» »

Se en friendly tip Slo-techovcem- Benq DC2300 v HArveyu

Se en friendly tip Slo-techovcem- Benq DC2300 v HArveyu

«
1
2 3
...
5

Caligula ::

To je en digitalni foto z 2.1 megapixli. Edina sibkost je, da nima opticnega zooma kar mene itak briga,...

V HArveyu je 10.000 SIT v akciji!!!!!
Ta foto dela slike enakovredne raznim Nikonom, Canonom,... z 2.1 ali 3.3 Mpiksli. Realno. Pri tem pa ma se porabo baterij smesno majhno. Skratka to je eden tistih anmigov: Bejste v trgovino in kupte, ker ne samo, da vam ne bo zal, zal vam bo, da biste vsakemu clanu druzinskega drevesa kupili kaksnega.

Pol pa se v Enaa eno 256 Mb SD kartico za6.300 SIT pa ste na konju.

Slike pa res dela odlicne.

Itak, da sm si jz spet enga kupu pa par kolegov tud. In NOBENMU K SM KDAJ SVETOVAU TA FOTO NI BLO ZA SEKUNDO ZAL!!!!

kuglvinkl ::

Prlimi tle sliko ali tri. Ker neki tazga bi imel.
Your focus determines your reallity

MEDENA ::

jao ejga dej mi enga vzem zame pa pridem iskat v ponedeljek ali torej...a kartice nima nobene priložene ?

Caligula ::

Ma vgrajenih 8Mb kar je dost za dobrih 150 slik na najnizjih nastavitvah k so za po mailu se ful predobre, za kej vec se pa splaca kupt 256 MB SD kartico pr Enaa za 6300 SIT + postnina.

Sam si pa faca-za 10 jurjev ful vredu foto k dela slike k se dejansko lahk primerjajo s tistimi k jih delajo aparati za vec k 50.000 SIT pa bi se kartico 0:)

Kam pa naj uploadam slike?

Aja, majo tud 3410 Benq za enako ceno, ki ima vgrajeno baterijo in se lahko fila tudi preko USB kabla ampak sem tudi v testih bral, da ma slabso optiko od DC 2300 in ker sm 2300 ze mel in sm vedu kolk mal baterije kur pa kako dobre slike dela sm raj vzel ze preverjeno. Pa se dobr prenasa padce po tleh >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Matek ::

mailaj mi jih, bom jaz uploadal

mato PIKA je AFNA misek PIKA com
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Caligula ::

Aja,sm ze poslau.

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Moonman ::

A lahko kdo poda še mere tega digitalca. Ravno ta teden sem se hotel podati v iskanje.
Tnx Caligula.:P


Caligula ::

Se ena slikca KLIK

Mere:

9.4 cm x 4 cm x 6.6 cm
140 g

Se slisi vec kot je v resnici 0:)

Tole pa je 3410


In ma take specifikacije:

The DC3410 offers top quality results: a 2 Mega-pixel camera, offering up to 3.1 Mega-pixel Resolution by interpolation and making use of BenQ’s “HIT” technology for excellent picture quality – vivid and bright, delivering professional photos every time. Equally important – especially when you want the power to capture those once-in-a-lifetime moments – is the use of an embedded Lithium-ion battery offering super power. The DC3410 operates for a full 120 minutes (compared with 84 minutes offered by cameras powered by two AA batteries). You have the power to shoot either single shots or unlimited movie recording with sound. The only restriction to the length of movies is the available storage space. The DC3410 also includes all the other features you would expect from a camera of this quality: built-in 16MB flash memory, and SD/MMC Card expandable; 4 X Continuous auto-focus digital zoom; a high resolution 1.6” colour TFT LCD screen for image previews and on-screen display; built-in flash for all those moments when ambient light is insufficient; and an adjustable date stamp. The DC3410 is the perfect camera for people who want the best quality and features without the fuss: simply slide back the lens cover and you’re ready to shoot. It’s as simple as that. All this, and for a price that is a lot less than you would expect. But then, BenQ really knows how to create enjoyment. For the people that matter.

Samo ga odsvetujem, ker baje dela slabse slike od DC 2300. Cena pa je za oba enaka.

