» »

Odškodnina Pošta - mednarodni paket

Odškodnina Pošta - mednarodni paket

lolipop2 ::

Ravnokar sem s strani pošte prejel obvestilo, da so izgubili paket, ki sem ga poslal v Anglijo.
Zanima me, kako naj napišem višino odškodnine, da bo vse prav. Za domačo pošto vem,d a je 15-kratnik poštnine, za mednarodno pa piše takole:
- če na pošiljki vrednost ni označena = 40 DTS po paketu + 4,50 DTS po kilogarmu ali delu kilograma mase paketa

Če prav razumem, mi sedaj pripada 40 DTS + 1,03 DTS (paket je bil težak 0,229 kg) + 5,22 € poštnine.
Kako sedaj te DTS-je pretvorim v znesek, da vpišem v obrazec?

Hvala za pomoč.

AC_DC ::

lolipop2 ::

Se pravi, lahko napišem, da želim odškodnine 50,54€ + strošek poštnine in je to to?

Hvala!

AC_DC ::

Si poslal navadno/priporočeno, brez navedbe vrednosti ?

lolipop2 ::

priporočeno, brez navedbe vrednosti. So mi pa ravnokar vrnili obvestilo, da je pošiljka izgubljena

111111111111 ::

Boljše vprašanje. Si zaslužil ali izgubil. :)

Šimpanz ::

Točno to Chuapoiz :)

lolipop2 ::

Prodal sem t-shirt za euro, plačal 6 EUR poštnine za anglijo. in to na ebayu pokasiral 7 EUR. Nekega zaslužka ni

Če to misliš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Matevz96 ::

Kako ne, če so izračunali da lahko zahtevaš 50€, da pošlješ novo majico te pride pa 7€
#hooldthedoor

lolipop2 ::

A zajebancija, da moram na pošto hodit, pa iskat paket ne šteje? Pa to, da se moram izgovarjat kupcu na ebayu in ga milo prosit, da mi ne da negativne ocene?

Niti ne vem, koliko odškodnine bodo odobrili.

Ales ::

lolipop2 je izjavil:

... za mednarodno pa piše takole:
- če na pošiljki vrednost ni označena = 40 DTS po paketu + 4,50 DTS po kilogarmu ali delu kilograma mase paketa

Če prav razumem, mi sedaj pripada 40 DTS + 1,03 DTS (paket je bil težak 0,229 kg) + 5,22 € poštnine.
Kako sedaj te DTS-je pretvorim v znesek, da vpišem v obrazec?

Hvala za pomoč.


Ne vem, vendar si zgornje razlagam na sledeč način:

40 DTS + 4,50 DTS, ker je bil paket težak kg ali manj, skupaj 44,50 DTS.

Enako bi bilo, če bi bil paket težek 0,2kg, 0,3kg... vse do 1kg. Če bi bil pa npr. 1,2kg, pa bi dobil 40 DTS + 2x 4,50 DTS, skupaj 49 DTS.

Morda se motim, to je samo moje razumevanje "po kilogramu ali delu kilograma...". Torej 4,50 DTS za vsak začet kilogram.

lexios ::

kj pa če je navedena vrednost?

no comment ::

Potem pa do toliko kot je označena vrednost (ne pa več kot je dejanska vrednost vsebine pošiljke) + povrnitev plačane poštnine - strošek zavarovanja.

Magic1 ::

A je zgorelo na Viču?
Magic

SaXsIm ::

lolipop2 je izjavil:

A zajebancija, da moram na pošto hodit, pa iskat paket ne šteje? Pa to, da se moram izgovarjat kupcu na ebayu in ga milo prosit, da mi ne da negativne ocene?

Niti ne vem, koliko odškodnine bodo odobrili.


Točno to!
SaXsIm

lolipop2 ::

Hmm, na pošti so mi nekaj nabijali, da ne morem zahtevati 40 DTS za pošiljko neoznačene vrednosti. Je to res? Če pa piše v pravilniku: - če na pošiljki vrednost ni označena = 40 DTS po paketu + 4,50 DTS po kilogarmu ali delu kilograma mase paketa

Any advice?

Janac ::

lolipop2 je izjavil:

Hmm, na pošti so mi nekaj nabijali, da ne morem zahtevati 40 DTS za pošiljko neoznačene vrednosti. Je to res? Če pa piše v pravilniku: - če na pošiljki vrednost ni označena = 40 DTS po paketu + 4,50 DTS po kilogarmu ali delu kilograma mase paketa

Any advice?


Piše nedvoumno da lahko. Ne se pustit

poweroff ::

lolipop2 je izjavil:

A zajebancija, da moram na pošto hodit, pa iskat paket ne šteje? Pa to, da se moram izgovarjat kupcu na ebayu in ga milo prosit, da mi ne da negativne ocene?

