» »

DHL Carina

DHL Carina

«
1
2

Infusion ::

Pozdrav, nekaj me zanima. Iz iHerba sem naročal nekaj prehrambenih dodatkov in sem seveda pričakoval carino. Dostavljalec je DHL. Poslali so mi mail v katerem piše da jim moram poslati dokazilo o plačilu, slovenski naziv blaga, davčno, in potrdilo da jih pooblaščam da lahko opravijo carinski postopek. V nasprotnem primeru lahko zahtevam da mi carino opravi nekdo drug.

Zanimajo me sledeče stvari:

1. A za slovenski naziv blaga, kar sam po svoje prevedem ime izdelkov (razen seveda imena znamke)?
2. Je pametno da gre tole skozi DHL? Enkrat sem slišal da imajo zelo drago carino in nabijajo cene, če oni to opravijo.

TESKAn ::

DHL ti nabije 15EUR + DDV zraven. Just FYI.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Infusion ::

Lepo vedet, jih ne bom več uporabljal.

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

luftek ::

17.8.2016: 18.3€ + ddv

__Devil__ ::

Jaz sem naročil 14.9 nekaj v vrednosti 50EUR z poštnino vred in sem pozabil pogledat na mail, piše shippment on hold že 5 dni. Danes poslal vse podatke vključno z "shipping cost", poslal sem jim "print screene". Koliko mislite, da bi to lahko stalo? Pošta je DHL.

Dan dostave piše 20.9 kar je danes (by the end of the day) Je že skoraj pri kraju, kar predvidevam, da je moja pošiljka še vedno na carini v Ljubljani.

Kakšrnikoli nasveti dobrodošli!

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Točno en post nad tvojim imaš odgovor. Tolk... v razmislek.
Life is as complicated as we make it...

;-) ::

Jaz preko dhl se nikoli nisem placal carine ali sploh padel v carinski postopek narocil ze ene par eken h9 in h9r kamer, superg, cunj itd vedno preko 22€

St235 ::

normalno, če si pa naročal iz spodnjega dupleka.

;-) ::

Aliexpres vse z kitajske, carina je prej izjema kot pravilo ce je velicina paketa manjsa od skatle za cevlje

St235 ::

Pa ne pri kadar DHL dostavlja door to door, ne nakladat no.

;-) ::

Ne razumem kaj hoces povedat :)

Ce pa rabis kak eken pa ga mas v 72 urah tu brez carine ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

k3k3tz ::

DHL (in ostale hitre pošte) je privat "pošta" in ne deluje po poštnih konvencijah. Za razliko od poštnih pošiljk, pošiljatelj in prevoznik dejansko odgovarjata za podatke napisane na pošiljki (vsebina, cena...), tko da tudi na "carini" malo bolj verjamejo nebulozam, ki jih na pošiljko napišejo kitajčki. Je pa zato tud malo dražji.

Ales ::

k3k3tz je izjavil:

DHL (in ostale hitre pošte) je privat "pošta" in ne deluje po poštnih konvencijah. Za razliko od poštnih pošiljk, pošiljatelj in prevoznik dejansko odgovarjata za podatke napisane na pošiljki (vsebina, cena...), tko da tudi na "carini" malo bolj verjamejo nebulozam, ki jih na pošiljko napišejo kitajčki. Je pa zato tud malo dražji.

Seveda DHL ne deluje niti po "konvencijah", kaj šele po zakonih. DHL je v bistvu del Sončne uprave in hkrati biva v našem in še enem paralelnem vesolju. Zato cariniki pošiljke pustijo pri miru, ker dejansko pol paketov niti ne vidijo. Mogoče se opazi le rahlo migotanje zraka na mestu, kjer bi sicer bil DHL paket, sicer pa rabijo posebna očala, da jih zaznajo.

Seveda pa takšna moč nosi s sabo tudi strahotno odgovornost. Posledično pošiljatelj in prevoznik za vsak paket jamčita z levim testisom / jajčnikom, od tod tudi precej maj težav pri izpolnjevanju obrazcev.

Tako da se ne zezat z DHL, to so resne stvari.

;-) ::

Hecno delanje bedaka iz sebe samo carinik ki gleda navadne posiljke v isti sluzbi na istem mestu nikoli in nikdar nebo videl DHL posiljke. Pa lep pozdrav in obilico veselja pri svojih teorijah

k3k3tz ::

@Ales: haha, dobra. zihr si dobre proste spise pisal v šoli. evo ti enga, za širitev obzorij. DHL-a in ostalih komercialnih ponudnikov teh storitev ni tuki zraven, zato za njih veljajo drugi zakoni in predpisi.

knesz ::

TESKAn je izjavil:

DHL ti nabije 15EUR + DDV zraven. Just FYI.

