» »

Poškodovana bočnica gume

Poškodovana bočnica gume

GrimReaper ::

Včeraj, ko sem prišel domov iz servisa, kjer so mi tudi posesali avto in očistili gume, sem opazil, da je ena guma na bočnici zelo poškodovana, ostale 3 so kot nove.
Najprej sem mislil da so to naredili oni ali pri parkiranju ali med samim servisom, potem sem sumil že vandalizem, ker zgleda kot bi nekdo z nožem delal. Potem ker so zareze krožne, sem začel sumit tistega, ki mi je montiral gume.
In res grem gledat slike za nazaj, in se tisto najdaljšo zarezo in obliko bočnice, ki je vsa čudna, vidi že na slikah iz dne, ko sem prišel domov od vulkanizerja.
Šele po dveh mesecih sem ugotovil, ker gum nisem nikoli čistil, sem pa vsaj 2x čistil platišča ter 3x preveril/napolnil tlak gum, in tudi meni ni povsem jasno kako da tega nisem prej opazil.

Gume je menjal en mlajši, zgledal je nekje 16-20, ampak v to se nisem usajal, ker sem pričakoval, da je vseeno potrebno kvalificiran. Kasneje mu je moral pomagat tudi šef, ker je imel težave scentrirat eno gumo (preveč uteži) in ker je bila ura že proti 17:30, delajo pa do 17:00.
Bil sem zraven, ampak pod prste mu pa res nisem gledal, sploh ker vem kako je to, če meni kdo na šihtu gleda.

Imel sem pa že probleme z enim drugim vulkanizerjem, ta mi je pa porisal platišča enako kot je ta guma, s tem da so bila prej praktično brez prask.
Pa enkrat me je eden, ko sem mu prodal gume, klical, da je ena guma opraskana. Seveda se tega vulkanizerja od takrat izogibam (isti kot za opraskana platišča), s tem pa tudi ne vem kaj bom, počasi jih bo že zmanjkalo okoli Lesc, ali pa bom kar v Kranj začel vozit, tukaj so itak sami kmetje.
Tako da od sedaj naprej s šefom nujno pregledati platišča in gume, tako pred menjavo kot po menjavi.

Zdaj mene zanima, če je taka guma takoj za zamenjat?
Problem v dveh različnih verjetno še ne bo, ker imajo komaj 2000km za sabo, ne vem pa do kolk km oz. mm se menja samo eno, verjetno do 1mm?

Pa zanima me še, če lahko pri vulkanizerju kaj dosežem?

Slike od včeraj:



Slika 27.5.2016, zareza je pri tleh:
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

WarpedGone ::

Mirno boš spal šele, ko boš to gumo zamenjal.
Dokler guma drži tlak in ni mehurjasta,v principu ni uničena oz. nevarna ampak ne veš točno kakšna je situacija znotraj v materialu zato glej prvi stavek.
Kaj boš dosegu pri vulkanizerju je težk napovedat. Svetujem ciciliziran odnos, kjer ničesat direkt ne zahtevaš temveč jih 'le obvestiš',kaj si opazu. njim prepustiš odločitev al bojo škodo probal skompenzirat al se bodo delal da niso nič krivi in tebe in tvojih znancev tja ne bo več.
Zbogom in hvala za vse ribe

GrimReaper ::

To glede civiliziranega odnosa sem že sam ugotovil, tam kjer sem avto kupil sem nekaj povzdigoval glas, naj mi v garancijo vzamejo izpuh, ampak to ne pomaga nič, res bolje če se kulturno zmeniš, potem lahko upaš vsaj na kak popust ali v tem primeru brezplačno montažo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

hoyladri ::

Napačna platišča, za napačno gumo, z napačno nosilnostjo in bočno trdnostjo in napačen tlak v gumi.
Možnost je tudi da rineš v ovinek kakor največji bedak in gumo zvijaš.

Gume so uničene in za v reciklažo, oplet se ti je začel lupiti od plastike. Če je možno, da je tovarniški defekt, reklamiraj.

fikus_ ::

Zgleda kot tovarniška napaka ali pa poškodba pri montaži. Ampak to boš težko dokazal! Tako da kulturno do vulkanizer in vprašaj, kaj bi lahko to bilo in se poskušaš dogovoriti za garancijo ali pa popust.
Verjetno ti bo naštel milijon razlogov za poškodbe. Težko bi pri vožnji tako poškodoval pnevmatiko, še posebej, če je platišče ok.

Thuban ::

Gumo menjaj čimprej ker ji pač ne moreš zaupat. Načeloma če ni napihnjena je guma sicer "ok" ampak enostavno ne moreš vedet v kakšnem stanju je znotraj in kdaj se te raztrganine lahko razširijo.

Če se da, poizkusi reklamirat/uveljavljat garancijo. Do vulkanizerja pristopi z nekim kulturnim odnosom in se poizkusi dogovorit.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

GrimReaper ::

Danes sem končno dobil poziv, da jim pošljem svoj TRR.
19.8.2016 je DPD prevzel pnevmatiko. 17.9.2016 sem dobil prvi odgovor, in so mi reklamacijo zavrnili, češ da sem sam zadel robnik/luknjo itd. z neprilagojeno hitrostjo (verjetno samo copy/paste ko vidijo tako gumo).
Potem sem jim poslal odgovor in slike s prvega dne montaže, kjer se je že videla poškodovana bočnica. In nato je Gumax še enkrat poslal pnevmatiko z novo pritožbo Savi Kranj.

Še vedno pa nisem siguren ali je bil problem pri montaži ali v sami gumi. Vseeno tja kjer sem jih menjal raje ne hodim več.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

jest10 ::

In kje si to menjal?

GrimReaper ::

Kunčič, Smokuč pri Žirovnici oz. Begunjah.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

connel ::

A ni samo malo dlje po cesti proti Jesenicam vulkanizer, ki počne samo to (ime čisto ušlo iz spomina), bil tam enkrat in sem bil čisto zadovoljen, tako s ceno kot storitvijo.

GrimReaper ::

Žemlja Žirovnica? Ne vem, meni vsi delujejo kot neki kmetje, ne more bit tuki take kvalitete kot Kranj in LJ, pa če se še tako trudijo. Tudi zahteven servis grem raje v LJ narest.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mihec87 ::

Tudi v Kranju in LJ najdeš nekvalitetno storitev...Ni razloga zakaj neko manjše mesto ne more imeti enake kvalitete kot neko večje mesto..

connel ::

Točno ja, ta je bil. Kaj pa vem, delovala sta mi v redu, delavnica čista, delo sta opravila korektno. Tko da, se raje še kdaj tja zapeljem, čeprav mi ni ravno najbližje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodba pnevmatike. Se da popraviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
577339 (5378) val46
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778026 (48808) slemarko
»

menjava dveh gum

Oddelek: Na cesti
296243 (5185) ;-)
»

Obraba letnih pnevmatik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6216742 (15124) GrimReaper
»

Zimske gume na svojih platiščih in centriranje

Oddelek: Loža
337341 (6421) energetik

Več podobnih tem