» »

Barvni laserski tiskalniki

Barvni laserski tiskalniki

levjos ::

Doma imam tiskalnik injekt CANON IP 4000, ker pa nisem preveč zadovoljen z njim, razmišljam da bi si nabavil barvni laser. Sedaj pa me zanima ali ima kdo že iskušnje z njim, kako je s tonerji, se jih da polniti kakšen je izpis skratka vse v zvezi barvnih laserjev. Za vsak nasvet vam bom hvaležen.
P.S. še nekaj: kje se jih da dobiti najbolj ugodno.
levjos

64738 ::

Jaz imam IP4200 in za moje potrebe je super, izpis je zelo dober, ima 1pl in locene kartuse + moznost tiskanja na CDje. Barvni laser je menda najcenejsi pri bigbang in sicer za 59.990 SIT --> http://bigbang.si/?kat=katalog_6-7 ... Poglej se drugje za vsak primer.

dolenska ::

lp
laserski tiskalnik ki je za slabih 60jurjev pri big bangu je zelo dobr. sicer je namenjen domači uporabi. slike dela kvalitetne, sicer ne tako kot pri brizgalnih tiskalnikih ampak fotografijo bos lahko pintal. za kaksne tekstovne ipise je pa itak bolsi.
glede tonerjev:
v originalu dobis zraven tonerje za okol 1500izpisov. dodatni toneri pa naj bi dosegli okol 4500izpisov, vendar pri big bangu dobis za vsak toner zravn se kartico na kateri je popust za 10%. tako dobis ce kupis vse tonerje ki sicer v kompletu stanejo okol 130jurjev za 40%ceneje. seveda se lahko odlocis za refil ali za neorginalne tonerje ampak ti tega ne priporočam, zaradi moznosti okvare. naj te opomnim da ce refilas ali dajes notr neorginalne tonerje garancija ne velja. jaz sem serviser teh tiskalnikov. torej minolte in ti povem da jih je ze veliko prodanih, reklamacij in garancij pa ni skor nic, popravljal sem samo ene dva kosa tega tiskalnika, pa je ze vec kot eno leto na trgu. Smo pa pooblačeni serviserji in vsi tiskalniki ki so od konice minolte pridejo v moje roke.
lepo se mej

levjos ::

Ja najlepša hvala za vaše mišljenje verjetno se bom res odločil in nabavil ta tiskalnik. Sem pa na COSMO firmi ki je nekje v Vrhniki našel ogromno in kartuš in tonerjev imajo pa tudi prah v stekleničkah pa mi prosim še na to odgovorite, ali se lahko brez kakšnih komplikacij dodaja ta prah v tonerje. Ker sama firma garantira za brezhibnost tega. Sicer to je tako reklama je reklama. Ampak je pa tud razlika v ceni če je komplet tonerjev cca. 130 jurjev, tam jih dobiš pa za 18 jurjev, samo če je to relativno varen posel. Tudi sam sem serviser računalnikov vendar se na tiskalnike bolj malo spoznam bolj na strojno opremo in softwer.
Za vaš trud najlepša hvala.
levjos

dolenska ::

vam podrobno opišem perečo temo o refilih in o obnovljenih tonerjih jutri

64738 ::

Ja se strinjam, pride lahko kar drago in se splaca samo ce imas potrebe za veliko tiska. Keri laserski barvni so boljsi od brizgalnih in koliksna je cena?

dolenska ::

Z refili in z obnovljenimi tonerji je pa tako:
V našem servisu se je ze večkrat zgodilo da je stranka prinesla tiskalnik v popravilo. Stranka nikoli ni predhodno povedala da je izvedla refil tonerja, kupila obnovljen ali neoriginalen toner. Vendar po pregledu tiskalnika, smo takoj videli da tukaj ne gre za običajne okvare. Naj vas opomnim da v naši firmi vodimo bazo podatkov o vseh aparatih, ki jih prodajamo ali servisiramo, zato tudi vemo kaj se dogaja s tiskalnikom.

