» »

Katero vzmetnico kupiti?

Katero vzmetnico kupiti?

1
2
»

Er333 ::

bambam20 je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

stari mojstri hodijo v penzijo jap. če zapre firmo, ne pomen da je propadel :)


Če je delal v zadnjih 10 letih vzmetnice ,kjer je uporablja vzmeti potem je normalno, da je propadel. Očitno si malce za časom glede uporabe materijalov za ležišča. Sploh večino teh jugo mojstrov čas povozi.

lp

In spet smo tam, ko je treba hipsterju razlagat zakaj novejše ni vedno boljše.

JankoStim ::

Jaz še vedno prisegam na klasiko. Šlarafija, fedre..... v notranjosti, zunanjost pa nekaj čim bolj zračnega, pa ne premehkega, da se fedre ne čutijo. Drugače pa je tako: vsak svojega konja hvali in kaj je dobro za enega, ni nujno za drugega. Tak, da sploh ni nujno, da izbereš napačno, če izbereš drugače, kot kdorkoli svetuje.

techuser ::

Medico 140 EUR nekje pri Lesnini. Ni trda in je odlična za spanje, na njej imam pa ponavadi še bio vložek.

MH0 ::

Je kdo poskusil bett1.de?

r3dkv1c4 ::

@mat xxl

tam potestira


Daj ti meni prosim razloži, kako naj jaz tam potestiram ležišče??

Kaj naj spim tam 1 teden, da bom ugotovil, če mi ugaja?

Ali naj se odločim v sekundi, ker mi jo ponuja huda bejba z izrazitim dekoltejem in menca čisto utekočinjena pred menoj, ko se valam in hvalim vzmetnico, da se bom vendarle odločil za nakup?

Ne vem, res ne razumem tega idiotizma, pojdi v štacuno in probaj vzmetnico.


Eni pa res živite v marketinških nategih.

Vzmetnico moraš imet doma, najmanj teden dni, še boljše dva, da se hrbet navadi, glava izgubi tisto navdušenost nad novim jogijem, žena neha tečnarit, da je slab jogi...telo se sprosti in končno se lahko predaš spancu.

Toliko o izbiri jogija.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

JankoStim ::

techuser je izjavil:

Medico 140 EUR nekje pri Lesnini. Ni trda in je odlična za spanje, na njej imam pa ponavadi še bio vložek.

Kako Medico 140.... Že dolgo nisem očitno gledal, ampak kar sem jaz nazadnje videl, so ti bolj med dražjimi....

JankoStim ::

r3dkv1c4 je izjavil:

@mat xxl

tam potestira


Daj ti meni prosim razloži, kako naj jaz tam potestiram ležišče??

Kaj naj spim tam 1 teden, da bom ugotovil, če mi ugaja?

Ali naj se odločim v sekundi, ker mi jo ponuja huda bejba z izrazitim dekoltejem in menca čisto utekočinjena pred menoj, ko se valam in hvalim vzmetnico, da se bom vendarle odločil za nakup?

Ne vem, res ne razumem tega idiotizma, pojdi v štacuno in probaj vzmetnico.


Eni pa res živite v marketinških nategih.

Vzmetnico moraš imet doma, najmanj teden dni, še boljše dva, da se hrbet navadi, glava izgubi tisto navdušenost nad novim jogijem, žena neha tečnarit, da je slab jogi...telo se sprosti in končno se lahko predaš spancu.

Toliko o izbiri jogija.


Zastopim,ampak saj danes obstajajo ponudniki, ki to omogočajo 30 dnevni test, doma.
Pa zakonska možnost tudi, da vrneš robo s katero nisi zadovoljen.

Tilen ::

MH0 je izjavil:

Je kdo poskusil bett1.de?


Bett1 Bodyguard je zmagala na zadnjem testu.

https://www.chip.de/artikel/Matratzen-T...

https://matratzen.info/bodyguard-bett1-...

https://www.amazon.de/dp/B01CUPHWOE?tag...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Avenger ::

^^^^^^Poglej reviewe na amazonu, jogi je super, ampak je super samo nekaj mesecev.

