» »

Iskanje ukradenega kolesa

Iskanje ukradenega kolesa

lebdim ::

Živjo,

danes sem ostal brez kolesa, ker mi je nekdo vlomil v klet in ga "odtujil", ukradel. Kolo je takle, SCOTT, zdaj pa me zanima, na kakšen način bi ga sam iskal?

Vikking ::

V bistvu nimaš šans da bi ga našel. Pogledaš v okolici, če se je kdo peljal za kratek čas in ga odvrgel v grmovje ali potok.

Sporočit številko okvirja policiji, če ga kdaj najdejo pri kakšnem tatiču. To je bolj ali manj vse.

dope1337 ::

To kar je Vikking reku je boljkotne vse kar lahk naredis.

Mogoce, ce se ti da iti pogledat na bliznje "horse place" mas sanso da je tam. Sam ... Po pameti.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

frke ::

Sporoči številko policiji. Sicer je malo verjetno, da ga bodo našli, ampak meni se je to zgodilo. Našli so ga pri neki hišni preiskavi po 2,5 letih od kraje.

harvey ::

Na policijo podaš prijavo s čim več podatki - npr. fotografijo kolesa, podrobnosti, kake posebnosti (lastne nalepke, poškodbe, ki so tebi znane...) in pa seveda št. okvirja.

Sam lahko nalepiš kakšen plakat s podatki o kolesu in opisu ter dogodku na okoliške trgovine, podaš objavo na FB, pregleduješ bolho, salamon, etc za oglasi. To pa je več ali manj vse.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

freesty ::

Naredi se malo norega in daj v casopis, ces da je kolo v resnici tvoja punca. Zgodba se bo razsirila in bos imel dosti vecje sanse, da ga dobis nazaj sploh, ce ima kaksno posebno karakteristiko(vdrtino/nalepko..).

Slaba stvar tukaj je seveda slaba prepoznavnost:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

draxler ::

kakor poznam jst naše naseljske malopridneze je najbrz ze prodan nekomu za 60,70 evrov potem pa ta kupec to naprej drazje proda al pa dol u bosno pele nimam pojma.tko da ce poznas kaksnega taksnega malopridneza povprasi pa rec da kupujs kolo v stilu scotta,merida,itd. da naus tocn svojga opisu k to bo vsaki sprani glavi jasn da jw tvoj kolo :)

Domobrancek ::

Možnosti, da ga najdeš so sicer bolj majhne. Ni pa nemogoče. Sošolcu so iz kleti v bloku ukradel moped (25ccm). Povedu je vsem znancem, da so mu motor ukradl in tko naprej. En od znancev je opazil enga tamavga, ki se je na tem motorju vozil. Sošolec je šel do tega tamalga, ki je res imel njegov ukraden motor. Motor je biv takrat nažalost že rastavljen vendar je kljub temu dobil nazaj motor (sestavljenega) + denar za popravilo poškodb, barvanje itd. Jst bi ti predlagu da mal poveš znancem, da so ti kolo ukradli in jim ga opišeš kakšen je bil če ga še niso videli. Objavi tudi na fb in pa kak forum da so ti ukradl kolo in kakšen je biv (tudi slike dodaj zravn..škoditi nemore) in se bo mogoče našel kdo, ki bo imel kakšne informacije. Policaji bodo v tem primeru (pomojem)naredili bolj malo. Spomnim se, ko so soigralcem ukradli koles. Prišli so policaji in popisali ukradena kolesa zatem pa se odpeljali v prvi bife na pijačo. Mislim da kraje koles ne jemljejo ravno resno. Vendar tudi če najdeš zmikavta bodi zelo previden. Nikakor ti nebi priporočal, da greš sam po kolo če se najde. Lahko je nevarno zate...bolje biti previden.

Zgodovina sprememb…

Val202 ::

Policisti res najbrž ne bodo po tvoji prijavi na vrat na nos noreli po mestu in ga iskali, temveč bodo številko zapisali v sistem, in ko (če) bodo pri kakšni hišni preiskavi zasegli tudi (ukradena) kolesa, se bo tvoja prijava prikazala na zaslonu policista - takrat te bo obvestil, da so našli tvoje kolo.

