoril da ok, ampak potem bo država dvignila DDV in ostale davke itd.in potem se boš spet bunil da država jemlje preveč ampak od nekoder mora vzet denar za socialo... na koncu razlike ni oz. je za dobre delodajalce, če VSI prisiljeno vplačujemo več v državni proračun za socialo smo vsi na slabšem (socialistična uravnilovka) če pa samo dvignemo odpravnine kot predlagam jaz, pa bodo na slabšem samo tisti ki slabo izbirajo kader :)

Za dobre kvalitetne dleodajalce z kvalitetnim izbirnim postopkom svojih kadrov bo pa tako ceneje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pithlit ::

Pa dobro no... kako pa veš kater kader je kvaliteten? Ker pride na razgovor z urejeno prinčesko, popeglano oblekco in na pamet zdrilano tisto kar naj bi znal? Najlažje je rečt da je delodajalčeva kadrovska v kurcu...

Pa da ne bomo samo bluzil... najprej je treba študentsko delo ukinit pri nas. To je najbolj nujen ukrep za zdravo gostpodarstvo. Po tem se šele lahko zadeva zdravi naprej.
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Pa dobro no... kako pa veš kater kader je kvaliteten? Ker pride na razgovor z urejeno prinčesko, popeglano oblekco in na pamet zdrilano tisto kar naj bi znal? Najlažje je rečt da je delodajalčeva kadrovska v kurcu...

Pa da ne bomo samo bluzil... najprej je treba študentsko delo ukinit pri nas. To je najbolj nujen ukrep za zdravo gostpodarstvo. Po tem se šele lahko zadeva zdravi naprej.


Samo v enem podjetju so mi dali za reševat teste osebnosti, ti veliko povedo če so dobro pripravljeni o človeku.... to kar ti govoriš je nekaj čisto drugega... kadrovnica pa mi je na tistem razgovoru povedala moje dobre in slabše lastnosti praktično v nulo... potem smo se o njih pogovorili, predvsem kako bi slabše izboljšal... povej mi kateri delodajalec to naredi? Od 17tih razgovorov do danes je le tale firma to naredila, vsi ostali nekaj bluzijo...

Ja kdo pa je kriv da je zaposlil slabega delavca, če ne kadrovska oz. lastnik/vodja če je manjše podjetje? Najlažje je rečt da je kriv delavec ker si ti izbral lenuha ali kako :)

ohnowhy ::

Mato989 je izjavil:

Samo v enem podjetju so mi dali za reševat teste osebnosti, ti veliko povedo če so dobro pripravljeni o človeku....

Precej refreshing, potem tak ni potrebno poskusnega obdobja, če lahko na osnovi nekaj vprašalnikov v eni uri, za vse čase in vse priložnosti vse ugotoviš.

Smurf ::

Pithlit je izjavil:


Pa da ne bomo samo bluzil... najprej je treba študentsko delo ukinit pri nas. To je najbolj nujen ukrep za zdravo gostpodarstvo. Po tem se šele lahko zadeva zdravi naprej.

Zakaj ukiniti? Samo status naj bo tezje dobiti (kar se ze zaostruje). Oz. naj gre v to smer, da delajo lahko dejansko studentje, ki delajo studijske obveznosti, ne pa 50 letniki, na napotnicah od svojih sinov.

Mato989 je izjavil:


Samo v enem podjetju so mi dali za reševat teste osebnosti, ti veliko povedo če so dobro pripravljeni o človeku.... to kar ti govoriš je nekaj čisto drugega... kadrovnica pa mi je na tistem razgovoru povedala moje dobre in slabše lastnosti praktično v nulo... potem smo se o njih pogovorili, predvsem kako bi slabše izboljšal... povej mi kateri delodajalec to naredi? Od 17tih razgovorov do danes je le tale firma to naredila, vsi ostali nekaj bluzijo...

