» »

Prvo polletje najtoplejše v zgodovini meritev

Prvo polletje najtoplejše v zgodovini meritev

Slo-Tech - Leto 2016 bo spet rekordno toplo, je z veliko verjetnostjo napovedala NASA, potem ko so razgrnili podatke o temperaturi na Zemlji v prvem letošnjem polletju. Če se bo napoved uresničila, bo to že tretje letos zapovrstjo, ki je bilo toplejše od vseh preteklih let, za katere imamo zanesljive podatke (od leta 1880 dalje).

Čeprav se letos zaključuje pojav El Niño, NASA in NOAA ugotavljata, da se dvigovanje temperature nadaljuje. Gavin Schimdt iz NASE ocenjuje, da bi tudi brez efekta El Nino prvo polletje 2016 še vedno veljalo za najtoplejše polletje. Dodaja, da je 99-odstotna možnost (več kot 4 sigma), da bo leto 2016 v celoti najtoplejše leto v merjeni zgodovini. Šele za leto 2017, ko bo zavela La Nina, se pričakujejo nižje temperature, a problematičen je trend.

Prva polovica tega leta je bila tako globalno 1,05 °C toplejša od dolgoletnega povprečja 20. stoletja po NOAA oziroma 1,09 °C nad povprečjem let 1951-1980 po podatkih NASA. Prav vsi letošnji meseci so bili najtoplejši v primerjavi z istimi meseci v zgodovini, še dodajajo.

55 komentarjev

«
1
2

tomazz ::

Dve breplačni html/pdf knjigi od g. Alkalaja: www.podnebna-prevara.si
TomazZ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomazz ()

gus5 ::

Gavin Schimdt ocenjuje? Leta 2015 je, skupaj s svojimi kolegi na NASI, z 38% gotovostjo ocenjeval, da je bilo leto 2014 najtoplejše (od l. 1880). Rečeno drugače: obstajala je kar 62% možnost, da leto 2014 ni bilo najtoplejše.

nikolahodin ::

Leto 2015 je bilo bolj topleješ leto kot to leto 2016. Je pa res da se jutranje temperature niso spustile pod 15C že od maja naprej.

puginho ::

tomazz je izjavil:

Dve breplačni html/pdf knjigi od g. Alkalaja: www.podnebna-prevara.si


hahahah humorist

dexterboy ::

hejters gona hejt...

Najbolje, da admini že v štartu zaklenejo to temo, pa naj se vroče glave pričkajo v svoji temi...
Aja, pardon, niso vroče glave. Ohlajene od klime...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Markoff ::

MS vs. Linux
Globalno ogrevanje vs. hoax
Beli vs. rdeči
Russia vs. USA
Us vs. Them

Osebno sem skeptičen do cele CO2 zgodbe, a ne vidim nobene škode v tem, da zmanjšamo izpuste tega plina. Naravni tokokrog O2-CO2 čisto lepo funkcionira brez našega dodatnega pošiljanja milijard ton CO2 v zrak vsako leto, pri čemer še vedno krepko izsekavamo gozdove, ki so njegov naravni ponor. CO2 je toplogredni plin in človeku strupen, kakorkoli obrnemo.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Nebomgabiksa ::

Graf je grozen - ampak prikazuje nihanje znotraj 1°C ... WTF?

dstr17_ ::

Za globalno temperaturo je 1°C veliko. Na vrhuncu zadnje ledene dobe, ko je bila cela severna Evropa pod ledom, je bila 5-6°C nižja.

          ::

Markoff je izjavil:

CO2 je toplogredni plin in človeku strupen, kakorkoli obrnemo.


Ja, ful je strupen. Če prideš v stik z njim si gotof. Še posebej nevaren je, če bi ti prišel v kri ali pljuča.

slotechar ::

Moram priznat da me je v tem juliju nekaj dni ponoci zelo zeblo, kot ze dolgo ne v tem casu. Ne verjamem tem novicam, ker sem ze zdavnaj odkril, da niso verodostojne. Sem ze limal linke zakaj.

slotechar ::

nikolahodin je izjavil:

Leto 2015 je bilo bolj topleješ leto kot to leto 2016. Je pa res da se jutranje temperature niso spustile pod 15C že od maja naprej.


Julija so se spustile do 11 stopinj ponoci.

Vreme julija po dnevih od najvisje do najnizje za Ljubljano.

http://www.accuweather.com/sl/si/ljublj...

Cervantes ::

slotechar je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

Leto 2015 je bilo bolj topleješ leto kot to leto 2016. Je pa res da se jutranje temperature niso spustile pod 15C že od maja naprej.


