» »

Drugi tir...novi TEŠ6?

Drugi tir...novi TEŠ6?

««
49 / 54
»»

Gregor P ::

Torej če prav razumem to teorijo zarote, so razpisali sumljiv samo 3-dnevni razpis samo za njega, sam so se potem sami zmotili pri izobrazbi:P:))

Iz članka ni videti, da bi kdo namerno počel karkoli, ampak, da je pač šlo za napako, ki bi se lahko zgodila vsakomur. Meni (kot akademiku iz tujine) iz tiste odločbe namreč ni kar avtomatično jasno, da so pri nas v Sloveniji neke arhaične razlike v magisterijih (zdaj seveda vem). Kakor sem slišal, mislijo na MIZŠ to enkrat v prihodnosti odpraviti; potem ne bo več tega butastega razlikovanja.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Če gre za naše, je vse zgolj slučajnost ali "ni vsaka etična napaka enako težka".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

... in kdo je ta vsemogoča "etična komisija", ki o tem odloča?!?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Fritz ::

Gregor P je izjavil:

Meni (kot akademiku iz tujine) iz tiste odločbe namreč ni kar avtomatično jasno, da so pri nas v Sloveniji neke arhaične razlike v magisterijih (zdaj seveda vem). Kakor sem slišal, mislijo na MIZŠ to enkrat v prihodnosti odpraviti; potem ne bo več tega butastega razlikovanja.

Zanimivo, meni je bilo pa takoj jasno katerim kriterijem ustrezam in katerim ne, ker se moram sam potegovati za službo in mi ne bodo ničesar spregledali. Nekaterim pa to očitno ni treba (mislim na Lebna, ne nate).

Drugače, če povlečem črto...SMC je razočaral, ker je dobil mandat za bistveno več kot je naredil. Da se bodo nanj prilepili tudi kakšni 'interesniki', je bilo pričakovati. Ker niso znali ali hoteli očistiti koruptiven hlev, so pri zdravstvu pogoreli na celi črti. A če bi imel na izbiro samo njih in SD/SDS/DeSUS, bi vedno izbral SMC. Na srečo so tudi druge stranke in na žalost, dovolj naivnežev, ki vedno voli prej omenjen trojček.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

joze67 ::

Fritz je izjavil:

https://www.dnevnik.si/1042682090

»Deset let sem bil v tujini, tam sem študiral in diplomiral. Na te stvari se ne spoznam,«
Deset izgubljenih let.

Gregor P ::

Dokler enkrat ne delaš v JU, sploh ne veš, kakšna beštija je to8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Tako, evropski denar je sedaj na voljo za novo vlado ;)

Leben: Bruselj prižgal zeleno luč za 109 milijonov evrov za drugi tir
Državni sekretar in vodja projekta drugi tir Jure Leben je po sestanku s predstavniki Evropske komisije v Bruslju dejal, da je 109 milijonov evrov evropskih sredstev za drugi tir praktično odmrznjenih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

matijadmin ::

Gregor P je izjavil:

Tako, evropski denar je sedaj na voljo za novo vlado ;)

Leben: Bruselj prižgal zeleno luč za 109 milijonov evrov za drugi tir
Državni sekretar in vodja projekta drugi tir Jure Leben je po sestanku s predstavniki Evropske komisije v Bruslju dejal, da je 109 milijonov evrov evropskih sredstev za drugi tir praktično odmrznjenih.

Prepričansem, da bi večina drugih vlad ob takem koncu še namerno sabotirale lastno preteklo delo, le, da se ne bi kdo drugi uspešno lotil, bog ne daj kitil.
Vrnite nam techno!

zmaugy ::

Mene je Cerar prijetno presenetil - z odstopom, ko je videl, da so koalicijski partnerji že na volitvah in sabotirajo delo vlade. Pozitivno da ni vlekel mandata do mučnega izteka, ampak je produktivno to prekinil.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Mene je Cerar prijetno presenetil - z odstopom, ko je videl, da so koalicijski partnerji že na volitvah in sabotirajo delo vlade. Pozitivno da ni vlekel mandata do mučnega izteka, ampak je produktivno to prekinil.


Jup. V svojem mandatu je potegnil najmanj eno odločno, državniško potezo. Seveda so profesionalni spinerji to prikazali kot nesposobnost.

