» »

Iz Fortrana v Matlab

Iz Fortrana v Matlab

kitajc ::

Imam spisan program, ki menda deluje v Fortranu. To bi moral sedaj pognati v Matlabu.

Bi bil kdo tako dober in mi tole popravil oz. mi dal napotke, kako to storim sam?

http://www.filedropper.com/fortranzalee...

kitajc ::

Kaj nobeden ne ve? Ali je potrebno spisati program povsem na novo, ali se zamenja le določene stvari? Morda obstaja aplikacija, ki to naredi namesto mene?

Ice-Heki ::

Zakaj bi ti kdo to prepisal? Poskusi sam, ko boš imel konkretno vprašanje, kaj ni jasno, se pa oglasi.
Če ne znaš, potem objavi oglas v zaposlitev, sigurno se najde kdo, ki je za dobro plačilo to pripravljen narediti namesto tebe.

Glede na začetni komentar v kodi naj bi bila uporabljena metoda Lee-Kesler. Več o njej tukaj. Glede na to, kar je objavljeno na Wiki, to ni težko napisati v Matlabu, je pa res da sem pogledal samo na hitro.

kitajc ::

Tole, kar je objavljeno na Wikipediji ni dovolj. Ne znam niti Fortrana niti Matlaba. Zgornja objavljena koda je menda napisana v Fortran77. Obstaja, po komentarjih sodeč, dober program ki omogoča direktno prevajanje iz Fortran90 v Matlab (uspešen v 95%). Našel sem tudi "free online converter", ki pa je slab.

Pogledal sem si nekaj navodil za Fortran77, pa mi ni kaj preveč jasno. Morda pozna kdo kaj boljšega za oba programa? Da sploh vem, kako začeti....

KraitPay ::

Ice-Heki je izjavil:

Zakaj bi ti kdo to prepisal? Poskusi sam, ko boš imel konkretno vprašanje, kaj ni jasno, se pa oglasi.
Če ne znaš, potem objavi oglas v zaposlitev, sigurno se najde kdo, ki je za dobro plačilo to pripravljen narediti namesto tebe.

kitajc ::

Objavil sem oglas, pa zaenkrat ni odziva.

Ima kdo dobra navodila za uporabo Matlaba za začetnike? Ja, tega je polno vem. Morda kakšna, ki so zelo podobna mojemu primeru.

Kar sem našel glede navodil za Fortran77 je tole in tole. Navodila s katerimi bi znal prebrati kodo. Itak ni potrebe, da poznam vse, le poanto moram dojeti.

No, karkoli bi mi koristilo...

Še enkrat....oglas imam in ponujam plačilo po dogovoru!

Ice-Heki ::

kitajc je izjavil:

Objavil sem oglas, pa zaenkrat ni odziva.

Kje?

kitajc ::

Ice-Heki ::

Mali oglasi niso pravi naslov za to. Na levi strani imaš Zaposlitve.
Mogoče daš še kakšen kontakt (telefon, mail), kam te lahko kdo pokliče?

Jaz recimo bi to naredil za 450 EUR + DDV.

stapler rump ::

Kitajc, ne razumem čisto tega tvojega vprašanja. Praviš da ne znaš uporabljati niti Fortrana niti Matlaba. Kaj ti bo koristil algoritem prepisan iz jezika, ki ga ne razumeš, v jezik, ki ga tudi ne razumeš?

Recimo, da najdeš kakega programerja, ki ti bo to naredil. Slepo prepisovanje nekega algoritma, ne da bi človek vedel za kaj gre, hitro vodi do napak. Kako boš vedel, ali je rezultat napisane kode pravilen?

V malem oglasu omenjaš, da potrebuješ nek graf. Morda je bolj smiselno, da najdeš nekoga, ki ti bo samo izračunal, kar želiš - z uporabo Fortrana ali kakega drugega orodja.

kitajc ::

Zadevo moram spraviti v Matlab, ker imam taka navodila (druge ni). Gre za konstante in enačbe, po katerih se izračuna določene vrednosti. Poleg tega imam tudi vso zahtevano literaturo. Koda bi morala biti nastavljena tako (v Fortranu menda je), da mi ob zagonu ponudi več možnosti vpisa vrednosti in potem izriše končni rezultat - tisti graf. Približno obliko grafa poznam. To bom primerjal z izračuni po neki drugi metodi, ki jo že imam in zato morata biti grafa dokaj skladna.

videc ::

Naučiti se ti pa ne da?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matlab-numerične metode

Oddelek: Šola
5872 (817) Isotropic
»

IBM praznuje stoletnico

Oddelek: Novice / Ostale najave
205495 (4124) poweroff
»

Petdeset let COBOL-a (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12412570 (9788) tony1
»

[Fortran] kje začeti?

Oddelek: Programiranje
242474 (1957) zee
»

Fortran

Oddelek: Programiranje
91586 (1326) Stajerc

Več podobnih tem