Popcek ::

Klik... ko smo lih pr Benq. Kaj pa menite o tem fotkicu ? Men se tud ne zdi tok kesa za to, da lohk muvije snemas ,pa mp3je poslusas, pa 4M pikslov + li-ionska baterija .... sam ne vem kako je s kvaliteo slik ... k res na netu ne najdem nobenga reviewa za ta model .... a ma kdo izkusnje s tem ? al pa pozna koga, ki ga ma ?

Caligula ::

Ma ne vem. Ta sploh ni poceni, muvije snema z isto resolucijo kot DC 2300 kjer so muviji crap,.. Dvomim da je sploh opazno boljsi od DC 2300. Razen opticnega ZOOMa, ki ga sam ne pogresam, ne vidim na tem BENQu nic kaj takega. DC 2300 pa je vsaj nesramno poceni. Tega drugega pa jaz nebi kupil.

MEDENA ::

kaj je to že optični zoom ? a navadnega pa ima ?

lahko slike nekak zoomiraš ?

kako z 2300 potem spraviš slike na PC če nima USB kabla ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Caligula ::

DC 2300 ima le digitalni zoom-4kratni.
Seveda ima USB kabel, ima slot za SD kartice.

IN XPji ga zaznajo kot prenosni disk. Skratka da se ga tudi uporabljat kot USB kljuc in card reader.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

MEDENA ::

uf za 10 jurjev je 4x digitalni potem čist dovolj a ne ?

sej dejansko ne vem fora optični-digitalni zoom hehe

no cool potem če ima USB kabel

grem v ponedeljek iskat.

Matek ::

Čak čak medena, optični zum je navaden zum, tist taprav zum. Digitalni zum samo poveča sliko, tako kot bi jo lahko ti kasneje v kateremkoli programu in morda opravi še blažje glajenje robov, tako da z digitalnim zumov bolj malo profitiraš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MEDENA ::

http://www.enaa.com/oddelki/foto/produc...

tale ?

Secure Digital 256MB Viking

Običajna prodajna cena: 7.350,00 SIT
Vaša cena: 6.614,40 SIT

Cena v EUR: 27,23 €

iso2000 ::

Digitalni zoom je navadna natega in ga sploh ne gledat, oz. ta fotoaparat nima zooma. Optični zoom pa jr tisto pravo, kjer se leče v objektivu/objektiv premikajo in omogočajo približevanje oddaljenih objektov.

LP

OZZY ::

Če bi mel navaden 4x zoom bi blo ok, ker pa ma samo digitalnega je pa zame brez vrednosti, saj zoom-a potem sploh ne moreš uporabljat, ker dobiš za en kur* slike če ga, saj le interpolira.
Go with the flow.

Caligula ::

Zgleda, da so na enaa podrazili za 300 SIT kartice.

Jah za tiste, ki jim brez 3ali4kratnega opticnega zooma, ki je bil meni vedno enako uporaben kot nic na HPju, tak foto ni. To je tak foto za skos met s sabo v zepu in se tud nima kaj fokus ali pa mehanizem od ZOOMa pokvarit. Skratka tak za na zure pa skos za s sabo met. Za take zadeve jaz itak sploh nebi hotu met kakega z opticnim zoomom vec, ker se mi zdijo vsi preobcutljivi na udarce.

roli ::

Jaz mam pa DC 1300 fotoparat.
Pa je koštal glih tolk k ta.
In mi je zelo všeč.
Lp!
http://www.r00li.com

zile ::

Slabosti: The only way you have to transfer files from your SD card to the PC is acquiring a Memory Card reader; The zoom is worthless because it over-pixelates the photos. Se pravi še par ksit za card reader. :D
Sploh pa dvomim da dela take slike kot recimo canon A60, ki stane okoli 30k. Je pa za 10k res precej dober. 8-)

Dr_M ::

no ja...slike niso bog ve kaj...
sploh se ne more primerjat s ksnimi boljsimi digitalci. pod nobenim pogojem.

je pa verjetno vseeno vreden tistih 10k sit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

aja A60 tko poceni ? kje pa ?

