» »

Polnjenje avtoklime

Polnjenje avtoklime

Apofis ::

Ahoj folk. Na koliko časa polnite avtoklimo? Jst sm lani ob tem času pa je zdej kao prazna...prižge se, neki piha sam ni učinka...pa nism kak hardcore uporabnik
  • spremenil: Apofis ()

shinko ::

potem ti nekje verjetno pušča, vsekakor ni "normalno" da bi jo polnil vsako leto...

Apofis ::

Ah, lani je bila na servisu in so menjal kondenzator klime...a je možno da niso do konca nafilal?

shinko ::

Če je možno nevem, odvisno od serviserja. Vsekakor bi jo moral napolniti do konca... Bomo pa težko to zgruntali na forumu, tako da bo najboljše da greš do mehanika in naj pogleda. Če sumiš da plin kje uhaja se doda posebno barvilo in se potem točno vidi kje uhaja...

compaq ::

Pri našem družinskem avtu smo dali klimo "filat" pa je bilo pol leta dobr nato pa je zmanjkalo, razlog: sploh je niso napolnili do konca je pa stalo 30€, lepo smo jo peljali drugam "filat" sedaj pa piha toliko, da se močno prehehladiš, je pa možno tudi kar so ti zgoraj napisali

L.p

Apofis ::

Ah, hvala za odgovore. Mi lahko še priporočate kakega vredu mehanika za klime v Ljubljani.

Robi :P ::

Mi smo mel Seat cordobo 5 let (gre za ta model:http://dayerses.com/data_images/posts/s... pa ni blo treba klime filat niti enkrat odkar je prišla iz tovarne je pa res da je kej drugega skos crkvalo (katalizator,kondens v luči kasneje zacel vdirati v kabino zato smo avto menjali za novega...)
Zdej mamo pa Kia Ceed karavana že 3lete pa tut še nismo klime filal pa useen piho isto hladno kot je na začetku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

šernk ::

To da po 3 letih piha isto hladno se tebi le zdi. Meni je tudi klima delala odlično 3 leta po nakupu rabljenega avta, potem pa popolnoma odpovedala praktično lani. Notri je bilo na koncu le še nekje 40% vsega plina, učinkovitost klime pa močno pade že ko je 10% manj plina.

vsekakor pa mora klima vsaj 2 leti zdržati z OK hlajenjem in tudi do 5 let z povprečnim hlajenjem. Če že po enem letu ne hladi dobro je lahko vzrok ali pušča plin ali pa zamašen filter kabine. Slednjega ti pri servisu klime za 30€ najbrž ne bodo menjali, ker že sam filter stane v povprečju med 10 in 15€, menjalo naj bi se ga pa vsako leto (jaz ga na dve leti)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

balocom ::

Klime ni potrebno polniti vsako leto, ampak samo takrat ko ti preveč plina uide ven:)) Upam da klimo redno uporabljaš tudi čez zimo, ker sicer se ti lahko o-ring odpovejo in ti sistem več ne tesni. Pojdi do nekoga ki polni klime ter ga prosi da z UV lučko posveti malo po avtu če se kje vidi kje pušča plin klime (če so ti pri zadnji polnitvi klime dodali barvilo, to naj bi bilo normalno). Upaj da ti puščajo samo kaki o-ringi.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Apofis ::

Prejšnjo zimo sm jo sam enkrat pržgou zato je najbrž tut crknu kond. To zimo je pa kr delala...držmo pesti da ni kej hujšga:) Kam pa kej peljete na čekiranje klime v Lj? Kej reklame?

Dzuro10 ::

Pri Astri mi že 7 let normalno hladi, brez filanja. Jo pa prižgem 1x na teden, četudi je ne rabim.

MadMax ::

Na stare bavarcu po 21 letih še nič filanja, pa dela kot mora.
Se pa večina šalabajzarskih proizvajalcev še do dandanes ni naučila v krmilje implementirat 3s delovanja kompresorja ob vsakem zagonu motorja, ne glede na temperature. Tako mi ni treba imet na skrbi, ali sem jo ta teden že malce prižgal ali še ne.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nanoleet ::

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal tukaj;

Kako veš, če klima hladi dovolj? Recimo: kupiš rabljen avtomobil, klima sicer hladi, ampak avta nimaš od novega in nimaš reference kako je hladila, ko je bil avto nov.
Torej, zanima me v bistvu, če obstaja kakšen "standard" koliko naj klima shladi zrak. Recimo, da vklopiš klimo, zapreš vse šobe razen ene in nato v tisti pomeriš temperaturo. Koliko bi morala biti ta temparatura oz. koliko naj bi bila pod zunanjo temperaturo? Je to sploh pravi princip za merjenje učinkovitosti naprave?

Lp

amigo_no1 ::

Pri rabljenem vozilu z neznano zgodovino (vse kar ni od soseda ali ožje družine ) se raje preventivno zamenja olje, tesnila, filtre, jermene in podobne malenkosti.
Enako velja za klimo, pelji do nekoga, ki se ukvarja s tem in bo preveril stanje klime ter po potrebi dodal plin.

Zgodovina sprememb…

nanoleet ::

To mi je jasno, avto je iz družine in sem že naročen za polnjenje klime.

Me pa vseeno zanima kako v bodoče vedet, kdaj je treba stvar ponovno poservisirat. Kako objektivno vedet, da klima ne hladi več dovolj...

amigo_no1 ::

Recimo ko je zunaj vroče (30+), klima prižgana & piha a ne ohladi zadovoljivo kabine.

energetik ::

nanoleet je izjavil:

To mi je jasno, avto je iz družine in sem že naročen za polnjenje klime.