Primer: Stranka je prinesla tiskalnik v garancijsko popravilo, ker packa liste.
Jaz sem pregledal tiskalnik in ze takoj po številu natisnjenih strani se mi je zazdelo, da tukaj ni vse vredu. Namrec stranka je imela narejenih okoli 4000 izpisov v tiskalniku pa je bil toner za 1500 izpisov. Tako da sem pod drobnogled vzel toner in videl da je bil refilan. V takem primeru stranko pokličem in ji enostavno povem da garancija ne velja, ter da bo potrebno kupiti nov toner, ki pa je dražji.

Primer2: stranka je prinesla tiskalnik v garancijsko popravilo. Ta tiskalnik je bil mc2400w(v bofu je slabih 60tisočakov). Zanič je bila grelna enota, saj je bila na njenih valjih zapečena barva. pogledal sem tonerje in videl da so bili refilani. Torej toner ni bil pravi za ta tiskalnik in so se dve barvi(cyan in mangenta) zapekli na valje namesto na papir. stranka je za refil dala okoli 10tisoc tolarjev, za popravilo(nakup nove grelne enote) je dala okoli 130tisocakov, za nova tonerja pa še 40tisočakov.

neoriginalni tonerji se pa velikokrat ne prilegajo tiskalniku, mogoce niti niso pravi za določen tip tiskalnika. Pri površnem pogledu tonerja se zdi da je toner pravi, vendar podroben pogled št. kontaktov, puše, velikost valja,.. nam da vedeti da toner ni original.

Se je pa tudi že zgodilo da je stranka(bila je nuna) prinesla tiskalnik, ki je ob hitrem pogledu videti kot Minoltin izdelek, vendar notranjost ni enaka. Tako sa sem imel v rokah tudi neoriginal tiskalnik, na katerem so bili enaki napisi in nalepke, kot na original tiskalniku.

Povdarjam da refili in obnovljeni tonerji niso dobri. Marskikdo bo sedaj rekel, da njemu deluje. Jah srečo ima. Jaz sem imel ze dovolj strank, ki so bile nezadovoljne in so si same pokvarile tiskalnike ter posledično imele z njim več stroškov kot če bi kupile original tonerje.

64738 ::

Torej z drugimi besedami, laserski se ne splaca, ce nimas ne vem kaksnih potreb za tisk. Za delo doma je najbolj kvaliteten in ekonomicen brizgalni. Edino to veliko ljudi dela napako in kupujejo tisto plastiko za 5-15k sit, namesto da bi dalo vsaj 25k in vec.

Kaj morda ves kateri laser ima boljso kvaliteto barvnega tiskanja kot brizgalni?

mersol ::

Ok jst pa sm iz firme Cosmo in povem takole....
Kvalitetno obnovljen toner je ENAK originalnemu !
To da prodajalci .... zastopniki proizvajalcev... valda da skrbijo da prodajajo originalne tonerje saj v tem je zaslužek ... v printerju ki ga kupiš v bofu.... imajo minus katerega morajo pokirti s svojimi tonerji, in seveda da preprečujejo in se trudijo na vse mozne načine kako to izvest. Med drugim tudi ta da ti ne priznajo garancije.
tiskalnik stane 60k, če odštejemo davek je to 50, in če odštejemo še maržo Bof-a smo že na 40ih tisočakih ... potem pa tudi uvoznik nekaj zasluži ... in povejte mi fantje kolk je pa vredna ta pofukana minolta. Pofukana pa zato ker je šit od tiskalnika...zato pa je tudi tako poceni ker drugače nebi prodali nobene.

Ok pri nas obnavljamo tovrstne tonerje in povem vam da so stranke popolnoma zadovoljne !!!
črn toner za 4500 strani stane 14k Link
barvni pa po 24k
Je pa res da kot strokovnjak za obnovo bi svetoval drug barvni laserski tiskalnik.


No pa še ene par midi mi ti povej ... kakšn pa zgleda neoriginalen Tiskalnik
"Tako sa sem imel v rokah tudi neoriginal tiskalnik, na katerem so bili enaki napisi in nalepke, kot na original tiskalniku."... ker nevrjamem da se komu splača delat ponaredke oz. prvič slišm zato bučo.(minolta made in ?)

