» »

Izvršba

Izvršba

sončno ::

Pozdravljeni,

Pred časom sem izvedel, da je dolžnik umrl in da je končan že zapuščinski postopek in izdan sklep o dedovanju. Dedičev bi naj bilo več in pustil bi naj kar nekaj dolgov, a imel je tudi premoženje, hišo, tako da upam, da ne bo težav. A vseeno sem se odločil, da zadevo predam odvetniku.

Ima kdo od vas izkušnje dolžniki in izvršbami? Ste postopek vodili sami? Ali ste se obrnili na odvetnika? Kako dolgo traja postopek?

Prosim vas za mnenje, nasvet, priporočilo na koga, na katerega odvetnika oz. Odvetniško pisarno se obrniti, da se bo izvedlo hitro in kvalitetno. Okolica maribora, celja?
Moram pohiteti, ker je dolg iz leta 2013.

Vaših mnenj, priporočil bom zelo vesel.

Lep pozdrav,
  • polepsal: Mavrik ()

Aston_11 ::

Izvršbe pa res zna vsak odvetnik, tu ni nekih modrosti. Dolg iz 2013 - čaka te tožba zoper sodediče, predtem preveri, ali je vrednost zapuščine večja od vrednosti dolgov.

sončno ::

Pozdravljeni.

Včasih gre za preprosto zadevo in se nekateri ne znajdejo, tudi včasih tistih, ki imajo magisterij ali celo doktorat. Šolo naredili z veliko učenja, truda, inštrukcij, več let in rezultat je nato tu. Govorim iz izkušenj pa ne mislim samo na pravnike.

Zato imam raje nekoga, ki se je že nekje izkazal oz. ima nekdo z njim dobre izkušnje.

Zasledil sem, da terjatev zastara po treh letih. To pomeni, da se mora vloga za izterjavo začeti pred dopolnitvijo treh let oz. pred zastaranjem, sam postopek pa ni pomembno kako dolgo traja?

Res prosim za vaša mnenja, izkušnje, priporočila

Lep pozdrav,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20530327 (23882) 49106
»

Pravni nasvet glede sodne izvrzbe (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
28051049 (45143) Meizu

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469336 (7657) Gandalfar
»

Ko ti davčna stopi na račun ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9524595 (7111) Mehmed

Več podobnih tem