Razen če nisi zavezanec za DDV in sam narediš samoobdavčitev. Ravno sedaj imam tak primer :)

Ales ::

k3k3tz je izjavil:

@Ales: haha, dobra. zihr si dobre proste spise pisal v šoli. evo ti enga, za širitev obzorij. DHL-a in ostalih komercialnih ponudnikov teh storitev ni tuki zraven, zato za njih veljajo drugi zakoni in predpisi.

Link za širjenje obzorij, lepo lepo. In to na mednarodni sporazum, ki ga je ratificiral naš DZ in katerega subjekti so *države* in ne posamezni ponudniki poštnih storitev. Bog ve, kaj si hotel s tem povedati.

Pri nas je trg poštnih storitev sproščen in področje ureja ZPSto-2. Kdo je registriran za opravljanje poštnih storitev v naši državi izveš tukaj (na seznamu boš našel med drugim tudi DHL, Pošto Slovenije, UPS, itd.): http://www.akos-rs.si/postne-storitve?s...

Edina razlika med podjetjema Pošta Slovenije d.o.o. ter DHL (in drugimi) je v tem, da je Pošta Slovenije izbrana tudi za izvajanje univerzalne poštne storitve, s čimer je naša država zaščitila prebivalce na odročnih oz. finančno manj zanimivih območjih pred tem, da poštne storitve sploh ne bi imeli na voljo.

Da pa za d.o.o.-je kot so DHL ali Pošta Slovenije veljajo različni zakoni glede carinjenja pošiljk v mednarodnem prometu pa seveda ne drži.

;-) ::

Jebes zakone, kdo pravi da je vse isto gremo narocit jaz preko dhl neko tablico za 80$ ti pa preko navadne poste pa me zanima kdo jo bo imel 2 tedna prej doma in koliko bo koga stala tablica na koncu :)

Ce ma dhl "svojo" carino ves da dela tako da bo kupec zadovoljen in bo spet izbral dhl, drugace jih ne rabimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Mare2 ::

;-) je izjavil:

Jebes zakone, kdo pravi da je vse isto gremo narocit jaz preko dhl neko tablico za 80$ ti pa preko navadne poste pa me zanima kdo jo bo imel 2 tedna prej doma in koliko bo koga stala tablica na koncu :)

Ce ma dhl "svojo" carino ves da dela tako da bo kupec zadovoljen in bo spet izbral dhl, drugace jih ne rabimo.


;-) Hmm. Torej ti lahko zrihtaš tablico za 80$ brez carinskih dajatev (DDV)?

To itak vemo, da po DHLu dobiš v štirih dneh. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

;-) ::

Ja ne da jaz zrihtam, pride brez carine in ddv ja ce narocis preko dhl na allyju.

Pithlit ::

Kolk jih eni fajn streljate. Kozle namreč.

Ja, z raznimi mahinacijami (ko kitajci prek DHL pošljejo tvojo tablico žlahti v UK, pa ta žlahta zadevo prepakira in jo pošlje tebi) res pride brez 'carine in ddv'. Drugače pa ne. Še bančno garancijo si vzamejo.

Zdaj pa kozle naprej streljat.
Life is as complicated as we make it...

matobeli ::

Če pride čez DHL čez brez dajatev je to zgolj anomalija, enako kot spustijo kakšen paket nad 22eur več skozi na carinski pošti.

Je sicer fino vedet da gre v temu trenutku več skozi, tako kot gredo lažje pošiljke brez trackinga,za zanašat se pa ni.

c0ck4m0u53 ::

Iz ameriškega Amazona sem 20. 9. 2016 naročil mehansko tipkovnico, cena 74$, shipping 15,2$ ter import fees deposit 25,1$. Danes so me iz DHL Ekspres Slovenija pozvali naj predložim dokazila glede naročila in plačila omenjenega blaga, davčno številko ter, da naj jih pooblastim, da v mojem imenu izvedejo carinski postopek.

Zanima me ali je strošek carinjenja pri DHL še vedno enak kot je navedeno zgoraj 15 oz 18,3€ + DDV? Na njihovi strani pri objavljenem ceniku tu in tu je navedena postavka Carinski uvozni postopek (izdelava EUL), katere cena je 34,16€.

Zanima me tudi, če se upošteva vredost Import fees deposit (25,1$), katerega mi je zaračunal Amazon ob nakupu, v stroške carinskega postopka s strani DHL Ekspres Slovenija. Torej čisto preprosto, koliko bom moral doplačat DHL kurirju, da bo sploh predal paket iz rok?