MrStein ::

Škoda, da je z državniškimi potezami začel šele po štirih letih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matijadmin ::

Kot sem že večkrat izpostavil:

a) 2. tir nujno potrebujemo,
b) SŽ in korupcija v tem sistemu so izjemno trd oreh še za tako pošteno in sposobno vlado,
c) poseben zakon je bolj ali manj nepotreben, čeprav ...

Posebno podjetje predvsem zaradi točke b) še zdaleč ni tako neumna poteza!

Zakaj? https://siol.net/posel-danes/novice/slo...

Potem pa malo Googlanja, v čigavi stranki so direktorji, ki izrabljajo podizvajalce, napihujejo račune za 85 %, poslujejo z državo kot prejemnik proračunskega senarja nezakonito in netransparentno. Namig, sindikalisti in večina članstva je v isti stranki.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

matijadmin je izjavil:

Kot sem že večkrat izpostavil:

a) 2. tir nujno potrebujemo,
b) SŽ in korupcija v tem sistemu so izjemno trd oreh še za tako pošteno in sposobno vlado,
c) poseben zakon je bolj ali manj nepotreben, čeprav ...

Posebno podjetje predvsem zaradi točke b) še zdaleč ni tako neumna poteza!

Zakaj? https://siol.net/posel-danes/novice/slo...

Potem pa malo Googlanja, v čigavi stranki so direktorji, ki izrabljajo podizvajalce, napihujejo račune za 85 %, poslujejo z državo kot prejemnik proračunskega senarja nezakonito in netransparentno. Namig, sindikalisti in večina članstva je v isti stranki.

a) potrebujemo moderno 2-tirno ali 4-tirno železnico od Kopra pa do Madžarske in Avstrije, ne samo tistih precenjenih 27 km.
b) Vlada je za to da vlada in če hoče pospraviti korupcijo bo to tudi naredila. Cerar je imel na začetku izjemno priložnost, ki je ni znal ali ni hotel izkoristiti. Vsi vemo, da KZ zahteva previsoko dokazno breme (naklep) za dokazovanje nečednosti belih ovratnikov pa sprememb zakona niso hoteli sprejeti.
c) brez obračuna s korupcijo so vsi večji projekti naravnost naročeni za okoriščanje. Zakon gor ali dol.

To, da je SDS koruptiven ne pomaga, ker ima svoje vrtičke tudi SD in kopica voluharjev še iz časa LDS ter predvsem zato, ker Cerar proti temu ni naredil nič resnega.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

matijadmin ::

Vsaj dvotirno, se strinjam. Nekje je potrebno začeti in teh 27 je trenutno ozko grlo, torej tudi smiselen pričetek.

O cenah smo že veliko napisali in zgolj pridevnik ni in nikoli ne bo argument.

O pravosodni reformi vemo le to, da ni bila SMC ključni problem, temveč druge koalicijske stranke in stroka v klavernem stanju, ki nič konkretnega in celovitega ne predlaga, le papeško vse prepotrebne spremembe kategorično zavrača. Ne verjamem, da sploh lahko komu uspe, dokler nove generacije ne prištrlijo v sodstvu in še kje v pravniških cehih.

Moj point je bil čisto drugje, da bo katera koli vlada že bo, imela v posebnem podjetju veliko večje vzvode in predvsem se bo izognila tveganjem, ki bi projekt doletela, če bi ga zaupali sistemu SŽ. Sistemu, ki se ga ne da čez noč očistiti in ponovno pognati. Seveda so ostanki vseh prisklednikov, je pa SDS kader večino že odrezal in izrinil za razliko od državnega elektrogospodarstva in TEŠ6, kjer ima SD dober del korupcijske pogače.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Cerar je imel 36 sedežev v DZ.
Ampak je raje glumil stabilnost.

(preko 30 ne vem, če je sploh kdo kdaj imel)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

joze67 ::

Luka Koper letno iz žepov delavcev pridobi 23M€ dohodkov. Kar je menda 1/2 dobička. Toliko o uspešnosti končnega (ker je pač 2TIR grajen zanj) podjetja v tej zgodbi in uspešnosti in pomembnosti panoge - LK se predstavlja kot bistven člen in kot paradni konj.
Beda. Po celi črti.

matijadmin ::

joze67 je izjavil:

Luka Koper letno iz žepov delavcev pridobi 23M€ dohodkov. Kar je menda 1/2 dobička. Toliko o uspešnosti končnega (ker je pač 2TIR grajen zanj) podjetja v tej zgodbi in uspešnosti in pomembnosti panoge - LK se predstavlja kot bistven člen in kot paradni konj.
Beda. Po celi črti.

