» »

Pomoč pri izdelavi strani.

Pomoč pri izdelavi strani.

Tito ::

Če bi kdo sodeloval pri programeranju nove strani je vljudno vabljen. Stran že ima 300 - 400 dnevnega obiska, kar je za 3 tedne staro stran še kar vredu. Stran si lahko ogledate tukaj. Potrebujem enega admina ki se vsaj malo spozna na PHP.

[MYTiX] ::

Razloži kaj je potrebno še postoriti, da vidimo kolko časa nam vzame.

sopex ::

jest sm si mal pogledu tole stran...sej dobr naslov pa to :)) sam nevem no... men ni preveč ušeč...to je ena podobna zadeva kot popularni phpNUKE, takih strani z podnapisi je pa že na miljone (www.slo-divx.com,....).. taak da se ubistvu tega ne splača delat :\ jest se spoznam na php (bi lohka rekl da še kr obvladam :) KAO) ampak na tvojem mestu bi pač sam naredu eno stran (bi lepš zgledal, no al pa tud ne) pa pol tiste poznapise za divx-e gor dilu....

Reso ::

sopex:ni še čisto vse narejeno na _vseh_ internet straneh za izmenjavo divx podnapisov. Naprimer izmenjava med posameznimi stranmi v obliki XMLja divx podnapisov, upload datotek na server in še in še.
Tito:naštej stvari ki jih še pogrešaš in bom videl če bom pomagal programirati (če bo kaj bolj zahtevnega ali zanimivega bi pomagal).

Tito ::

Gre za skripto, katera bi ko uploadaš podnapisi sama poiskala sliko in originalni naslov ter letnico v imdb knjižnici... Ko bi nalagal podnapise bi napisal naslov filma potem bi se ti pojavil seznam vseh filmov s tem imenom in letnice ter imdb bližnica... Trenutno sva z nekom začela sodelovat in bo to poskusil naredit. Isti človek je napisal tudi skripto, ki preko strani zamakne podnapise ali jih raztegne... Zelo uporabna stvar.

Drugče pa lahko vsak član uploada podnapise, brez težav. Reso kaj si ti mislil s povezovanjem strani s xmljem?

Dobro bi bila tudi možnost pošiljanja pošte ob navih podnapisih v določeni kategoriji. Potem sem razmišljal da bi naredil skripto za združevanje in razpolavljanje podnapisov. In še zadnja moja želja, da bi stran bila večjezična. Tako da bi bili ločeni tako forum, novice in članki. To nebi bili veliki posegi v skripto.

Free skripto sem vzel ker sam še nimam dovolj znanja, poleg tega pa ti vzame veliko man časa. Men je stran čisto všeč in oblika je standrdna (mogoče je to za nekatere slabo). Drugače pa se lepo spremeni skin in je lahko stran čisto drugačna.

Če bi še kdo sodeloval je dobrodošel.

Reso ::

Glede XMLja sem mislil da si lahko stran izmenjevala z vsemi ostalimi stranmi podnapise, ovitke,.. To naj bi delovalo tako da vsaka stran zgenerira XML datoteko in ostale strani potem preberejo to XML datoteko in dodajo vse ovitke,podnapise.. med svoje podatke. Tako bi vsaka stran, ki bi bila povezana v to skupino izmenjav vsebovala zelo večjo količino podatkov.
Da bi to delovalo bi bilo pa treba naresti nekakšen univerzalni programski del, ki bi to delal (podpora vsem bazam podatkov, podpora različnim tipom tabel..) in seveda na obstoj izmenjave opozoriti vse strani z podnapisi.