LeQuack ::

Policisti valda ne bodo opravljal svojega dela, imajo boljše delo, npr. stavke, varovanje politikov pred ljudstvom in podobno.
Quack !

Furbo ::

A ni v Ljubljani en blok, pred katerim se magično znajde večina teh ukradenih biciklov?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

facepalm ::

ce imas kje zapisano stevilko okvirja, prijavi policiji in kupi novo kolo. ce imas sreco, bos cez par let imel 2 :)

Sami ::

Kolesa najverjetneje ne boš več našel, saj policisti naključno pregledujejo kolesa v "prometu" pa še to le če se jim zljubi.

Številka okvirja je tako tako, večina "izkušenih" tatov spili serijsko in prebarva okvir (vredna kolesa).

So pa v preteklosti na začetku 90'ih policisti našli mamino kolo v begunskem centru, 5 let kasneje pa so ji isti kolo ukradli pred blokom, videl sem tata in šel takoj za njim (imel je mogoče minuto prednosti) in ga dobi...tako da sem imel srečo :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kuglvinkl ::

Men so spizdili Maratonca pred enim blokom v Šiški. Še zdej se obrnem, če gre plav Maratonc mim. Dvakrat sem že hotu vprašat, kje je kupil bicikl, pa sem opazil kaj na njem, kar ni šlo skup z mojim.

Tut zarad tega ne hodim več v Šiško...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

srdžan ::

Na mtb forumu imajo tudi temo ukradena kolesa in so jih na tak način že nekaj našli. Lahko objaviš še tam, seveda ne pozabi pripeti slike. Vso srečo pri iskanju.

Bellzmet ::

"Tut zarad tega ne hodim več v Šiško..."

Hahah zdej si me pa nasmejal :D Dobra fora.

kuglvinkl ::

Ja, maks do Ilirije...
Your focus determines your reallity

LeQuack ::

Šiška so še bolj Fužine kot Fužine.
Quack !

AndrejS ::

Pozanimaj se pri lokalnem dilerju - morda ga je kaki đanki menjal za šus.

oemdzi ::

Furbo je izjavil:

A ni v Ljubljani en blok, pred katerim se magično znajde večina teh ukradenih biciklov?


http://www.ukradenakolesa.com/index.php...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

crniangeo ::

vse se najde, mogoče pa te res tam čaka to kolo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Šiška, itak. :))

mat xxl ::

BTW trackerji, ki preko sms a oddajo pozicijo se dobijo tudi tako mali, da se ga da celo na kolesu skriti.

Tako je znanec, (sicer ne vem točno kak tracker je imel) imel nastavljeno sporočanje pozicije samo 1 x na 6 ur in je svoje kolo ukradeno v Ilirski Bistrici na koncu dobil nazaj iz širše okolice Reke, človek, ki ga je imel v posesti, se je pa izgovarjal, da ga je kupil preko oglasnika, tako, da ni nič nastradal in niso mu dokazali, da ga on ni ukradel.

bosmla ::

Recimo tole sem mislo ze preizkusit pa je cajta malo :P

BT52 ::

Ja podobni tracker nacrtujem tudi jaz, mogoce bom premislil, glede same pozicije.

Tako, da bom polepil kolo z skritimi nalepkami in oznakami, ter vse poslikal in dokumetiral. V tem primeru me zanima, ce bi policija lahko na mojo prijavo in sum lokacije, ki bi mi jo podal tracker sla obiskat pridanica?

Ps opravicujem se glede sumnikov, pisem z mobilca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927278 (5670) GupeM
»

Najboljš zaščita prot kraji pecikla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13945583 (33326) Daliborg
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610543 (6647) Kaj
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7525011 (22266) mihec87
»

KAKO vam je bilo ukradeno kolo?

Oddelek: Loža
254896 (4108) SmoKey

Več podobnih tem