Ja kdo pa je kriv da je zaposlil slabega delavca, če ne kadrovska oz. lastnik/vodja če je manjše podjetje? Najlažje je rečt da je kriv delavec ker si ti izbral lenuha ali kako :)

Na osebnostnih testih lahko ven dam tocno take rezultate kot si jaz zelim. Je dovolj nekaj hobij znanja iz psihologija in logike.

Pa se to ni treba. Ce si sposoben samokritike, ves svoje sibkosti in jih na takem testu lahko komot skrijes. Taki testi lahko pridejo prav pri kaksnem iskanju delavcev proizvodnje, pri kaksnih razvojnikih pa spet good luck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Mato989 ::

Na osebnostnih testih lahko ven dam tocno take rezultate kot si jaz zelim. Je dovolj nekaj hobij znanja iz psihologija in logike.

Pa se to ni treba. Ce si sposoben samokritike, ves svoje sibkosti in jih na takem testu lahko komot skrijes. Taki testi lahko pridejo prav pri kaksnem iskanju delavcev proizvodnje, pri kaksnih razvojnikih pa spet good luck.


Ja se da, samo na razgovoru je bil tudi psiholog/psihiater ki je preučeval moje poteze in potem potrdil in zanikal določene zadeve ki sem jih rešil, saj pravim nič ni 100% proof ampak z dovolj zadevami se da prit in izbirat dobre lastnosti in tako manjšo verjetnost težav... ampak verjetno ti tudi obrazno mimiko in vse lahko narediš točno tako kot želiš. Si verjetno profi :) Tebe še detektor laži ne bi prepoznal, pač si iz CIE :)

Povej mi zakaj ima oni tip v Iskri skoz probleme z delavci? A so vsi delavci tam krivi al je morda on čuden lastnik? Enako je z Vogrinom al kateri je že tam, skoraj vsi delavci mu blokirajo vhod v podjetje, le zakaj, a so vsi delavci zanič in lenuhi ali je morda kriv lastnik oz direktor? Onadva si bi to zelo želela da bi lahko vsakega odpustla iz danes na jutri :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Smurf ::

Mato989 je izjavil:

Ja se da, samo na razgovoru je bil tudi psiholog/psihiater ki je preučeval moje poteze in potem potrdil in zanikal določene zadeve ki sem jih rešil, saj pravim nič ni 100% proof ampak z dovolj zadevami se da prit in izbirat dobre lastnosti in tako manjšo verjetnost težav... ampak verjetno ti tudi obrazno mimiko in vse lahko narediš točno tako kot želiš. Si verjetno profi :) Tebe še detektor laži ne bi prepoznal, pač si iz CIE :)

Ne rabis biti James Bond, samo kricati ne smes dolocenih lastnosti. Detektorja lazi na razgovorih pa se nisem videl (pa sumim, da niti niso zakoniti).

Mato989 je izjavil:


Povej mi zakaj ima oni tip v Iskri skoz probleme z delavci? A so vsi delavci tam krivi al je morda on čuden lastnik? Enako je z Vogrinom al kateri je že tam, skoraj vsi delavci mu blokirajo vhod v podjetje, le zakaj, a so vsi delavci zanič in lenuhi ali je morda kriv lastnik oz direktor? Onadva si bi to zelo želela da bi lahko vsakega odpustla iz danes na jutri :)

Ne vidim razloga, zakaj ne bi smela odpustiti delavcev, ce tako zelita in imata zaupanje lastnikov pri svoji odlocitvi.

Mato989 ::

Ne vidim razloga, zakaj ne bi smela odpustiti delavcev, ce tako zelita in imata zaupanje lastnikov pri svoji odlocitvi.


Se strinjam, če porihtamo zakon o odpravnini da ne bo tapar stotakov ampak par jurčkov... neka zaščita mora bit, ali pa dvignit davke na dobiček in ostalo da bo nadoemstil oza brezposelnost 1x daljše...

