» »

Katere ROMe uporabljate?

Katere ROMe uporabljate?

zzbil ::

Zdravo!
Sam imam na telefonu cyanogenmod 12.1 rom, ki je dokaj poznan. Zanima me kaksne rome imate vi in če vam kaj izboljšajo performance in battery life? Skratka, rad bi videl kaksne izkusnje imate z drugimi, ne-tako poznanimi ROMi in kerneli?
Lp

popster ::

Mam zadnji CM, se pa zanimam za AOSP. Performance in battery me ne zanima ker mam dovolj denarja za nakup dovolj sposobnega hardwerja.

#000000 ::

Men pa ne dela tko k treba, skoz neki drka, enkrat ne odpre kamere, potem ne odpre galerije če kliknem bližnjico na main namizju, če grem b mei potem ja, pa non stop neki jebe da se je android play ustavil ipd.

Dr_M ::

CM je verjetno najslabsi rom, kar sem ga kdaj sprobal, se kamero mi je unicil na enmu telefonu.
Trenutno imam LG G Pro in uporabljam LG stock 4.4.2 rom. Hiter, stabilen in funkcionalen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlaY0 ::

Ponavadi sem sam _predelal_ stock ROM po svojem okusu (nekaj jih še leži naokoli po XDA in podobnih forumih) zdaj se mi pa ne da več... prehitro se vse menja/spreminja. Zadeva je šla v bistvu tako daleč, da aplikacije z enako ali celo manjšo funkcionalnostjo zasedejo in požrejo 10x več placa in RAM-a kot včasih. Skratka kupiš nov boljši/močnejši telefon samo zato, da ti zdaj zbloatana slabo napisana aplikacija dela vsaj približno tako dobro kot 5 let nazaj. Ker najbolj pomembno je, da imajo reklame v aplikaciji smooth transition, vse drugo je zanemarljivega pomena ;((

zzbil ::

CM da je najslabsi? kje pa si to slisal? jaz sem bral da je odlicen, hmm...imas kaksno priporocilo za bolj power efficient rom(+kernel) pa da je tudi performance kul?

zzbil ::

Jao gledam tale remix os in zgleda SUPER. A imas se kaksno natancnejse mnenje o tem OSju ker bom pomoje tole kar namestil. Aja kako pa dela na starejsih napravah kot S4 samsung, a je OS zahtevenjsi kot CM 12.1 aka lolipop?

BorutK-73 ::

Jaz uporabljam na tablici (Nexus7 2012) multirom in od kar imam gor slimrom z f2s, ne grem nazaj na default room (5.1.1):). Imam še tudi CM 10 10.2.1 in Phoenix OS ki je vizualno podoben windows'im.
Android 6 mi pa vedno kreša pri inštalaciji gapps.

ps
Multirom ne dela na vseh napravah in potrebuješ root in custom recovery (npr TWRP)

Zgodovina sprememb…

espacious ::

zzbil je izjavil:

Jao gledam tale remix os in zgleda SUPER. A imas se kaksno natancnejse mnenje o tem OSju ker bom pomoje tole kar namestil. Aja kako pa dela na starejsih napravah kot S4 samsung, a je OS zahtevenjsi kot CM 12.1 aka lolipop?


Citiram strica googla Resurrection Remix ROM has a mix of features from many ROMs, including Paranoid Android, Omni, Slim and AOKP., sem pa skor 100% da za S4 obstaja (pogoglaj je ze pozna ura zame:), sam ga imam namescenega na Sgs2 (galaxy s2-stara zadeva, ampak sevedno zelo razsirjena/v uporabi), pa dela super, bolje kot CM, ceprav je tud CM deloval zelo dobro.
Hkrati ga imam tudi na Nexsus5, dela fenomenalno, kolega pa na nexsus7 (ali neka LG) tablici, dela prav tako fenomenalno.
V zadnjem letu dveh sem sicer odkril bug ali dva ki pa sta bila kaj kmalu popravljena, edina slabost ki sem jo zasledil je slab comunity (forum). Ima pa ni da ni nastavitev, le pazi katere "bonboncke" (pie,breathing notifications in ostale...) vklapljas na starejsih napravah, ker znajo malce upocasnit odzivnost. Govorim za predpotopni S2, na S4 nebo problemov sem skoraj "gvišen" :D

Lp.

