» »

Neoriginal toner

Neoriginal toner

mednejed ::

Pozdravljeni!

(Upam, da sem zadel pravi razdelek na forumu; v kolikor nisem, se opravičujem!)

Torej, nekaj časa nazaj (kakšen mesec, dva) sem kopil neoriginal toner za Samsungov tiskalnik,
ampak, ker je še prejšni originalen deloval vse do danes,
sem tega neoriginalnega dal not komaj danes...
In v meniju pogledal koliko ga je not
in tam piše 89% pred 1. tiskanjem...

Ker sem neoriginal toner (Clover toner črn, na topsolutions.si) kupil prvič,
me zanima ali je to normalno ali pa naj pokličem nazaj in zahtevam reklamacijo??!

Hvala!

mednejed ::

Jaz verjamem, da se sigurno nekdo najde,
ki ima izkušnje s tonerji (originalnimi in neoriginalnimi)...

Res, vsakršnje informacije so dobrodošle!

Lp

Vikking ::

Brez problemov do sedaj, pri nakupu tonerjev od biro.si in lemit.si

mednejed ::

@Vikking
z originalnimi ali neoriginalnimi?
Mimogrede, za moj CLP-610ND na biro.si niti nimajo nobenega tonerja...

--Še vedno me zanima, če kdo ve, kako je z neoriginalnimi,
a je to pogosta, običajna stvar, da ni maximalno 100% naplonjen, ali sem samo jaz dobil takega??

Vikking ::

kopije za HP-ja in Canon-a.

zuz3k ::

zdravo


rabim toner(kartušo) za laserski črnobel tiskalnik SAMSUNG SCX-4300


original so cene okoli 80 €
tale emisija.si

eni tonerji so pa cene 35-50€ a to so vsi neoriginal al kako?
npr tale biro 40EUR
biro.si

pa tale 35 EUR
kartuseintonerji.si

in tale 49EUR
tonerji.net


v primeru da dam neorignalen toner, me zanima kako se stvar obnese?
ali narediš z njim enako 2000 kopij?
ali je možnost, da ti pokvari tiskalnik?

hvala za odgovore
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

zuz3k ::

nikoli več neoriginal kartuš

kupil kartušo na biro.si, ko sem jo ustavil v tiskalnik barva grozno smrdi ampak to bi že
potrpel, tiskalnik se bolj greje in danes sem hotel nekaj skenirat mi je barvo polilo po položnici
2 x 5 cm, upam vsaj da bo naredila kartuša 2k kopij, kot original, vsaj nekaj dobrega od nje..
Life is a psychological game.

francek1 ::

Kolikor sam poznam sceno tonerjev v Sloveniji, so najcenejši tule. če se pri njih zgodi(se pa , tako kot povsod) reklamacija, ti brez kompliciranja pošljejo drugega. Preizkušeno!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

AndrejS ::

Nikoli več neorginalnih tonerjev... Sem kupil 1x pa mi je pokvaril tiskalnik.

francek1 ::

Od tonerja se ti je pokvaril laserski tiskalnik??? To komu drugemu nakladaj....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Metulj-1 ::

Francek ne govor bedarij če se na stvar ne spoznaš.

francek1 ::

No, potem mi pa ti pameten razloži, kaj je pri lasercu tisto, ki crkne zaradi tonerja glede na to, da se cela razvijalna enota ob menjavi kartuše zamenja....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mat xxl ::

So včasih težave recimo na Minoltah , ker barva ni prava zelo hitro z neoriginal zabije čistilni valj, ki je posebej, sem pa našel rešitev, printer v smeti in drugega, druge pametne rešitve ni.

francek1 ::

Ja, samo to je zgodovina. Pa tudi z inkjeti ni več težav, kot so bile pred leti. V moje Canone sem nalil na litre barv, pa nikoli ni bilo težav. Najhijše, kar se ti zgodi, je zamašitev gobice na kartuši iP serije. Pač vzameš nov (rabljen) rezervarček.....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Metulj-1 ::

