» »

K'ter barvni A4 laserc?

K'ter barvni A4 laserc?

globoko grlo ::

Ojla!

Kupujem barvnega laserca in me pač zanima best price/performance + pocen tonerji:D

Sem po mailu dobil od ROlana tole ponudbo (HP 1600 za 200e)

Zdej me pa zanima, ali obstaja kaj boljšega/ugodnejšega.

Po standardu nisem našel tonerjev za HP 1600, ampak samo za HP 2600 in stanejo med 70 in 80e po komadu

Mesečna obremenitev ne bo ravno velika, nekaj se bo pa le nabralo:D .

Bi pa rad imel poceni vzdrževanje oz. tonerje.

V eni temi sem zasledil, sicer za inkjete, da HP porabi bistveno manj črnila za printanje istega števila strani kot canon, če je tudi pri lasercih tako, pa ne vem.

Vglavnem help.

tnx

fosil ::

Glede na to, da zraven dobiš polne tonerje je tale po moje trenutno najboljši nakup.
Pri modelu 1600 dobiš v novem pol prazne tonerje.
Tako je!

rok_p ::

Sam uporabljam že kakšno leto Okija C3200 in sem zlo zadovoljen.
rok

bobby ::

Pri modelu 1600 dobiš v novem pol prazne tonerje.


dej ne basaj preveč. Nobeden od proizvajalcev nima več že dolgo let "napol pratnih tonerjev/kartuš" pri novih tiskalnikih. Mal začni oznake spremljat na tonerjih. In konkretno ta model 1600 je poden. toner se nabera na robu vrat, izpis rata sivkast tam kjer bi morala bit belina (posledica tonerja v kombinaciji z grelno enoto-in v tem primeru je potrbno uporabljat dobesedno bolj grob papir), elektronika je samo toliko, da sprinta, ne zna procesirat slik, počasen in še in še. to je low end tisklnik.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

globoko grlo ::

A 2700 je kaj boljši?

Koliko je pa življenska doba bobna, al kaj moram že gledat?

Potem res ni najcenejših zadev za kupvat.

tnx

OZZY ::

Nobeden od proizvajalcev nima več že dolgo let "napol pratnih tonerjev/kartuš" pri novih tiskalnikih


Včasih je dobro mal specifikacije na njihovi strani pogledat glede starter tonerjev...Ponavadi je le ta polovična..odvisno tudi od kapacitete osnovnega tonerja. Npr...samsung clp-300 ..original je 1000 strni za barvni..dobiš mislim da za 700...(se pravi 70% glede na to da je majhna kapaciteta navadnega) Skoraj noben proizvajalec ti ne bo dal polnih tonerjev, saj je v njihovem interesu, da jih kupiš in za njih zapaviš tok kot si dal za nov printer ali še več...

Pri kartušah pa ponavadi dajo normalno, saj če dobiš npr. pri hp57 kartušo bo polna kot ostale.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

gorjanc ::

Doma imam Magicolor 2500W, in sem z njim zaenkrat zadovoljen. Je pa res da nisem nek hud uporabnik par strani na teden, kupil sem ga pa predvsem zato ker sem bil sit zasuševanja barve v klasičnem tiskalniku.

Tiskalnik deluje odlično, edina večja zamera je da ne potegne skozi debelejšega papirja, naprimer na kuverto ne moreš tiskat ker je debeline dveh kosov papirja .

Tonerji ki jih dobiš zraven so mislim da napolnjeni samo do polovice, kar me ne moti saj bodo pri trenutni porabi zdržali še kar lep čas, ko se bodo spraznili se jih bom pa sam lotil polniti. Drugače so tonerji zanj precej dragi cca. 100 EUR za en toner.

Je bil pa to po mojih raziskavah pol leta nazaj najboljši low end printer edina konkurenca je bil zgoraj omenjenji HP ki pa dobiva porazne ocene.

Invictus ::

Poskusi Samsunga. Za 200 EUR + mrežni vmesnik.

http://www.mimovrste.com/artikel/283003...

Meni se zdi zanimiv.

LP I.

djordjevic ::

Moj laser sicer ni barvni, sem ga pa kupil ravno zato, ker je bil zraven toner za 2500 strani, kar je silna redkost. Model pa je canon lbp-2900. Mislim, da sem dal dobrih 80 evrov zanj.

bond007 ::

Mal offtopic - na temo čb lasercev - trenutno majo pri mimovrste akcijo - znižanje iz 145€ na 49€ za Samsung ML-2570 (priložen toner za 1000 strani, na bolhi obnovljeni za 3k strani po 30€). Je dokaj hiter laserc (24 strani/ minuto).

trnvpeti ::

ta printer je bil se prejsnji teden 100EUR,
sedaj pa znizan iz 145 na 50
huh :) kot na punte rosa

bond007 ::

