» »

Se en friendly tip Slo-techovcem- Benq DC2300 v HArveyu

Se en friendly tip Slo-techovcem- Benq DC2300 v HArveyu

1 2
3
4 5

Gionni ::

ja pa tale slikca je tud slikana s tem mega aparatom :P
KLIK
pa ta tud:
KLIK!!!
:D :)) :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gionni ()

Caligula ::

Caligula je tak aparat ze imel. To ni prvi. Samo ponavadi ne maram limat slik z znanci in folkom na javnih forumih. Ker sem se pa ze igral z slikami pa sem se dve, tri obrezal malo.

Jemljem pa tvoj komentar kot kompliment. Kam so sli pa vsi kritiki sedaj? Hocete rest, da so slike tako dobre, da ne morejo biti slikane s tem aparatom? >:D He He!

:D

Slike so posnete z Benq DC2300 fantje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

kopernik ::

Načeloma povsod velja, da je za malo denarja malo muzike. Sem imel priložnost pred kratkim preizkusiti enega digitalca za 15 tisoč SIT in lahko rečem samo, da je podn od podna. Od izdelave do funkcionalnosti. Imate dve izbiri : zaupajte Caliguli ali pa pobrskajte na internetu za raznimi reviewi fotoaparatov in se odločite.

vidi ::

Calikula je rekel: "Pa še ene par slik, k sm glih kartico dubu"

Ej, kje si dubu kartico k ma ze slike Gor od julija? Da te nau kkšen za avtorske pravice tožu!!!! (pazi kaj objavljaš)

Prej si reku, da se da tut na 8 MB kartico neki posnet, pol se to ni dal (ne vem a nisi znau kartice spraznt), pol smo čakal na kartico da si kartico dubu, pol si jo dubu, si pa ene stare slike objavu!!! KAKO ????
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Caligula ::

Ej clovk, k jz kartico dobim, se da men slikat. Pol se mi da clo odklepat folder kamor slike kriptiram in zaklepam pred zvedavimi osebki, ki se kdaj ustavijo na mojem PCju. Pol se mal pogledam stare fotke. Pol se mi da pr kaki se fris vn izrezat.

Sicer ma pa sam Benq DC 2300 tak izpius datuma. Pa itak bo zdej vec slik, k mam kartico. Prej sm zlo redko v najvecji velikosti sliku ampak vedno v najmanjsi k je se vedno ful dobra.

In se enkrat.
Lepo, da se strinjati, da so slike dobre :D

Lih barva koze se ful fenomenalno vidi.
Aja tisti blok je bil slikan ob leoem soncnem vremenu vceraj in tista glava od blizu od zadaj je pa bila posneta vceraj v Cankarju :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

kopernik ::


Lepo, da se strinjati, da so slike dobre


Slikaj eno v slabih svetlobnih pogojih BREZ fleša. Da vidimo.

EDIT: pa še eno nočno (npr. kako ulico s svetilkami).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Caligula ::

Bom, ker ltudi v takih pogojih preseneca. Dons bom spet dost naokoli po raznih prireditvah pa bom se kr nekaj slik naredil.
V slabih pogojih brez flesa dela boljse kot jih je HP 720 samo je nadlezno ,ker ma ful dolgo odprto zaslonko al karkoli pa moras na miru drzat to pa ni za nepotrpezljive kot sem jaz.

:D

Bomo se dost slikc nardili.

kopernik ::

Žal na nobeni od največjih strani, kjer ocenjujejo digitalce, ne najdem nič od Benq, kaj šele tale model. Sem pa malo povprašal strička Googla in reviewev je bolj malo. Našel sem npr. tega , ki pa daje le povprečno oceno. Zanimivo je to, da je ta model star že skoraj dve leti (ali so ga mogoče kaj pomladili ?) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::


V slabih pogojih brez flesa dela boljse kot jih je HP 720 samo je nadlezno ,ker ma ful dolgo odprto zaslonko


Pa ga postavi nekam in pritisni.

Meamoto ::

Če se lahko kot novinec ter fotograf vmešam v vašo 'žgočo' debato, še moje mnenje: Sodeč po slikah, ki jih je delal Caligula, je ta aparat za njega kar pravi, saj se vidi, da se človek ne misli resno ukvarjati s fotografijo, oziroma da mu kvaliteta višja od starih, navadnih 'trotelnov' ne pomeni prav dosti.

Se pravi, to je aparat za ljudi, ki nimajo dosti (oziroma skoraj nič) pojma oz. interesa o fotografiji, in če ga dobijo tako poceni, zakaj pa ne?

Aparat pa gladko odsvetujem vsem, ki želite delati malo bolj kakovostne fotke.