Caligula ::

Slike so v rangu A60. Preverjeno. Tudi a75 ni ravno dosti boljsi. Kakih 15%.
Za te slike se tudi nisem ravno trudil. Sel na hodnik in poslikal na hitro,..

Sam NE bit pa zdej teleta pa se obregat ob foto za 10 jurjev, da se pa z kakimi ful resnimi ne more primerjat.
Da ne omenjam, da Canoni ala A60 in A75 tud slucajno niso resni fotoaparati.

Mam pa raj BENQa za 10 al pa 20 jurjev kot pa recimo A60 za 30, kaj sele vec. Ker mi tisto malo ppticnega zooma nikoli nic ne pomaga, poraba baterij je pa pri Canonih v primerjavi z BENQom nadlezno visoka.

Pa naj kdo tu notri nalima se slike z A60, da bo primerjava realna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

MEDENA ::

kaj zdej....rabiš potem še card reader ?

Caligula ::

Zdejle ti tezko recem, ker mam sam eno defektno SD, ki mi je pred casom crknila. Takrat ko sem mel ta foto sem ga enkrat posodu kolegu, ki je mel SD kartico in nima readerja in je ocintno povsem normalno dol jemal. Zdajle ga ne dobim. Dobim naslednji teden SD kartico-verjetno ze v ponedeljek pa preverim samo ne vidim razloga, da se nebi dalo preko USBja. To bi blo zelo nenavadno.

cosmos ::

OK sem šel pogledat, ker sem mislil da bi eden ali dva komada lahko prišla prav za darila.
Trgovina mi je bila že od nekdaj zoprna, samo tokrat so pa s svojo ignoranco šli že predaleč.
Ne moreš verjet, da folk kar čaka naokol medtem, ko prodajalci ne pozdravljajo, komaj odgovarjako in se takrat, ko jih hoče kdo kaj vprašat trije zberejo za računalnik in pregledujejo zaloge.
Sicer pa so bile cheap 2.1M kamere za 50$ že lansko leto prodajni hit v ZDA, tko da mislim, da je samo vprašanje časa, ko jih bo kolikor hočeš, za ta denar, po naših trgovinah.
Aja pa kar se zgoraj postanih fotk tiče, so povsem ekvivalentne ceni fotoaparata. 640*480 je edina spodobna, pa še to bi moja Nokia boljšo naredila. Vsekakor pa niso primerljive s fotkami, ki jih naredijo boljši fotoaparati razred 30-50k sit

Sam tolk da ne bo thread izključno pozitiven >:D

Caligula ::

Pametnjakovic, mam doma vec fotk posnetih z A60 in A75 tko da ti kr neki pametujes. Daj pa postaj z svoje Nokie gor sliko za primerjavo ,da ne bos samo gobcal :D

In ja, kolega sem dobil in pravi ,da je normalno z SD kartice jemal dol preko USB kabla.

Kar se tice tvojih bolecih izkusenj Cosmos 0:) ne bit zdaj na fotoaparat jezen.
Da gre pa clovek slike z Nokij omenjat je pa tudi zalostno :'(

Pa nasploh-dajte popat slike sem gor.
Ce kdo ne ve kako, naj poslje kar meni na mail na studi@email.si pa bom jaz popal.

Da ne bo prevec na pamet podanih odgovorov.

Jakka ::

Ker resno razmišjam, da bi res kupil tale benq fotoaparat, me zanima nekaj stvari.

Ali je zraven torbica, je dodana kakšna SD kartica, pa koliko je točna cena.

MEDENA ::

ma HARVEY jutri odprto ?

Caligula ::

Vgrajenega je 8 Mb spomina, zraven so se baterije, torbica in kabel. Kartice ni 0:)
Harvey ma mislim da ob nedeljah odprto.

cosmos ::

Caligula saj se vidi da obvladaš fotografijo, tko da tuki očitno nisem v isti ligi :\
Ni kaj fotografija in pol, kjer je bela barva resnično bela :P

Sicer pa od kje ti ta idiotska ideja, da moraš brant nek izdelek za akcijsko ceno v neki trgovini in napast vsakogar, ki se s tabo ne strinja, da je to nakup stoletja. Mislim a mas res tko žalostno življenje, da se ti zdi smiselno zatopat interese HN in Benq v SLO :\

BTW ne pravim, da se fotoaparat za 10k sit ne splača, pravim le, da je to normalna "akcijska" cena za tak aparat in jih sigurno ne bo imel samo HN. Lansko leto okoli božiča je bila cela hajka za podobnimi "akcijskimi" 50$ fotoaparati v ZDA. Mislim, da je tu več kot jasno, da je akcijska cena, prava cena tega aparata in če pač nekdo hoče plačat več, ko aparat ni v akciji, je to pač njegov problem.

