» »

Težava z windows 10

Težava z windows 10

Linko ::

Ima en star pc na katerem imam windows 10 na ssd. Do sedaj je deloval super in hitro bootal.

Sedaj pa se je kar naenkrat pojavil problem. Vedno ko prižgem PC piše " priprava sistema windows": To traja po 10 min ali več...

Kaj bi lahko bilo narobe? hvala

crniangeo ::

Windowsi so se upgradali na 1709. Bo treba pocakat :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Miha 333 ::

In to ponavadi vedno ob najbolj neugodnem trenutku, na primer ko si dogovorjen za videokonferenco ali ko prideš na sestanek in dokler se ne posodobi je sestanka že konec. To je bilo v prejšnjih verzijah elegantno rešeno z opcijo, da samo pokaže obvestilo, da je posodobitev na voljo, potem pa si zagnal posodobitev ko je tebi ustrezalo. Tole je resnično pain in the neck, vse druge muhe še nekako pretrpim.

Invictus ::

Saj zdaj tud pokaže, sam si ignoriral obvestilo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Ja, ampak če 2x preložiš, te naslednjič ne upošteva več.

harmony ::

Miha 333 je izjavil:

Ja, ampak če 2x preložiš, te naslednjič ne upošteva več.

A ponoci imas tudi sestanke in videokonference?

Miha 333 ::

Včasih je pač tako, da je par dni kakšna gužva in takrat se mi res ne da še s tem ukvarjati. Gre za to, da ima računalnik nadzor nad tabo in ne obratno.

djabi ::

Naloži Linux ali kaj drugega.

filip007 ::

Pri meni nalagajo Radeon Settings tray ikono dva ali trikrat, pa sem jih vrgel ven iz tray.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Jst ::

Malo si bom sposodil temo: Ko se mi Win10 (kupljeni, aktivirani, up-to-date) naložijo, mi neha delati tipka za v Levo. Tipkovnica Razer BlackWidow. Drugje (BIOS), drug računalnik, dela b.p.

TO je pa najbolj bizaren problem software-ske narave v zadnjem letu, kar sem ga imel.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Miha 333 ::

Poglej, če obstaja gonilnik prozvajalca in ga ročno naloži.

ngc2392 ::

miha, pa izklopi service :) in ga updajtej ročno...in si spet ti šef :)
United We Stand, Divided We Fall

Linko ::

crniangeo je izjavil:

Windowsi so se upgradali na 1709. Bo treba pocakat :)


Ja... ampak to čakam vsakič ko prižgem PC...

MIHAc27 ::

Kdor ima ATI/AMD grafično:
v iskalnik napišeš msconfig, pritisneš enter. Izbereš Services. Daš spodaj na kljukico HIDE Microsoft.... potem pa poiščeš AMD control pannel. Daš ga na disable. Reboot & Enjoy.
Ne vem zakaj ampak na klasičnih diskih ni težav, na SSD pa podaljša zagon tudi do 10 minut.

Jst ::

>v iskalnik napišeš msconfig

WIN+R;
"services.msc";
ENTER;


---

ps: Kaj pa je "AMD External Events Utility"? SIcer je pa AMD še dober - Nvidia ima teh servisov cel kup. NVIDIA Display Driver Service, Geforce Experience Serivce, Network Service, Stereoscopic 3D Service, Streamer Network Service, Streamer Service. Streamer oba komot izklopiš, Geforce Experience je že na meji, ker včasih "pomaga", včasih ne - ter odvisno od uporabnika, seveda. Jaz ga imam izklopljenega na 1070, ker ne laufam nativno resolucijo monitorja, ampak fullhd in upscale na 4K v večini iger. Tako imaš vklopljene vse bonbončke IN visok FPS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

crniangeo ::

Miha 333 je izjavil:

Včasih je pač tako, da je par dni kakšna gužva in takrat se mi res ne da še s tem ukvarjati. Gre za to, da ima računalnik nadzor nad tabo in ne obratno.

rešitev: domena, wsus, in approvaš takrat ko se ti posprdne :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Furbo ::

Jst je izjavil:

SIcer je pa AMD še dober - Nvidia ima teh servisov cel kup. NVIDIA Display Driver Service, Geforce Experience Serivce, Network Service, Stereoscopic 3D Service, Streamer Network Service, Streamer Service. Streamer oba komot izklopiš, Geforce Experience je že na meji, ker včasih "pomaga", včasih ne - ter odvisno od uporabnika, seveda.