Julija so se spustile do 11 stopinj ponoci.

Vreme julija po dnevih od najvisje do najnizje za Ljubljano.

http://www.accuweather.com/sl/si/ljublj...

Se ne spomnim, da bi se mi julija kdaj prižgala centralna.
Letos se je.
Je pa res, da se planet segreva že od zadnje ledene dobe sem, hvalabogu.
Že tolikokrat povedano.

Spajky ::

Da, 0,04% določenega plina v atmosferi povzroča strašne tragedije ;) ... kmalu bodo GW ofce pristale še na davek na dihanje :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

slotechar ::

Iz tega ne mores narest kvalitetne primerjave in dobrega vzorca. mislim, delajo se norce iz nas.

Zgodovina sprememb…

slotechar ::

Lansko leto Julija smo imeli v Ljubljani 8 dni nad 35 stopinj celzija. Letos pa mislim, da takega dneva se nismo doziveli v Ljubljani, iz uradnih meritev.

http://www.arso.gov.si/novice/datoteke/...

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

slotechar je izjavil:

Leta 2015 Julija smo imeli v Ljubljani .... Letos ... v Ljubljani ...
Ne morem verjet, kaj berem ... omejenost deluxe. Kot v Ljubljani, tako po celem svetu, hm? Že Maribor se ne strinja!

slotechar ::

Vse ostalo je verovanje v uradne podatke. Zdej mi pa ti povej ce je omejenost to da verujes nekim uradnim pravljicam ali pa je omejenost to, da priznas samo to kar dozivis glede na to, da so uradne informacije ze veckrat dokazane kot zavaajajoce oziroma neresnicne ali celo manipulativne.

Pa mi povej, ce si iz kakega drugega kraja iz Slovenije, ce ste imeli kak dan nad 35 stopinj celzija in koliko takih dni ste imeli lansko leto julija?

Zgodovina sprememb…

mdural ::

slotechar je izjavil:

Moram priznat da me je v tem juliju nekaj dni ponoci zelo zeblo, kot ze dolgo ne v tem casu. Ne verjamem tem novicam, ker sem ze zdavnaj odkril, da niso verodostojne. Sem ze limal linke zakaj.


Zato ker je tebe ta julij nekaj ponoči malo zeblo (kot omenjeno, temperature niso padale pod 11 C) sklepaš, da novica ki govori o GLOBALNI temperaturi ni resnična. Nerazumevanje pojma povprečje je hudo razširjena stvar očitno.

slotechar je izjavil:

Vse ostalo je verovanje v uradne podatke. Zdej mi pa ti povej ce je omejenost to da verujes nekim uradnim pravljicam ali pa je omejenost to, da priznas samo to kar dozivis glede ...

Pa mi povej, ce si iz kakega drugega kraja iz Slovenije, ce ste imeli kak dan nad 35 stopinj celzija in koliko takih dni ste imeli lansko leto julija?


Torej, če nisi bil recimo na tahitiju ne verjameš, da Tahiti obstaja. Tudi črne luknje nisi videl še, pa verjameš, da obstaja.
Poglej si zemljevid globalnega odstopanja, lepo je pobarvan in boš videl. Nekje je lahko prava zimska katastrofa sredi poletja, ampak, če je večina planeta toplejša od povprečja je GLOBALNA temperatura nadpovprečna. Temperature nad 35 stopinj v Sloveniji nimajo nobenega pomena, ker so za Slovenijo in ne za svet. Lahko nimaš v poletju enega dneva nad 30 C pa bo vseeno nadpovprečno toplo, če so recimo zelo topla jutra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mdural ()

slotechar ::

Obstaja velika verjetnost, da nasa manipulira podatke za svoje interese oziroma interese dolocenih skupin. Iz nase obstaja dost zvizgacev, ki so odkrivali, kao nasa manipulira in cenzurira podatke, k si jih zelijo prikriti javnosti.

ne vem zakaj bi jaz mogel nasi zaupat?

Vem pa , da pri nas ucinek tople grede ne deluje.

Zgodovina sprememb…

mdural ::

Ni samo Nasa tista, ki objavlja podatke, ima pa najboljši dostop od satelitskih merjenj temperature zemlje.

Povej mi, za interese katerih skupin bi delala?

A veš, da topla greda ne deluje? Zanimivo, mora biti, da si nek poklicni klimatolog ali fizik, pa si naredil ogromno preiskav in jih skrbno testiral, da si prišel do te ugotovitve ampak ti strici iz ozadja in interesne skupine ne dajo do besede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mdural ()

slotechar ::

ne rabis bit fizik, poglej kaksen julij smo imeli. Se zdalec da bi lahko rekli, da se nase podnebje segreva, lahko bi rekli ravno obratno. Za podatkov s celega planeta pa je toliko, da se jih da z lahkoto manipulirat. Kaj meni pomaga non stop tezenje kako se planet segreva, ce se mi sred julija zmrzujemo v kratkih rokavih.

