» »

Clean install Win10

Clean install Win10

luuxiii ::

Na laptopa bom na novo namestil WIN 10
imam SSD(128GB) + HDD(1TB)

Do zdj sm imel tako, da sm celo user mapo dal na D disk....me pa zanima če je kakšna pametnejša varianta ? da bi delovalo hitreje, namreč namizje se je kr dolgo nalagal.

ima kdo kakšne predloge ?

HVALA:)

Han ::

Na D daš samo dokumente, prenose, slike, video in TEMP.

luuxiii ::

Han je izjavil:

Na D daš samo dokumente, prenose, slike, video in TEMP.

TEMP kot %TEMP% ?

Han ::

Jep.

luuxiii ::

Han je izjavil:

Jep.


HVALA ! :D

solatko ::

Izklopi večino servisov, kateri iščejo potrditve na netu, to vzame največ časa pri zagonu (skype, dropbox, adobe update,.....). Če hočeš, da ti vse te aplikacije delajo takoj, se pač moraš sprijaznit z daljšim zagonom. Pomaga tudi ugašanje v hibernate-mirovanje in ne shutdown.
Delo krepa človeka

zk_eu ::

Tako kot ti je napisal solatko. Pa, če ne igraš igric tako kot jaz. Lahko izklopiš praktično vse v System configuratorju (pri zagonu) razen antivirosnika (no, tudi tega lahko, po želji). Tistih toolsov, ki laufajo od grafične namreč ne potrebuješ, če nisi zahteven uporabnik (moje mnenje), ker samo upočasnjujejo zagon. Tudi en kup servisisnih procesov od MS lahko izklopiš, poglej malo na internetu katere. Jaz s tem na navadnem magnetnem disku pohitrim zagon tudi za 2 ali 3 minute. Tebi bi tako moralo leteti na SSD.

Moram pa pohvaliti, da se je čas zagona, vsaj meni, z Win 10 bistveno izboljšal. Čeprav mi je Ubuntu tudi s tega vidika še vedno zakon, ker se mi takoj naloži (tudi tam moraš izklopiti procese, ki jih ne potrebuješ, je pa teh bistveno manj), kar je meni pomembno, ker vsak dan ugašam računalnik. Res veliko namreč porabi anti-virusnik v Windowsih, to je še posebej opazno pri kakšnem starejšem računalniku.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hp 6730s menjava diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554945 (3770) tiltech
»

Težava z windows 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
262946 (1867) Andy9
»

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Oddelek: Programska oprema
163547 (2699) Wakiii
»

Menjava maticne, procesorja in rama (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
604895 (3799) creed
»

novo nalaganje win7 OS na PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
151455 (1106) duff

Več podobnih tem