» »

DHL Carina

DHL Carina

1
2
»

koyotee ::

Carine ni pod 150EUR, ne 100.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

googleg1 ::

Ribič je izjavil:

Kaj pa je potem disti deposit fee, ki ga plačaš na amazonu ob nakupu? Mar niso stroški pri nakupu vrednost izdelka + poštnina + carina + DDV na vse skupaj + carinjenje? Carine pod 100 EUR ni kolikor vem, zato je pa DDV. Vrednost mojega artikla ob nakupu s poštnino skupaj pride dobrih 60 EUR, zraven je pa bilo še 17 EUR deposit fee. Se pravi, če malo poračunamo, pride postopek uvoza 0,22 * (izdelek + poštnina) = cca 14 EUR. Zraven pa še postopek carinjenja, ki je 18,30€ in skupaj pride okoli 32€ ob predpostavki, da ne boto računali še tiste bedarije za 35€...

Ne vem, ravnokar sem podatke poslal. Bom pa sporočil koliko denarja bodo še nakradli od mene.
Ce je koncni strosek carinjenja manjsi od depozita, bodo znesek vrnili

St235 ::

koyotee je izjavil:

St235 je izjavil:

Dimnik je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Ne ni ker bi s tem priznal, da je plačal 500EUR :)


Daj umiri se, očitno še nisi imel primerov, ko se res jajcaš z dhl ali poštno carino...

Ti pa tudi ne glede na to kaj tupis.

Carina/ ddv se racuna na dejansko vrednost blaga, kar ni nujno enako kot je bilo placano. Zdaj ce si se ti z kitajcem dejansko zidlal za ceno in lahko to tudi dokazes potem poslji usterzno prijavo na trzni inspektorat (da ne bos pisal nekim fiktivnim zavodom), ce si pa v resnici placal 500 in potem mutil s potrdili pa kaj dosti ne mores.

koyotee je izjavil:

St235 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kličeš zavod za varstvo potrošnikov.

a to je kaj za nakruh namazat al si si ravnkor izmislil?


Zakaj bi si izmislil? Sej niso sami sebi namen. Ponavadi pomaga že samo, da jim ga omeniš pa se hitro omehčajo.


Kaj tocno je zavod za varstvo potrosnikov? Daj mi nadi zadevo pa da vidim ali si glup al samo polpismen.

Drugace je za pritozbe v zvezi z krsitvami pravic potrosnika pristojen trzni inspektorat.




Glup te je pa naredil ;)

ROFL. Siolov email, 0 zaposlenih, brez spletne strani. Pa se nigerijskemu princu nakazi par tisocakov, ce ze meces neumne nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

__Devil__ ::

Zanima me, če je kdo od vas že naročil/kupil kaj težjega (1-3kg)od koga iz Indonezije in je stvar uspešno prispela?

Ribič ::

Ribič je izjavil:

Bom pa sporočil koliko denarja bodo še nakradli od mene.

Fantje, presenečen sem bil. Pošiljka je prišla brez kakršne koli odkupnine oz. stroškov.
Vse ribe so mi pobegnile!

alesss12345 ::

Morda v pomoč, če bo še kdo kaj naročal izven EU in mu bodo pošiljko dostavil DHL:
iz tujine (izven EU) sem naročil manjšo zadevo v vrednosti 42 €. Od DHL-a sem dobil sporočilo, naj jim predložim vse podatke (opis blaga, vrednost ...). Poslal sem jim vse zahtevane podatke ter jih pooblastil, da oni opravijo carinski postopek - nakar čez slab teden dobim račun za dobrih 31 € od česar 22 € zaračunali za "uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obv.", ostalo je obračunan davek.
Pa še to - do Ljubljane je iz drugega konca sveta pošiljka prišla hitreje, kot pa od Ljubljane na moj naslov (čeprav sem jim na njihov "carinski" zahtevek odgovoril v roku 3-h ur).
Zaključek: DHL meni ne bo več dostavljal paketov.

techuser ::

Preko aliexpressa sem kupil blago za 134 EUR in plačal poštnino DHL 65 EUR. Zaračunali so mi davek in carino od skupnega zneska, ki bil bil približno 200 EUR. Končna znesek vsega je bil 265 EUR. Torej 134 EUR je bil izdelek, 65 EUR DHL poštnina in 65 davek in carina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

sheldon ::

Pozdrav, nekaj me zanima!

Ali je bil kdo že prejel paket iz tujine, ki je stal v skladišču dalj časa, saj je DHL nepravilno izpolnil dispozicijo (ime pošiljatelja v tujem jeziku-kitajščina), kar pomeni, da ne moreš pravilno izpolniti dispozicije, saj ne veš za kateri paket se dotično gre? (prejemal sem več stvari iz tujine)

Po popravku pa sem pravilno izpolnil dispozicijo pa so mi hoteli zaračunati visok strošek skladiščenja. Reklamacijo sem sprožil, vendar so jo zavrnili in trdili, da so me obvestili, kar pa ni res. Paket sem zaradi tega tudi zavrnil in mi sedaj grozijo z izvršbo.

Hvala za odogovor!

St235 ::

To da si paket zavrnil te ne resi odgovornosti za placilo racuna. Kdo in kako je koga obvestil se bo ugotavljalo v sodnem postopku, ce bodo zadevo prignali tako dalec. Odvisno od visine zneska je ali se bido res spustili v izvrsbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mtosev ::

Sedaj mi piše: Četrtek
11. Januar 2024
10:35 Lokalni čas
Na čakanju - čaka na plačilo pristojbin, povezanih s pošiljko

LJUBLJANA - SLOVENIA

Mail za plačilo stroškov nisem dobil. A je vse okay ali rabim kaj storiti? Thx

Never mind. Sem dobil mail plačal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BorutO ::

Mah, ta carina DHL je tak zakompleksana ... Si je žena neke xy modrce iz ZDA naročla, en je stal čez 80eur ... special edition ... no, skupna cena je bila nekaj čez 200 eur ... carina pošlje vse zahtevana dokazila .. jim pošljeva, pa seveda niso bili zadovoljni ... nakar jim še enkrat pošljem vse in zraven žena napiše, da naj ne komplicirajo, ker ni naročila nobene vesoljske znanosti ... no, potem so poslali ...

Ne bi rekel, da bi naročila orožje ali kaj orožju podobnega za take komplikacije.

Machete ::

BorutO veliko si napisal, nič povedal (razen, da ma žena special edition joške).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817575 (2048) 49106
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27255765 (38155) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498779 (53640) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029904 (26472) Fritz

Več podobnih tem