P. S. Bi poklical na DHL Ekspres Slovenija, ampak imajo uradne ure zgolj 7- 17.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Pithlit ::

;-) ti bo povedal da DHL carine in DDV-ja sploh ne upošteva. Zakaj direkt njih ne vprašaš? So dokaj ažurni.
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

DHL-ovci na račun napišejo:
Uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obvesnost.

Glede cene pa nikoli ne veš. Letos so že 1x podražili. Poglej še 1x cenik. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

k3k3tz ::

Ales je izjavil:


Pri nas je trg poštnih storitev sproščen in področje ureja ZPSto-2. Kdo je registriran za opravljanje poštnih storitev v naši državi izveš tukaj (na seznamu boš našel med drugim tudi DHL, Pošto Slovenije, UPS, itd.): http://www.akos-rs.si/postne-storitve?s...

Edina razlika med podjetjema Pošta Slovenije d.o.o. ter DHL (in drugimi) je v tem, da je Pošta Slovenije izbrana tudi za izvajanje univerzalne poštne storitve, s čimer je naša država zaščitila prebivalce na odročnih oz. finančno manj zanimivih območjih pred tem, da poštne storitve sploh ne bi imeli na voljo.

Da pa za d.o.o.-je kot so DHL ali Pošta Slovenije veljajo različni zakoni glede carinjenja pošiljk v mednarodnem prometu pa seveda ne drži.


Sicer imaš prav, ampak tepeš slamnate može, ki jih niti omenil nisem.

Pravim ti samo, da glede na poštno konvencijo nihče ne odgovarja za resničnost podatkov napisanih na CN22/23 (poštna carinska deklaracija), zato je veliko več fizičnih kontrol pošiljk na Pošti, kot na DHL. Posledica je pa to, da gre na DHL še vedno kakšen "gift" lažje skozi sito, kot na Pošti.

Pithlit ::

Od kdaj pa DHL (in katerakoli druga kurirska služba) rabi CN obrazec?
Life is as complicated as we make it...

knesz ::

Pithlit je izjavil:

Od kdaj pa DHL (in katerakoli druga kurirska služba) rabi CN obrazec?

Odkar opravlja uvozne postopke.

Pithlit ::

Pa res... zanimivo. Zadnjih par pošiljk tega sploh ni imelo gor (al pa je drugače zgledalo kot ponavadi).
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Izgleda drugače kot ponavadi. Ker gre zadeva preko njihovega špedicijskega procesa pač ne uporabljajo enakih obrazcev kot pri opravljanju univerzalnih poštnih storitev. Ljudi pa dostikrat zavede tudi to, da DHL izvedbo postopka deloma ali v celoti pokrije v ceni svoje storitve (če izvaja door to door dostavo).

Ravno prejšnji teden me je tako nekdo poskušal prepričat, da Carinska pošta goljufa in računa DDV na poštnino, DHL pa tega ne rabi. Seveda se je izkazalo, da je DHL celotno poštnino zaračunal v Sloveniji in je že imel obračunan DDV zato se ob uvozu davek ni obračunal dvakrat.

Pithlit ::

Ja sem šla iskat pa sem vidla da zgled kar fajn drugače.
Life is as complicated as we make it...

c0ck4m0u53 ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Iz ameriškega Amazona sem 20. 9. 2016 naročil mehansko tipkovnico, cena 74$, shipping 15,2$ ter import fees deposit 25,1$. Danes so me iz DHL Ekspres Slovenija pozvali naj predložim dokazila glede naročila in plačila omenjenega blaga, davčno številko ter, da naj jih pooblastim, da v mojem imenu izvedejo carinski postopek.

Zanima me ali je strošek carinjenja pri DHL še vedno enak kot je navedeno zgoraj 15 oz 18,3€ + DDV? Na njihovi strani pri objavljenem ceniku tu in tu je navedena postavka Carinski uvozni postopek (izdelava EUL), katere cena je 34,16€.

Zanima me tudi, če se upošteva vredost Import fees deposit (25,1$), katerega mi je zaračunal Amazon ob nakupu, v stroške carinskega postopka s strani DHL Ekspres Slovenija. Torej čisto preprosto, koliko bom moral doplačat DHL kurirju, da bo sploh predal paket iz rok?