Caligula ::

Vidis, to je komentar. Ce si fotograf in reces to to pomeni, da si zadel bistvo.

Ce pa nekdo, ki ima jetrca tipa A60 govori, kot da je nekdo z izjemnim cutom za kvaliteto pa je vse skupaj pomilovanja vredno.
NI jaz vem kaj je kvaliteta saj si lahko od kolega vedno sposodim Nikona D100 ali karkoli ze je samo s tistimi slikami si nimam kaj pomagat, ker me fotografiranje "motiviov" ne zanima.Ker to je ali poklic ali pa hobi. Samo motivov se itak nikomur nikoli ne da gledat in se vsakega znanca je vedno motilo, ce sem mu kdaj kazal karkoli drugega kot ljudi. Ker let's face it. Hobi fotografije je zabaven le za tistega, ki fotografira, folku pa se tistih slik pol nikoli ne da gledat. Vedno se jih s tem le nekako posiljuje pol.

Ljudi pa vedno radi vsi gledajo. Sploh slike z zurov.

Za 10 jurjev pa mislim, da je jasno, da se ne pogovarjamo o kvaliteti kot necem s cemer bi opisoval vrhunske fotoaparate.
Samo to pomeni tudi, da kaki z A60 tukaj nimajo kaj piskat o kvaliteti, ker je A60 od vrhunskih fotoaparatov dalec ravno toliko kot tale Benq.

Je pa mislim, da jasno, da vecina folka nima ne zelje ne potrebe po kisti tipa Nikon D100 ali cem podobnem. Nasploh je zazeljeno, da je poraba baterij majhna, slike kulturne in da sluzijo namenu in pa da je poceni in trpezen.

Skratka ce si fotograf pol si zadel bistvo. Smesno je, ker se tukaj kdaj kdo z A60 oglasa kot da je fotograf. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dr_M ::

slike z zurov bl misl slike s pijank ane :D :)

no jest sm zaceu po partijih slikat, odkar mam minolto Z2. morm rect da je to zelo dobr fotoaparat, ampak ni pa dost dobr za slikanje na partijih.
1. premejhna svetlobna vrednost objektia. 2.8-3.7, no jest ne uporabljam tok zooma not, tko da je 2.8-3.2. za partije bi mogu bit 2.0-2.8.
2. premejhn kot. Z2 ma od 38 dalje... mnogo prevec. za partije bi mogu bit VSAJ 28mm, ce ne se mn. nimas zmeri 2m placa, da lohk 2-3 ljudi slikas.

ma pa eno dobro lastnost Z2. mocan fles. :) sm sliku zdej u gavioliju zensko iz enga konca plesica do druzga...cca 12m stran z 10x zoomom. pa jo je fles kr precej osvetlil :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meamoto ::

Še vedno bi v vsakem primeru dal prednost A60, in to iz dveh razlogov: Prvi je seveda optika, Canonovi objektivi ali pa BenQ objektivi so neprimerljivi. Drugi razlog pa je Canon-ov način ostrenja, ki je spet precej boljši.

Ampak, kot sem rekel prej, to je stvar ki jo opaziš samo če se s tem tudi ukvarjaš.

*popravek:

'Smesno je, ker se tukaj kdaj kdo z A60 oglasa kot da je fotograf.'

Fotoaparat ne naredi fotografa, da se poslužim male modifikacije pregovora. S povprečnim fotoaparatom lahko nekdo, ki je v tem doma naredi ogromno. Če pa ne več kaj delaš, ti pa ne pomaga niti EOS1Ds MarkII.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meamoto ()

Kaufmann ::

Sam res, odkar so digitalci na voljo po dostopnih cenah je vsak tadrug z A60 in podobnimi postal nek hud fotograf, v analognih časih ni imel pa noben pojma kaj je ISO.>:D
Važno je bilo da so slike ratale in, da so za spomin,...,kar pri meni velja še danes.
Če še nebi imel digitalca bi si verjetno kot edinega kupil tega Benq-ja glede na prilimane slike.
ni podatka

kopernik ::


Važno je bilo da so slike ratale in, da so za spomin,...,kar pri meni velja še danes.


Ja, saj tako je pri vsaki stvari. Na eni strani imaš svoje potrebe oz. zahteve, na drugi pa kupček denarja. Nesmiselno je kupovati digitalca za dvesto tisoč samo zato, da lahko rečeš, kako dober je moj fotoaparat. Kakor je nesmiselno kupovati džipa, če se ne voziš po slabem terenu.

zlabo ::

Hehe, jaz se ne bom kregal.
Lahko samo rečem da mi je TALE slikca ki jo je postal caligula daleeeč najbolj všeč:D >:D

Lp, zlabo

Caligula ::

In teh slik - predvsem pa videoposnetkov je pa neomejeno veliko.