Podpišem takoj :) Ampak "vi" (podjetniki) bi radi samo enako kot je zdaj le da odpuščanje naj bo omogočeno brez kakršnihkoli razlogov in enake odpravnine, ampak to pa je samo poslabšanje stanja delavcev nič drugega. Tiste kvazi besede da se bo zato zaposlovanje povečalo pa vsi vemo kako je, kot so se plače ko je Janša zmanjšal prispevke za pokojninsko blagajno.... kje je tisti denar?

joze67 ::

Saj tiste na individualnih pogodbah lahko tako odpustiš.

Zaposli vse delavce po takih pogodbah in je problem rešen.

Mavrik ::

Kar je tisto kar se zdaj dogaja in zelo negativno vpliva na celotno državo - delavci nimajo nobene varnosti in ne morejo dobiti kreditov, delodajalci pa se ukvarjajo z izogibanjem zakonodaje namesto s poslovanjem. Volk crknil od stradanja, kozo pa povozil avtobus.
The truth is rarely pure and never simple.

nekikr ::

O kateri državi to govoriš? Tule je debata o Sloveniji, kolikor sem nazadnje prebral...

Mato989 ::

kako bodo dobli kredite, če bi jih delodajalci radi brez razlogov iz danes na jutri odpustili, jaz tudi ne bi dajal taki populaciji kreditov, preveč rizika :) S čem bodo pa plačevali kredite... saj še odpravnina je 300EUR :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Jaz sem dobro prebral kar si zapisal, ampak kot pravim nisem jaz tu da bi ti razlagal psihologijo ljudi ki je kot kaže ne poznaš. Je pa tudi tak, četudi jaz tebi verjamem vse kar si zapisal, in rečeva da si ti super delodajalec vsi niso, oz. jih kar večina ni. Plačilna nedisciplina je problem,in se je dobro spomnim iz časov ko sem prijatelju in šefu pomagal vodit d.o.o. ampak zakaj pa združenje delodajalcev ne predlagate uvedbo SDKja? Takrat plačilne nediscipline ni bilo. Jah ti povem zakaj? Ker 90% to ne paše :)

Zakaj nisi poklical inšpekcije za nadzor bolniških? Šla bi inšpekcija domov ga ne bi bilo kršenje bolniške, adijo... aja ne lažje je jamrat, kot zmeraj.

Naknadno? Kako? Prosim obrazložitev? Naslednjič ko je šel na bolniško sem hotel poslat inšpekcijo in ugani kaj se je zgodilo. Inšpekcija je po prijavi posredovala 3 dni kasneje, ko ni bilo več potrebe, saj je prišel nazaj na delo.

Pa poglejva. Psihološki profil verjetno dobim kar zastonj. Kot si pravilno ugotovil, se na svoje znanje psihologije ne morem ravno zanesti, torej moram plačati strokovnjaka, da mi izbere 2 delavca. Delavcema moram plačati varstvo pri delu, zavarovanje itd... In resno misliš, da si s.p. z 2-3 zaposlenimi lahko privošči še enega ki bo samo kadroval? Konkreten psiho test, strokovno podprt stane cca. 500 - 700€ po osebi. Nekoga moram plačati, da mi izbere top 5 kandidatov za polaganje ploščic, potem moram dati 2500€, da preverijo kompatibilnost z mano ali z delom? Ti bereš kaj pišeš? Sem se zmotil v svoji oceni, tega trga ne poznam, koliko bi me stalo da mi nekdo naredi selekcijo, da dobim ven 2 polagalca ploščic, ki bosta zadovoljna z 1200 bruto, 15 v mesecu nakazano plačo, 13. plačo, 20 dnevi osnovnega dopusta in večjo intenzivnostjo dela čez poletje. Da mi ne bosta hodila na fake bolniške, se je že zgodilo, da sem koga domov poslal, ker je prišel prehlajen v službo in nikakor ne podpiram stoječega prebolevanja. Če si dobro bral, sem ti napisal tudi da najprej razmisli preden pišeš neumnosti.

joze67 je izjavil:

Saj tiste na individualnih pogodbah lahko tako odpustiš.