JSt sem naročil enega, ga ravno rabimo v eni pisarni. Sicer pa tudi, če je bila cena že 100€, pa je sedaj 50€, je to še vseeno lepo znižanje. Cene za ta tiskalnik po drugih trgovinah najceneje 115 EUR. Je pa malo čudno, da si lahko privoščijo taka znižanja. Res upam, da ni kaka škart roba :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

trnvpeti ::

ali je škart
ali pa bo kr naenkrat zmanjkalo :)

trnvpeti ::

ja a ni cudno, prodajajo za 100, zdaj je pa kr naenkrat 145 cena
pa dalec najdrazja, pa potem popust
kot da se jih hocejo pod nujno znebiti
zakaj le??

trnvpeti ::

bond, a ti delas pri mimovrste ali pa si povezan z njimi?

bond007 ::

Jst nimam nič z njimi:) . Nazadnje sem tam kupil par žarnic za avto kake 4 mesce nazaj. Drugače večinoma raje kupujem v enaa. Samo tole je pač taka udarna akcija, pa sem tuki omenil. Se mi pa zdi čudno, da je bila cena že 100€, če pa v 9ih drugih trgovinah na ceneje.si trenutno ne najdeš tega tiskalnika ceneje kot 115€.
Sicer mam v lasti že kar nekaj lasercev - samsunga ml-1520 in 1710, pa dva hp 1010 sedaj pride pa še en samsung. Mam fetiš na laserce se bi lahk reklo. Zaenkrat samo na čb, barvni so mi še predragi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

trnvpeti ::

a zbiras laserce ?
to pa prvic cujem :)
pa pogledal sem, toner za 2570 je cca 80eur, vec kot nov laser
se da kje drugje ceneje dobiti tonerje?
v tem primeru lahko samo 50EUR vrzes stran, ce tko napolnjeni tonerji kaj unicijo printer

bond007 ::

Zbiram ne, se pa uporabljajo na različnih lokacijah. Drugače je originalni toner res drag za ta tiskalnik. Se pa dobi na obnovljen toner s večjo kapaciteto kot original za 34€ KLIK Oz pošlješ tja izrabljen toner in ti ga obnovijo za 29€ KLIK. Sicer ta tip zelo dobro obnavlja tonerje in z njim še nisem imel problemov. Še najbolj pa sem zadovoljen s hp laserci (konkreto hp 1010), kjer original tonerje dobiš za 30€ + še sam jih lahko 1x do 2x napolnem s prahom. Printa res poceni in kvalitetno.

Aja da bi ti obnovljeni ali doma nafilani tonerji uničili tiskalnik pa ni straha (vsaj ne pri teh tiskalnikih). Tu se ubistvu vsi bistveni deli menjavajo s tonerjem (torej so v tonerju, ne v tiskalniku). Mislim, da kaj druga kot grelna enota sploh ne more crknat. Za to pa še nisem slišal da bi crknala, kot posledica uporabe neoriginalnih tonerjev. Največ kar lahko uničiš je toner.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

trnvpeti ::

printer ml-2010 in 2570 imata iste tonerje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

bond007 ::

Ja, uporabljata enake tonerje. Sicer pa še ena prednost- ta tiskalnik uporablja tonerje v katerih ni čipa. V večini novejših samsungov so začeli devati v tonerje čipe, tako, da to oteži uporabo neoriginalov oz domače polnenje. To delajo tudi pri nekaterih drugih firmah. Edino hp ima pri tem jasno stališče, da naj se stranka odloči, kakšne tonerje bo uporabljala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

fosil ::

Tukajle imajo precej dobre teste printerjev. Sicer v nemščini. Edino pri sami ceni izpisov poglej kakšne cene tonerjev so vzel, pri nas so včasih tonerji dražji.
Tako je!

bond007 ::

Da povem, da sem potem naslednji dan že dobil tistega samsunga 2570 za 49€ in deluje super. BIl je res odličen nakup za ta denar, žal je sedaj cena skočila iz 49€ nazaj na 119€. Drugače bi verjetno nabavil še enega :D

kmetek ::

xerox 139€, poceni tonerji.

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

trnvpeti ::

nazaj na 119E, a akcija je bila pa iz 149 na 49?

trnvpeti ::

xerox 6110?
zakaj tega in ne recimo samsung 350n?
kolk je pa cena tonerjev?

kmetek ::

ker je 60 EUR ceneje, tonerji so barvni cca 35 za 1000 strani, črni cca 50 za 2000 strani...in to originali.

trnvpeti ::

se da kje dobiti polnjene tonerje?

na fmc imajo barvne tonerje za 28EUR


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Original ali nadomestni toner za laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
268274 (2946) Miha 333
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385568 (3299) mailer
»

Poceni tiskanje

Oddelek: Kaj kupiti
183492 (3017) LuGi
»

Poceni obnovljeni/novi laser tonerji...

Oddelek: Kaj kupiti
53357 (3324) bond007
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324895 (4250) dolenska

Več podobnih tem