Aja pa še to HN si zasluži grajo in še zdaleč nisem edini, ki misli tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

Caligula ::

Ne, Cosmos. Ti si sel govorit neumnosti ala Nokia in trdit, da so slike bedne. In slike so bele, ker je na hodniku svetloba od bele neonke in flasha. Bela neonka daje belo svetlobo.

In mene briga za Harveya se manj pa za jokice, ki mislijo, da jih mora prodajalec nadlegovat. Se kadarkoli sem bil v Harveyu in so prodajalci samo letali okoli sem enemu pac rekel hej, tole me zanima pa je bilo.

Da pa bi bil ves uzaljen nekje v kotu pa se mi ne dogaja.

IN ne, to ni tipicna akcija ali foto za 50 USD. Ravno v tem je fora. Ker razni Denverji, Trusti in podobne gare so tipicno sranje za ta denar in imajo obupne slike, nikakrsno avtonomijo in vse ostalo v riti. Ta pa v teh stvareh mocno izstopa.

Ti si pac tak ,da pustis, da te neka uzaljenost iz trgovine vodi tudi do tega, da na pamet sitnaris, da je nek izdelek brezveze. Odvadi se tega.
Se vedno pa lahko pastas kako sliko z Nokie.

In ponavadi nobenega izdelka ne priporocam za brezveze. Se sam si sel ocitno ponj ane? Se ti je ze zdel vreden teh 10 jurjev. Ti pa pac ne ustreza trgovina.

MEDENA ::

ma kdo telefonsko od HARVEYa ?

d.k. ::

Moje skromno mnenje,za 10 000 tolarjev pricakovati high end foto ni mozno,je pa res da tole ni ista pesem kot canon ali nikon,glede zooma ,digatalni zoom nebom zgubljal besed je isto kot ce ga ni .Okoli baterije mal ga serjes caligula na mojem canonu zdrzi priblizno 300 slik z prizganim displejom,poznam par tipov ki je kupilo podobne digitalce vsi so jih zelo hitro prodali in kupili nekaj spodobnega za okoli 50 000 tisoc ,je pa res da je razlika precejsna ,o tem kaj so kvalitetni digitalci in kolliko stanejo in kdo potrebuje take digitalce se nemislim prerekati.

Za konec pa tole malo, za slikanje je tale ok,ce bi pa rad imel malo boljse slike, (bolj realne barve,nocne slike boljsi flash,hitrejso zaslonko itd) potem je treba kupiti nekaj boljsega,star pregovor pravi kolko dnarja tolko muske.Ko bos kupil kartic 256,polnilec z baterijami,torbico,bo cena blizu 30000,tedaj pa vidis da digitalci ki so v akciji canon ,nikon ,minolta niso tako dragi ,Zelim vam veliko slikc bom poslal kako od mojga canona A60 ,bomo primerjal ,sedaj pa prosim ne se prerekat:)
kr neki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d.k. ()

TribesMan ::

Zakaj se moramo vsakič (ampak RES čist vsakič) ko Caligula kupi nekaj novega, na smrt skregat? A je res treba? Predvsem to leti na ustvarjalca te teme. Človek božji dej malo si poglej tele slike ki si jih naredil. To ni za nikamor. Slike so meglene, premalo osvetljene, barve so popolnoma v kurcu in na slikah je še veliko šuma... in to že v svetlem okolju... bognedaj da bi šel slikat v temi... In ti pol trdiš de so te slike enako kvalitetne kot od A60?

