» »

zakaj klime grejo samo do 16°C?

zakaj klime grejo samo do 16°C?

diler515 ::

zakaj ne recimo 10? al pa 0? mislm 16 je kul in vse samo še kaka stopinja manj bi bla fajn

Tr0n ::

Kaj bi rad mel zmrzovalnik? Ker ni prakticno. :)

diler515 ::

ja zmrzovalnik bi mel

mancini ::

pa si naredi hladilnico

Tr0n ::

diler515 je izjavil:

ja zmrzovalnik bi mel

In potem zboleval zaradi prehladov? Jp, very smart. :)

Ze 16 je prenizko, itak moras najvec 5-6c manj nastavit kot je zunaj temperatura, pa nekje 23-24 je idealno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PredatorX ::

Zaradi zdravja - ASHRAE

Za otročičke je zelo zelo nevarno uporabljati AC. Nekak 4-5C je čisto dovolj... zmrzuješ lahko pozimi.

Zgodovina sprememb…

diler515 ::

nimam otrok

smacker ::

PandaFlow2 ::

Tr0n je izjavil:

Ze 16 je prenizko, itak moras najvec 5-6c manj nastavit kot je zunaj temperatura, pa nekje 23-24 je idealno.


To je ena največjih nebuloz, ki se širijo okrog. A ko bo zunaj 40°C, boš imel tudi v avtu/stanovanju/hiši 35°C? Kaj pa ljudje, ki živijo v bolj vročih pogojih, ko je zunaj 50°C - misliš, da imajo klimo nastavljeno na 45°C?

Tr0n ::

Gre se bolj zato, da se klima muci in vedno na polno dela, da vzdrzuje tako razliko v temperaturi, kar pa spet lahko povzroci tezave s samo klimo. Vsaj te klime za domaco rabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Magic1 ::

Ni problem v razliki,pač tako je nastavljena regulacija. Sej je navzgor tudi omejeno na 30. Razlika pri gretju doseže tudi več kot 40°C pa zadeva še vedno dela.
Magic

bambam20 ::

Magic1 je izjavil:

Ni problem v razliki,pač tako je nastavljena regulacija. Sej je navzgor tudi omejeno na 30. Razlika pri gretju doseže tudi več kot 40°C pa zadeva še vedno dela.



Odvisno.Določene imajo do 32 stopinj. za avtomobile vem, da imajo tko določeni.

;-) ::

Potem pa mene vsi grajajo ker mam na 21 od dneva ko sem jo montiral nastavljeno :) je pa res da ko stopim z razgretega balkona da je malce sok.

Scorpia ::

Ni problem imeti tudi 10 stopinj razlike. Ampak takrat se tudi zadrzuj v istem prostoru, ce pa vsake toliko casa hodis ven not, takrat je treba vpostevati to pravilo.
Sam ce grem na daljso voznjo, znam imeti v avtu 20-22 stopinj. Le pred ciljem ali postankom vsaj 10-15 min prej izklopim klimo.
////

BorutK-73 ::

Za hlajenje pod 16C imaš drugačne hladilne naprave.
Sobna klima pač ni nareta da bi šla pod 16C v bivalnih prostorih.

Scorpia je izjavil:

Le pred ciljem ali postankom vsaj 10-15 min prej izklopim klimo.

Ventilator pa pustiš da dela do doma.

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

po izklopu klime je priporocljivo imeti nekaj casa vklopljen ventilator brez klime, da se posusijo cevi. Ce ne drugo leto, kot eni pisete imate probleme da vam klima smrdi in morete opravljati dezinfekcijo klime. Zanimivo da meni ni treba.
////

BorutK-73 ::

Pri meni isto. Tako v avtu in doma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klimatska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6810428 (8172) bambam20
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615885 (13675) T_F_7
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322725 (21317) Glugy
»

Polnjenje avtoklime

Oddelek: Loža
2910715 (9846) tx-z
»

Klima panasonic in nasplosno klime - a je to res mogoce da se ti zgodi

Oddelek: Loža
196118 (4386) elmika

Več podobnih tem