Primer izmenjave ki sem ga naredil je http://www.soncek.com/skripte/admin/izmenjava.xml samo tukaj gre za enosmerno izmenjavo člankov in ne dvosmerno.

sopex ::

no :) jest sm še vedno istega mnenja..... folk potrebuje eno pošteno stran za podnapise, na kateri bo najdu use na enem mestu..ne pa da mormo za podnapise za divx skakat iz strani do strani k je to čist brezveze, in men osebno to čist voljo do gledanja filmov pokvari... če pa bo ta stran imela vse podnapise (in kvalitetne) pa bo tud uredu... na teh straneh se gre ubistvu za uporabnost ne pa za izgled

Tito ::

Se strinjam, vendar če ni izgleda ni folka in če ni folka ni podnapisov. Skratka treba je poenostavit uploadanje podnapisov, ljudi informirat kako se prevaja, kje dobijo programe in podobne reči. Že res je da je ogromno stran na to temo, vendar so vse bol široko usmerjene. Naprimer slodivx.net, se mi zdi kar vredu stran, vendar je skrajono nepregledna. Vsak podnapis ki ga dam na stran pregledam in ocenim, če si zasluži da ga uploadam. Potem pa še vedno obstaja opcija, da znezadovoljen uporabnik javi problem kot komentar.

Kar pa se tiče univerzalne knjižnice, je pa ideja dobra vendar po mojem mnenju neizvedliva, saj v to nebi šle druge strani. Vsaj tako se mi zdi... Ker štos je v tem, da večina strani nima lastnih skript ampak so podobno kot moja predelani free portali...

Se pa popolnoma strinjam da je potrebno delati na kvaliteti podnapisov, iz tega razloga sem spisal članek, ki govori o prevajanju in pravilih le tega. Članek si lahko ogledate tukaj. Sčasoma bom spisal še članek o popravljanju podnapisov, združevanju, sinhronizaciji ... SAmo najprej je treba dokončati stran.

sopex ::

ja sej to je cool :) kvaliteta podnapisov je res ful pomembna, ke mene osebno ful moti, če recmo zamujajo (še posebej to opazm pri filmih v francoščini, italijanščini,...)

bi blo pa fajn da bi se ene par ljudi skupi zbral in nardil eno pošteno stran :D čeprou je največ podnapisov na www.ptuj.com ampak useen, bi rabil kšno stran, ki je namenjena predvsem tem. Dobro bi bilo, če bi na stran dau tud kšne kratke izseke filmčkov (recimo reklame, katere dobiš na spletni strani določenega filma in kaj podobnega) ker bi to ful pripomoglo k obiskanosti...

drugač pa se zdi stran zanimiva, ampak jest bi to na tvojem mestu use sam naredu... ker bi to pripomoglo k obiskanosti in nevem no...jest grem recmo ful rajš na stran, k se mi zdi neki unikatnega, ne pa na tako, ki je kopirana in je opl že dolgočasna ;)

Tito ::

Kot prvo najbrš misliš trailerje?
Drugače pa ne vidim razlike med skripto ki je že narejena in je temelito predelana ali da bi vse sami naredili... Skin s pomočjo nekoga ki dobro riše lahko izdelamo in stran bo videti čisto drugačna, poglejte naprimer to stran mislim da skoraj ni sledu da je to IB.

Seveda bi bilo zanimivo vključit povezave dotrailerjev. Bom premislil in velika možnost je da bom to vklučil v stran. Seveda smo odprti na nove ideje, saj si noben ne želi povprečja. Želimo ustvariti nadpovprečno stran. Kar se tiče zunanjega videza (skin) pa bo temelito spremenjen toda to kasneje, ko bo skripta še malo dodelana, trenutno potrebujem nekaj sodelovcev. Za skripte sem z eno osebo že kontaktiral in je pripravljen pomagati sedaj potrebujem še koga, ki bi priskrbel grafiko... Ni potrebno da obvlada html, saj to lahko naredim tudi sam je pa priporočlivo. Če je kdo zainteresiran naj se javi.

Kako pa si si zamislil ta nov modul ki bi skrbel za povezave do trailerjev?
Ker je pasovna širina strani zelo omejena nisem pripravljen serverati tako velikih datotek zato bi šlo le za povezave do drugih strežnikov. Lahko bi vnesel le ime filma in zopet se bi ti pojavil meni (kot pri podnapisih) in izbral bi željeni film in nato vpisal še link do trailerja.

