» »

Pošiljanje paketov v EU ?

Pošiljanje paketov v EU ?

IceIceBaby ::

Mogoče kdo ve kako najceneje pošiljati pakete (do 2kg) po EU, predvsem v Nemčijo in Anglijo.

Imam ceno za Pošto Slovenije, za DHL, UPS pa na njihovi strani sploh ne najdem cene. Obstaja še kakšna dostavna služba, ki lahko dostavlja v EU ?

iso2000 ::

Imaš še GLS pa Fedex (Speed d.o.o.)
Za cene žal ne vem. Mislim, da je GLS dosti ugoden, če imaš en paket, ker oni računajo po škatlah, medtem ko Fedex se bolj splača če imaš več paketov za enega prejemnika. Vsaj ponavadi je tako. UPS je pa po mojih izkušnjah najhitrejši, samo so tudi cene kar visoke.

LP

Good Guy ::

izber DHL ne bo ti žal
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tody ::

DHL je v večini primerov drag oz dražji. Majo pa te dostavne službe ful različno ceno odvisno od tega v katero mesto pošlješ in a so to dokumenti al je to paket al... Najbolje je da jih pokličeš in vprašaš :) Ker maš potem še varjante expres al pa tko bolj normalno, recimor pri kakem DHL ti komot zaračunajo kak morning expres. čeprav je tebi vseeno a pride pošiljka tja do 9 ure zjutraj al ne.

OldSkul ::

Pomoje bo kar pošta slo najcenejša... vsaj za pakete do 2KG.
Jst če se le da (ni velika stvar) pošljem kot pisemsko pošiljko. Pride poceni.

OZZY ::

Paket do 2kg lahko pošlješ kot pismo..lahko priporočeno, zavarovano itd...Samo so omejitve v velikosti...samo č gre za majšo škatlo ni problema..
Go with the flow.

Timaj ::

Poskusi še z http://www.global-express.si/ jaz sem pošiljal računalnik v Anglijo (cca 20kg) in so bili daleč najcenejši 30€...

LP

OldSkul ::

in kdaj je paket prispel?

Cene pa imajo zelo dobre. Hvala za tole podjetje.

jhribar1 ::

Pozdravljeni

jaz bi rad zamenjal eno stvar z nekom iz Anglije.

Zmenila sva se, da mu pošljem rez. dele od KTM motornega kolesa, ki jih rabi, on bo pa poslal meni rezervne dele, ki jih jaz rabim.

V bistvu bova samo zamenjala brez odkupnine,jaz plačam pošto njemu on jo pa meni.

Sedaj Me pa zanima, če kdo ve koliko bom moral plačati poštnine za stvari,ki jih bo poslal( približno 3 KG) ter če so še kakšne carine itd? hvala LP Jure

solatko ::

Carine ni.

OldSkul ::

Evo izkušnja z Global express. V torek je prišla Pošta Slovenije po paket, paket je v Berlin prišel v petek!

jhribar1 ::

Zanima me koliko bi bili stroški carine plus poštnine iz USA, če naročim 2 kg paket od fizične osebe iz USA za 110 $, če kdo slučajn ve kam naj se obrnem, hvala

Tody ::

UPS,DHL,GLS,Pošta slovenije :) Prve dva mata sigurno na sovjih spletnih straneh obrazce za računat, V sloveniji je FedEx :P

jhribar1 ::

a je že kdo naročal kej iz zda, ker sem mal bral po drugih forumih in me skrbi zarad carine, ker ne vem kolk carine mi bojo obesil pa kar ene račune zahtevajo itd

T0RN4D0 ::

DHL iz nemčije (4kg škatla) je bla 20€ poština, dostavl so pa iz dresdna v 3 dneh =)

opeter ::

Carina = DDV. Torej, računaj 20% vrednosti nakupa.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

K0K0 ::

Carina ni isto kot ddv! :D
Računi tko vrednost paketa + poštna = neto vrednost na katero ti potem nabijejo carino + 20% ddv-ja. Mislim da se carina giblje od 3,5 - 10% vrednosti. Odvisno od vrste in izvora artikla.

iso2000 ::

Carino lahko preveriš na spletnih straneh carine: http://taric-curs.gov.si/itaric/

LP

gorjanc ::

Mi lahko svetujete s katerim podjetjem poslati paket v ZDA, paket je težak cca. 15kg.

