» »

Menjava maticne, procesorja in rama

Menjava maticne, procesorja in rama

1
2
»

crniangeo ::

@solatko najboljse so tiste cvetke ko pravijo da so spucal prenosnik v nulo, celga razstavil itd. Clo trdijo da so dal novo termalno pasto..

Kljub temu razdreš cel prenosnik in najdeš med hladilnimi režami svega in svačega, se sprašuješ zakaj ne bi uporabniki raje vse povedali po resnici, ne pa da odkrivaš toplo vodo..

LP
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

solatko ::

crniangeo - To se dogaja na servisih, kamor je stranka že nesla čistit računalnik, pa uporabijo malo kompresor, izstavijo račun in stranka misli, da je urejeno.
Same stranke lepo povejo, da so odstranili stranico in malo posesali, sicer jih je pa večinoma strah posegat v ohišje. Prenosnikov pa itak redki očistijo tako kot je treba, malo pihnejo in je stvar urejena račun 30€+ za nekaj sekund dela.
Če hočeš temeljito očistit, je ena ura premalo, saj moraš večino zadev razstavit na prafaktorje in potem sestavit tudi nazaj in stestirat, če vse deluje, kot je treba.

Sicer je pa pri desku, najlepša slika pod matično ploščo, najdeš od drobiža do SIM kartic,.....
Delo krepa človeka

creed ::

No da porocam kako se je zadeva izsla. Zadevo sem prehodno sestavil na mizi in pol komplet maticno z CPU in RAMi privil v ohisje, nakar priklopil se tistih par kablov za napajanje in razne lucke. Za zacetek sem priklopil sam SSD disk na katerem so bili ze prehodno nalozeni winsi 8.1 (iz starega sistema). In sem probal vkljucit racunalnik...zadeva se je zagnala in lepo prisla v windows. Nakar sem izkljucil racuinalnik in prikljucil se ostale 3 HD diske. Prikljucil sem jih na iste SATA prikljucke, kot so bili na prejsnji maticni...po ponovnem zagonu je vse delovalo. Vsi programi....VSE. Solatko je imel prav, mi ni bilo treba nic tikat. AHCI je bil vklopljen kot pravi superveloce.

Hvala vsem za svetovanje
LP

creed ::

Ve kdo kako vklopit "turbo mode" na xeonu, da bo vedno delal na 3,9GHz.

LP

SuperVeloce ::

Ne gre, je intel poskrbel za to. Samo na K procesorjih še deluje ta multicore turbo
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

creed ::

SI preprican? Po temle postopku nebi slo?

http://forums.vortez.net/overclocking-c...

Tukaj pravijo da z E3-1245V2 gre na turbo.
http://forums.overclockers.co.uk/showth...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: creed ()

SuperVeloce ::

Poglej datume... po tistem je intel prisilil proizvajalce, da so v kasnejših biosih zraven dali noveši microcode, ki tega ne pusti. Dalo bi se naj sicer, če biosu dodaš starejšo verzijo mikrokode, ampak ne vem koliko zahteven in varen je ta postopek... če imaš ivy ali sandy bridge, pa vklopi to funkcijo v biosih in probaj če dela (ali poskusi starejši bios, če ima podporo za tvoj cpu)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

pa downgradas bios do verzije, ki se podpira xeone ;)
#brezpodpisa

creed ::

Kolikor sem zdaj gledal z CPU-Z...zleze tudi na 3,9GHz...v BIOSu vse nastavljeno na AUTO

SuperVeloce ::

Ja, to je tako ali tako turbo. Ampak če ga obremeniš recimo s cinebench r15, ti drži 3,7 ali 3,9ghz?
PS: za ta cpu kakšna starejša verzija biosa zelo verjetno odpade, ker zadnji biosi, ki so multicore turbo dovolili, so tam nekje poletje 2013 in podpore v biosu za tvojega načeloma ni (in recimo mojega 4790)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

creed ::

Sem probal se 1x cinebench in ga zadrzi na 3,7GHz.
Z BIOSom se en bom nic igral...sem mislil da ce je kak easy opcija z multiplierjem da dvigne cpu speed....bo tudi tak ovec kot vredu napram stari kisti :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597034 (5406) solatko
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716410 (9902) opeter
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621175 (13884) MrStein
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811896 (7377) carota
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303335 (2816) Malajlo

Več podobnih tem