Slike ki jih delajo Canoni, Nikoni in karkoli druzga z 2MP, so nekaj kvalitetnih razredov boljše od teh. Ampak sej poznamo tisto... kolkor danrja tolk muzike... nekaj muzike je že... sam a se splača dat 10 jurjev za napol delujoč izdelek, katerega slike so uporabne kvečjemu za kak urgenten posnetek, da bi šel recimo slike delat iz tega je popolnoma brezveze razmišljat.

Poglej si nekaj slik, ki sem jih naredil z A60... vse na avto slikano pri 1600*1200, kar vidiš pa so izseki iz teh slik...







LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

_Dejan_ ::

Hehehe tako šalčko ko jo maš na zadnji sliki mam tut jst:D :D :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Caligula ::

Tribesman, mate vi na hodniku mavrico? Na nasem hodniku ni nekih barv sploh pa ne, kardar je osvetljen z eno neonko. Ker ce je pohistvo crno, ostalo pa bele stene ne vem kje ti pricakujes mavrico? Ce tvoj foto v ombmocju popolnoma bele svetlobe kaze rumene odtenke potem ze nekaj ni vredu. In tele slike z A60 niso nic boljse. Se bolj meglene. O kakem boljsem razredu govoris? Si pogledal svoje slike?

IN ne, slike so bile narejene v nikakrsni svetlobi. Na dezeven dan, temen hodnik z neonko.

Bomo pa prilimali se kake v boljsih pogojih. Krega se pa itak samo folk, ki je jetrca ala A60 preplacal.
Bomo dali dovolj slik gor, da bo folk lahko mirno primerjal pa bo.

choxter ::

Caligula tale debata zdaj že tak dolgo teče, da bi ti lahko vmes prilimal vsaj ene 50 fotk od tistih 150, ki jih Benq nardi na 640x480:D

Sicer pa tega digitalca sem mel tudi sam in lahko rečem, da je definitivno vreden tistih 10k, pod nobenim pogojem pa se ne more primerjat s Canonom, Nikonom, itd.

@ljash ::

DC 2300 je zmankal, majo edin še DC 3410.

MEDENA ::

mah naje se grejo nekam solit.

Shark-357 ::

tkole pa postu sem se odpravil v HN in nabavil DC 3410 z njim sem zadovoljen ker zadeva dela super prilagam še eno fotko posneto z DC 3410


digitalc je super za 10K ga priporočam 0:)



Edit:slika prenešena upam da sedaj dela:D

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

A samo meni ne dela fotka?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Shark-357 ::

beden sloweb ;((
zato ni slike

Tilen ::

Lol, stran zacasno ni dosegljiva. Daj kam drugam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MEDENA ::

shark

slika niti ni tako slaba

lahko slikaš sam digitalc...recimo pred kakim ogledalom pa škatlo itd?

kaj dobiš v paketu ?

CaqKa ::

hmm slika je res z dosti šuma :) mislim da bo moj bodoči siemens s65 delal samo za malenksot slabše slike od tega :) nič manj.

Shark-357 ::

par postov višje maš sliko digitalca kako zgleda drugače je super ne deluje tako cheap pa plastično zraven pa dobiš torbico,usb kabel, polnilec,audio/video kabel,vrvico za okoli zapestja ter inštalacijski cd

CaqKa ::

ja sem vido... samo niso nič kaj boljše od teh :) vsaj blazno boljše ne :)





Shark-357 ::

hmmm men se zdijo tele tvoje slike zelo meglene
bom ju3 poslikal še malo pri belem dnevu pa bom prilimal še par slik
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se en friendly tip Slo-techovcem-Benq 3410 za 10 jurjev v HArveyu

Oddelek: Kaj kupiti
261978 (1239) K0K0
»

kaj menite na te 3 dig. fotoaparate... ?

Oddelek: Kaj kupiti
131390 (1194) Caligula
»

Kateri digitalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
603459 (2825) Caligula
»

Polnilec + Baterije (akumulatorji :P)

Oddelek: Kaj kupiti
241664 (1481) OnTheMic
»

Od cenejših: Mustek MDC 3500 - Da ali Ne?

Oddelek: Kaj kupiti
121117 (1012) Caligula

Več podobnih tem