To je beda, ja, za izkoriscane delavce.

Nima pa nobene veze z 2. tirom niti tvoji namigi o majhni koristi ne držijo. Sem nešteto krat zapisal, zakaj. Ti pa kar brij norce iz sebe!

MrStein je izjavil:

Cerar je imel 36 sedežev v DZ.
Ampak je raje glumil stabilnost.

(preko 30 ne vem, če je sploh kdo kdaj imel)

Eh, znova in znova eni dokazujete, da vam dela težave računski problem 90/2.

Saj pravim, dvomim, da bo sploh komu uspelo.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Fritz je izjavil:


a) potrebujemo moderno 2-tirno ali 4-tirno železnico od Kopra pa do Madžarske in Avstrije


To ni argument proti drugem tiru, prej obratno.

b) Vlada je za to da vlada in če hoče pospraviti korupcijo bo to tudi naredila. Cerar je imel na začetku izjemno priložnost, ki je ni znal ali ni hotel izkoristiti. Vsi vemo, da KZ zahteva previsoko dokazno breme (naklep) za dokazovanje nečednosti belih ovratnikov pa sprememb zakona niso hoteli sprejeti.


To ni argument proti drugem tiru.

c) brez obračuna s korupcijo so vsi večji projekti naravnost naročeni za okoriščanje. Zakon gor ali dol.


To ni argument proti drugem tiru.

To, da je SDS koruptiven ne pomaga, ker ima svoje vrtičke tudi SD in kopica voluharjev še iz časa LDS ter predvsem zato, ker Cerar proti temu ni naredil nič resnega.


To ni argument proti drugem tiru.

Začenjam videti nek vzorec, sem edini, ali ga vidi še kdo?

Smrekar1 ::

joze67 je izjavil:

Luka Koper letno iz žepov delavcev pridobi 23M€ dohodkov. Kar je menda 1/2 dobička. Toliko o uspešnosti končnega (ker je pač 2TIR grajen zanj)


2. tir je grajen za marsikaj, Luka Koper je en izmed faktorjev.

Spodobno hitra povezava med obalo in Ljubljano, da potovanje z vlakom ne bo več trajalo 3 ure in pol je drug faktor.

Potrebujemo moderno 2-4 tirno železnico med obalo in Avstrijo/Madžarsko, tole reši daleč najožje grlo.

zmaugy ::

Škoda da niso hkrati z avtocesto LJ - MB zraven polagali še tire za vlak. Tak ki bi šel lahko tudi več 100 km na uro. Ali pa kar namesto avtoceste.

MrStein ::

matijadmin je izjavil:


MrStein je izjavil:

Cerar je imel 36 sedežev v DZ.
Ampak je raje glumil stabilnost.

(preko 30 ne vem, če je sploh kdo kdaj imel)

Eh, znova in znova eni dokazujete, da vam dela težave računski problem 90/2.

Vam pa A > B.

Še enkrat: Imel je rekordno število poslancev.
Lahko bi v koalicijo vzel ENO stranko (DeSUS) in bi imel pol manj zdrah.
Ali pa če je DeSUS "zanič", kogarkoli drugega. Recimo SD in ZAAB.

Na kratko: Podeljene je imel sanjske karte, odigral pa je ... tak-tak.

Ampak ja, enim delajo problemi računi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Skratka brez koalicijskih partnerjev ne gre, pa če imaš revolucionarno zmago. Vsak "zmagovalec" je obsojen na dogovarjanje in kompromis (spomni se na Jankovića takrat in Janšo sedaj). Zdaj pa ti delal kompromise v bistvu s katerokoli stranko razen morda s SMC, ki je pač napačno stavila na volitvah na svoje dosežke namesto na populistične floskule kot ostale stranke; ljudje so v 5-minutah pozabili v kako dobri državi pravzaprav živimo in kaj v bistvu pomeni neka politična stabilnost. No, saj to je v bistvu dobro, da imamo vsaj eno stranko, ki dejansko hoče nekaj narediti. Trenutno si to očitno želi le okoli 10-odstotkov volivcev, morda v prihodnosti ta odstotek naraste.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Mr.B ::

:8):)):OPrvi aneks na drugem tiru:)):|:)):))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wrop ::

Verjetno tudi ne zadnji. Ampak, teh par fičnikov več bomo pa že dali. Najbolj važno je da se ga gradi, cena je drugorazredna tema.

