» »

Odločitev med 2 in 3Mpixli

Odločitev med 2 in 3Mpixli

TylerDurden ::

Torej kolebam med nakupom canona A70 in A60, modela sta identična, samo da ima A70 3Mpxle. Kaj bi vi naredili, se splača dati tistih extra 30 prešernov za višjo resolucijo, kako je z razvijanjem slik?
Let\'s make some soap ...

prismo ::

Če maš namen kaj tiskat oz. razvijat na večje formate kot so standardne fotke, pol bi tak bil najboljši 5 mio. Drugač pa osebno ne bi dal te 30 k zraven. Zelo pomembno se mi zdi da ma aparat optični zum.

flipflop ::

Ne pozabi,da lahko A 70 snema filmčke pri 640*480,A 60 pa pri 320*240.Res pa je,da je fotoaparat,ne kamera. Aja,pa mogoče če greš v Avstrijo po njega,ga dobiš veliko ceneje kot v sloveniji.

nojus ::

299 EU v mediamarkt. to je več kot v slo. drugače pa imam raje a60 ker mi je škoda 30k sit za 1m pixlov več, ter 640x480 filmi ter mal večji digitalni zoom. Itak ima vsak photoshop na compu.
sovražim Gargamela.

flipflop ::

Poglej na geizhals,pa od cene odbij še davek.

TylerDurden ::

Jaz ga v sloveniji dobim za 55 jurjev (A60), A70 pa za 80, tako da, pol pravite, da raje 2M pxla, a bo to dost za 10x15 fotke?
Let\'s make some soap ...

nojus ::

to pa 100% da je dost. sem dal razvit že velik slik iz a60 in se ne vid pikce.
na aparatu imam pa vse do fula (1600x1200) ter superfine kompresiranje jpg. edin kartico si umisl mal večjo, ker na 16 MG jih dobiš cca 14 slik pri teh nastavitvah
sovražim Gargamela.

TylerDurden ::

Oh ql pol, bom kar po A60 posegel. Sej se mi je zdelo, da bo tako, ker če tako pogledaš, ko gledaš slike na računalniku, jih itaq ne moreš čez resolucijo moitorja gledat (v najboljšem primeru 1600 x ...), za razvijat je očitno dovolj, razen če nočeš kakšnih a4 formatov (jaz jih ne rabim), večje slike zasedejo več prostora in potem rabiš večjo kartico za enako število slik, filmčke snemat mi je itaq bah, mogoče bom kdaj uporabil funkcijo, samo ne tolikokrat, tako ali tako si pa omejen časovno pri tej funkciji če se ne motim. Mogoče bodo še baterije kaj dlje zdržale?


Dej povej ti lastnik A60, a kaj uporabljaš ročne nastavitve?
Kje razvijaš slike in za koliko denarja (format -- cena)?
Let\'s make some soap ...

francek1 ::

Za 10x15 je 2M polna kapa ,sploh pa Canon ,ki ima kvalitetne senzorje in driverje.V MB so bile take fotke v foto Tabor po 49 SIT.Sam zadeve printam na foto mat papir(50 listov A4 po 14,80 €) s canonom i550 in je stvar super.Se moraš potrudit da vidiš pike.Za več pikselne fotoaparate je po moje pametno malo počakat ,ker cene drvijo navzdol.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

nojus ::

če pa želiš A4 pa tud ni problem. sosed je razvijal v fotografijo iz A60 pa se skoraj ne opazi pikc. Edino malo se vidi značilna jpeg kompresija pri kakem robu, ampak ni sile.

manual nastavitve pa skoraj skos uporabljam, k je 100 x zanimiveje fotografirat kot z avto nastavitvam, zlasti nočno fotografiranje, ker ima 15s zaklopko.:)) (moram še stativ kupit)

prej sem imel olympusa c-2, pa sem ga samo zato prodal ker je preveč avtomatski.
sovražim Gargamela.

TylerDurden ::

Hvala fantje za nasvete, drugi teden bo A60 moj.
Let\'s make some soap ...

flipflop ::

Mogoče ga bi rad slikal?

Pa baterije si kupi GP 2000 mAh,meni so zdržale 259 slik.

