» »

Povezava Router- Modem

Povezava Router- Modem

power12 ::

Pozdravljeni !

Doma imam trenutno povezavo Modem- Router- Router ( ta se nahaja v kleti povezan z utp kablom... v prvotni router) sprogramiran kot acess point

Sedaj bi rad ta router v kleti, povezal direktno z modemom

In bi prosil ce lahko nekdo na kratko opise postopek... gre za router Tp link TL-WR841N

Trenutna povezava mece ven in se izgublja... zato bi probal povezato direktno preko modema

Vem, da je o tem ze bilo kaj napisano, vendar bi prosil za kratek in jedernat opis :)

Pa brez PPPoE

Za odgovore in pomoc, se vnaprej zahvaljujem,

Lp,

Fsegula62 ::

Malo nejasno je tole napisano, dopiši še model modema + v kolikor misliš uporabljati "TL-WR841N" kot glavni router ti tega ravno ne priporočam če imaš povezavo večjo od 20Mbps ali je nanj povezanih več kot 5-10 naprav.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

power12 ::

V zgornjem stanovanju je modem ( telemachov )... v ta modem je prikljucen router Lynksin ( sta v istem prostoru ) in v ta router pa je prikljucen moj Tp link TL-WR841N ( v kleti ) , povezan fizicno z utp kablom

Ta povezava deluje dobro, vendar so obcasni izpadi povezave, kar me zelo moti...

Sedaj bi svoj TL-WR841N, priklopil direktno na modem ( torej utp priklopil direkt na modem ), torej bi bila po novem na modem prikljoplena dva routerja


In ne poznam postopka kako sprogramirati Tp link ???

Povsod omenjajo PPPoE vendar jst teh podatkov nimam kar se tice gesla itd... se pa baje da zrihtati brez PPPoE ? Ali se motim ?

Rad bi samo da mi nekdo opise standardni postopek, kako router sprogramirati ? Pac standard povezava Modem- router TL-WR841N

Lp

Ales ::

Nastavi ga isto, kot je nastavljen Linksys.

No, v izogib težavam lahko še prej opišeš, kako je Linksys nastavljen, da ne bo kakega presenečenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

m0LN4r ::

Naceloma ne rabis nic prestelavat, ce dela tp-link na liksisu, brez tega da si nekaj prestelaval z avtomatskim dchp samo prestavic kabel in to je to.

Edino kaj te zna jebat je modem, pa je kak lan port mogoce v modemu nastavljen, da je samo za TV ali neka druga blesava stvar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DeeCoy ::

Preveri, če je modem res samo modem in da je dhcp na njem res izključen. Preveri, da je na tvojem drugem routerju dhcp res izključen. Na tako majhni mreži je fino, če je samo en dhcp, da ne pride kasneje do takilih zmešnjav. Če je vse pravilno skonfigurirano, potem more laufat v obstoječi konfiguraciji, prestavljanje kabla ne bo rešilo nič.
Torej:
Modem (telemach - v bridge načinu).
1. router: Kabel iz modema v WAN port, vzpostavlja pppoe, vklopjen DHCP.
Kabel iz portov 1-4 na 1. routerju na porte 1-4 na 2. routerju.
2. router: IP izven ranga DHCPja, ampak v istem subnetu, izklopljen dhcp. WAN disabled.

Če je tako, bi morala zadeva delat in imaš nekje napako na hardwaru (slabi porti, kabel, slab router). Preklapljanje sem in tja ne bo dolgoročno (in verjetno tudi kratkoročno) rešilo nič.

gt20 ::

Update...

Routerja se nisem spreminjal....

Pokazala se nova tezava.... ko racunalnik izgubi povezavo z routerjem ( ta v kleti ), in ko se bocem povezati, od mene zahteva uporabnisko ime in geslo ??? In ne gesla od wifija ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva roterja delata brez problemov

Oddelek: Omrežja in internet
101998 (1849) aokorn
»

Hiter žični router

Oddelek: Pomoč in nasveti
181867 (1278) beta1
»

i: modem/router za kabelski internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587513 (6795) Ijus
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213147 (5886) AC_DC
»

Ruter preko switcha in statičnega IP naslova

Oddelek: Omrežja in internet
111328 (1095) bjan

Več podobnih tem