P. S. Bi poklical na DHL Ekspres Slovenija, ampak imajo uradne ure zgolj 7- 17.


Danes dobil paket, zadoščal je zgolj podpis, brez doplačila.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Ribič ::

Kakšen pa je postopek, če bi želel pooblastiti nekoga drugega za izvajanje carinskega postopka? Oz. ali je to sploh pametna ideja? Koliko ceneje bi me prišlo npr. pri Pošti Slovenije?
Ravnokar sem prejel vsem že-znano obvestilo s strani DHL o prispeli pošiljki, pa me že malo skrbi katere vse neumnosti se bo še DHL spomnil, da jih zračuna pri carinjenju.
Vse ribe so mi pobegnile!

Daniel ::

Mislim, da te bo pogled v cenik za odstop pošiljke drugemu carinskemu organu odvrnil od te ideje.

googleg1 ::

Ribič je izjavil:

Kakšen pa je postopek, če bi želel pooblastiti nekoga drugega za izvajanje carinskega postopka? Oz. ali je to sploh pametna ideja? Koliko ceneje bi me prišlo npr. pri Pošti Slovenije?
Ravnokar sem prejel vsem že-znano obvestilo s strani DHL o prispeli pošiljki, pa me že malo skrbi katere vse neumnosti se bo še DHL spomnil, da jih zračuna pri carinjenju.
S tem obrazcem pooblastiš DHL, da v tvojem imenu opravi carinski postopek. Mislim, da je smotrno, da jim to prepustiš, saj si storitev že plačal (v ceni postnine). Edini strošek, ki ti ga DHL lahko naknadno zaračuna (poleg DDV, carine in stroške carinjenja) je strošek zalaganja denarja. Kar pa je kraja pri belem dnevu sicer.

miha1135899 ::

Glede DHLa imam zelo slabo izkusnjo. Na Aliexpress sem kupil avtoradio za slabih 300€. Ker je slo preko kolega se je malo zakompliciralo - kolega jim je poslal screen iz Order History kjer je bila prava cena pod 300€, zraven pa je poslal (res ne vem zakaj) se screen strani s tem artiklom, kjer je bila takratna cena 500€ (s kitajcem sem se za ceno dogovoril in jo je potem kolegu samo v kosarici znizal).

No, ampak DHL je kot osnovo vzel ceno 500€, pritozbe so ignorirali in niso znali odgovoriti zakaj so vzeli screen z drazjo ceno, pac so se opravicevali, da je vse OK. V mailih so bili carinski referent, njegov sef, referent za reklamacije in njegov sef in nobeden od njih ni bil sposoben stranki prisluhnit in ustreci, raje so se pol leta pregovarjal.

V osnovi je kriv kolega, ker je sploh tisti nepotreben screen dal, se bolj jaz, ker nisem sam narocil - najbolj pa DHL ker ni sposoben pojasniti zakaj so tako ceno vzeli kot osnovo in ker so brez kancka razumevanja in logike. Nikoli vec jih ne pooblastim.

koyotee ::

Kaj screena od plačila s paypalom/kartico jim pa nisi posredoval?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

s1m0n ::

Ne ni ker bi s tem priznal, da je plačal 500€ :)

koyotee ::

s1m0n je izjavil:

Ne ni ker bi s tem priznal, da je plačal 500€ :)


Pa če je plačal 300?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

miha1135899 ::

Ne, samo screen zgodovine narocil, kjer lepo pise ''order amount'' na veliko. Menda pa so ze kdaj kaksen tak screen videli. Glede na pritozbo bi vseeno lahko vprasali za izpisek Paypala/Mastercarda, ampak ne, oni so tupili, da je bilo carinjeno po mojih navodilih :)

koyotee ::

Kličeš zavod za varstvo potrošnikov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dimnik ::

s1m0n je izjavil:

Ne ni ker bi s tem priznal, da je plačal 500€ :)


Daj umiri se, očitno še nisi imel primerov, ko se res jajcaš z dhl ali poštno carino...

St235 ::

koyotee je izjavil:

Kličeš zavod za varstvo potrošnikov.

a to je kaj za nakruh namazat al si si ravnkor izmislil?

koyotee ::

St235 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kličeš zavod za varstvo potrošnikov.

a to je kaj za nakruh namazat al si si ravnkor izmislil?


Zakaj bi si izmislil? Sej niso sami sebi namen. Ponavadi pomaga že samo, da jim ga omeniš pa se hitro omehčajo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

St235 ::

Dimnik je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Ne ni ker bi s tem priznal, da je plačal 500€ :)


Daj umiri se, očitno še nisi imel primerov, ko se res jajcaš z dhl ali poštno carino...

Ti pa tudi ne glede na to kaj tupis.