TylerDurden ::

Kje dobim te baterije, pa prosim v kompletu s polnilcem.
Let\'s make some soap ...

francek1 ::

Metro Graz -20 €.

flipflop ::

Jaz sem jih dobil v Janus trade,planet TUŠ v Celju,imaš jih pa tudi tukaj ,le da so priložene samo 1600 mAh,ki pa so tudi precej vzdržljive.

schurda ::

Fantje, dva kolega sta kupila NIKON coolpix 2000 in 3100. Perfektna optika in sijajna slika! Samo da ima 3100 moznost vec casa snemat film in moznost zooma med snemanjem. Cena je tukaj v Atenah 250 ozimora 350 EYPO.

Mislim, da ni kaj razmisljat!

Na 800x600 na sliki 13x10cm ni videti pixlov. Se manj pri 1024x768.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

majk2000 ::

Je kdo bral test tanovega Kodak Ls 633, ki so ga testirali v T3 reviji- prvi Fotoaparat v OLED displayem. Sice je bolj ali manj trotelca, ampak za 3Mpixle in zelo dobro optiko je pomoje super nakup.. cena okoli 100.000 sit, samo bodo padle. Poglejte si kaksen display ima- 2.2cole hehe. Kot TV skoraj. Kodak LS 633 bo moj !

schurda ::

Jaz ne govorim o testih, jaz govorim o tem tem kar sem videl. In sem videl vec kot dovolj. Barve perfektne. Z opticnim zoomom je slika brez greske, z digitalnim je slabsa, a za primerjavo priblizno 450 mm na Leica format je se vedno OK. Optika je pa 1A in sem bil zelo zelo presenecen, kako jim je to uspelo. Pa tudi ergonomija mi je vsec. Sicer pa samo testi niso dovolj. Treba je pogledat in se zaljubit. Tu je ves car.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

KTr1sk ::

TylerDurden kje dobiš ti v Sloveniji Canon a60 za 55k?

PhotoBlaz ::

Ja sem prebral vse akr ste napisali,...fino fino,...pravilna svetovanja!
2Mpix je prek zadosti za navadnega uporabnika fotoaparata.

Samo nekej sem se hotu dodat, kar nisem opazil med ostalimi posti:
Ce se kupujes digitalca,..zakaj vsi gledajo kaksna je kvaliteta pri razvijanju, saj skor vecina uporabnikov digitalcev skoraj nikoli ne razvija fotk,...mislim nekako rata brez pomena, da iams fotko se na papirju, + teh fotk rata zelo kmalu po nakupu malo morje in......je brez veze da bi vse razvijal :-)

Drzgace pa, tudi moje mnenje je tako, da je 2Mpix zadosti za 10x15 fotko, lahko dodam se to, da je dosti tudi za kaj vecjo fotko, ker npr fotko veliko kot A4 clovek obesi ponavadi nekam na steno in jo ponavadi gleda od priblizno 1 metra ali se vec,...na tej razdalji pa je 2Mpix zopet dovolj za razvijanje do velikosti A4. :-)

Btw: imam Fuji S602 in uporabljam vecinoma 1280x960 in sem s tem popolnoma zadovoljen!
sestra pa ima A60 od Canona in loh trdim da ma fotko vse moznosti nastavitve kot profesionalni digitalci - SUPER NAKUP!
evo pa se ena fotka za hec8-)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

schurda ::

Model, super slikca. Manjka samo čebela, ki leze po cvetu. >:D
Sicer pa je nekaj govora o razvijanju fotk v reviji e-fotografija, mislim, da je v aprilski številki. Za tiste, ki ne veste, kaj je to, pejte do fotografa, skoraj sigurno jo ima, pa še zastonj je.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

R33D3M33R ::

@Model: Vau, a to je Fuji al Canon? Ravno nekaj takega bi rabil jaz, samo za objavo na netu. Take kvalitete...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Se en friendly tip Slo-techovcem- Benq DC2300 v HArveyu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20314424 (11112) TribesMan
»

Kateri digitalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
603472 (2838) Caligula
»

Število fotk na 512MB CF kartico

Oddelek: Zvok in slika
181571 (1331) BadB0y
»

Vprašanje za lastnike Canona A60/A70?

Oddelek: Zvok in slika
91074 (871) matias

Več podobnih tem