» »

"Postopek" nakupa prvega avtomobila

"Postopek" nakupa prvega avtomobila

class_1A ::

Živjo!

Zanima me če bi nekdo lahko opisal, kako naj bi potekal nakup prvega avtomobila. Trenutno jih imam že nekaj "izbranih" in grem v bližnji prihodnosti na ogled. Letnik 06-08, dizel, nič posebnega.
Zanima me, v primeru da se odločim za nakup - kako poteka celotno zavarovanje, prepis, registracija kar pač sodi zraven. Se avto za-ara ter določi datum celotnega nakupa ter doma ureja zavarovanje? Ali to pač kupiš in še isti dan zavaruješ kjer koli pač "pade". Razlike če kupiš avto od "človeka" ali avto-hiše?

Podobne teme še nisem zasledil, če pa obstaja se opravičujem in prosim za link.
Hvala že v naprej za kakršnekoli odgovore.

Lp \-|_|-/

loveJDM ::

Prideš tja pa ko se odločiš da avto vzameš(to kak boš hodil gledat pa kdo bo hodil s teboj se sam odločiš),greta na prepis da avto prepišeta na tebe,data oba dokumente in izpolnita kupoprodajno-to vama itak ona pomaga tam in plačaš 20e pa je avto tvoj :),potem zraven kr pa lahko narediš tehničnega...Pa glede na to da je tvoj prvi avto,boš tak plačal 10x večje zavarovanje če ga pišeš pa zavaruješ na sebe,tak da pripravi denar.

matobeli ::

pogledaš, greš na amzs oziroma ekvivalent, tam uredijo celoten postopek prepisa in registracije, tudi tehnični če je avto brez.

ali pa pogledaš, daš aro, in čez kak dan prideš kupit. lahko tudi pri svojem zavarovalniškem agentu skleneš zavarovanje, in polico daš na okenčku amzs.

nobenih notarjev in drugih stvari, to je vse passe.

bambam20 ::

Ja, razlika je načeloma, da pri avto-hišah znajo lagat, kao da so pregleda avto pa ga niso. najbolje je kupovat avto, katega lasntik je nekaj let , ima vsa porpavila dokumentirana, ima račune

Najprej se naredi prepis, plača ga ponavadi kupec ( ali je obratno ? ) , glede zavarovanje je tko, da zavaruješ pač tam, kjer dobiš najbolj ugodno ponudbo. Prva ni najbolj ugodna. Če si iz LJ ali okolice vem za zelo ugodnega agenta za zavarovanja.

Ko narediš prepis, sklenep zavarovanje in nato odpelješ avto na tehnični, tam vplačaš cestni sklad in če je vse ok se veselo odpelješ in uživaš.


Pred nakupom je avto dobro odpeljati na podroben pregled h kakšnem mehaniku ali kar na pooblaščeni servis ( ni ravno poceni. a je to malenkost proti stroškom, ki te lahko doletijo pri 8-10 rabljenem avtu. Dizlu pa sploh). Nujno je potreben pregled podvozja ( končikov, selenov, rok, ležajev, amortizerjev, vzmetenja, klime, če ima avto za pogon jermen ( določeni imajo ketno ) tudi, to, kdaj je bil narejen veliki sevis ( načeloma imajo avti na 5 let ali na 120.000 km )

Poglej letnico pnematik in globino profila ...

Aro daš, če ti je avto zanimiv dote meje, da si ga želiš. vendar,če se kasneje odločiš, da ga ne boš kupil ti kupec ARE ne vrne oz. načeloma se je ne vrača.

loveJDM ::

Aro daš če si fix da boš vzel,drugače je metanja denarja...

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

Aro daš če si fix da boš vzel,drugače je metanja denarja...


A, jebi ga. Eni dajo ARo, pol pa se ne odločijo za nakup in hočejo denar nazaj.

loveJDM ::

Verjetno bi jim pol vrno denar ja,sploh po tem ko si trem po fonu rekel da je avto prodan.

bambam20 ::

loveJDM je izjavil:

Verjetno bi jim pol vrno denar ja,sploh po tem ko si trem po fonu rekel da je avto prodan.


