» »

Svetilnost xenon žarnice

Svetilnost xenon žarnice

DFujs ::

Pozdravljeni,

sem tik pred nakupom novih xenon žarnic s podnožjem d1s, ampak sem v dilemi katero svetilnost izbrati? katera je po vašem mnenju boljša 4300k ali 5500k? rad bi imel rahlo modrikasto barvo in odlično svetilnost. Odločam se predvsem za osram ali philips.

prosim za odg.

hvala.

Karton4 ::

4300k daje bolj na belo+rumeno
5500k pa bolj na belo+malo modre, skoraj belo
4300k pa ima boljso svetilnost.

Vseeno je kaj kupis obe firmi sta vredu, važno da je original, če nočeš česa pokvarit (druge made in china za 10€).

tony1 ::

"rad bi imel rahlo modrikasto barvo in odlično svetilnost."

To dvoje ne gre najbolje skupaj.

Najboljšo svetilnost ima 4300K, in če nočeš izstopati v prometu kot novoletna jelka kupi 4300K. (Da gre za xenon se tudi pri tej barvi vidi na kilometer daleč.)

DFujs ::

Hvala za odg. bom se odločil kar za 4300k zanima me še samo katerega proizvajalca osram ali philips? sam se nagibam bolj na osram.

profii ::

Osram xenarc nightbraker :)

boogie_xlr ::

profii je izjavil:

Osram xenarc nightbraker :)

Tele žarnice pa fajn bremzajo ponoči :)) made my day!

tony1 ::

DFujs je izjavil:

Hvala za odg. bom se odločil kar za 4300k zanima me še samo katerega proizvajalca osram ali philips? sam se nagibam bolj na osram.


Po mojem precej vseeno. Vzemi, kar pride ceneje, pa da le ni cenen kitajski ponaredek...

profii ::

boogie_xlr je izjavil:

profii je izjavil:

Osram xenarc nightbraker :)

Tele žarnice pa fajn bremzajo ponoči :)) made my day!


Tipkarška napaka, veš kaj sem mislil :)

DFujs ::

evo to sem naročil:
http://www.ebay.de/itm/2-x-NEU-Stuck-OS...

mislim da kar vredu zadeva

Spajky ::

Upam, da imaš v avtu že zdaj napeljavo za Xenon, da ti ne bo treba še napajalcev nabavljat ... IMHO Drag špas in moteče za nasproti vozeče največkrat ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DFujs ::

V avtu imam original bi xenon žaromete tako da ne bo nič moteče

Malajlo ::

Naknaden špas je v štartu precej poceni. Ranga 50 EUR. Je pa (lahko) moteče za nasproti vozeče. Podraži se ob prometni kontroli, če je policaj usposobljen za tehnične preglede.
Sploh pa ima tema totalno napačen naslov. Svetilnost xenon lamp se meri v lm (tam okoli 2000 se vrtijo cifre, ene 3x manj imajo halogenke). OP pa sprašuje za temperaturo. 4300 K je kul. Ostalih temperatur že dolgo časa ne vidim na cestah, razen na romunskih kombijih. Še na starejših modelih ni več opaziti višjih temperatur (kar je mal nasprotje- večja kot je temperatura, bolj hladno deluje :|).

dj_uro ::

Malajlo je izjavil:

....OP pa sprašuje za temperaturo. 4300 K je kul. Ostalih temperatur že dolgo časa ne vidim na cestah, razen na romunskih kombijih. Še na starejših modelih ni več opaziti višjih temperatur (kar je mal nasprotje- večja kot je temperatura, bolj hladno deluje :|).


amm... kaj pa tanovi MBji?? (višjega razreda)?
vw-klub.si

alkoo ::

Ima kdo xenarc night breaker laser d1s? Kakšna je svetilnost? Barva?

Kaj dejansko pomeni garancija pri žarnicah? Osram npr. ponuja 4 leta na xenarc original. A to pomeni, da jo brezplačno menjajo v tem času ne glede na pogostost uporabe ali je to samo še en oglaševalski trik?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114095 (50067) polkar
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713350 (10508) dxx
»

Katere H1 žarnice za xenon efekt?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101402 (1172) lovro535v2
»

Xenon žarnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
174104 (3803) Fritz

Več podobnih tem