Sicer je pa tako, da bi moral vzmetnico menjati vsakih nekaj let in s tega vidika je bolje, da je pač v osnovi cenejša in na račun tega malo manj zdrži. Tako da... JYSK? Včasih imajo res hecna znižanja, vzmetnica znižana za 50% in potem še dodaten popust če vzameš 2 kom. Izbereš si en tip in potem spremljaš.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

matobeli ::

IKEA :) že v osnovi tolk pocen da komot na 3 ali celo 2 leta menjaš.

the_wiz ::

Pozdravljeni,

napočil je čas, da tudi jaz zamenjam ležišče. Potrebujem vzmetnico v dimenzijah 160x200 cm, zanjo pa sem pripravljen odšteti nekako do 600 EUR; sicer se zavedam, da je za res dobro vzmetnico potrebno plačati več, ampak dokler živim v najemniških stanovanjih (selitve itd.) in nisem na svojem, iščem nekaj v srednjem cenovnem rangu. Ponudba je pestra (res čisto preveč ...), po prebranem sem se odločil, da je zame verjetno najprimernejša vzmetnica (se pravi "na fedre"), saj naj bi ta bolje dihala od pene, lateks pa je izven mojega cenovnega dosega. Drugače imam 75 kg in nasploh nimam nobenih težav s hrbtenico.

Ima kdo izkušnje z vzmetnicami iz Ikee? Kaj pa Meblo? Se mi splača pogledati še kam drugam?

Še eno vprašanje: imam ukrivljeno letveno dno (pač 20+ ukrivljenih letvic) - je to kul za vzmetnice na fedre ali morajo biti tam letvice ravne?

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: the_wiz ()

matobeli ::

Ikea ma dobra ležišča, ampak kot pri vseh moraš sam probat kaj ti ustreza, jaz sem bil sveto prepričan da je latex/spominska pena in to čimtrša najboljša zame, odšel sem pa z mehkimi žepkastimi vzmetmi in mi ni žal.

Kar se tič letvic so mnenja deljena, eni jih zagovarjajo, drugi pravijo da bi bilo bolje imet na tleh, skratka kar ti ustreza.
Sploh za 75kg ne bo nobenih težav dokler nimaš vmes 30cm luknje.

Ganon ::

the_wiz je izjavil:

Pozdravljeni,

napočil je čas, da tudi jaz zamenjam ležišče. Potrebujem vzmetnico v dimenzijah 160x200 cm, zanjo pa sem pripravljen odšteti nekako do 600 EUR; sicer se zavedam, da je za res dobro vzmetnico potrebno plačati več, ampak dokler živim v najemniških stanovanjih (selitve itd.) in nisem na svojem, iščem nekaj v srednjem cenovnem rangu. Ponudba je pestra (res čisto preveč ...), po prebranem sem se odločil, da je zame verjetno najprimernejša vzmetnica (se pravi "na fedre"), saj naj bi ta bolje dihala od pene, lateks pa je izven mojega cenovnega dosega. Drugače imam 75 kg in nasploh nimam nobenih težav s hrbtenico.

Ima kdo izkušnje z vzmetnicami iz Ikee? Kaj pa Meblo? Se mi splača pogledati še kam drugam?

Še eno vprašanje: imam ukrivljeno letveno dno (pač 20+ ukrivljenih letvic) - je to kul za vzmetnice na fedre ali morajo biti tam letvice ravne?

Hvala za odgovore.


Slovenska postelja, imajo res kvalitetna ležišča. Glej žepaste vzmeti. Če boš malo pohitel, imajo v decembru na vsa ležišča še 22% popust.

https://www.postelja.com/

mat xxl ::

Marsen.... pogooglaj, naredijo po naročilu, ko lego kocke in po željah, cene normalne glede na produkt.......

blues1 ::

Pozdravljeni.

Si bom sposodil tole temo. Sem v fazi menjave vzmetnice pa me zanima vaše mnenje. Gledal sem ležišča z žepkastimi vzmetmi. V Slovenski postelji so priporočali, da je na zgornji strani tudi plast lateksa? Ali se splača plačati več za lateks? Kako je z vzdrževanjem le-tega, glede na to da gre za naravni material (zračenje,...).
Kaj pa kvaliteta Meblo vzmetnic? Cena je nekje podobna kot pri Slovenski postelji. Vaše mnenje glede Slovenska postelja vs Meblo (vem, da je to odvisno od vsakega posameznika, ampak me vseeno zanima primerjava)
Hvala za odgovore.