Tito ::

Aja, kar pa se tiče kvalitete, pa se ne da storiti nič. Razen da pišeš članke kako in kaj s prevajanjem, vendar je vprašanje kdo se jih drži (mislim osnovnih pravil). Tako sem zadnič gledal film s podnapisi (predvsem zarad fotra k ne zna anglešk). Podnapisi so bili tako dolgi da so zavzemali cel zaslon in še se jih ni videlo, hkrati pa so trajali le nekaj momentov. Človek je še raztegnil podnapise, kar je skrajno neprimerno. In bolje je kaj spostiti in jih malo podalšati, kot da ti vse švigne pred očmi in se pretrga nit tako da ne veš (če ne razumeš jezika) kaj je kdo rekel... Potem so še veliki problemi s rekli in pregovori. Nekateri uporabljajo narečje. Ogromno jih vsebuje hrvatizme, ali celo čisto hrvaške besede. In tako naprej. Treba je delati na kvaliteti. In zato je pomembna stran, ki se bo posvečala samo filmom in podnapisom, ter nebo na njej 100 drugih postranskih zadev.

Najpomembnejše je sedaj, da spodbudimo folk, da bo sam uploadal podnapise in ovitke, ter da bodo vpisovali linke do trailerjev... In da bodo sodelovali v forumu, ter da bodo pisali kakšne članke in opise katerih filmov...:D

Prostovolci ste dobrodošli... Samo da se stran dokonča.

sopex ::

ja sm si zdele mal bl pogledu tole stran... :D
Fajn bi blo, če bi jo v celoti prevedel v slovenščino (recimo na začetni strani piše pr POSTU "Posted By" to bi lohka tud v slovenščino prevedu pa še kej podobnga)...
pol sm mal gledu slovenske podnapise... spodaj so nasrane številke, k se sploh neve karo bi kliknu, ker so vse skupaj.. dobr bi blo, če bi podnapise razvrstil po abecedi, pa uspodi nebi dau številk ampak črke (A,B,C,...)
aja...pa če hoče kdo downloadat podnapise mora bit prjavlen....HALO....pol gre že rajš na kšno drugo stran pa tm downloada, edin če je kšn poseben podnapis, sam tega je itak mal...

aja...pa tud pr POLL (volitvah) maš po anglešk napisan "Poll choices" .. to so malenkosti k lohka kšnga ful motju, ki nezna angleščine...
nevem no, ampak jest bi na stran dau (kot sm že prej reku) kratke reklame za filme...tiste k se jih dobi na strani od filme (seveda pa za to potrebuješ velik placa na strežniku al pa kr svoj strežnik)...
sej videz pa to je že uredu, sam useen.... to je free portal, tko da kej posebnga nemore bit, tak da bi ti jest useen priporočal, da nardiš sam en portalček (če že tko rd to delaš) pa bo sigurn še velik več obiska :))

želim ti pa velik sreče pr tem, anede |O

sopex ::

stran http://www.slo-warcraft.com/ je pa res čist predelana (ampak še zmeri nč posebnga).... ti rajš nared stran podobno recmo www.ptuj.com al pa www.mobisux.com (to sta recmo portala).... no pa tud www.slo-tech.com je zlo dobr primer za to... taki portali so potem zelo obiskani... ker recmo en phpBB forum (z temeljito prenovitvijo skina) nebo nikol tok obiskan kot recimo mobisux al pa slo-tech.... to so te free varijante, tega je povsod polno.. Pa če sam nardiš portal, ga lohka prilagodiš svojim potrebam, če pa vzamer free stuff, potem si pa bl omejen, samo na tisto, kar pač že ponuja, če pa hočš karkoli spreminjat, se je treba pa že kr zajebavat... :D

Tito ::

Ja večinoma se strinjam samo obstaja pa ena ovira...