Niti ne vem, koliko odškodnine bodo odobrili.

Morda v razmislek - kupcu pojasni situacijo in mu pošlji dve majici. Če boš res dobil 50 EUR, se ti tudi finančno povsem izide.
sudo poweroff

lolipop2 ::

Ni težava v majici, če bi imel dve. Bil je nogometni dres, samo en.
Pa mi je prejle na pošti razlagal, da ni šans, da zahtevam 40 DTS + poštnina. Razen, če bi imel označeno vrednost in račun za plačilo poštnine s to vrednostjo.

Ales ::

Zahtevaj 44,5 DTS, napiši obrazložitev po katerem členu njihovega pravilnika, itd., pa naj ti pisno zavrnejo, če mislijo da nisi upravičen. Potem imaš v rokah kar rabiš za kak nadaljnji postopek.

No... samo da omenim, sam pravilnika nisem bral, tako da se pri nasvetih absolutno zanašam na to, kar si do sedaj napisal.

toplakd ::

Lahko da je v pravilniku napisano da to velja samo za pošiljke katere so tudi bile poslane kot "vrednostno".

lolipop2 ::

V primeru izgube, kraje, poškodbe ali izropanja paketa brez označene vrednosti, je uporabnik upravičen do odškodnine v znesku 40 DTS po paketu in 4,50 DTS po kilogramu ali delu kilograma mase paketa oziroma do višine dejanske škode, ki je nastala, če je ta manjša.
Uporabnik je upravičen tudi do povrnitve cene, plačane za izvedeno storitev.

Takole piše na njihovi strani. Dejanska škoda je pa "majica T-shirt". To je tudi napisano na poizvednici. Kako bodo to tretirali, pa ne vem. OK, ni mi za tistih 40 DTS, ampak trikrat sem bil na pošti, čakal, izpolnjeval obrazce...

no comment ::

Si poslal priporočeno?

PRIPOROČENO PISMO je pošiljka, ki se evidentira ob sprejemu in vročitvi (dodeli se ji trinajstmestna sprejemna številka, ki omogoča sledenje) ter omogoča, da lahko pošiljatelj pridobi dokaz o dostavi te pošiljke. V primeru izgube, kraje, poškodbe ali izropanja priporočenega pisma, je uporabnik upravičen do odškodnine v znesku 30 DTS (v letu 2016 je to 36,98 EUR). Uporabnik je upravičen tudi do povrnitve cene, plačane za izvedeno storitev.

lolipop2 ::

Ja, priporočeno je bilo.

kje si pa to dobil? 36,98 €? LAhko kakšno povezavo pliz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

toplakd ::

http://www.posta.si/naslovnica2/1337/Pi...

Seveda pa moraš vedet kot kaj si poslal. Kot paket, kot priporočeno pismo, ali navadno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

shmandi ::

no comment je izjavil:

Si poslal priporočeno?


Ja kak bi pa vedeli, čigava pošiljka se je izgubila, če ne bi bilo priporočeno:O

lolipop2 ::

Evo, to sem potreboval. Najlepša hvala! Danes se jim ni dalo dopovedati.

toplakd: je bilo kot priporočeno pismo. Imam tisto tracking številko in kopijo potrdila ;)

no comment ::

shmandi je izjavil:

no comment je izjavil:

Si poslal priporočeno?


Ja kak bi pa vedeli, čigava pošiljka se je izgubila, če ne bi bilo priporočeno:O

Indeed!!! Kako so le vedeli čigavo pošiljko so izgubili?!

Človek je napisal, da je s strani Pošte prejel obvestilo, da so izgubili paket. Glede na to, da pošta pri pisemskih pošiljkah definitivno ne vodi evidence kdo je pošiljatelj (kako ga bodo potem obvestili, da so izgubili pošiljko?!), je obstajala možnost, da je pošiljal po bogvekakšni storitvi (ja, Pošta ima še marsikakšno storitev za pošiljanje paketa).

Torej smo najprej ugotovili kakšno storitev je uporabil, potem pa smo mu pa še prilepili ustrezne pogoje storitve iz www.posta.si.

Imaš še kakšno (pametno) vprašanje? 8-)

lolipop2 ::

Saj prav, da se pojavljajo vprašanja. Ni nobenega problema, tudi če še enkrat napišem. važno, da smo prišli do zaključka in da lahko jaz posredujem. Tako da res, najlepša hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111075 (29102) destroyer2k
»

Garancija in popravilo servisa max 45 dni !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9125895 (3608) tomaz-
»

Pošiljanje paketov v EU ?

Oddelek: Loža
3310970 (2523) joker16_7
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Izgubljeno priporočeno pismo

Oddelek: Loža
75014 (4831) OZZY

Več podobnih tem