Lp

krho ::

tuidi jaz sem v postopku menjave, Trenutna od Slovenske postelje je stara cca 18 let, imam pa nekaj podobnega, kot je danes model "Premier 3000" . Zadnje leto je bolj boga.
Za 1x bil samo pri Marsen. Njihova srednje trda, je tako kot recimo drugje Mehka. V ožjem izboru sta SOMNIUM (latex) in Mirage(žepkaste vzmeti).
Trenutno vem, da na vzmetnici na vrhu hočem "piramido". Ker je občutek ležanja na piramidi bolj udoben.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

krho ::

Bil še v Slovenski postelji... Preizkušal Lateks Eksluziv.. Srednje trdo.. Popolnoma pretrda za moj občutek.
Ter iz žepkastih vzmeti TFK Ana Lateks, prav tako srednje trdo. Na občutek precej premehka, veliko bolj, kot Mirage od Marsen.
Moram jit probat še njihovo TFK prestige +
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

k4vz0024 ::

Ima kdo izkušnje z MY LIVING STYLE Vzmetnico LILLY za 229 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Volta ::

Tudi jaz kupujem novo vzmetnico. Trenutno imam cca 5 let nek srednji rang Jysk z žepkastimi vzmetmi in sem z njo zadovoljen. Za ta denar, ki sem ga za njo odštel (mislim da 250 eur za 140x200 takrat v akciji) je odlična. Sedaj pa iščem nekaj do 500, morda 600 EUR, več finančno ne bo zneslo. Sem iz štajerskega konca, tako da pridejo v poštev samo firme tu okoli. Nekaj sem že poskušal v Jysk, Harvey Norman, zaenkrat me ni nič potegnilo. Razmišljal sem tudi o Dormeu, pa da bi šel v Rutar, morda Momax. Vem, da je tudi Slovenska postelja v MB, ampak nikjer nimajo napisanih cen, da bi vsaj okvirno lahko videl če se bo našlo kaj kvalitetnega zame ali ne.

Kako so kaj cene za 140x200 žepkasto vzmetnico pri Slovenski postelji (7 con, srednje trda)? razmišljam tudi, da bi vzel kako s spominsko peno, ki so se mi pred časom nekatere kar dopadle, tako da če ve kdo okvirno bi ga prosil tudi za ta podatek. Sem pa definitivno zelo pikolovski kar se tiče vzmetnic, tako da res iščem kvalitetno stvar na kateri se da res spati kot človek.

trancer01 ::

Jaz imam penasto ležišče F30 velikosti 180x200 iz Jyska in na njem odlično spim. Kupil sem ga pred mesecema v akciji za 240 €, vmes je bilo enkrat celo znižano še na 230 €, kar je izredna cena za tako dobro ležišče! Trenutno je sicer na voljo le po redni ceni, 180x200 zdaj stane 449 €, imajo pa pogosto akcije in se splača počakati. Pred kratkim so ga tudi prenovili in ima zdaj boljšo spominsko peno in kvalitetnejšo prevleko.

krho ::

Pri slovenski postelji je 90x200 cca 600-700€.. se pravi bo 140x200 kakšnih 100€ dražja
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

trancer01 ::

Prej bo 200-300 EUR dražja.

matobeli ::

Če je bila una iz jyska dobra bo iz ikeje tudi, ker so njihovi dražji modeli v tvojem cenovnem rangu p/p pa enak boš tih dobil več kot pri dormejotu.

Slovenska postelja bo boljša, sam en razred dražja.

David21 ::

Hm... Eto mojo izkušnjo.
Leta 2008 kupil pri slovenski postelji, eno višjega ranga, 140x200, stala cca 1000 eur.
Takrat so mi povedali da lahko imam smrekove letve, pa da lahko dva gor spima (skupaj imava 140kg), pa da je normalno da je malo trda, ker sem navajen domače ki je verjetno hin.
In beseda SLOvenska postelja in 10 let garancije me je pritegnilo.
Po dveh mescih še stalno trde postelje sva dokupila nek lateks nadvlozek. Spet 200eur. Zdaj je blo malo boljše, ampak ne ok. Dosti hodim službeno po tujini, pa vsaj 1x mesečno kje spim in so res vse posteljw bile boljše. Izgleda so mi res pretrdo svetovali.
Zdaj pa drugi šok. Po 7 letih je postelja dobila luknje, oz. jame. Grem jaz lepo nazaj, isti salon, še ista gospa in hočem to 10 letno garancijo uveljavi.
Jok brate... Prvi obisk: ni problema, samo se tukaj na različne v lezite in izberite trdoto, pol pa en dan pride serviser k vam in vam brezplačno menja vzmeti.
Drugi dan me kliče, da mora serviser prej vzmetnico videt...
Potem mi pove da če sem na smrekovih letvah mel pa ni garancije, pa da dva ne bi smela gor spat... No 7 let nazaj pa je to svetovala...
Čez par dni, no serviser še ni prišel, mi pa povedo da to stane neki olala EUR, ampak dobim nek popust... in je bilo ':samo'' 200 eur.
Wtf?
Kje je zdaj 10 let garancije?
Nikoli več slovenska postelja.
Raje pri yisku na tri leta garancijo uveljavi b. p. in mi dva jogija združita 6 let, za pol cene od šlo postelje. Niso znali niti svetovat, vedno sem slabo spal, pa še z garancijo so me nategnili.
Je pa to bila poslovalnica v MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David21 ()