To je priblizno tako kot pri mejnstrim medijih, ki vsi po vrst povzemajo glavne novice od zasebne reuters in podobnih, momopol nad novicami

Zgodovina sprememb…

cleanac ::

Novica govori o polletnem, globalnem segrevanju, ti pa nabijaš o mesečni, lokalni "ohladitvi".

Zheegec ::

ne rabis bit fizik, poglej kaksen julij smo imeli. Se zdalec da bi lahko rekli, da se nase podnebje segreva, lahko bi rekli ravno obratno. Za podatkov s celega planeta pa je toliko, da se jih da z lahkoto manipulirat. Kaj meni pomaga non stop tezenje kako se planet segreva, ce se mi sred julija zmrzujemo v kratkih rokavih.

Kako se lahko segreva, če je na Antarktiki led?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Superboyy ::

Ziher bo pozimi spet sneg = global warming je bullshit!

TgT ::

A zdaj je referenčno območje že 1881-1910, zakaj ne grejo še bolj nazaj, do Dalton minimuma ali pa celo Maunder minimuma, bo odstopanje v + še večje :)
Hit'N'Run

BorutK-73 ::

Slovence zebe julija, torej je globalno segrevanje hoax!:));((

Zgodovina sprememb…

VelkBla ::

Superboyy je izjavil:

Ziher bo pozimi spet sneg = global warming je bullshit!


A ni en politik sredi zime (januar mogoče), prišel s kepo snega v parlament in rekel nekak v smislu: 'hja, pa si poglejte to globalno segrevanje'? Ne vem tocno kako je bilo

Sssaga ::

Ne vem zakaj ne vprašajo Larry Kinga za točne podatke za nazaj.

You know... cause he is THAT old :D

pegasus ::

slotechar je izjavil:

priznas samo to kar dozivis
Torej se ti skriješ pred svetom tako, da zamižiš? Res odlična metoda ubežat vsem tegobam tega sveta :)

Superboyy ::

VelkBla je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Ziher bo pozimi spet sneg = global warming je bullshit!


A ni en politik sredi zime (januar mogoče), prišel s kepo snega v parlament in rekel nekak v smislu: 'hja, pa si poglejte to globalno segrevanje'? Ne vem tocno kako je bilo


gozdar1 ::

Samo, da imajo politiki dober razlog za take izjave, še posebej če je med njihovimi največjimi donatorji tudi energetska industrija. Zanimivo je gledat, kakšno "zaslišanje" v senatu, ko je na eni strani znanstvenik, na drugi pa politik, ki se dobesedno trudi postavljat neumna vprašanja.

boiler ::

Vidim, da ljudje na tem forumu ne ločijo kaj je vreme, kaj je regionalno podnebje in kaj je globalno podnebje. Globalno segrevanje je DEJSTVO, tako kot gravitacija. Debata je bila, če je za to kriv človek ali ne in sedaj ni več dvoma. 135 let za dvig 1 stopinje celzije ni naravno. Za tako nihanje temperature bi se morale zgoditi neke hude naravne katastrofe kot je npr padec asteroida itd. Predstavljajte si, kaj se zgodi če bi bile take spremembe na dolgi rok, saj v naravi milijon let ni veliko! Življenje obstaja na zemlji okrog 3.8 milijarde let. 5 stopinj manjsa povprečna letna temperatura in smo v ledeni dobi. 5 stopinj vec in se stali ves led in sneg na zemlji, kar pomeni unicenje vse obmorskih mest. Argumenti kot so "mene je v juliju zeblo zato globalno segrevanje ne obstaja" so tako ozkogledni in patetični da sploh ne vem kje naj začnem.

MrNighthawk ::

tomazz je izjavil:

Dve breplačni html/pdf knjigi od g. Alkalaja: www.podnebna-prevara.si


Jaz vedno najbolj zaupam brezplačnim in nepreverjenim publikacijam... včasih smo temu rekli Danijeve zvezde.

MrNighthawk ::

          je izjavil:

Markoff je izjavil:

CO2 je toplogredni plin in človeku strupen, kakorkoli obrnemo.


Ja, ful je strupen. Če prideš v stik z njim si gotof. Še posebej nevaren je, če bi ti prišel v kri ali pljuča.