Tisti so najboljši, ko pa nekoga zaposliš za nedoločen čas, večinoma vnema pade. :)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Jaz sem dobro prebral kar si zapisal, ampak kot pravim nisem jaz tu da bi ti razlagal psihologijo ljudi ki je kot kaže ne poznaš. Je pa tudi tak, četudi jaz tebi verjamem vse kar si zapisal, in rečeva da si ti super delodajalec vsi niso, oz. jih kar večina ni. Plačilna nedisciplina je problem,in se je dobro spomnim iz časov ko sem prijatelju in šefu pomagal vodit d.o.o. ampak zakaj pa združenje delodajalcev ne predlagate uvedbo SDKja? Takrat plačilne nediscipline ni bilo. Jah ti povem zakaj? Ker 90% to ne paše :)

Zakaj nisi poklical inšpekcije za nadzor bolniških? Šla bi inšpekcija domov ga ne bi bilo kršenje bolniške, adijo... aja ne lažje je jamrat, kot zmeraj.

Naknadno? Kako? Prosim obrazložitev? Naslednjič ko je šel na bolniško sem hotel poslat inšpekcijo in ugani kaj se je zgodilo. Inšpekcija je po prijavi posredovala 3 dni kasneje, ko ni bilo več potrebe, saj je prišel nazaj na delo.

Pa poglejva. Psihološki profil verjetno dobim kar zastonj. Kot si pravilno ugotovil, se na svoje znanje psihologije ne morem ravno zanesti, torej moram plačati strokovnjaka, da mi izbere 2 delavca. Delavcema moram plačati varstvo pri delu, zavarovanje itd... In resno misliš, da si s.p. z 2-3 zaposlenimi lahko privošči še enega ki bo samo kadroval? Konkreten psiho test, strokovno podprt stane cca. 500 - 700€ po osebi. Nekoga moram plačati, da mi izbere top 5 kandidatov za polaganje ploščic, potem moram dati 2500€, da preverijo kompatibilnost z mano ali z delom? Ti bereš kaj pišeš? Sem se zmotil v svoji oceni, tega trga ne poznam, koliko bi me stalo da mi nekdo naredi selekcijo, da dobim ven 2 polagalca ploščic, ki bosta zadovoljna z 1200 bruto, 15 v mesecu nakazano plačo, 13. plačo, 20 dnevi osnovnega dopusta in večjo intenzivnostjo dela čez poletje. Da mi ne bosta hodila na fake bolniške, se je že zgodilo, da sem koga domov poslal, ker je prišel prehlajen v službo in nikakor ne podpiram stoječega prebolevanja. Če si dobro bral, sem ti napisal tudi da najprej razmisli preden pišeš neumnosti.

joze67 je izjavil:

Saj tiste na individualnih pogodbah lahko tako odpustiš.

Tisti so najboljši, ko pa nekoga zaposliš za nedoločen čas, večinoma vnema pade. :)



Torej če te prav razumem, ti je vse kar si naštel preveč, slab delavec je torej cenejši? ki hodi na bolniške, ne dela itd'... ???? No saj pol pa je jasno, raje imaš slabšega delavca kot na začetku investiraš več v raznorazne izbirne postopke.... kot pravim, nič narobe, samo ne govorit potem kako jeslabo in kako trpiš... verjetno ti je ta slab delavec oz. dva naredila več škode kot če bi na začetku vložil v postopek tisto kar opisuješ ali se motim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414630 (9358) Daliborg
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513164 (11488) Pithlit
»

Kako nekoga odpustiti brez slabe vesti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417281 (13633) joze67
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320075 (17753) Invictus

Več podobnih tem