» »

Izgubljeno priporočeno pismo

Izgubljeno priporočeno pismo

K0K0 ::

Torej pred tremi tedni sem kupil nove gume za kolo prodajalec mi je v paket priložil kuverto z svojim naslovom kamor sem med merkurjev katalog vtaknil denar (da se nebi vidu ven) za gume in mu jo kot priporočeno poslal nazaj kot dogovorjeno nakar me čez kak teden kontaktira in pove da še vedno ni dobil denarja, ok grem jest na pošto kjer mi povejo da moram počakat vsaj 14 dni. Pridem čez teden nazaj izpolnim obrazec nakar v petek dobim obvestilo da me na pošti čaka obvestilo, pošljem dons brata na pošto kjer so mu povedali da so pismo izgubili oz da sploh ni prišlo na drugo pošto8-O ;(( in mu izročili neke obrazce ki jih moram sedaj izpolniti in potem mi bodo oni povrnilo 5x stroške pošiljanja kar nanese približno 1000sit. Zdej pa me zanima če je imel kdo že podobne probleme oz če ima kdo kak pameten nasvet ker v kuverti je bilo 4k ki bi jih rad dobil nazaj, ker jih moram modelu vsen nakazat.

hlodek ::

Ce si poslal navadno in ne vrednostno priporoceno, potem si ob 4 jurje.
Iz napak se ucimo:)

vrtnyka ::

Sej je napisal, da je poslal priporočeno. Mislim pa, da v primeru, ce posta to izgubi, da ti more povrnit celotno vrednot. Upam, da se mas tist listek:D
vrtnyka ma resota rada

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: vrtnyka ()

V-i-p ::

55. člen
(višina odškodnine)

(1) Izvajalec poštnih storitev mora uporabniku poštnih storitev izplačati odškodnino v višini nastale škode, vendar največ
do višine, ki je določena v drugem odstavku tega člena.
(2) Najvišja odškodnina za:
1. izgubo, poškodbo, krajo ali izropanje vrednostne pošiljke je označena vrednost poštne pošiljke,
2. izgubo ali krajo poštnega paketa in priporočene poštne pošiljke je 15-kratnik cene, plačane za izvedeno poštno
storitev,

3. izropanje ali poškodbo poštnega paketa ali priporočene poštne pošiljke je 10-kratnik cene plačane za izvedeno poštno
storitev,
4. neizvedeno, nepopolno ali napačno izvedeno poštno storitev prenosa priporočene in vrednostne poštne pošiljke ter
poštnega paketa je cena plačana za izvedeno poštno storitev,
5. prekoračitev roka prenosa priporočene in vrednostne poštne pošiljke ter poštnega paketa je cena plačana za
izvedeno poštno storitev,
6. izgubo poštne pošiljke s potrdilom je cena plačana za izvedeno poštno storitev.
(3) V primerih iz 1., 2. in 3. točke prejšnjega odstavka ima uporabnik poštnih storitev pravico do povrnitve plačane cene
za prenos poštne pošiljke, razen tistega dela cene, ki je bila plačana za zavarovanje pošiljke.
(4) Ne glede na določbe drugega odstavka tega člena se najvišje možne odškodnine za poštne pošiljke v mednarodnem
poštnem prometu določijo v skladu z določili aktov Svetovne poštne zveze, ki veljajo v Republiki Sloveniji.
(5) Izvajalec poštnih storitev v nobenem primeru ne odgovarja za posredno škodo in izgubljeni dobiček.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Keyser Soze ::

Jp, zato pa imajo posebno opcijo na pošti za pošiljanje gotovine. Ne?! Zato, da se zavaruje zadeva oz. znesek v primeru izgube.

Priporočeno je pa za dokumente, ipd. Da imaš potrdilo, da si zadevo poslal. Treba pač pazit pri teh stvareh.

OZZY ::

Ročno tako...15x vrednost poštnine boš dobil nazaj. Seveda moraš to zahtevati. Zato si dobil tudi tisti obrazec. Če si pač mel notri več kot 15x ptt potem si pač na zgubi. Se zgodi, da se pismo izgubi. Verjetno pa je bilo po mojem ukradeno, saj z priporočenimi pismi bolje in previdneje ravnajo.
Go with the flow.

K0K0 ::

Sej vem da sm tud sam mal kriv k grem keš po pošti pošiljat sam pri nas v firmi nam stranke vse papirje pošiljajo po pošti pa se zaenkrat ni še nič zgubilo tko da sem pač zaupal v sistem sam zgleda da so tuki zavohal denar >:D;(( .
Sicer pe če mi povrnejo 15-kratno vsoto ki znaša 221sit pride to 3315sit v kuverti pa je blo 4000 tko da to bi blo že kar sprejemljivo. Morm počakat da mi brat prnese obrazec da vidim kaj piše not ker on mi je rekel da krijejo 5x vsoto.

OZZY ::

milsim, da moraš obvezno to v obrazcu napisati, da zahtevaš 15x kot piše v ptt pravilniku.

Recimo jaz sem poslal vrednostno pismo v nemčijo, ki pa se je zgubilo (recimo da je blo tko) in ko sem izpolnjeval obrazec sem pač napisal vrednost, ki je bila označena in nato tudi da zahtevam povračilo poštnine. Tukaj je keč, ker ti poštnine sami od sebe ne vrnejo in moraš to ekstra v tistem obrazcu omenit. Na to me je pač opozorila uslužbenka.

Na strani od pošte imaš pravilnik o opravljanju storitev pttja in si lahko stvari ogledaš. tam je tudi napisano kake so kompenzacije v primeru izgube. Obstaja pe nak rok za oddajo zahtevka. Prej preveri to...
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje na Irsko

Oddelek: Loža
212093 (1751) Leprechaun
»

Odškodnina Pošta - mednarodni paket

Oddelek: Loža
283985 (3165) lolipop2
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610752 (10101) lexios
»

Skrivanje dolžnikov v večstanovanjskih stavbah

Oddelek: Loža
296511 (4858) RejZoR
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910115 (9114) kitewing

Več podobnih tem