krho ::

Skupne vzmetnice nikoli niso bile dobre. Tako, da to so ti vsaj glede tega svetovali narobe. Probolem pri skupnih vzmetnicah je, da je ponavadi moški težji za 20-30kg od ženske in potem je njemu vzmetnica premehka ženski pa pretrda.

Če vzmetnice nista obračala gor/dol in okoli potem sta jo tudi pošvedrala samo na eni strani. To se na vzmetnici najbrž tudi vidi po "ukrivljenosti"
Glede letev je pa bolna, kar samo kaže, da se jim ne da ukvarjat z vama.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SumTingWong ::

Kupiti moram novo vzmetnico, budget imam 180€. Vem da to ni nek hud budget, ampak nad to žal ne grem. Velikost 140x200cm.

Imate kakšna priporočila? Več let sem imel bolj mehko vzmetnico, me je tako hrbet bolel, pa nisem porajtal da zaradi vzmetnice. Sem menjal na bolj trdo vzmetnico, pa je ostala v drugem stanovanju, ampak mi je bila zelo všeč, bolečine v hrbtu so šle.

Vzmetnico bom pred nakupom seveda sprobal, ampak če mi lahko priporočite kakšen točen model. Trenutno mi v budget in oči najbolj pade: https://jysk.si/spalnica/vzmetnice/lezi...

matobeli ::

Dodaj še 50€ pa dobiš najcenejšo še spodobno vzmetnico. https://www.ikea.com/at/de/p/hoevag-tas...

če imaš do 70kg potem jo lahko tudi z tisto iz jyska odneseš. Če jih maš raje dobrih 80 jo boš po enem letu menjal, pena se poseda. Ampak če že razmišljaš o tisti iz jyska je vseeno če vzameš tole za 30€ manj https://www.ikea.com/at/de/p/malvik-sch...

En izmed pokazateljev "kakovosti" je višina in teža vzmetnice. Tale iz jyska s svojimi 12cm in 16.6kg meni deluje precej švoh.

SumTingWong ::

Imam sicer pod 70kg, ampak glede na predloga ... bi raje šel v Ikeo po eno izmed predlaganih dveh, se tudi meni dozdeva da je kvaliteta na višjem nivoju.

Če prav vidim, se da obe ponujeni vzmetnici zložiti, tako da bi šli v avto? Glede na to da je foam, morda veš kok je tole kej trdo?

matobeli ::

Dražja, žepkasti fedri je polmehka in mehka, cenejša, penasta, pa ponavadi poltrda in trda. Imaš pa tudi za 250€ še eno boljšo penasto, pač izbereš nekaj kar ti bo šlo v budget.

Priporočam da orenk stestiraš te ta cenejše modele.
Jaz sem šel iskat trdo penasto, hrbet je pa povedal da bo mehka žepkasta tisto pravo, tko da ne se lih zapičit v eno.

Vse so zvite, če se prav spomnim po dolžini, tko da rabiš 140cm dolžine.

Imaš pa na spletni strani en kup informacij vključno z zalogo. Če ne znaš nemšk/hrvašk pa pogledaš na UK stran, imena modelov so enaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

SumTingWong ::

Ravno to, kako naj z 3min ležanjem na vzmetnici vem ali bo prava?

Sprobal sem "Find you right mattress" na IKEA.CO.UK in mi priporoča tole ki jo omenjaš za 250€ (MORGEDAL) - spim na trebuhu, pa pomojem bi neko srednjo trdo rad. Glede na to, da se jo lahko zvije in potem lažje prenaša v drugo stanovanje, bom pomoje kar to vzel. Seveda jo bom pred nakupom še sprobal.

