» »

Kvarjenje tiskalnikov zaradi nekvalitetnih tonerjev

Kvarjenje tiskalnikov zaradi nekvalitetnih tonerjev

He-Man ::

Pozdravljeni,

ali je mogoče (iz vaših izkušenj), da se tiskalniki bolj pogosto kvarijo, če se uporablja poceni, re-fillane tonerje?

Hvala.

Miha 333 ::

Jaz takih izkušenj nimam. Pa vem za kar nekaj tiskalnikov, kjer se uporabljajo izključno poceni obnovljeni tonerji. Na primer moj 13 let star HP 1200, v življenju je videl samo 1 originalen toner, dela isto kot prvi dan in ima natisnjenih že čez 100.000 strani. Počasi si že želim, da se pokvari, da bi imel legitimen razlog za nakup česa novejšega.

Mare2 ::

Miha 333 je izjavil:

Jaz takih izkušenj nimam. Pa vem za kar nekaj tiskalnikov, kjer se uporabljajo izključno poceni obnovljeni tonerji. Na primer moj 13 let star HP 1200, v življenju je videl samo 1 originalen toner, dela isto kot prvi dan in ima natisnjenih že čez 100.000 strani. Počasi si že želim, da se pokvari, da bi imel legitimen razlog za nakup česa novejšega.


Ne želi si tega. Novejši HP tiskalniki delajo samo 3 mesece dlje, kot je garancija. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

wini ::

Neoriginal toner skrajša dobo tiskalnika. Developer, drum in fuser se prej uničijo.
Pri nas imamo na podjetju preko 200 tiskalnikov kyocera, pa se dogaja da so kupljeni original tonerji v bistvu ponaredki.
Dokler ni bilo ponarejenih tonerjev so tiskalniki redko kdaj bili pokvarjeni pod 60.000 izpisanih strani (za modele ki imajo garancijo 100.000), potem pa en kup težav takoj po 20.000 izpisanih strani.
Nekvaliteten toner poškoduje valje, ker je prah nižje kvalitete ... pa še garancija ne velja več.

ales85 ::

Hkrati se pa printerji tudi hitreje zapacajo, kar pomeni bolj pogosto čiščenje oziroma grde izpise.

shadow7 ::

Za stare printerje se neredko da dovolj poceni dobiti original tonerje starejšega datuma proizvodnje.
Za Kyocero velja, da so ponaredki smrt za tiskalnik.
Pri ostalih verjetno spet odvisno od tiskalnika in re-filla.

OZZY ::

Lahko potrdim, da neoriginal tonerji ali obnovljeni niti pod razno niso primerljivi z original. Imamo v službi HP, kjer so se odločili za obnovljene. Kvaliteta izpisa močno niha. Tiskalniki pogosteje delajo kalibracijo in izpisujejo počasneje. Res pa je, da je odvisno od kvalitete obnove in včasih je bolje včasih slabše. Dosti je tudi reklamacij samih obnovljenih tonerjev saj ne dosegajo minimalnega standarda oz. takoj povzročijo probleme pri izpisu. lahko da bi bili pri drugem podjetju bolj kvalitetni.
Go with the flow.

Riff ::

HP je zakon, tud HP laserjet 1000 series je neuničljiv pa se tud uporablja neoriginalna kartuša

radmannsdorf ::

Xerox 3040 se mi je začel pacat z uporabo 3. neoriginalnega tonerja. prva dva sta bila čisto ok, zdaj pa je drum čisto fertik. potreben menjave. če se sploh splača... ker morem potem še drug toner kupit, priner je bil pa nov 45€..

MIHAc27 ::

Jaz ima z neoriginal tudi slabe izkušnje. Saj ponekod ne opaziš nič. Sem pa imel tudi že tiskalnik (mislim da epsonov). Po pol leta začel ropotat kot nor. Sej ispisalo se je normalno ampak prisotnega je bilo veliko škrtanja. No izkazalo se je ravno to, da so se kupili neoriginalni tonerji. Z original je potem takoj delalo zopet ok.

Tko da... raje kupit že v osnovi tiskalnik, ki nima drag izpis pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

Markus386 ::

Jaz imam s HPji samo dobre izkusnje... z Kyocero pa epsoni pa ne.

Je pa res, da sem z epsoni imel slabe izkusnje tudi z original tonerji.

Runnagain ::

Še kakšna izkušnja z OKI tiskalniki? Počasi mi gre toner h kraju (še serijski ob nakupu, tretjinsko poln), pa sem si že omislil novega kompatibilnega, a ga še nisem menjal.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Sicer pa ob takšni razliki v ceni tonerja (npr. za HP 1200, original: 84 €, obnovljen: 14 € in še za 1000 strani večje polnjenje) imaš tudi hitro pokrito morebitno hitrejšo odpoved tiskalnika, čeprav, kot rečeno, sam takih izkušenj nimam.

Picero ::

Pozdravljeni, imam en starejši HP barvni laserski tiskalnik - 3550. Pravkar mi je odpovedal fuser in to ze po cca 60.000 printih, kar je cca cetrtina predvidene dobe.
Ali lahko na kaksen nacin izvem, ce bo zamenjava fuserja zadoscala? Napaka je 50.1 fuser error.
ALi obstaja kaksen softwares katerim bi lahko precekiral preko racunalnika zadeve, ki jih printer sicer izpise s printanjem strani o porabi tonerjev in ostalih zadev.

MasterKiD ::

Ne bi rekel, meni že več kot 5 let deluje Canon tiskalnik pa so vedno neoriginalni tonerji uporabljeni.

bobby ::

Picero je izjavil:

Pozdravljeni, imam en starejši HP barvni laserski tiskalnik - 3550. Pravkar mi je odpovedal fuser in to ze po cca 60.000 printih, kar je cca cetrtina predvidene dobe.
Ali lahko na kaksen nacin izvem, ce bo zamenjava fuserja zadoscala? Napaka je 50.1 fuser error.
ALi obstaja kaksen softwares katerim bi lahko precekiral preko racunalnika zadeve, ki jih printer sicer izpise s printanjem strani o porabi tonerjev in ostalih zadev.


Ja, bo zadoscala samo menjava.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

dexterboy ::

Imamo HP printerje v službi. Uprava rekla, da je treba šparat. In furamo neoriginalne tonerje.
Strel v levo koleno. Dvakrat.
Bi še pisal, ampak, če je NE, je NE. Ljudje imajo težavo razumevanja teh dveh črk, ustavi se že pri poševni črti črke N...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neoriginal toner

Oddelek: Pomoč in nasveti
271976 (1290) mat xxl
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203555 (2637) Pina
»

Toner original ali obnovljen?

Oddelek: Kaj kupiti
254854 (4130) g7_logic
»

K'ter barvni A4 laserc?

Oddelek: Kaj kupiti
262643 (2143) trnvpeti
»

Polnjenje kartuš pri laserskih tiskallnikih...

Oddelek: Kaj kupiti
144242 (3880) bond007

Več podobnih tem