Ja lej. Določeni se ne zavedajo, da če dajo aro, da ti potem ne moreš prodati drugemu, ki je poklical , je resen bi takoj plačal. Imamo takšne, ki pokličejo čez 3 dni in rečejo, da ne bo avta kupil, aro bi pa nazaj :).

Letalec ::

Kulturen potek nakupa: Avto prideš gledat, in rečeš da bi ga vzel. Naslednji dan se s prodajalcem dobita na kateremkoli mestu, kjer opravljajo tehnične preglede. Spisali vam bodo pogodbo, kjer boš ti odkartal denar. Prodajalec bo nato načeloma plačal odjavo vozila (če ni čefur da bi stiskal za tistih 10€), kjer vzamejo njegovo prometno. V tem trenutku je prodajalec opravil svoje (dobil je denar, pogodbo ima, avto ni več pisan na njegovo ime). Stisne ti ključe v roke in se poslovi. Sedaj ti pri istem okencu opraviš svoj del. Avto prijaviš na svoje ime. Plačaš cestnino, zavarovalnino (ponavadi majo opcije od ene 3 zavarovalnic), dodatek za mladega voznika. Izpljuneš tistih 500€ in z avtom se lahko voziš dalje.

Vsekakor se samo dogovoriš s prodajalcem, kam gresta prepisat avto. Ko prideš tam do okenca samo poveš zakaj sta tam in bodo oni vodili postopek naprej. Ti samo še mečeš evre na vse strani ;)

Če je tvoj prvi nakup, se ne bi ukvarjam z arami, pooblastili za prepis, nehomologiranimi odbijači, zatemnjenimi stekli, uvoženimi avtomobili... Imaš v tem poslu res profesionalne budale. Če bi avto vzel lahko prodajalcu rečeš, da gresta takoj narediti prepis (če ima le on čas). Spotoma skočiš do banke in v roku dobre ure bo avto uradno tvoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Letalec ()

Letalec ::

Sedaj če želiš prihraniti denar, si lahko tudi sam zloudaš in sprintaš kupoprodajno pogodbo ter jo izpolnita. Pri prepisu jo na okencu pokažeš. Seveda vama jo lahko sprintajo in izpolnijo tam, ampak bodo zaračunali 9€. Lahko greš tudi zavarovati avto k kakšnem agentu. Čeprav nekih hudih krivin tu ne moreš loviti. Najbolj prihraniš, da kot mladi voznik kupiš kar se le da na moči podhranjen avto. To je glavni kriterij, ki določa višino zavarovalnine.

Pa seveda vso srečo na tem divjem zahodu rabljenih avtomobilov ;)

;-) ::

bambam20 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Verjetno bi jim pol vrno denar ja,sploh po tem ko si trem po fonu rekel da je avto prodan.


Ja lej. Določeni se ne zavedajo, da če dajo aro, da ti potem ne moreš prodati drugemu, ki je poklical , je resen bi takoj plačal. Imamo takšne, ki pokličejo čez 3 dni in rečejo, da ne bo avta kupil, aro bi pa nazaj :).

Nisem ponosen na to, ampak sem ze ene 3,4x v življenju dal aro potem pa avta sploh ne kupil :) Nazadnje se spomnim v MS in me potem starček kliče čez par dni kdaj pridem po avto, pa mu povem da me nebo in naj veselo zapravi tistih 200€ da razumem kak to gre, ampak ded se je še trudil par dni ter klical :D

class_1A ::

V parih odgovorah izvedel vse kar sem želel ;) Še posebaj pa hvala Letalcu.

Super ste ^^

Lp \-|_|-/
Ne diraj lava dok spava ;)

matobeli ::

Pa dej si preberi še magari tole temo, obstajajo namreč bolj ali manj ugodne zavarovalnice in smo kar dobro predelali najcenejše opcije.

Letalec ::

@class_1A Še nasvet za prodajo avtomobila, ki si ga velja zapomniti, ko boš prišel do tega. Ključev od avta ne daš novemu lastniku, vse dokler ne dobiš v roke svoje odjavljene prometne. PIKA!

Lahko še tko joka, da bo napisal na ženo, pa ona zdele ne more, pa kupuje za fermo, bla bla... Nima veze. Dokler je avto registriran na tebe mu ključev ne daš. Niti pod razno.