No nakonc pa še ena anekdota glede edinega in edinstvenega servisa Minolt ... klical enkrat tja ker sm rabu transferno enoto za minolto 2300 ... in mi je prijazna gospa rekla da ta enota stane 130 tisočakov.. ???!!!!???? nov tiskalnik pa stane 133 tisočakov... in da naj kupim tanov model torej 2400 za takrat 80 tisoč.
ooo kako je prijazna .. vendar politika in cene so pa mal čudne a se vam ne zdi.

l.p. miha

Zheegec ::

printerju ki ga kupiš v bofu.... imajo minus katerega morajo pokirti s svojimi tonerji, in seveda da preprečujejo in se trudijo na vse mozne načine kako to izvest. Med drugim tudi ta da ti ne priznajo garancije.

Garancije ne prizna Minolta, trgovina nima tukaj nič s tem, mi samo prodajamo to zadevo. Printer ima kar lepo 10% plusa se mi zdi, ti lahko kar takoj povem, zraven dobiš pa še kupone za popust ob nakupu originalnega tonerja, s katerimi je potem bore malo zaslužka.
Meni je čisto vseeno, kateri toner vzame nekdo, ali original ali refilan, povem da garancija potem ne velja več, pa da se zna zgoditi da kaj gre narobe, pač nek % okvar je vedno, tudi pri original tonerjih se to dogaja, je pa res, da malo manj pogosto. Razlika v kvaliteti med original in refilanim tonerjem ni velika, med original pa ponaredkom je pa malo večja, tudi za kartuše velja tako (če iz ponaredka daš ven barvo v originalno kartušo je izpis ENAK kot če kupiš original, za high-quality se pozna da je ponaredek slabši).

n povejte mi fantje kolk je pa vredna ta pofukana minolta. Pofukana pa zato ker je šit od tiskalnika...zato pa je tudi tako poceni ker drugače nebi prodali nobene.

Pa si dejansko že VIDEL kakšen izpis ima ta Minolta? Ne nekaj na pamet govoriti, ker naredi zelo lepo sliko (splo za tiskalnik za 60K), pa poceni tonerji so glede na izpis, dejansko z veseljem priporočam ta tiskalnik, ker vem da nobenega NE nategnem s tem.
Pa mi povej, kateri barvni laserc do 100K bi pa ti priporočal? Ali do 200k?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

mersol ::

jah hp 3550 dobiš za 80k
Drgač pa so samsungi zakon!!! tiskalnik je sicer malce dražji vendar pri Cosmotu obnovljeni tonerji stanejo samo 16k in so za 5000 barvni in 7000 črni toner... pa ma obojestransko printanje pa mal cenej je za vzdrževanje.
Pa še neki ... grdo od proizvajalcev da ti mutijo glede garancije... če ti recimo crkne laser ali kakšen drug mehanizem. in pol še govorijo "ja gospa podajalec papirja ne deluje več, in popravilo ne gre v garancijski rok ker ste uporabljali obnovljene tonerje.
Pa lepo vas prosim... res da če v dizla natočim bencin in mi zariba mašina da tu ni garancije na motor .. še vedno pa velja je na vse ostalo a ne?

p.s. Je pa res da si ljudje hočejo pomagati sami in probavajo vse mogoče. Veliko ljudi odpira prazne tonerje in odpadni prah strese v drugega.. tud ne istega ... ker si milijo prah je prah, pa ni temu tako.
Pri nas imamo več kot 50 različnih vrst prahu od svetovno priznanega proizvajalca, ki zalaga kar nekaj obnavljalcev (svetovnih). Mi slovenčki smo pa v tem poslu kot bucka na globusu.