Sploh ne vem zakaj bi kdo namestil vse omenjene zadeve, ko nameščaš gonilnike. Jaz namestim zgolj driver, pa je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ngc2392 ::

težavca je v tem, da skupaj z driverji pridejo vse te storitve. razen če posodobiš driver ročno, prek device managerja. sicer obstaja programček, ki ti večino teh nvidiinih stvari onemogoči, a vseeno...za fasado izboljšanja izkušnje igranja ti firme pač beležijo (skoraj) vse. ja, microsoft, tudi tebe gledam :)
United We Stand, Divided We Fall

miha1135899 ::

Bi si sposodil temo malo,

zanima me ali se kdo na WIN10 sooca s tezavami s prijavo v Store itd.

Ze od zacetka se mi ni hotelo prijavit, ko vpises geslo malo zamelje, pa se spet pojavi polje za vpis gesla, brez opozoril da je kaj napacno - je pa resetirano geslo in sigurno pravilno.

Zamorilo me je zdaj, ko se forsira Store Skype in tisti samostojni ne deluje vec... no vpisat se na Skype ne morem s popolnoma isto zgodbo kot za Store.

Med drugim se mi tudi WIN+S oziroma lupa za iskanje ne odpira, iz zacetka je delovala normalno, potem je bilo obdobje, ko se je avtomatsko zaprla preden si kaj vpisal, potem se je v enem obdobju odpiral iskalnik, vendar nic nasel, zdaj se pa niti odpre ne vec.

Ima kdo kaksno idejo?

crniangeo ::

Wreset zazeni kot administrator
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

miha1135899 ::

Ne nuca wsreset, zal

YdoIPonU ::

Imam piratske windowse. Po zadnjem updejtu v windows settings, ko dam search, ne najde ničesar oz. povsod mi kaže ta kolešček in ko kliknem nanj, se ne zgodi nič. A se da to kako odpraviti? Prosim lepo!

Slika:


Torej do nastavitev (recimo nadzorna plata) lahko tako dostopam samo preko bližnjic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

MIHAc27 ::

Če iskalnik ne dela pojdi v mapo Windows > System32 in desno klikni na CMD.exe Iz menija izberi Zaženi kot skrbnik
Nato v črno okno vpiši: sfc /scannow
Pritisni enter in po končanem pregledu takoj restartej PC.
Upam da pomaga.

shintaro ::

Miha 333 je izjavil:

In to ponavadi vedno ob najbolj neugodnem trenutku, na primer ko si dogovorjen za videokonferenco ali ko prideš na sestanek in dokler se ne posodobi je sestanka že konec. To je bilo v prejšnjih verzijah elegantno rešeno z opcijo, da samo pokaže obvestilo, da je posodobitev na voljo, potem pa si zagnal posodobitev ko je tebi ustrezalo. Tole je resnično pain in the neck, vse druge muhe še nekako pretrpim.

smrdljivi windows update. Sm recimo predvčerajšnjim naštimal določeno uro update-a. In seveda ta update nesposoben je kr ob eni uri updejtal po svoji glavi. Drgač win10 zakon

YdoIPonU ::

Hvala!

MIHAc27 ::

ma za 3/4 napak so krive posodobitve.... nehajo delat sherani tiskalniki v firmi... update kriv. Black screen pri zagonu.. spet update. Orodna vrstica izgine... guess what.. nezemljani z svojim ray gunom. Hec, ne, update spet.

Andy9 ::

Meni pa se je začela pojavljati težava na win 10. V datoteki, kjer imam slike, mi pri desnem kliku na sliko zadeva zmrzne za kakih 20 sekund in napiše da se program ne odziva, šele nato se pojavi izbirni menu. To se zgodi pri prvem označevanju, kasneje deluje normalno. Če datoteko v kateri imam slike zaprem in potem spet odprem in desni klik na sliko, se zgodi spet zakasnitev. To se dogaja samo pri fotografijah.
Nimam idej kaj storiti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 z reklamami tudi v Raziskovalcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14336716 (30280) D3m
»

Windows 10 bo na švicarsko zahtevo bolje skrbel za zasebnost

Oddelek: Novice / Zasebnost
149234 (7124) Tomay
»

win 7 update ne dela ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5311393 (8920) konspirator
»

Windows 10 Anniversary Update prihaja 2. avgusta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5324537 (21480) MrStein
»

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15345428 (35659) Cervantes

Več podobnih tem