Carina/ ddv se racuna na dejansko vrednost blaga, kar ni nujno enako kot je bilo placano. Zdaj ce si se ti z kitajcem dejansko zidlal za ceno in lahko to tudi dokazes potem poslji usterzno prijavo na trzni inspektorat (da ne bos pisal nekim fiktivnim zavodom), ce si pa v resnici placal 500 in potem mutil s potrdili pa kaj dosti ne mores.

koyotee je izjavil:

St235 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kličeš zavod za varstvo potrošnikov.

a to je kaj za nakruh namazat al si si ravnkor izmislil?


Zakaj bi si izmislil? Sej niso sami sebi namen. Ponavadi pomaga že samo, da jim ga omeniš pa se hitro omehčajo.


Kaj tocno je zavod za varstvo potrosnikov? Daj mi nadi zadevo pa da vidim ali si glup al samo polpismen.

Drugace je za pritozbe v zvezi z krsitvami pravic potrosnika pristojen trzni inspektorat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Dimnik ::

Hitro vzemi tableto, potem pa še enkrat preberi, kaj je napisal....

s1m0n ::

Ti v obvestilo, ki ga prejmeš lepo razložijo...
izpis vašega naročila (order confirmation in povezavo do spletne
strani), s specifikacijo blaga z vrednostmi ter vidnim stroškom tovornine
(shipping costs), v kolikor so bili stroški pošiljanja brezplačni, pa mora
biti vidna navedba "free shipping"


Pri meni je prav tako bila cena višja na povezavi do artikla (celo za 300€) saj artikel več ni bil v akciji/razprodaji.
Na kopiji/screenshotu plačila pa je bila napisana cena, ki sem jo plačal.

Dobil sem za plačat davek in dajatve za ceno navedeno na kopiji/screenshotu potrditvenega maila plačila prodajalca.

koyotee ::

St235 je izjavil:

Dimnik je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Ne ni ker bi s tem priznal, da je plačal 500€ :)


Daj umiri se, očitno še nisi imel primerov, ko se res jajcaš z dhl ali poštno carino...

Ti pa tudi ne glede na to kaj tupis.

Carina/ ddv se racuna na dejansko vrednost blaga, kar ni nujno enako kot je bilo placano. Zdaj ce si se ti z kitajcem dejansko zidlal za ceno in lahko to tudi dokazes potem poslji usterzno prijavo na trzni inspektorat (da ne bos pisal nekim fiktivnim zavodom), ce si pa v resnici placal 500 in potem mutil s potrdili pa kaj dosti ne mores.

koyotee je izjavil:

St235 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kličeš zavod za varstvo potrošnikov.

a to je kaj za nakruh namazat al si si ravnkor izmislil?


Zakaj bi si izmislil? Sej niso sami sebi namen. Ponavadi pomaga že samo, da jim ga omeniš pa se hitro omehčajo.


Kaj tocno je zavod za varstvo potrosnikov? Daj mi nadi zadevo pa da vidim ali si glup al samo polpismen.

Drugace je za pritozbe v zvezi z krsitvami pravic potrosnika pristojen trzni inspektorat.




Glup te je pa naredil ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ribič ::

googleg1 je izjavil:

S tem obrazcem pooblastiš DHL, da v tvojem imenu opravi carinski postopek. Mislim, da je smotrno, da jim to prepustiš, saj si storitev že plačal (v ceni postnine). Edini strošek, ki ti ga DHL lahko naknadno zaračuna (poleg DDV, carine in stroške carinjenja) je strošek zalaganja denarja. Kar pa je kraja pri belem dnevu sicer.
Kaj pa je potem disti deposit fee, ki ga plačaš na amazonu ob nakupu? Mar niso stroški pri nakupu vrednost izdelka + poštnina + carina + DDV na vse skupaj + carinjenje? Carine pod 100 EUR ni kolikor vem, zato je pa DDV. Vrednost mojega artikla ob nakupu s poštnino skupaj pride dobrih 60 EUR, zraven je pa bilo še 17 EUR deposit fee. Se pravi, če malo poračunamo, pride postopek uvoza 0,22 * (izdelek + poštnina) = cca 14 EUR. Zraven pa še postopek carinjenja, ki je 18,30€ in skupaj pride okoli 32€ ob predpostavki, da ne boto računali še tiste bedarije za 35€...

Ne vem, ravnokar sem podatke poslal. Bom pa sporočil koliko denarja bodo še nakradli od mene.
Vse ribe so mi pobegnile!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817579 (2052) 49106
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27255768 (38158) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498781 (53642) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029907 (26475) Fritz

Več podobnih tem