» »

Nakup rabljenega avtomobila (postopek)

Nakup rabljenega avtomobila (postopek)

Beki89 ::

Lep pozdrav.

Torej v naslednjih dneh se bo kupil avto (Punto za cca 800Eur).Kupila ga bo punca ki je naredila ravnokar izpit.

Postopek kot sem izvedel od kolegov in od "googla" je nasleden...
-Avto se pogleda in dogovori cena itd
-Gresta prodajalec in kupec na Amzs kje se izpolni kupoprodajna pogodba in se je izpolni
-Avto se nato odjavi od lastnika
-Sklene se novo zavarovanje na kupca
-Prijava in prepis na novega lastnika...

Postopek naj bi bil tak, ce sem kaj zgresil me popravite.. Koliko okvirno pride cena tega brez zavarovanja seveda...

Zavarovanje se sklenje tam pri amzs tudi. kako je sedaj to npr da je avto registriran do 7 meseca. Kupec sklene novo zavarovanje do 7 meseca in plača sorazmeren delež tega? Glede na to da je za njo prvo zavarovanje se da to plačati na obroke ali je treba poravnati vse takoj. Vem da recimo ko imaš tehnicni lahko vzames na 10 obrokov itd..

hvala za odgovore in lp

...:TOMI:... ::

Zavarovanje je najdražje na tehničnih pregledih.
Prepis lahko urediš na katerikoli upravni enoti.
Tomi

ttommy ::

Če boš 100%, da boš kupil ta avto, potem lahko greš s kopijo prometnega dovoljenja do zavarovalnega agenta in ti naredi zavarovanje (tudi na obroke). Plačati moraš tudi cestnino do julija. Vse se pa uredi na AMZS. Tudi tablice lahko ostanejo stare na avtu.
Gamer

f0cu5 ::

Postopek si dobro razumel. Za prodajalca je pomembno še, da da vlogo za povračilo preostanka cestnine in zavarovanja.
Stroški so pa sledeči:
- odjava vozila cca. 15eur, navadno plača prodajalec
- izdaja novega prometnega dovoljenja cca. 15eur, če želiš še nove tablice (drugače dobiš te ki so na avtu) potem še 15eur zraven
- cestnina do julija, torej za 6mesecev, odvisna od prostornine motorja, skupaj 30-50eur
- zavarovanje za pol leta - AO, AO+, brez kaska bi moralo znest pod 100eur (odvisno od premijskih razredov in moči motorja)

ToniT ::

Pozabil si še dodatek pri zavarovanju za mladega voznika.

f0cu5 ::

Uff.. vidim da je prvi avto - ni bonusa + dodatek za mladega voznika. Na AMZS ti znajo tut 200eur vsekat za pol leta, se splača kakega agenta najt, ki bo zrihtal komercialni popust namesto bonusa. Pomoje bi se dalo za 120-140eur dobit.

iDare ::

Ne pozabi, da ima avto 2 ključa in da ti preda OBA! Ko sem jst kupvov rabljenga enkrat, mi je čist nakonc reku, da nima druzga ključa, oz, da ga ma en kolega, k je ta trgovc zanj prodaju avto in da mi ga prnese v roku enga tedna. Na žalost je blo to že po tem, ko sem mu plaču... ampak se pol nikol ni nič zgodl z avtom, hvalabogu. Je pa lekcija za cev lajf :D

Aston_11 ::

Ne vem zakaj AMZS, če nimajo tudi tehničnih pregledov, pri nas (Postojna), sta to dve ločeni lokaciji, narediš vse na tehničnih, ki ima prepise, agent pa ti pride direkt na lokacijo z izpolnjenimi papirji ali pa se pred tem že vse zmeniš z njim. Seveda najprej avto pogledaš, se odločiš, da ga boš kupil, napišeta pogodbo, pokličeš agenta, da ti naredi polico, naredita prepis in je to zmaga.

1. ogled in dogovor s pogodbo
2. polica
3. prepis na podlagi pogodbe s predložitvijo police
4. plačilo, kar je pač treba (taksa itd., piše zgoraj)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624782 (8797) johanblond
»

Podaritev avtomobila - postopek

Oddelek: Loža
173715 (2985) jizzer
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530746 (10463) smacker
»

"Postopek" nakupa prvega avtomobila

Oddelek: Na cesti
224971 (4370) loveJDM
»

prepis vozila itd stroški

Oddelek: Na cesti
1710613 (10070) turist1

Več podobnih tem