Vazelin ::

Haha kakšni kriminalci. Potem pa folk Vilija kritizira:)) tule na tir2 si pa posvečeni že delijo plen. Vprašanje koliko gre v smc. Zastonj sigurno ne.

No ja, vazno da bomo imeli najdražji kilometer tirov na svetu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Že vidim kriminalistične preiskave 2025. Novinarke bodo histerične kako je do kraje prišlo. Seveda tiste novinarke, ki so se nekaj let prej delale norca iz Vilija ;)

Baraba vedno un ki si upa pokazati na nepravilnosti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

ZaphodBB ::

Jaz pa že sedaj slišim čričke od Gregorja P
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Wrop ::

Mogoče je pa spet Excel kriv, ker ni upošteval predvidenih "nepredvidenih" del. Bo pač potrebno kak zamašek več zbrati.

scipascapa ::

Kakšna je bila usoda makete? Je doživela dostojni pogreb?

Wrop ::

Brez skrbi, plačal jo boš tako ali drugače.

Gregor P ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz pa že sedaj slišim čričke od Gregorja P

Še nisem na morju:D

... zgleda, da ste me na Slo-techu določili za projektno vodjo drugega tira :D, navkljub priznanju

Gregor P je izjavil:

... sam nisem strokovnjak za infrastrukturne projekte

... to pa je "politično napredovanje":P

Najbrž je logično, da ne moreš čisto vsega predvideti na začetku; še posebej ne neka nepredvidljiva dodatna dela. Torej aneks sam po sebi še ni enako kriminal.

Ko berem ta članek lahko razberem, da je bilo prvotno naročilo izvedeno (in s tem ne drži trditev "z aneksom je posel dražji kot če bi izbrali drugega ponudnika", saj bi ta dodatna dela moral dodatno izvesti tudi drug ponudnik) in da sedaj naročajo dodatna, nova dela, ki jih očitno zahteva upravljavec (piše: nova vozna mreža itd.)

Sicer pa, če sem prav razumel, je bila končna ocena drugega tira tudi zato tako visoka, ker so v finančnem modelu predvidena tudi sredstva za morebitna dodatna dela, mislim da v višini 400 milijonov evrov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

maco-maco ::

Tito je rekel ''Nije Hamburg, ali bit će!''
Sedaj bi pa lahko rekli ''Nije TEŠ6, ali bit će!''
Kaj?

joze67 ::

Gregor P je izjavil:

Sicer pa, če sem prav razumel, je bila končna ocena drugega tira tudi zato tako visoka, ker so v finančnem modelu predvidena tudi sredstva za morebitna dodatna dela, mislim da v višini 400 milijonov evrov.

Če se ti zdi končna ocena visoka, počakaj na končno ceno. Tudi na teh 400M (če so res za ta namen) bodo aneksi.

jbj__ ::

jst bi dal to gradit kitajcem,

in naredu delno kompenzacijo, da v nekem sorazmernem deležu,
pokrijejo slovenci z neko potencialno dobro investicijo v njihova podjetja,
ali graditvijo proizvodnje nekega slovensko dobrega podjetja pri njih, (za tiste trge, ki tem podjetjem (slovenskim) niso logistično tako dobičkonosna) azijski,japonski in mogoče clo avstralski, aja pa vzhodno-ruski.
kkšn gorenje, in razne elektro solucije. aja, a tomos še obstaja? (meh tomos, je preveč za šravfat)
najbrž imajo tam boljše motorje za vožnjo po mestih.

v njihovi državi (gradnjo ali investicijo v podjetja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jbj__ ()

Vazelin ::

Zanimivo da bo največje profite pobiral ravno ... Petrič.... ki je tudi lastnik časnika DELO. Lahko si obetamo solidno medijsko pokritost Tira 2.

#fake_news;)

matijadmin ::

Vazelin je izjavil:

Haha kakšni kriminalci. Potem pa folk Vilija kritizira:)) tule na tir2 si pa posvečeni že delijo plen. Vprašanje koliko gre v smc. Zastonj sigurno ne.

No ja, vazno da bomo imeli najdražji kilometer tirov na svetu

Vili ni opozarjal na tole, ampak je želel nekoga drugega spraviti do tega, h koritu. Samo povem!

scipascapa je izjavil:

Kakšna je bila usoda makete? Je doživela dostojni pogreb?

To niti ni toliko zanimivo kot usoda proračunskega denarja. Zanima me, ali so posel prekinili, pogodbo razdrli in ne plačali. Predvsem to.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Vili ni opozarjal na tole, ampak je želel nekoga drugega spraviti do tega, h koritu. Samo povem!