P.s.s. v pripravi pa je evropski zakon o refilih ki bo prepovedoval proizvajalcem nepriznavanje garancije zadadi uporabe obnovljenih tonerjev. Kajti velika večina proizvajalcev tiskalnikov je amerikancev in poševnookih... in EU od originalnih tonerjev nima nič. Prav tako kot bodo legalizirali p2p v fr, in ukinjajo mirkosoft povsod ker so licence tu mač drage in kasirajo spet samo kavbojci.

mersol ::

No za dons dost ... tist k ma pixmo 4000 nej jo veselo uporablja kupuje Nadomestne kartuše ali si celo umisli CIS sistem in zagotovo bo najceneje barvno printal ;)
zdej gremo pa vn ... petk je ;)
lp. m.

dolenska ::

mersol:
tako ti povem. jaz nimam nič če prodam tiskalnik oz. če prodam toner. povem pa ti takole. očitno ti še nisi videl tiskalnika ki je bil refilan in refil ni uspel. zato te lepo prosim da bodi tiho kadar nimaš pojma. jaz popravljam zadeve in men je vseeenooooo ali kopujejo refil ali pa original ampak nezadovoljne so stranke. ce ne vrjames pridi pogledat k nam imamo se fiksirno enoto to je grelna enota, ki je uničena zaradi refila. kdo je polnil ne vem, vem pa da zaradi tega tiskalnik ne more biti v garanciji, ce tak toner uniči pol tiskalnika. Nisem rekel da je Cosmo krivec, ker tudi ne vem kdo je ampak prosim da se drugič vzdržiš komentarjev. Zaradi mene stranke lahko kopujejo toner ki ni original ampak bojo v morebitnih okvarah tudi plačale.
mimogrede toner, ki je pri vas 24 tisoč tolarjev je pri nas okol 30 tisoč zato je bolje da stranke dodajo se nekaj cvenka pa imajo garancijo kajne????

ta "pofukana minolta" je vredna svojega denarja, ker pač dela kvalitetne slike, je zanesljiv, zraven dobis tonerje za okol 1500kopij.... tako da ne vem no. prosim da nasldnjic mal umiris svoje zivce, saj to nic ne pomaga k tvoji razlagi.

smo jih pa kar veliko prodal tako da ne mi govort o teh stvareh ce nimas pojma oz. ce nisi sigurn.

neoriginalen tikslanik:
zunanjost je enaka, nalepke so enake. le en problem je. original toner ne gre noter ker je notranjost dugače narejena. Ta nuna ki je imela ta tiskalnik je prejsni dan kupila pri nas toner, ga na silo notr dala in toner se je raztresel po celmu tiskalniku. Prinese naslednji dan tiskalnik in jaz pogledam toner je vredu pogledam pa tiskalnik od znotraj pa vidim da ni original. seveda je prinesla tudi račun od tiskalnika in smo tej zadevi prišli do dna. Namreč ta tiskalnik je bil narejen v koreji v eni tovarni. pripeljan pa je bil v ljubljano v eno trgovino, prodan pa nuni.Tako da lepo te prosim ce nisi videl zadev oz, ce nisi imel izkušenj s temi zadevami lepo te prosim ne trosi smeti po forumu, saj samo zmedes kupca. Nisem pa nikoli rekel da je Cosmo karkoli kriv, oz. da je on kadarkoli prodal napačen toner.

glede servisa Minolta:
Zdej tranfer enota ne vem točno koliko stane ampak v ponedeljek napišem ceno. tranfer enota se pa tudi ne pokvari tako hitro in če ima enota manj narejenih strani kot je bilo deklarirano potlej vam povrnemo nekaj stroskov, v sorazmerju s številom izpisov. Za natančnejšo ceno pa vam sporočim.



če crkne laser v garancijskem roku se zamenja zastonj. če je pokvarjen podajalec papirja nima to nikakšne zveze z tonerji. ne vem od kod ti ta pamet ampak če so tonerji refilani ne gre v garancijo: grelna enota, določen del transfer enote. to je to. od kdaj pa mešaš zraven še podajalec papirja pa jaz ne vem. očitno se ne spoznaš na tiskalnike. jah fant bo treba se mal podučit predn pišeš take kozlarije. Sicer ne vem kako imajo pri drugih servisih ampak pri nas ni tako. Marsikdaj, tudi danes je bilo tako da popravilo ni spadalo pod garancijo ampak da je tranka sama kej "zajebala", vendar popravila nismo zaračunali, saj je vsak človek z napakami. lepo se imejte in kej pametnega napište

64738 ::

