» »

Toner original ali obnovljen?

Toner original ali obnovljen?

ganzi ::

Živjo,

torej zanima kako je z obnovljenimi tonerji. Gre za tiskalnik Samsung ML - 2010 P. Ali kupiti original toner ali obnovljen? Kakšne so slabe lastnosti obnovljenih? Glede na to da je tiskalnik (z dobrim popustom) toliko vreden kot toner, ali paziti na njega in uporablajti samo original tonerje ali pa pač petkrat obnovljenega in potem, če bo kaj narobe pač nov tiskalnik?

LP
LP

neres ::

Mene zanima isto. Kupujem ta toner za ML-2510.

Original toner stane tolko kot nov printer... :|

fosil ::

Zaradi tega so ponavadi pri novem printerju tonerji polni samo do polovice ali pa še manj. Taki so sploh dobri kandadati za obnovo oziroma celo samo za polnjenje s prahom.
Obnovljeni imajo pa pogosto več tonerja noter kot originalni.
Če gre za toner, kjer je zraven tudi boben, se praktično ne more nič pokvarit, tudi če daš slab toner noter.
Tako je!

djordjevic ::

Mene čaka enako opravilo pri canonu lbp2900. Priložen toner sicer zadostuje za 2500 strani, imam pa dogovorjeno za polnitev, ki bo stala slabih 30 evrov z računom vred. Gospod obljublja, da bo toner zmogel celo več strani kot original.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pyr0Beast ::

Recikliranje je dobra stvar [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neres ::

Če gre za toner, kjer je zraven tudi boben, se praktično ne more nič pokvarit, tudi če daš slab toner noter.

Kako veš če je zraven tudi boben? Razlika v ceni?

Kje pa sicer kupujete napolnjene tonerje? Kje so poceni in kvalitetni?

urbybaby ::

za HP-je preveri na www.birox.si

neres ::

Jaz rabim za Samsung ML-2510.

Sem našel več prodajalcev, ki pa ali imajo visoke cene ali pa so neresni.

Dejte predlagat kake konkretne prodajalce, s katerimi ste zadovoljni.

il ::

Poglej če ima toner za Samsung ML-2510 čep, tako kot ga ima toner za Samsung ML-1710P. Če je temu tako, samo kupiš prah za toner, ga napolniš in zamašiš nazaj.

Gundi ::

Jaz sem vzel obnovljen toner v trgovini Cosmo INK, dobil sem ga v treh dneh.
Z samo kvaliteto tiska sem zadovoljen in ko ga bom spet rabil ga bom ponovno vzel v tej trgovini!

Na njihovi strani si lahko pogledaš tudi komentarje kupcev.

matej12xx ::

Že dvakrat sem vzel pri http://www.toner-kartusa.si/ in do sedaj nisem imel težav. Uporabljam tiskalnik Brother HL-1430.

Zgodovina sprememb…

Phoebus ::

JAz sem polnil...prvič ok, drugič se mi je po 200 listih začel "sipat" ven toner, reklamacije niso priznali. Raje greš in kupiš original pa je.
Pa še garancije ti ne priznajo če nimaš original tonerja!!

LuGi ::

Sam refilam..kupim 3 flaške za 20eur in mam dost za lep čas 8-)

AndrejS ::

Kupil obnovljen toner . Prvič in zadnjič.
Problem obnovljenih je v tem da jih nihče ne testira, in toner je pokvarjen- zaštekan mehanizem. To je nato pokvarilo še printer. In kdo vam bo priznal okvaro printerja ??? Na koncu se vsi norega delajo...

neres ::

Jaz sem potem kupil prah za toner pri Cosmotu in zaenkrat dela v redu.

dlicen ::

Jaz sem že večkrat kupoval obnovljene pri Cosmotu in vedno brez težav, niti razlike pri tisku ni bilo.
Cena je pa bila cca polovice originalnega tonerja.

g7_logic ::

Poznam že dost primerov, ko so jim obnovljeni tonerji zaradi slabe izdelave popolnoma zapacal laserce. Seveda potem noben o garanciji noče slišat nč:)

Tko bom reku: Če printaš majhne količine in razlika v ceni med obnovljenimi in novimi tonerji ni 2x višja potem bi uzel nove.