Hvala za predlog! :)

venson ::

Jaz sem letos ravno kupoval novo vzmetnico, hodil po trgovinah, imel budget cca. 600EUR za vzmetnico in testiral vsega boga. Najprej sem se ustavil v Slovenskipostelji, da sem malce izvlekel vse potrebne informacije pred nakupom vzmetnice, nato testiral kakšna dva tedna, da sem res izbral vzmetnico ki bi mi pasala.
Na koncu sem se odločal med Meblo oazo in Sloposteljo ana TFK lateks. Obe sta bili tu-tu nekje zame, oaza srednje trda malce bolj prijetna na otip vendar malce bolj neugodna za ležati, slopostelja pa malce bolj prijetna za ležati, vsaj zame. No na koncu sem se odločil za Sloposteljo, tudi zaradi dobre podpore ki sem jo dobil v trgovini, ampak je bolj stvar okusa. Cenovno bi oboje bilo tam-tam nekje.
Čakal cca 3 tedne, posteljo dobil na dom, pa sem prvi teden malce bil skeptičen kar sem nabavil, ker je vseeno bil občutek drugačen kot v trgovini, saj sem v trgovini in doma ležal na drugačnem letvenem dnu. Za doma sem si vzel enodelno posteljno dno, iz bukve, malce trše, da še lahko dva normalno spita. Ampak sem po prvem tednu spal bolj tako, s slabim občutkom, ampak po tednu in pol oz. 2 se je telo navadilo na jogi, hrbtenica nehala boleti itd... Ko sem po dveh mescih znova spal na starem jogiju sem si rekel nikoli več cenejša postelja, spiš vseeno kar pretežni del dneva, pa še spanec je postal bolj kakovosten.
Edino vzmetnico z lateksom moreš cca 2 krat na mesec obračati, da se lateks ne posede, oz. postane postelja luknjasta. Kar je pri lateksu malce težko, saj je precej težek, pa če še imaš malo sobo kot jaz se boš malce mučil :).
Po cca. 9 mescih spanja sem zadovoljen z investicijo, čeprav je bila malce višja. Če bi se zdaj odločal, bi edino morda posteljno dno vzel malce mehkejše, saj dno naredi cca 50% postelje. Na posteljo pa ne bom nikoli dal kakšnih nadvložkov itd, ker pokvariš osnovno ležišče, ne diha več. To mi je malce žal edino za poletje, saj bi brez lateksa postelja bolj dihala, pa če imaš bolj vroče stanovanje in si bolj zimski tip, le to odsvetujem. Polni potencial postelje pa še itak dobiš z dobro posteljnino in ostalo galanterijo, ne kakšnega jerseya za 5EUR na postelji za 1kEUR po možnosti :))

Aja, jaz sem na garancijskem listu od postelje dobil lepo napisano kako poteka garancija. Če se prav spomnim ti res priznajo do 10 let garancije, ampak mislim, da ti vsako leto odbijejo 10%, tako da po 9. letu ti še priznajo samo 10% prvotne vrednosti. Itak bi bilo iluzorno pričakovati, da ti po devetih letih dajo celotno novo posteljo :)

Pa jogi ti dostavijo na dom, le malce je težko čakati 3 tedne, ker postaneš rahlo neučakan :). Pa prosim pozabite na trde vzmetnice, časi trdih vzmetnic so mimo, včasih ni bilo druga kot tistega trdega mebla, da si dosegel trajnost.

@SumTingWong, jaz sem ležal v trgovini na vsaki vzmetnici po 20 minut v dveh pozah, ki ju uporabljam najpogosteje, nato pa še pred nakupom cca. 45 minut. Zgleda debilno, ko ležiš 45 minut tam, ampak je vredno. Pa na večconskih posteljah je potrebno biti pozoren da pravilno ležiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: venson ()

matobeli ::

venson je izjavil:

saj dno naredi cca 50% postelje


Res je, lahko ga pokvari, ali pa z njim kompenziraš slabo izbiro vzmetnice.

Če vzameš pravo ležišče imaš lahko na trdi podlagi pa je enako dobro. Nekateri celo priporočajo trdno podlago.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vzmetnica - Jogi je? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
227104339 (9053) Vanadium
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7434047 (10618) TheHijacker
»

Ležišče DORMEO - vaše mnenje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20691623 (27381) Ganon
»

Katero ležišče/jogi izbrati

Oddelek: Loža
2311444 (10620) Darko!
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7730534 (16840) amigovespuci

Več podobnih tem