Taka je bila moja tipicna vecerja to poletje pa pol hektolitra vina cez.

In ta foto je narejen za take slike delat. Pa ni ga skoda, ce ga kdo pokozla, padce izjemno dobro prenasa, tolk je simpl, da zenske zlo rade z njim slikajo kar je fajn, ker hmal dobijo zanimive ideje :D ,...

KLIK

KLIK

To sta dve sliki v temi brez flasha. Kar je treba vedet je, da je v resnici bilo ze precej temneje kot se vidi na sliki. Ta foto ful osvetli sliko. Ko recem ful mislim predvsem na to kako je to recimo pocel HP 720, ki je bil pri tem zelo slab.

Ker tukaj je bila prakticno ze cista tema pa zgleda kot, da se sele temni.

Je pa jasno, da pac ful dobre slike v takih pogojih ne more naredit ze precej drazji foto.
Ceprav sem zasral in sta tidve obe interpolirani, ker sem mel na najvecji velikosti. Bi moral probat se na 1600*1280. Ker to je na 2048*nevemkok.

Kar se tice A60. Koga briga kaka je optika, ce v praksi ni neke pametne razlike. In res je, fotoaparat ne naredi fotografa samo ne more pa en z A60 pametovat o kvaliteti slike v kontekstu fotoaparata.

Je pa na zalost res tudi to ,da je Slo-tech poln folka, ki si domislja, da so fotografi. Po mojem bi na raznih Slo-tech zurih lahko videl polno kakih lame assov, ki bi stopali do punc pa zacenjali pogovore-"Zdravo, jz sm fotograf,... bla bla ..." bljah >:D :D

K0K0 ::

Sm si učeri prbavu dc 3410 in morm rečt da je res super sploh pa za 10k
caligula najlepša ti dala

Caligula ::

Bogoskrunstvo! :D
Sem ti ze rekel, da so te nekateri opozorili, da bo tvoje zivljenje sedaj bolj crno! 0:)
Jaz sem vas vse zlobno nategnil.

Verjemite cloveku zaboga. :D

Dr_M ::

eh...iz enga extrema v druzga....
cudn da moderatorje se niso zaklenil to skropucalo od teme...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

CaqKa ::

nič ni skropucalo od teme. če človek vidi da je med fotoaparati za 10ksit tole najboljša izbira in to zapiše v temo se mi to zdi zelo zelo pozitivno in hvale vredno.
ta tema naj ostane. ti pa zgoraj klikni ono ikonco da ti jo neha med "mojimi temami" prikazovat da boš srečen.

/edit to ti povem pa čeprav mi je tvoj podpis blazno všeč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

TribesMan ::

Caligula kako pa kej macro mode? To jest rabim pri slikanju svojih umotvorov...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Si videl sliko tiste glave od zadaj na prejsnji strani? TOLE SEM MISLIL
MAcro je soliden. Ma pac primitivno foro glede focusa, da rocno izbiras za daljavo, za tam okoli 50 cm in pa manj kot 20 ali 15 cm se mi zdi.

Skratka tisti drsnik. Macro je zelo dober v bistvu. Se da folk lepo na par centimetrov v ksiht slikat :D
S flashem je to itak najvecji uzitek >:D

Ce si to mislil z makrom?
Slikanje na ful blizu?

PS:

DR M, pac malo se je treba norcevat s folka, ki je kr bluzil nekaj o tem , da se bo vsak z nakupom takega fotica nategnil, da bo zivljenje vse crno,... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

TribesMan ::

Jah slikanje glave na pol metra men ne pove veliko...

A mi lahko naredis eno sliko ene racunalniske komponente... tko od 15cm stran... Recimo kaj takega...

Ker jest 80% vseh slik delam v macro načinu... tko da mi je to bistveno...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

He he, to je pol dober makro, ker glava je bla slikana s kakih 10 cm :D
Bom probal zdajle najt kaj za slikat.

Tear_DR0P ::

Ka se to še zdej da kupit al je že mim akcija???
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Caligula ::

3410 se mislim, da se dobi in kaj dosti slabsi glede slik nebi smel biti. Ma pa marsikatero prednost pred 2300 zato. Recimo velikost, filanje preko USB,...