BorutK-73 je izjavil:

Jaz uporabljam na tablici (Nexus7 2012) multirom in od kar imam gor slimrom z f2s, ne grem nazaj na default room (5.1.1):). Imam še tudi CM 10 10.2.1 in Phoenix OS ki je vizualno podoben windows'im.
Android 6 mi pa vedno kreša pri inštalaciji gapps.

ps
Multirom ne dela na vseh napravah in potrebuješ root in custom recovery (npr TWRP)


Sem ze slisal za tale multirom, ampak kar vidim je zelo malo pdprtega (predvsem nove naprave), sem pa hotel tole omenit da mal preisci glede sesutja gapps-ov ker sem ze na vec napravah opazil FC (force close, ce niso bili pravilno/pravi namesceni), sam posegam najvec po OpenGapps, in to mini ali micro, pa ce kaj pogresam rocno dodam. Tudi RR je ze hecal z gapps-i a ze dolgo nisem zasledil da bi se to se dogajalo pa sem jih namestil kar nekaj v zadnjem letu.

Lp.
LP, espacious

zzbil ::

Ja za multi rome sem ze slisal. Kaj pa sploh je razlika med klasicnimi romi in multi romi?

zzbil ::

Evo sem flashal Resurrection remix rom. Moram reči da je ODLIČEN. Le nekaj manjka. Ko preverim root, kaze da ga ni, in king root nemore rootat. A ima kdo se kaksno tezavo? Je to zarad novga operacijskega sistema?

BorutK-73 ::

zzbil je izjavil:

Ja za multi rome sem ze slisal. Kaj pa sploh je razlika med klasicnimi romi in multi romi?

Multirom kot ime pove pomeni da lahko imaš poleg "default" roma nameščene še druge rome. Jaz imam poleg default še 3 rome.
Takole zgleda pri zagonu naprave:


http://forum.xda-developers.com/xperia-...
https://play.google.com/store/apps/deta...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

JDCTeam AOSP 5.1.1 na Galaxy S4. GPe 5.1 romi majo enostavno preveč bugov za moj okus.
#brezpodpisa

zzbil ::

No jaz vam toplo priporocam Resurrection remix marshmallow, zaenkat ne opazim buggov, baterija je super, pa "customizacije" da boli glava, za vsako vejico si lahko barvo pa slog pa vse živo naštimaš. Res super rom. Samo kakor vem ti root zgine, rootat pa zgleda negre, razen ce kdo pozna resitev?

A AOSP rom, to je pure android? A se pri hitrosti in bateriji kaj pozna, da nima dodatkov, al je isti shit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Na te zadeve se ne spoznam, pa me zato zanima, kateri alternativni ROM predlagate za Samsung Galaxy Note 1 priporočate. Imam enega delujočega izven redne rabe, s katerim se lahko igram. In ja, hočem imeti podporo za pisalo...

LP

Jože

Cervantes ::

Slimkat 4.4.4. Sem poskusil tudi novejše (CM), pa mi je skoz nekaj štekalo. Pa karkoli sem probal DL iz googlplay mi je javljalo "allready installed". Saj je bilo, ampak na drugi tablici. Imam dve SG P5110.
Slimkat je pa super. Škoda, da so šli v maloro in več ne razvijajo novih ROMov.

zzbil ::

Pa kok je sploh teh izdelovalcev custom romov, sem mislil da je CM edini, do zdaj

zzbil ::

Aja, a je kaksen ROM, ki je približek iOSu? Sam iphone bolj preziram ampak OS imajo pa res odlicno optimiziran. Torej ce obstaja ROM, nezahteven za telefone, nic zapleten, in battery-friendly?

BlaY0 ::

Po izgledu je iOS-u najbolj podoben MIUI.

zzbil ::

Kasne pa so sploh prednosti multi romov?
Vem vem, lahko bo po googlal, vendar ne se vseeno zanima mnenje, nekoga izkusenega iz foruma, povprecnega uporabnika

FX6300B ::

zzbil je izjavil:

Kasne pa so sploh prednosti multi romov?
Vem vem, lahko bo po googlal, vendar ne se vseeno zanima mnenje, nekoga izkusenega iz foruma, povprecnega uporabnika


prednost je v tem da imaš lahko več romov hkrati, če hočeš "prešaltat" samo rebootaš telefon in izbereš rom, res je da ti zna hitro zmanjkati prostora na telefonu ampak vseeno,
uporabno sploh za tiste ki uporabljajo kakšen nethunter 8-), multirom ima dobro poštimano tudi to da iz recovery-a lahko lepo preko zipa naložiš nov rom
May the force be with you!

zzbil ::

Aha hvala za razlago :)
Pa še to: kot sem ze napisam sem nalozil resurrection remix marsmallow in mi kaže da nimam več root-a. Ko sem probal z king rootom rootat pravi da negre,a je to zarad novga roma? Se kdo srecuje z podobno tezavo?