...:TOMI:... ::

Namesto urejanja zavarovanja in prepisa na tehnicnih pregledih, se lahko cenejse zavarovanje uredi predhodno pri izbrani zavarovalnici, prepis in prijava v promet pa na upravni enoti.

Prihranek je lahko tudi 100+ eur.
Tomi

msjr ::

...:TOMI:... je izjavil:

Namesto urejanja zavarovanja in prepisa na tehnicnih pregledih, se lahko cenejse zavarovanje uredi predhodno pri izbrani zavarovalnici, prepis in prijava v promet pa na upravni enoti.

Prihranek je lahko tudi 100+ eur.


To pa enostavno ni res, po mojih izkušnjah zadnjih deset let prijava in prepis nista cenejši. Pri zavarovanjih pa so tudi ratal blazno fleksibilni, saj se tudi njim gre za vsako stranko (izkušnje iz Ljubljane).

Ales ::

msjr je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Namesto urejanja zavarovanja in prepisa na tehnicnih pregledih, se lahko cenejse zavarovanje uredi predhodno pri izbrani zavarovalnici, prepis in prijava v promet pa na upravni enoti.

Prihranek je lahko tudi 100+ eur.


To pa enostavno ni res, po mojih izkušnjah zadnjih deset let prijava in prepis nista cenejši. Pri zavarovanjih pa so tudi ratal blazno fleksibilni, saj se tudi njim gre za vsako stranko (izkušnje iz Ljubljane).


Najbrž je bil mišljen predvsem prihranek pri zavarovanju. Tudi po mojih izkušnjah je namreč zavarovanje z agentom precej ceneje, kot kar tako na okencu. Se splača reči za ponudbo parim agentom.

Yohan del Sud ::

Moja izkušnja izpred petih let, ko sem prodajal stara jajca. Zmenil sem se z nekim jeseničaninom, ki je za svojega sinčka kupoval prvi avto (za se sesut je vseeno kaj, je še delalo, ampak ne bi več dolgo). Potekalo je točno tako, kot je rekel Letalec. Samo da to lahko povem iz druge strani. Lokacija lpp pregledovalnik muzejnikov (tm). Na parking placu mi je zbil ceno za pol, ampak je potem on plačal vse stroške prepisa. Sam sem končal z nekaj podpisi na dokumentih in nekaj drobiža v roki, ampak, avto več ni bil moj.
www.strancar.com

bambam20 ::

Letalec je izjavil:

zavarovalnino (ponavadi majo opcije od ene 3 zavarovalnic), dodatek za mladega voznika. Izpljuneš tistih 500€


Če je avto tam 40-60 kw , pljuneš kakšnih 250€ , tudi,če si mlad voznik.

lp.

matobeli ::

da ne odpiram nove teme:
Kako kupiti avto ki še ni tehnično brezhiben? transport ni problem, samo pravno-formalno me zanima kako se to uštima?

loveJDM ::

Ja enako...prepis naredita in avto je tvoj,samo papirje more met...kak si ga boš ti domov spravil je tvoja stvar,ampak avto je tvoj tudi če je brez motorja.

Ko pa bo brezhiben pa ga spraviš do tehničnega pa narediš tehničnega pa registriraš potem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

matobeli ::

sej sem imel to v mislih, ampak človk raje vpraša, da te kdo ne nategne.

btw, na tehničnem bi verjetno opazili da števec hitrosti ne deluje? Sploh sedaj ko so bile neke racije za mučkače.

loveJDM ::

Prvo se z majstrom zmeni(kdor ti bo pač rihtal) kdaj ma čas za ziher,vzami poskusne tablice ko kupiš avto,pelji k majstru da ti porihta(ne bo drago,verjetno gre za navaden števec na kazalec ne?) in pelješ nazaj na tehničnega dokler še poskusne tablice veljajo tako da se izogneš dodatnim stroškom,ker ne glede na tehničnega,ne moreš bit brez števca :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624994 (9009) johanblond
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530877 (10594) smacker
»

Nakup rabljenega avtomobila (postopek)

Oddelek: Na cesti
74836 (4664) Aston_11
»

Prepis avtomobila

Oddelek: Na cesti
133895 (3052) jalovec09
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1410946 (10482) Valvoline

Več podobnih tem