1. Stran je že narejena, tako da bi bil neumno od nič spet začet in vse še enkrat, auč...
2. Prevedt jo bo re treba, pri tem so mi kolegi pomagal, sam niso bli čist temeliti :D.
3. prijavt se morš, ker stem zavarujemo podnapise pred masovnim lowdanjem. Pa ne da sem tako škrt in tega ne dovolim, ampak se mi zdi neumno da se sam trudim in zbiram podnapise nato pa en vse dol potegne... Potem je pa tudi res, da želim stem spodbuditi sodelovanje na forumu.
4. Res je potrebno narest da bo malo bol pregledno in že od večih sem slišal da bi bilo potrebno razvrščanje po abecedi...
5. Skin bomo spremenil, mislim pa če bo stran zgledala cool, bodo ljudje prihajali, neglede na to da ni čisto moja skripta... Seveda nekateri sploh ne ločijo med njimi.
6. Dal si primere, ki so res uspešni in so tudi izvirni in so uspeli predvsem z dobro idejo in ne zaradi laste kode! Poznam kar nekaj odličnih strani ki so od glave do repa narejene ročno in je v njih vloženo ogromno truda, toda obisk je izredno slab. Ključ je v vsebini. Res pa je da je tudi to en dejavnik, ni pa glavni!
7. Eden izmed adminov je spisal skripto, ki popravlja podnapise. Z njim sedaj lahko določaš zamik podnapisov in lahko jih skrčiš ali razširiš. Sčasoma bo skripta vsebovala še možnost združevanja in rezanja podnapisov ter spreminjanja iz formata v format. Moda celo online prevajalnik. Stvar izgleda kar coolsko in zelo enostavno je ravnati z njo. Poleg bomo naredili še pomagalnik, ki ti bo korak za korakom pomagal pri tem, za vse ki tega ne znajo...
8. Portalov je ogromno, in ne vidim razloga zakaj delati konkurenco že uveljavljenemu ptuj.com..., stran sem si zamislil, ker se mi je zdelo, da manka posebna stran namenjena samo podnapisom.
9. Stran se bo temelito spremenila in kmalu bo le malo podobna IB forumom...
10. Skušal bom stran čimbol približati uporabniku, da bo pregledna in enostavna za uporabnika. Vse prosim da poveste kar vas teži in kar se vam zdi narobe... Če bo le mogoče bom želje izpolnil...

Nemudoma se bom lotil bolše preglednosti razporeditve podnapisov...

Kaj pravite bi bilo mogoče pametno narediti skripto ki bi tedensko opominjala kateri podnapisi so novi... In morda katere teme najbol obiskane in podobno, seveda za vse ki se na to naročijo.

sopex ::

ja no :D
maš prou... ampak sej je useen če se prjavš.. če en hoče pač vse podnapise zdownloadat se bo pač prjavu in to naredu :D Pol gre folk že rajš kam drugam in tm downloada, kjer se ni treba registrirat al pa podobno...

sej je stran cool, ampak nevem no....mejbi ko boš enkrat skin spremenu bo pol fajn :))

nevem no :)) takih strani je že ful (no niso namenjene poglavitno podnapisem ampak useen)...

Tito ::

Seveda bo naša unikatna :\...

Mislim pa da ne mora zlovdat vseh podnapisov, ker ima skripta anti lich... Je pa res da so nekateri programi prebrisani in da lahko nekateri zaobidejo zaščito. No vsaj vsi ne bodo tega delal :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako prevajati serije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8017468 (14471) maxa2maxa
»

Maco se igra (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
26124083 (13789) MaCoFaCo
»

SLO Podnapisi - zivi obup!!!

Oddelek: Loža
394592 (3646) Tito
»

AC3 pesmice

Oddelek: Zvok in slika
141277 (934) CaqKa
»

Podnapisi pri Divx filmih

Oddelek: Zvok in slika
163454 (3127) shadow

Več podobnih tem