Goody ::

bi moral bit prerutan, če pa ni pa vprašaj tu (če se prav spomnim imaš S4?): http://forum.xda-developers.com/galaxy-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

zzbil ::

Sem vprasal, pa tudi pogooglal, pa nisem dobil nic pametnega.. Bi mogoce pomagala ce bi seenkrat flashal ROM?

klinker ::

CM based romi imajo pod nastavitvami vklop root-a, drugace pa fleshnes SuperSU.

zzbil ::

Ce flasham superSU bom imel dostop do roota?sem gledal pod nastavitvami pa pise: skrbniski dostop, ADB programi in aplikacije. A je to to?

N0t0ri0us ::

katerikoli rom sem nameščal, ni bil tako odziven/stabilen kot original...

s1, note 2, s3 mini..

Cervantes ::

zzbil je izjavil:

Ce flasham superSU bom imel dostop do roota?sem gledal pod nastavitvami pa pise: skrbniski dostop, ADB programi in aplikacije. A je to to?

To je to. In če si namestiš Terminal Emulator, boš kot SU lahko nemoteno brisal sistemske fajle in podobno.
Priporočam pa tega nekako ne.

zzbil ::

Evo update: sem flashal SuperSU in mam root.Hvala za pomoč :) Pa seenkrat: priporocam Resurrection remix. Lahko si prilagodis use, še kernel tweaki so mozni. Si nastavis cpu governor, frekvence in baterija mi zdrzi dlje po malo tweakanja

bobby ::

Jaz imam cm13 (ne vem od kje ideja, da je cm problematicen) pa ElementalX kernel.

Resurrection Remix ROM bom pa sprobal, ampak me ze sedaj moti, da je Llpp osnova, ne pa pa Mm.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

klinker ::

CM je od vedno problematicen. Dolocene izpeljanke imajo sicer marsikaj popravljeno overall pa je CM najslabsi od znanih custom romov.
Resurrection je CM based, ima pa popravljeno marsikaj in je boljsa opcija od "stock" CM, oz. najboljsa opcija za CM based rom.
Meni je najbolje deloval Slim na Nexusih, na Samsungih, LG in ostalih pa je stock based custom rom vedno najboljsa opcija in dolgorocno najbolje delajo, zal pa ni novejsih verzij kot so uradne, oz. so zelo redke, zato pol folk tlaci gor CM, a zal vedno kaj zajebava, ker so driverji narjeni za drug sistem, poleg tega da je optimizacija slaba, ker podpirajo ogromno naprav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

SaXsIm ::

Na note3 uporabljam phronesis. Mislim, da ni delan po nobenem custom romu, ampak je tweakan port roma od Note 5. CM in podobni romi so bolj širše zastavljeni, če pogledaš po xda imaš pa za en kup telefonov narejene custom rome, ki za druge telefone ne obstajajo.

Se pa trenutno držim sistema, da dokler je telefon v garanciji, ga ne rootam, sploh ker imajo samsungi knox, ki se ga več ne da zaobiti, po preteku garancije pa gas. Recimo note 3 je super telefon, izjemne specifikacije, ampak je na stock romu obup. Z custom romi in rootom pa se da z njim narediti marsikaj.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100115 (16531) _ssd_sata
»

Kako se znebiti notification dots (ali kakorkoli se jim že reče)

Oddelek: Mobilne tehnologije
9958 (676) 3p
»

Galaxy S3 rom

Oddelek: Mobilne tehnologije
222452 (1805) klinker
»

OnePlus One - obtičal pri Cyanogen logotipu

Oddelek: Mobilne tehnologije
241773 (1443) vilonja
»

Flash SGS2 4.1.2 direktno na CM10.1

Oddelek: Mobilne tehnologije
171905 (1664) klinker

Več podobnih tem