Me pa vseeno zanima kako v bodoče vedet, kdaj je treba stvar ponovno poservisirat. Kako objektivno vedet, da klima ne hladi več dovolj...
Točno tako kot si napisal. Knof za gretje obrneš čisto na hladno/avtomatsko klimo nastaviš na minimum. Ventilator na max, motor držiš par minut na recimo 2000rpm in potem pomeriš zunanjo temp in zrak, ki piha iz šob. Koliko pa mora bit ta sprememba temp, pa ne vem natančno. Pri novi hišni klimi je recimo okoli 14°C razlike med vstopnim in izstopnim zrakom, sem pomeril ravno včeraj.
Je pa tudi vpliv vlažnosti zraka - če je zunaj zelo soparno, bo iz šob pihal malo "toplejši" zrak, ker se del hladilne moči porabi pri kondenzaciji vode.

Zgodovina sprememb…

para! ::

10 let star francoski avto, nikoli polnil klime, še vedno hladi v vsaki temperaturi, komot shladi tudi do 17C.

lp
Death before dishonor!

Goldee ::

Js nism menjal plina 5 let. Vem, da ni najbolj ok, ampak pihalo (hladilo) je pa čist ok! Je pa res, da za krajše relacije ne prižgem klime, jo pa vedno uklopim tam na cca 23'C, ko se peljem na malo daljše relacije. No ta mesec je kočno "crknla" in jo grem ponovno nafilat.
Ne razumem pa folka, k si naštima klime na 16-18'C. WTF? Zadnjič sm se pelu z enim taksistom in je mel notr 16'C, zuni pa 35. Noro. Stopiš ven in te kap.

/edit

para! - js mam isto francoza, Citroena, in je klima delvala bp ful časa. Mogoče francoski feature? :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

borci1 ::

tudi jaz imam izkušnje z bavarci ,pa nisem še polnil klime pri nobenem.
res pa je ,da jo imam tudi čez zimo vklopljeno.

balocom ::

Če je klima ok bi moral imeti zrak, ki pride iz šob pri hlajenju na polno od 5 do 7 ali 9°C.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

energetik ::

Goldee je izjavil:

Ne razumem pa folka, k si naštima klime na 16-18'C. WTF? Zadnjič sm se pelu z enim taksistom in je mel notr 16'C, zuni pa 35. Noro. Stopiš ven in te kap.
Jah, takih tudi jaz ne razumem. Jaz imam pri 35° nastavljeno na okoli 27°, ravno toliko da ni vroče. Itak se ogromno pozna že samo to, da je zrak razvlažen. Zato imam v tem času vedno vklopljeno klimo, tudi če grem samo 5km daleč, ker se že po ~2min da lažje dihat.

balocom je izjavil:

Če je klima ok bi moral imeti zrak, ki pride iz šob pri hlajenju na polno od 5 do 7 ali 9°C.
Odvisno od zunanje temperature. Razen če je to mišljeno pri notranjem kroženju zraka, po vsaj 15min+.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

balocom je izjavil:

Če je klima ok bi moral imeti zrak, ki pride iz šob pri hlajenju na polno od 5 do 7 ali 9°C.

Pri 40°C zunaj in na 50÷60°C razgreti armaturi? Kar sanjaj.
5÷7°C je fino če sam izmenjevalnik doseže, ne pa zrak 1 meter za njim.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

šernk ::

klimo greš polnit ko se ti zdi da ne hladi več dovolj. meni recimo lani v najhujši vročini ni uspela držati temperature na 25-26 stopinj, zadeve sploh ni uspelo ohladiti iz nje je pihal praktično skoraj nič ohlajen zrak.

je pa res da mi je manjkalo več kot polovica plina :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tomaz- ::

Imam C4 Picasso,2.0 Hdi, letnik 2007... klima na avtomatiki konstantno..Počutje v avtu fenomenalno.. Zaenkrat še hladi, kot se šika.. Ampak verjetno bo potreba po kakem servisu "v kratkem".. Upam, da bo samo plin, hehe

koyotee ::

nekateri pravite, vklopi klimo tudi pozimi. meni klima pod 4 stopinjami zunanje temperature sploh ne dela...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

šernk ::

varovalo da ne zmrzjene zaženeš morda? ne poznam te funkcije, ker pri nas pod minusom ni skor nikoli čez dan :)

sicer pa pozimi ni stalno pod 4 stopinjami, čez dan se lepo ugreje, je pa dobro klimo vsaj na vsakih 14 dni malce zagnati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tx-z ::

11 let kokr je avto star še ni bla polnjena in še zmer dela BP ;)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Goldee ::

Klimo je fajn pognat tudi pozimi, ja.

@zigam - a je ta avto v garaži že 11 let? :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

tx-z ::

Ne...Sicer se prvih 5 let ni kej dost vozu, ampak zdej se pa redno :)
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klima slabo hladi v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310631 (4168) FoxKnox
»

Polnenje avtoklime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8126990 (9643) WizzardOfOZ
»

Klimatska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6810336 (8080) bambam20
»

delovanje klime

Oddelek: Na cesti
132640 (2341) alkoo
»

Polnjenje klime pri avtu

Oddelek: Loža
4819512 (18121) MadMax

Več podobnih tem