Že par let vsak dan šraufam laserske MFP tko da ne ti bit men pameten.
Problem je v kombinaciji toner developer. Granulacija developerja in tonerja se morata ujemati in pri noriginalnih tonerjih je to problem. Sčasoma zelo slaba kopija pri nekaterih modelih potegne za sabo še precej drugih stvari in s tem večje stroške popravila. Govorim o večjih printerjih in MFP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

francek1 ::

Ma ne pogovarjamo se o tiskarskih mašinah ampak o mlinčkih za domačo uporabo. Tam je pa cela enota v enem kosu in se itak vse menja. Zato pa me je šokirala ugotovitev, da toner uniči tiskalnik! Mi je pa poplonoma jasno, da gre tema o neoriginalnih barvilih za tiskalnike enim od vas na živce, ker pač mastno služite z originali. Ampak mene ne boste prepričali, dokler za neoriginal plačam 40 EUR manj, kot za original.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Metulj-1 ::

To niso tiskarske mašine.To so mašine za poslovno uporabo. Se strinjam, v printer za 150 € je vseeno če crkne po parih neoriginalnih kartušah.
Glede tega, da nas moti ker se mastno služi z originalnimi kartušami je bosa. Mastno služi proizvajalec. Pa še nekaj. Veliko večji RVC dosežeš z servisom ki je potreben po uporabi neoriginalnih kartuš kot pa z samimi kartušami.

francek1 ::

Odkod pa potem take razlike v ceni? To ni mastno služenje, če se cena med enim in drugim ponudnikom razlikuje za 27,12 €? Obenem pa kompatibilna stane 25 €....Kako bi lahko prodajalec kompatibilne zaslužil enako, če je cena druge večja od razlike v ceni originalne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zheegec ::

pri nas smo pri neoriginalnih tonerjih pokvarili 2 printerja za okoli 600eur vsak (črnobel laserc). Ja, se da :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mednejed ::

Da se vrnem nazaj v mojo temo...

In sicer, po nakupi (sploh prvega) neoriginalnega tonerja,
sem z njim začel printati tam nekje v sredini septembra, na sredini oktobra
pa so se začela sranja...
In sicer
tiskalnik je normalno printal, potem pa kar naenkrat začel čudno brnet
in ven vrgel večkrat prepognjen in seveda nepravilno naprintan list. Nato pa še javil paper-jam,
ki ga pa nikjer ni bilo. Občasno pa je še javil, da naj preverim Transfer-belt, ki pa je tudi bil v redu.
Tudi ko sem npr. tiskalnik vklopil I/O je med zaganjanjem čudno brnel
in ko sem dal printat, isto kot sem prej opisal.
Probal sem svašta, manj papirjev, več papirjev, novi driverji, celo na novo OS (ker se mi je še vmes prim. HDD sesul - sreča pa taka), ... nič.
Sem ga dal na servis; čakal dobra 2 tedna; nazaj dobim odgovor: vaš tiskalnik deluje brezhibno.
Prinesem domov, printam, dela dobro. Imam potem vmes ene teden pavze, začnem printat, na začetku dobro
nato pa so se naenkrat začela čisto ista sranja, kot pred servisom.

Sicer sem sporočil že na servis, vendar še nisem dobil odgovora - delno ker njihov serviser nekam počasi kvačka, delno tudi zaradi teh praznikov, ki so zdaj bili...

Torej
kakšna ideja, kaj bi lahko bilo narobe? oz. da tako vprašam -a je za to vse mogoče kriv neoriginal toner
in kaj bi se lahko pokvarilo???


PS: sicer imam celo videe in zvočne posnetke, ki jih lahko prek dropboxa delim z javnostjo, če je to v skladu s pravili SloTech foruma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mednejed ()

francek1 ::

Da bi vse to povzročal neoriginalni toner, močno dvomim.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

zuz3k ::

res da neoriginal toonerji kakšenx malo serjejo ampak to je predvsem printanje in smrad :))

nima pa nikakršne veze z papirjem, tam ti motorčki nekaj serjejo ;((
Life is a psychological game.