Tomi ::

Katero službo priporočate za pošiljanje v Sloveniji? Cena načeloma ni problem, ker bo stroške kril prejemnik, poslano bo s plačilom po povzetju - vrednost okoli 250€ (predvsem me zanima glede zavarovanja).
metrodusa.blogspot.com

Good Guy ::

pošta slovenija..

najhitrejša in najbolj pocen varjanta..

doplačaš par € ker obkljukaš da je treba z predmetom ravnati previdno in to je to..

ne razmišlat o kašnih door to door pa podobnim sranjem ker traja poa traja.. pa še računajo ko budale
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

-mihaaa- ::

..da malo obudim to temo, ce ima mogoce kdo kaksno azurno informacijo oz pregled nad trenutno ponudbo, kolikor sem gledal in klicaril sem bil nad cenami bolj kot ne razocaran, vse kar sem dobil (pa to ze s popusti) je bilo vse vsaj 50% drazje kot so bile npr cene za primerljive posiljke iz Nemcije po Evropi


Za enkrat je bila najugodnejsa Posta Slovenije, ceprav tudi tu seka cez za malo manj kot 50%.

Dejan99 ::

Jaz sem pred kratkim pošiljal v Nemčijo in na Češko, pa sem enako prišel do sklepa, da je Pošta Slovenije še najcenejša. Zdaj če primerjaš cene poštnin iz Nemčije (če npr. naročaš kakšno robo iz trgovin) se moraš zavedati, da imajo podjetja pogodbe z dostavnimi službami, zato jim pakete prevažajo dosti ceneje zaradi mase.

-mihaaa- ::

mah, to je deloma res,.. cene ki jih imam jaz za dostavo iz tujine po evropi so iz prve roke, po drugi strani sem pridobil kao pogodbene cenike za nase dostavne sluzbe pa so se vedno na posti ugodnejsi, a zal se vedno (pre)dragi, na PBS kaksnih ugodnosti za pogodbene nimajo, oz so mi tako rekli ko sem jih kontaktiral, (mogoce ce bi posiljal po nekaj 10 na dan kar pa seveda ne pride niti blizu :( )

joker16_7 ::

Da ponovno obudimo temo :) Torej, kaj je trenutno najugodneje kar se tiče pošiljanja paketa okrog 300g v Nemčijo? Hitrost ni bistvena.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

mailer ::

Najceneje je okoli 9€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

joker16_7 ::

Preko katerega providerja?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

toplakd ::

Priporočeno pismo - 6,99€ Pošta Slovenije - Worldwide
Maximalna dolžina 60cm, seštevek treh stranic max 90cm.

joker16_7 ::

Odlično! Em, prejemnik ne želi priporočenega pisma. Kakšna pa je razlika med navadnim in vrednostnim pismom?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Tody ::

Če ti zgubijo vrednostno pismo, lahko dobiš neko odškodnino. To da prejemnik ne želi priporočenega pisma je pot do težav. On bo trdil da pisma ni dobil in ti ne boš dobil denarja.

toplakd ::

Še priporočeno jim pošlješ, pa te točno tisti dan ko je vročeno kontaktirajo da še niso dobili.
Ko jim pokažeš sledenje in kdo je prevzel se pa potem čudežno najde.

Saj lahko pošlješ navadno, je kar nekaj ceneje, samo če se "izgubi" si pečen.

joker16_7 ::

Na srečo sem denar že prejel, tako da ne bo težav. Verjetno je cena vrednostnega pisma odvisna od navedene vrednosti ali je fiksna odškodnina?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

toplakd ::

Če je vrednostno je potem avtomatsko priporočeno.
Na podlagi česa bi pa potem pošta izplačala odškodnino če ne bi mogli vedet ali je bilo vročeno ali ne?

Cena vrednostnega pisma 250-500g je 6,99EUR +1,04EUR za vsakih polnih ali začetig 65 DTS.
Koliko je pa DTS pa prebrskaj.

S tem da nazadnje ko sem jaz spraševal je bilo vrednostno mogoče poslati samo v nekaj držav v EU.
Zdaj če so v zadnjem času kaj spremenili pa ne vem. Vprašaj na pošti.

Imaš pa na linku cenik Pošte za mednarodni promet.
https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

joker16_7 ::

Kakorkoli obrneš je najceneje, če se pošlje priporočeno pismo. Vrednostno samo malenkost poveča osnovno ceno priporočenemu pismu, navadno je pa za nek omembe vreden paket vseeno malo preveč za easy vzeto.

Hvala toplakd, mislim da sem rešil mojo težavo ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111083 (29110) destroyer2k
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339223 (21612) darkolord
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios
»

Posta Slovenije - posiljanje z odkupnino

Oddelek: Loža
157578 (5560) ali3n

Več podobnih tem