Kar pojdi dihat na Venero kjer je več ali manj samo CO2 me zanima kolikokrat boš vdihnil ;)

Stopnja CO2 v zemljin ozračju res (še) ni strupena...ampak že par procentov (okoli 6) je dovolj, da pride do izumrtja :)

slotechar je izjavil:

Lansko leto Julija smo imeli v Ljubljani 8 dni nad 35 stopinj celzija. Letos pa mislim, da takega dneva se nismo doziveli v Ljubljani, iz uradnih meritev.

http://www.arso.gov.si/novice/datoteke/...


Emmm mogoče Ljubljana ni ravno referenca za "GLOBALNO" segrevanje. Nekateri ne poznate razlike med vremenom in klimo. In razlika med "danes me zebe" in trendom dvigovanja temperature.
Na uradnih podatkih, ki so na razpolago lahko vidimo očitni trend segrevanja...ampak ljudje še tega nočejo več priznat. Najbrž isti, ki iščejo odgovore na vse ostale hoaxe.

Dr_M ::


Kar pojdi dihat na Venero kjer je več ali manj samo CO2 me zanima kolikokrat boš vdihnil ;)

Stopnja CO2 v zemljin ozračju res (še) ni strupena...ampak že par procentov (okoli 6) je dovolj, da pride do izumrtja :)


Po tej logiki je tudi kisik zelo strupen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Malajlo ::

Čisti kisik JE strupen. Potapljači to vejo.

pegasus ::

Vsaka reč je strupena v koncentracijah, ki jih nismo vajeni. Recimo s pitjem večjih količin vode se lahko fentaš na posebej boleč način ;)

Kar se temperaturnih trendov tiče ... ko sem bil mulc, se spomnim da je bila temperatura jadrana na dopustu okrog 21 stopinj že "ful topla voda". Danes so temperature 27, 28 stopinj nekaj normalnega. In to voda, ki jo je cca 3/4 zemljine površine in ima mnogo večjo toplotno kapaciteto kot zrak ...

WarpedGone ::

na kateri polici v hladilniku imaš salamo?
Zbogom in hvala za vse ribe

MrNighthawk ::

Dr_M je izjavil:


Kar pojdi dihat na Venero kjer je več ali manj samo CO2 me zanima kolikokrat boš vdihnil ;)

Stopnja CO2 v zemljin ozračju res (še) ni strupena...ampak že par procentov (okoli 6) je dovolj, da pride do izumrtja :)


Po tej logiki je tudi kisik zelo strupen.


Heh....je pa tvoja logika malo napačna.

Malajlo je izjavil:

Čisti kisik JE strupen. Potapljači to vejo.


Potapljači vemo, da je kisik nevaren, če ga vdihuješ pod vodo (pod pritiskom). Sicer se ga pa nudi pri prvi pomoči ;)

Lahko ga pa par dni tudi dihaš...Oxygen toxicity @ Wikipedia

Problem je ker CO2 pumpamo v luft na nenaravni način...in zlo velik.

raid0 ::

Problem je ker CO2 pumpamo v luft na nenaravni način...in zlo velik.


Gorjenje organskega materiala je nenaravno.

Za smejat se

MrNighthawk ::

raid0 je izjavil:

Problem je ker CO2 pumpamo v luft na nenaravni način...in zlo velik.


Gorjenje organskega materiala je nenaravno.

Za smejat se


Mogooče sem se malo narobe izrazil...ampak za nekatere....Ignorance is bliss I guess.

Zgodovina sprememb…

mdural ::

raid0 je izjavil:

Problem je ker CO2 pumpamo v luft na nenaravni način...in zlo velik.


Gorjenje organskega materiala je nenaravno.

Za smejat se


jp, ni naravno. Če seveda želiš slišati, kaj je hotel povedati.

raid0 ::

Čisto naravno

Dr_M ::


Heh....je pa tvoja logika malo napačna.


Nic bolj kot tvoja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Reycis ::

Globalno segrevanje se uporablja kot povod za uvedbo globalnega davka kar takoj da obcutek, da gre za prevaro. Nasi pa itak sploh ni kaj za verjet, ker se vedno vztrajajo pri temu, da so leta 1969 poslali cloveka na luno, medtem ko vemo, da se danes niso uspeli resiti problema radiacije van allenovih pasov.

slotechar ::

pegasus je izjavil:

Vsaka reč je strupena v koncentracijah, ki jih nismo vajeni. Recimo s pitjem večjih količin vode se lahko fentaš na posebej boleč način ;)

Kar se temperaturnih trendov tiče ... ko sem bil mulc, se spomnim da je bila temperatura jadrana na dopustu okrog 21 stopinj že "ful topla voda". Danes so temperature 27, 28 stopinj nekaj normalnega. In to voda, ki jo je cca 3/4 zemljine površine in ima mnogo večjo toplotno kapaciteto kot zrak ...


