» »

20 let stari avti

20 let stari avti

1
2
»

69charger ::

Blinder je izjavil:

To so ze nekje blizu meje ali se jih se splaca vzdrzevat.

Opel Calibra letnik 93, vseskupaj avto+vloženo okrog jurja pa sem dobil avto z zelo zanesljivim motorjem pa še precej zanimiv je, me je že ustavilo mnogo ljudi na cesti pa spraševalo za avto, ostali vozniki mi mahajo :) Cene te "stare kripe" gredo pa vedno bolj navzgor, trenutno povprečna cena je 2000€.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

shadeX ::

Povej raje koliko ti tole pije :)

D3m ::

Predela na plin pa je ceneje, kot tvoj. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

Kolikor bi vložil se mu na koncu ne bi izplačalo, ker mu bi prej zarjavelo.

lovro535v2 ::

če se veliko voziš se ti kar hitro povrnejo stroški vgradnje plina.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

__Devil__ ::

Vw Golf 2 1.6 dizel, traktor.

hator ::

Mi imamo tudi doma dva avtomobila. In sicer Renault kangoo 4x4 letnik 2005 in BMW 318 letnik 1995. Kangoo uporabljamo za zimo, BMW pa izven zime. Sta pa kot dan in noč. BMW se veliko manj kvari, gre veliko bolje,no razen po snegu. Kangoo je igrača proti BMW. Edino malo rjav je BMW, drugače pa je to mašina. Ima zgolj ca. 1250 kg in kar 113 konjskih sil, ima relativno varčen motor in ima servo volan, ABS, itd

D3m ::

VW Golf 2 je super avto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

D3m je izjavil:

VW Golf 2 je super avto.

20 let nazaj ja.

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Optimizirani za pokvarljivost. Včasih so bile napake bolj v materialih in obrabi, danes pa so namerno narejni da ne trajajo dolgo.

"Danes ni problem naredit kolesnega ležaja, ki bi zdržal miljon kilometrov, problem je naredit takega, ki bo zdržal samo dan dlje od garancije!" In to jim je zadnja leta moto pri veliki večini proizvajalcev avtomobilov.


Wöhlerjeva krivulja :D

Kake packarije nas na faksu učijo to ni res ;)>:D
Googlajte utrujanje materiala.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

69charger ::

shadeX je izjavil:

Povej raje koliko ti tole pije :)

Poraba je večinoma točno okrog 8 litrov in se za tako porabo tudi pelje, kot se spodobi. Navora dovolj za vsak klanec :P
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

D3m ::

M-XXXX je izjavil:

D3m je izjavil:

VW Golf 2 je super avto.

20 let nazaj ja.


Še danes je aktualen. Če ga le lahko dobiš. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Je aktualen, kot starodobnik oziroma za ljubitelje, ampak ni pa super avto. Samo ljudje so super čustveno navezani nanj.

noraguta ::

njyngs je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

dostkrat, če nimam nič notri ga ne zaklepam.


In ti to javno objaviš. Na internetu. Človeška neumnost očitno nima meja.

Tak avto se zaklepa zgolj,da folk ne hodi notri srat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

GrimReaper ::

69charger je izjavil:

shadeX je izjavil:

Povej raje koliko ti tole pije :)

Poraba je večinoma točno okrog 8 litrov in se za tako porabo tudi pelje, kot se spodobi. Navora dovolj za vsak klanec :P

Če je 2.0 150, sam imam nekaj podobnega, Clio 2.0 197 (sicer ravno na servisu, ker ima trenutno tudi samo 150KM, sam bi rekel da jermen ni v fazi).
Tudi številke imam nekaj podobnega kot ta Calibra:
http://www.zeperfs.com/en/fiche737-opel...

Včeraj Radovljica-LJ Tržaška, cesta je od Naklega naprej povsem ravna, čez ovinke sem vozil previdno, ker sem imel zadaj material, ampak proti ostalim vseeno nadpovprečno hitro, po ravninah tam 100, če seveda ni bilo prometa, pred Naklem, za Naklem (uspelo prvo prehitevanje) in proti Zlatemu polju moraš imet itak srečo da greš več kot 50-70, Kranj-Medvode vmes tudi do 125 (uspelo drugo prehitevanje ene babe, ki je šla 75-80, dve naprej potem na srečo lepih 90-100).