ToniT ::

Na grelcu se ti je nabrala svinjarija, zato ti mečka liste. Bo kar toner kriv....

mednejed ::

Po resnici povedano, ne vem kje točno naj to pogledam oz. na kero svinjarijo točno naj bom pozoren, ker za tako 'un-trained eye' zgleda tiskalnik čist od zunaj in znotraj,
ampak bolj kot to me zanima,
kako to, da tega na servisu niso ugotovili, pa sem jim v poročilu povedal, da je en neroiginal toner, ostali so pa vsi originalni ??!

Sicer pa hvala ToniT, da imam vsaj neke iztočnice!

Metulj-1 ::

Ena od možnosti je tudi, da se ti polž v tonerju zatika in posledično vpliva na pogon papirja. Ponavadi je z enim motorjem gnanih več stvari. Vmes so pa sklopke in zobniki.

mednejed ::

Skratka tokrat sem zvedel od serviserja (Birotehna), da bi naj bil kriv (neoriginal) toner, zaradi
katerega se grelec preveč segreva in zato mečka papir.
Baje bi bilo potrebno menjat ta grelec (in seveda toner);
a obstaja mogoče alternativa, da se ne menja grelec, temveč samo toner in da potem tiskalnik normalno deluje?

Pa še nekaj,
glede na to, da to on uradno ne sme napisat gor na poročilo, da je kriv neoriginal,
a lahko jaz potem uveljavljam reklamacijo tam, kjer sem sploh kupil ta shit?
Ker na računu meddrugim piše, da
Obvezujemo se, da bomo brezplačno odpravili vse tehnične pomanjkljivosti in okvare tiskalnika, ki bi nastale z uporabo izdelka pod blagovno znamko Clover, pri normalni uporabi in uporabi v skladu z priloženimi navodili in navodili tiskalnika. Za vse morebitne okvare tiskalnika bo poskrbel pooblaščeni serviser podjetja Topsolutions doo.

Da mi ne bi slučajno še ti k...i rekli, da za to ni kriv njihov f...ing toner in ne bodo hoteli odpraviti napake, jaz bom pa še nadaljni mesec brez tiskalnika? ;(

PS: tiskalnik imam (zdaj in prvič tudi je bil tam) na servisu pri Birotehni, da ne bo zmede...

zuz3k ::

pm meni se tudi kar greje ta tiskalnik, pa odkar mam neoriginal tooner

nest tooner u trgovino sz tiskalnikom, katerga je pokvaru pa naj tam popravljajo?!
Life is a psychological game.

mat xxl ::

mednejed ja so razlike in če uporabljaš neoriginal moraš vedeti kateri, ker niso vsi enaki, na mašinah, ki imajo veliko kopij recimo profi kopirne mašine Canon mi pa še na pamet ne pade, saj stane toner za cca 15000 kopij samo 30 eur !

Vsekakor ko se pokvari servis ne sme imeti podatka o neoriginal tonerju.... ker niso samo te težave recimo na Minoltah ni pametnih replasmentov, oziroma so samo takoj zabaše čistilni valj in na koncu so stroški še 2 x višji, kot z originalom.... in rezultat, ne kupim več Minolta printerja, ker nekateri drugi odlično delajo z nadomestki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neoriginal kartuše ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
398605 (1391) Nikonja
»

Kvarjenje tiskalnikov zaradi nekvalitetnih tonerjev

Oddelek: Strojna oprema
162344 (1572) dexterboy
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
123519 (3237) gwertix
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203564 (2646) Pina
»

Uveljavitev garancije pri tiskalniku, neoriginal toner

Oddelek: Pomoč in nasveti
111385 (1219) Scarface

Več podobnih tem