Ok, se enkrat vprasam, ker sem optimist... A je barvni laser boljsi v tisku fotografij kot brizgalni? Mislim na drazje brizgalne, recimo tiste s ceno 50k-150k SIT. Vem da laser za 60k ni boljsi, zanima pa me ce je kateri izmed drazjih boljsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64738 ()

dolenska ::

ne laserski tiskalnik ne doseže kakovosti izpisa injekt tiskalnika, vendar je pa izpis cenejši

Smorny ::

Primer2: stranka je prinesla tiskalnik v garancijsko popravilo. Ta tiskalnik je bil mc2400w(v bofu je slabih 60tisočakov). Zanič je bila grelna enota, saj je bila na njenih valjih zapečena barva. pogledal sem tonerje in videl da so bili refilani. Torej toner ni bil pravi za ta tiskalnik in so se dve barvi(cyan in mangenta) zapekli na valje namesto na papir. stranka je za refil dala okoli 10tisoc tolarjev, za popravilo(nakup nove grelne enote) je dala okoli 130tisocakov, za nova tonerja pa še 40tisočakov.


Se je to dejansko zgodilo? Če ja: potem rečem: ko imajo norci denar, pametni služijo. Čeprav je zakonsko prepovedano izkoriščanje neznanje in neumost drugih (v tem smislu). Zakaj niste pol predlagali stranki nakupa novega tiskalnika za 60 jurjev + novi tonerji?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

zee ::

Imam tiskalnik Konica Minolta 2400W. kupil sem ga zato, ker sem bil sit tega, da moram vsakič, ko hočem kaj sprintat, spucat kartušo (zasušena).

zaenkrat sem s tiskalnikom zadovoljen. Posebej pa me veseli, da dela tudi v Linuxu, ki je moj primarni sistem. Slika printa brezhibno oz. se je izkazalo, da moram kupiti boljši fotoaparat :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

nurmaln ::

Ok jest ne prodajam ne tiskalnikov ne tonerjev tko da me ubistvu niti ne briga kaj kdo kupi ampak to da so refilani tonerji enaki originalnim je totalen bull. Procent okvar je veliko večji in sigurno se ne splača nabavlat refilanih tonerjev.

@moderatorji

Predlagam da poste katere piše mersol prestavite med male oglase ker sem ne spadajo

@midi

resno ti vrjamem, da imaš precej primerov kjer je tiskalnik bolj ali manj uničen zaradi refilanga tonerja ampak to da je dala stranka za popravilo 60k vrednega tiskalnika 170k pa sorri - ne vrjamem

64738 ::

Suhe kartuse so velikokrat problem... Lexmark (Z modeli) radi posusijo kartuse, medtem ko Canon porabi vec casa za vklop ampak tisk je brezhiben, tudi ce je izklopljen nekaj casa. Zadnjic je bil tak primer in po izkusnjah z Lexmarkom sem pricakoval vsaj kaksno barvo posuseno, ampak je printal ze prvi list brezhibno. Res pa je, da je nekaj mencal skoraj 2 min preden je zacel s prvim listom.

dolenska ::

naj vam povem da takrat tiskalnik se ni bil 60jurjev
ker se je to naredlo eno leto nazaj. bila je pa velka in nam vsem znana firma. so pa mislili da bo garancija ampak smo jim poslali račun, smo jim tudi predhodno povedali in vprašali, ampak odgovorni za to kar se je zgodilo ni hotel svojim nadrejenim rečt da je sam pokvaril tiskalnik. tako da mislim da je celo on poravnal del ali pa večino cene.

Pina ::

Nekaj novih barvnih so začeli obnavljati tudi tuki www.bps.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse tiste, ki kupujete printer za lastno podjetje oz. kjer se bo delalo večje št. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548260 (3013) noraguta
»

K'ter barvni A4 laserc?

Oddelek: Kaj kupiti
262635 (2135) trnvpeti
»

Lexmark E232 dilema in obnova tonerjev

Oddelek: Kaj kupiti
162343 (1865) Jackal
»

Čiščenje tiskalniškega valja laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
336949 (6554) Brane2
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324876 (4231) dolenska

Več podobnih tem