Pa saj ti trdiš, da nisi opredeljen in da tudi udeležen nisi, samo da podpiraš gradnjo ker ti to daje kruh. Kaj narobe, če to naredijo oni drugi?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

matijadmin ::

SBT se je do zdaj v .at podražil za 200 mio. Pa še ni končan.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Vili ni opozarjal na tole, ampak je želel nekoga drugega spraviti do tega, h koritu. Samo povem!

Pa saj ti trdiš, da nisi opredeljen in da tudi udeležen nisi, samo da podpiraš gradnjo ker ti to daje kruh. Kaj narobe, če to naredijo oni drugi?

Ni problem, kdo ga bo zgradil. Korupcija tudi meni ni po godu in nikdar nisem nikogar slepo zagovarjal. Tudi to pot, aneks še ne pomeni korupcije, je pa potrebno take reči temeljito preveriti in preverjati. Saj 2. tir ima v fin. konstrukciji predviden nek obseg nepredvidenih stroškov, kar je okej. Akega infrastrukturnega projekta brez slednjih ni, pika. Je pa smešno, kako se tukaj kot vžigalice vsi prižigajo, da se je že zgodila korupcija ... pa naj koga ovadijo, če so tako prepričani. Zakaj se niso prijavili za civilne nadzornike? Saj lahko podajo prijavno računskemu, kar bi toplo pozdravil, sam kaj ko to presega šank debate! A bo? Tudi vam.
Vrnite nam techno!

ZaphodBB ::

Ni problem, kdo ga bo zgradil. Korupcija tudi meni ni po godu in nikdar nisem nikogar slepo zagovarjal. Tudi to pot, aneks še ne pomeni korupcije, je pa potrebno take reči temeljito preveriti in preverjati. Saj 2. tir ima v fin. konstrukciji predviden nek obseg nepredvidenih stroškov, kar je okej. Akega infrastrukturnega projekta brez slednjih ni, pika. Je pa smešno, kako se tukaj kot vžigalice vsi prižigajo, da se je že zgodila korupcija ... pa naj koga ovadijo, če so tako prepričani. Zakaj se niso prijavili za civilne nadzornike? Saj lahko podajo prijavno računskemu, kar bi toplo pozdravil, sam kaj ko to presega šank debate! A bo? Tudi vam.

Če bi tega ne gradili z državnim denarjem ne bi bilo nobene od teh skrbi. Pa saj si to moje stališče že dovoljkrat prebral.

Drugače pa se povsem strinjam s tem tvojim zapisom.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Gregor P ::

matijadmin je izjavil:

Zakaj se niso prijavili za civilne nadzornike?
Drži, praktično vsak je imel to možnost; kakorkoli ta svet bo novice objavljal na spletni strani MZI, kjer so tudi INFO, kdo so člani itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Ni problem, kdo ga bo zgradil. Korupcija tudi meni ni po godu in nikdar nisem nikogar slepo zagovarjal. Tudi to pot, aneks še ne pomeni korupcije, je pa potrebno take reči temeljito preveriti in preverjati. Saj 2. tir ima v fin. konstrukciji predviden nek obseg nepredvidenih stroškov, kar je okej. Akega infrastrukturnega projekta brez slednjih ni, pika. Je pa smešno, kako se tukaj kot vžigalice vsi prižigajo, da se je že zgodila korupcija ... pa naj koga ovadijo, če so tako prepričani. Zakaj se niso prijavili za civilne nadzornike? Saj lahko podajo prijavno računskemu, kar bi toplo pozdravil, sam kaj ko to presega šank debate! A bo? Tudi vam.

Če bi tega ne gradili z državnim denarjem ne bi bilo nobene od teh skrbi. Pa saj si to moje stališče že dovoljkrat prebral.

Drugače pa se povsem strinjam s tem tvojim zapisom.

Drži. Sam pa zagovarjam močno udeleženost države, ker imamo vire in predvsem, ker gre za velik, ključen infrastrukturni projekt. V .at so državne železnice gradile ... Lahko tudi v javno - zasebnem razmerju, vendar transparentno.

Gregor P je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Zakaj se niso prijavili za civilne nadzornike?
Drži, praktično vsak je imel to možnost; kakorkoli ta svet bo novice objavljal na spletni strani MZI, kjer so tudi INFO, kdo so člani itd.