Na koncu sem imel 8,3l, več navora tudi sam nisem pogrešal. Ampak klancev praktično ni bilo, čez Gobovce je bilo pa treba do 4000 potegnit (več nisem šel nikol, če greš proti 7000, se poraba hitro veča), tako da ne bi rekel da ima avto dovolj navora za klanec, ni dosti drugače kot pri 1.6 16V. Vsekakor to ni 2.0 TDI 140/150 ali 1.4 TSI 140/150.
Vsakodnevno se pa vozim športno po ovinkih in klancih, kjer seveda ni tolk prometa kot okoli Kranja in LJ, tam je pa povprečje na tank 13l.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

lukamagic ::

Ma da ti ena jajca od Cliota pijejo 13l je pa tudi too much. RS gor ali dol. Ali ga 90% časa tiščiš v 1. in 2. prestavi, ali pa je sramotno skonstruiran motor.

69charger ::

GrimReaper: Moja Calibra je klasika 8 ventil 116 konj, veliko boljša pri navoru saj je maksimalen navor že nekje pri 2500-2800 obratov. Poznam te ceste, Gobovce-Posavec in tisti klanec na koncu ni problem v 5 prestavi :) Poraba pa res še nikoli čez 8.5, razen ko sem tankal 100 oktanca, 50 let staremu motorju pač ne paše :)
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

GrimReaper ::

lukamagic je izjavil:

Ma da ti ena jajca od Cliota pijejo 13l je pa tudi too much. RS gor ali dol. Ali ga 90% časa tiščiš v 1. in 2. prestavi, ali pa je sramotno skonstruiran motor.

Saj zakaj bi pa tak avto umirjeno vozil, če imaš s takim avtom 8-9l, vseeno če si kupiš 1.6 16V, ker tistega lahko za tako porabo konstantno tiščiš, pa upam stavit da bo šel precej bolje kot če tega paziš in prestavljaš že pri 3500-4000.
Če hočeš večjo poskočnost pri srednjih obratih, je potem veliko boljša izbira 1.4T, pa še pri zavarovanju prihraniš. Ker pri tem Cliu drago plačaš zavarovanje ravno zaradi tistih konj nad 7000rpm in potem škoda da ne bi izkoriščal tistega kar plačuješ.
30% časa v drugi (naselja in ravnine imaš v 4. do 6.), ki je uporabna vse od 40 pa do 100, je povsem dovolj za 13l, samo v 2. bi bilo verjetno 20l.
Saj zato pa tak avto ni eden na 10, ampak eden na 10.000, čeprav tako drag za vzdrževanje tudi ni, če se dela do 10k km na leto. Na začetku pa kar, danes sem klical na servis, iz začetnih 400 sem že na 800EUR, pri 70k km je treba na podvozju že praktično vse zamenjat.

69charger je dal lep primer, hud klanec Posavec-Dobro polje sam ne speljem v 5., ampak zvozim 2.+3. in pridem do ovinka do 115, ko bi v 5. do 60, logično da je potem razlike 8 proti 13l.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

lukamagic je izjavil:

Ma da ti ena jajca od Cliota pijejo 13l je pa tudi too much. RS gor ali dol. Ali ga 90% časa tiščiš v 1. in 2. prestavi, ali pa je sramotno skonstruiran motor.


Verjetno se še nisi peljal z RS-ko, ker potem bi drugače govoril :). Toliko konjev s tako majhno težo te dobesedno prilima na sedež. Bivši sodelavec, ravno naredil izpit kupil tale stroj. Ko se prvič pripelje v službo sem bil nad avtom tudi vizualno navdušen, pa mi reče če grem z njim en krog. No, bila je ena izmed napak katerih še danes obžalujem v življenju, ker tako presran še nisem bil. Ko je imel v nekaj trenutkih 180 kmh v riti in še po mestu, je bilo dovolj da sem mu rekel naj ustavi in grem peš nazaj.

stara mama ::

No, lepo ko se ti pred takega cliota potem postavi drevo.

dxx ::

Civic HB l990 350kkm

shadeX ::

Pri takih hitrostih ti tud kaj drugega dost ne pomaga :)

Aston_11 ::

shadeX je izjavil:

Ko je imel v nekaj trenutkih 180 kmh v riti in še po mestu, je bilo dovolj da sem mu rekel naj ustavi in grem peš nazaj.
Sta še cela (avto in sodelavec)?

shadeX ::

Aston_11 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ko je imel v nekaj trenutkih 180 kmh v riti in še po mestu, je bilo dovolj da sem mu rekel naj ustavi in grem peš nazaj.
Sta še cela (avto in sodelavec)?


Jap. Se je zresil ko je naredil otroka. Kupil neko leno, družinsko zadevo. Točne znamke in modela ne vem.

krneki0001 ::

A je imel zelenega?

shadeX ::

Nop. Electric blue :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354578 (5255) hojnikb
»

Mnenja o opel Astri (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9047995 (19708) Meizu
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526120 (21922) krneki0001
»

Specifikacije vašega avtomobila

Oddelek: Na cesti
466222 (4767) pingo76
»

Avto: popravilo ali menjava? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21945048 (40524) D3m

Več podobnih tem