V kolikor pa printaš veliko pa bi verjetno sam osebno posegu po obnovljenih tonerjih. Vendar morš met vedn v glavi, da lahko gre kej s tonerjem narobe in boš mogu poseč po servisu oziroma po novem printerju :)

Se pa seveda tudi obnovljeni tonerji dost razlikuejo. Eni to bol kvalitetno opravjo kot drugi. Verjetno bi bil sam najbol zihr v toner če bi ga sam napolnu. Torj bi kupu samo prah.

Imam pa drugače do sedaj s Cosmotom in Birox-om dobre izkušnje.

Ph4nt0m ::

kvalitetno in ugodno polnjenje kartuš, obnova tonerjev... tudi tukaj: http://www.cartridgeworld.si/cartridge-...

Sam sem dal polnit kartušo za HP-ja in je super:)

Dr_M ::

npr samsungi imajo tako poceni originalne tonerje, da dvomim, da se splaca kupovat neoriginalne.
Sam sm sicer nabavil neoriginalnega (kao neki high quality), ampak mi zdej celo stanovanje smrdi kadar kej printam. Sicer tko za ksne smeti tiskat je uredu, ampak ce bi pa fotografije delu (barvni laserc ali pljuvalnik) pa absolutno original tonerji oz kartuse.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

neres ::

npr samsungi imajo tako poceni originalne tonerje, da dvomim, da se splaca kupovat neoriginalne.

Kje to?
Jaz sem iskal za ML-2510 in najcenejši originalni so bli okoli 70€...

Valvoline ::

Ponucal že 2x obnovljene tonerje, hp laserjet4,ni nobene razlike,celo dlje zdrži,več barve je notr.

g7_logic ::

Sj povečini so tonerji kvalitetno obnovljeni in se res lahko primerjajo z originalnimi, vendar so izjeme. In tiste izjeme te lahko drago stanejo.

Drugače pa frend ki ma fotokopirnco uporablja samo obnovljene tonerje, oziroma on jih kr sam fila. Pa do zdej še ni mel slabih izkušn. Prihranu je pa na ta način velik. Kvaliteta tiska je pa tud dobra.

Valvoline ::

Heh prihranki pr fokokopirnicah so pa res veliki.
Bogve kolk stanejo originalni tonerji za kopirni stoj,mam tut enga frenda ki je delal v fotokopirnico in je reku da se stevilke gibljejo tut po 500 ali več E za določenih kopirnih strojev.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Tam se res splaca in tudi btk kasna je kvaliteta, ampak en domaci uporabnik pa ne prihrani prav veliko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Klenobo ::

Jaz jim jemljem pri www.lemit.si in sem zelo zadovoljen. Tudi vsakega posebej testirajo. Tisti, ki so bili večkrat obnovljeni že, jim tudi valje in vse ostale potrebme dele zamenjajo. Res imajo kvalitetne.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

g7_logic ::

Glih zato pravm da naj vsak sam pr seb preracuna če se mu splača sploh med obnovljene kartuše/tonerje.

Sam sm mnenja da za domačo uporabo je bolš med original kartuše če je porabo mejhna. V kolikor se pa veliko printa se mi pa zdi logično da se kup obnovljene. Sam takih, ki printajo na tisoče strani na mesc doma je pomoje bolj malo.

Za tiste ki velik printate s printerji na kartuše se splača kksen CISS sistem. Prihranki so veliki, kvaliteta je odvisna kje kups (eni zagotavljajo enako kvaliteto originalnim), pa po mojm mnenju dost zanesljiva zadeva. Pa se večje "katuše" mas in ti ni treba tako pogosto menjat oziroma filat. Pa še filas povsem preprosto sam.

Pri poslovni uporabi pa je seveda drugače.

Nekje sm enkrat bral nek neodvisen test obnovljenih tonerjev/kartuš pa so se nekateri proizvajalci odrezali nad pričakovanji. Če ga bom najdu, prilepm link :D

Edit: Zdele vidm da google ni navdušn nad besedo CISS:) Vsi linki naj bi bli "škodljivi". Nenavadno :)
Edit2:Google spet pridno deluje in vse je tko kot more bit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: g7_logic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203563 (2645) Pina
»

K'ter barvni A4 laserc?

Oddelek: Kaj kupiti
262647 (2147) trnvpeti
»

Polnjenje kartuš pri laserskih tiskallnikih...

Oddelek: Kaj kupiti
144249 (3887) bond007
»

kateri cenejši laserski tisklanik

Oddelek: Kaj kupiti
142080 (1772) mersol
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324899 (4254) dolenska

Več podobnih tem