Kolikor vem, baje od začetka sploh ni bilo odziva, prijav za te nadzornike ...
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Imaš prav :8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Wrop ::

Gregor P je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Zakaj se niso prijavili za civilne nadzornike?
Drži, praktično vsak je imel to možnost; kakorkoli ta svet bo novice objavljal na spletni strani MZI, kjer so tudi INFO, kdo so člani itd.


Haha.
Praktično čisto vsak je imel možnost. Do te možnosti te loči samo 7. ali višja stopnja izobrazbe. Pa si nabor kandidatov zmanjšal vsaj za 80 %.
V prvem razpisu je moral biti kandidat član društva ali organizacije civilne družbe, ki se je pri svojem delovanju konkretno ukvarjala tudi z drugim tirom. Pogoj, ki zmanjša možnosti še za 90 % ali več.
Kandidat je tudi moral imeti praktične izkušnje z vodenjem večjih projektov. Še dodaten zid, ki zmanjša možnosti za 90 ali več %.

Na koncu po vseh preštetih zidovih, preko katerih ima po tvojem mnenju možnost splezati praktično vsak, pridemo do take številke, ki niti ne napolni civilnega sveta. Ena mala farsica od razpisa. Že videno pri mnogih razpisih v tej državi.
Še dobro, da so malo zidov podrli, da so lahko napolnili civilni svet. Sedaj bo 2. tir najbolj ekonomično voden projekt v državi, saj bo za to skrbel civilni svet. :))

Aneksi tu, aneksi tam. Kaj bo šele, ko bo treba vrtati v kraški teren. Na vsakih 100 metrov nov aneks.

Gregor P ::

Wrop je izjavil:

Do te možnosti te loči samo 7. ali višja stopnja izobrazbe.
ok ali meniš, da potrebuješ kakršnokoli izobrazbo za razumevanje infrastrukturnih projektov? Ni to parlament.:|

Wrop je izjavil:

Aneksi tu, aneksi tam.
Koliko pa so dodatno "zaslužili" s to pogodba za nepredvidena dodatna dela? In kolikšna je bila ponudba drugouvrščenega na razpisu?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Wrop ::

Gregor P je izjavil:

Wrop je izjavil:

Do te možnosti te loči samo 7. ali višja stopnja izobrazbe.
ok ali meniš, da potrebuješ kakršnokoli izobrazbo za razumevanje infrastrukturnih projektov? Ni to parlament.:|


Vsekakor je dobrodošlo, da imaš kako izobrazbo, ki nudi boljše razumevanje infrastrukturnih projektev.
Če pa izobrazba 7. stopnje iz pravne ali družboslovne smeri zadosti pogoju iz razpisa, nekdo, ki je končal 6. stopnjo, ki ima boljše razumevanje in/ali izkušnje iz infrastrukturnih projektov, pa ne, potem razpisovalec postavi visok zid. Rezultat prvega razpisa je ponovitev razpisa z manj pogoji, ker ni bilo prijavljenih dovolj kandidatov.

Gregor P je izjavil:

Koliko pa so dodatno "zaslužili" s to pogodba za nepredvidena dodatna dela? In kolikšna je bila ponudba drugouvrščenega na razpisu?


Za tiste, ki ne morete dostopati do članka, samo nekaj številk. Modernizacija bi morala stati 14,85 M€ in morala bi biti že končana do leta 2018. Trenutna cena z aneksoma pa je 15,8 Mio €. Druga ponudba je bila 15,6 in treja 15,8 milijona €.
2. tir na kraškem svetu in vrtanje "ponujata" še več in večjih presenečenj in nepredvidljivih del. Koliko, dodatno, od trenutne predvidene cene rečemo? 50 %? Ne vem, če bo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

joze67 ::

Vsekakor so pogoji za projektni svet spisani bolje, kot če bi direkt zapisali "ne sme kandidirat, kogar še nismo omastili"

matijadmin ::

Ugibanja, blatenja, jamranja, teženja, pametovanja, pametnega pa nič, skratka, šank debata.
Vrnite nam techno!

Mr.B ::

Ok, počakmo na drugi nepredviden, no anex...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
49 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poljska pred Sodiščem EU izpodbija direktivo o avtorskih pravicah

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
296314 (1345) joze67
»

Kitajska partija bo vložila 60miljard dolarjev za razvoj Afrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
629579 (7032) Mr.B
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22840962 (34203) Jupito
»

Bojkot referenduma drugi tir

Oddelek: Problemi človeštva
385292 (3938) arnecan1
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12634452 (28525) DuleKrtola

Več podobnih tem