Temperatura morja v visjih plasteh Jadranskega morja se je povisala predvsem zaradi onesnazenosti, medtem ko so globlje plasti hladnejse. Zaradi ucinka onesnazenosti, lebdecih delcev in drugih ucinkov le tega prihaja do tega, da se plasti morja ne mesajo tako kot prej. Vsi vemo, da se recimo olje ne mesa z vodo.

Tudi ob odsotnosti izrazitih vetrov in rečnih vnosov se v vročih poletnih dneh segreva zlasti površinska plast morja.

Reycis ::

slotechar je izjavil:

pegasus je izjavil:

Vsaka reč je strupena v koncentracijah, ki jih nismo vajeni. Recimo s pitjem večjih količin vode se lahko fentaš na posebej boleč način ;)

Kar se temperaturnih trendov tiče ... ko sem bil mulc, se spomnim da je bila temperatura jadrana na dopustu okrog 21 stopinj že "ful topla voda". Danes so temperature 27, 28 stopinj nekaj normalnega. In to voda, ki jo je cca 3/4 zemljine površine in ima mnogo večjo toplotno kapaciteto kot zrak ...


Temperatura morja v visjih plasteh Jadranskega morja se je povisala predvsem zaradi onesnazenosti, medtem ko so globlje plasti hladnejse. Zaradi ucinka onesnazenosti, lebdecih delcev in drugih ucinkov le tega prihaja do tega, da se plasti morja ne mesajo tako kot prej. Vsi vemo, da se recimo olje ne mesa z vodo.

Tudi ob odsotnosti izrazitih vetrov in rečnih vnosov se v vročih poletnih dneh segreva zlasti površinska plast morja.

On sicer pravilno razmišlja (morja imajo več kot 1000x večjo toplotno kapaciteto od zraka) ampak napačno sklepa (morje se segreva). Globalno segrevanje je samo še ena v vrsti laži in prevar, ki nam jih vsiljujejo.

En hiter spisek teh laži:
-Holokavst
-Leta 1969 smo pristali na luni
-Krizo iz leta 2008 smo premagali in živimo v obdobju ekonomske rasti
-Brata Williams
-Einstein je največji znanstvenik vseh časov
-Obama ni musliman, peder in Michelle ni tranny
-Diversity is strength, pod kožo smo vsi ljudje enaki
-Valuta, ki jo imaš v denarnici je denar
-Globalno segrevanje je posledica človeka

Še najbolj žalostno pa je, da ko pridem na slo-tech vidim kako mladina temu sranju res verjame in to zagovarja z neverjetno vnemo. Res dobro so jim oprali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

BorutK-73 ::

Reycis je izjavil:


En hiter spisek teh laži:
-Holokavst
-Leta 1969 smo pristali na luni
-Krizo iz leta 2008 smo premagali in živimo v obdobju ekonomske rasti
-Brata Williams
-Einstein je največji znanstvenik vseh časov
-Obama ni musliman, peder in Michelle ni tranny
-Diversity is strength, pod kožo smo vsi ljudje enaki
-Valuta, ki jo imaš v denarnici je denar
-Globalno segrevanje je posledica človeka


Ena beseda: Facepalm.;((

MrNighthawk ::

Reycis je izjavil:


En hiter spisek teh laži:
-Holokavst
-Leta 1969 smo pristali na luni
-Krizo iz leta 2008 smo premagali in živimo v obdobju ekonomske rasti
-Brata Williams
-Einstein je največji znanstvenik vseh časov
-Obama ni musliman, peder in Michelle ni tranny
-Diversity is strength, pod kožo smo vsi ljudje enaki
-Valuta, ki jo imaš v denarnici je denar
-Globalno segrevanje je posledica človeka

Še najbolj žalostno pa je, da ko pridem na slo-tech vidim kako mladina temu sranju res verjame in to zagovarja z neverjetno vnemo. Res dobro so jim oprali.


«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto 2019 drugo najtoplejše leto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16027344 (23434) BigWhale
»

Leto 2018 četrto najtoplejše leto od začetka organiziranih meritev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7315348 (13256) ZaphodBB
»

Avgust najtoplejši mesec v zgodovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9719859 (15650) jest10
»

Julij najtoplejši mesec od začetka meritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3411805 (9438) Gavran
»

Leto 2014 najtoplejše v zgodovini organiziranih meritev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4115816 (12223) Rotty

Več podobnih tem