» »

Kako se znebiti notification dots (ali kakorkoli se jim že reče)

Kako se znebiti notification dots (ali kakorkoli se jim že reče)

Zaphod_B75 ::

Ne vidim več ikonce za wifi če sem priklopljen, ali ikonce za 4g/lte, kadar imam vklopljen mobile data. Namesto tega telefon - Odkar sem inštaliral Resurrection remix Pie na Pocophone F1 mam na levi in na desni od notcha neke male bele neuporabne pike, ki mi samo kradejo screenspace.

Moje vprašanje
Kako (za vraga) Naj telefon prisilim da mi nikoli več ne prikaže teh glupih belih pik na vrhu zaslona (levo in desno od notcha)? *sem že vse pregooglal, in prečesal vse žive nastavitve po dolgem in počez a nič kar bi pomagalo nisem uspel najti* Ne govorim o unih notification badges ki se prikazujejo ob ikoni aplikacije, pač pa tistih malih belih pik pri vrhu zaslona levo in desno.
In JA, nadvse rad bi vidu spet ikonce za wifi in/ali 4g oziroma lte namesto teh neuporabnih malih belih pik.
Prosim za pomoče če kdo ve
hvala v naprej

ostali podatki
Pocophone F1, Resurection remix 7.0.2 , Android version 9, CPL launcher
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

M@73Y ::

Uporabljaj originalen Xiaomi operacijski sistem, pa ne bo težav.
Drugače pa, če imaš ti ta problem, ga verjetno ima še kdo, glede na to da uporabljaš neuraden rom. Temu se enostavno reče, bugi in cvetke neuradnih romov, ki jih ponavadi z naslednjim updateom odpravijo.
..jump into psytrance tunnel..

Magic1 ::

Torej, naložil si si custom rom in zdaj sprašuješ, kako zadevo pošlihtat?!? Pojdi na XDA in vprašaj v temi, kjer je objavljen ROM. Ima 51 strani.
Magic

3p ::

Tisti "pike" so "overflow" in generičnega androida P in napake. Pomenita, da bi telefon moral prikazati več ikon, kot jih lahko zloži poleg notcha. Podrobnosti vidiš v notification drop-downu.
Ena "rešitev" (ki žrtvuje nekaj prostora) je, da v nastavitvah zaslona nastaviš notch behavior na "hidden".

3p ::

Ok. Ne znam tipkati, tole bi bilo prav: "iz generičnega androida P in NE napake"

Zaphod_B75 ::

Fajn bi bilo, če bi lahko kakorkoli izbral (ali obklukal) katere ikone naj mi telefon zloži zraven notcha, in katerih nočem. Če se to da, pol bi to rešilo problem gužve okoli notcha. A je to možno?
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

Zaphod_B75 ::

Če so te BELE PIKE to res (nadvse neuporaben) android P feature bom mel na bilokerem android P romu isti problem. right?
To dokazuje da novejša verzija androida ni nujno boljša.

Preostaneta mi 2 opcije:
a) nastavim notch kot hidden
b) prešaltam na nek Oreo ali celo android Q rom

hvala vsem za odgovore / obrazložitve / pomoč
LP
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

3p ::

Egidij88 ::

Saj lahko za vsak app posebej vklopiš ali izklopiš notifse.

3p ::

Egidij88 je izjavil:

Saj lahko za vsak app posebej vklopiš ali izklopiš notifse.


Ja, ampak na telefonih z zelo velikim top izumom (pred)lanskega leta (notch), ne spraviš niti vseh sistemskih gor (recimo baterija, wifi, 4g, hotspot, alarm).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170930 (1003) Skyfall
»

Rabljen Samsung Galaxy S6 ali nov Xiaomi?

Oddelek: Mobilne tehnologije
344532 (3789) klinker
»

Nova Nokia 7.1

Oddelek: Novice / Android
448925 (5473) GizmoX
»

Poceni smart phone

Oddelek: Kaj kupiti
142010 (1759) Scaramouche

Več podobnih tem