KLIK
To sem zdajle na hitro. Nimam nekih pametnih komponent za slikat. Same srebrne stvari-kamera, telefon, ohisje za disk, tko, da sem oslepel od flasha, ce sem hotel te stvari slikat :D

Aja, da ne bo kdo mislil, da foto naredi tipkovnico tako malo grainy. Dejansko je taka-kot, da bi bila plastika iz kakega granulata,..
Skratka kar vidite vi je kar vidim jaz, ce jo pogledam dobro osvetljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dr_M ::

če človek vidi da je med fotoaparati za 10ksit tole najboljša izbira

ne ne, on hoce use neznalce prepricat, da je to najboljsi fotoaparat sploh in da nej ne kupujejo fotoaparatov za 100k sit in vec.

dejstvo je, da se ta zadeva nikakor ne more primerjat z brandname digitalci, se pravi s firmami z dolgoletnimi izkusnjami. ce bi reku, da se primerja s ksnimi sonyi al pa samsungi, bi mu se verjel, tko pa...se lahko samo nasmehnem in si mislim svoje.

tko nekak kot da bi hotu enga cloveka k hoce kupit mercedesa S600, pa bi ga hotu prepricat, da nej raj lado samaro kupi. sej se glih tko lahko pelje od A do B tocke, mar ne??

ampak se1x poudarjam (da ne bo spet ksn dumbass se spotaknu ob tole), fotoaparat ne dela pretirano slabih slik in je vredn 10.000 slovenskih tolarjev. ampak samo toliko in nic vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ja. To je vredno 10 jurjev in nic vec, A60 pa 40 jurjev ali vec,... :D
MA DR M ne bluzi. Pol digitalcev z 3.3 MPji na trgu dela lih take slike.

Kaksnga Z2 ze s sabo ne mors skos nosit in tko meni, ki mam rad stvari skos s sabo ni vreden nic, pa se skoda ga je k je drag. Ti recimo si zbiru tisto zepnino zanjga k utrgan in crknes takoj, ce se ti sesuje in to ves. Panajbolj zanimive fotke nastajajo lih kadar najmanj pricakujes. IN za kej tazga mors met

a) zanimiv lajf :D
b) foto oz kamero skos s sabo

Mi gre pa res na jetra folk, ki ma te brezvezne brand name fotoaparate z 2.1 in 3.3 megapiksli in misli kolk so dobri.

Meni tudi Z2 ni dober. Jz govorim o dobro za 10 jurjev. Prav, ce hoces, da sprejmem tvojo definicijo dobrega je meni tudi Z2 jajce. Dobro mi je od Nikona D70 dalje. Ma se to ne. Ostalo je isti crap. Mam pol raje poceni in prakticno.
Ce se gre pa orenk nabavljat pa ce se clovek ze gre nek hobi, se pa to pocne posteno. In Z2 je predrag pa preokoren za zurke slikat pa da si sproscen, ce ga folk odnese nekam vs nazgan, za orenk pa je vsaj meni preslab. To je pac malo visji srednji razred kar se mene tice. Za tak denar bi pricakoval vec. Se od Nikona D100 bi jaz pricakoval vec.

Nasploh mi je 3/4 okol fotoaparatov en navaden hype, ker je to dons najbolj bedno razsirjen hobi. Vsak cepec dons ze misli ,da je fotograf. Prav nadlezno. In pol dobivas po mailu neke brezvezne motive v vec mega velkih slikah, ki so zanimive res samo tistemu, ki jih je posnel :\

Dejte mi vi resni hobby fotografi povedat-ker od ljudi, ki jih posiljujete z svojo umetnostjo ne zbezi od vas po max 10 slikah oz konkretno ne zahteva alkohola za odkupnino, da si jih ogleda 20?

Folk je folk. Neglede al je video al slike, folku se da kvecjemu ljudi gledat. Kar je ostalega je vsakemu takoj dolgcas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

*TV* ::

to so dalec najslabse fotografije od digitalca, ki sem jih videl v zadnem casu. pravzaprav sploh neumna propagandna debata cloveka, ki se na fotografijo spozna tolko, kot Bush na ekonomijo in terorizem.

teh 10k je stran vrzenih, slike so uporabne edino za kake manjse web slike, niti podrazno pa za razvijanje. slika je neostra, brez kontrasta, barve so obup. Take slike danes delajo malo bolsi 1 mpx fotoaparati na mobilnih telefonih. Z canonom A60 se ne more niti primerjat.

pa lp

Caligula ::

*TV*

Bravo. Ker fotoaparat imas in kdaj nam bos linkal svoje slike?
Pa daj se tiste s tvojega malo boljsega mobilca.

Ker Kayser ma Nokio, ki bojda dela boljse slike >:D

Aja se to-od kje ti informacije o barvah?
Si videl karkoli od tega kar je na slikah v zivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

TribesMan ::

Ma glupo je tole vseskupaj... OK za 10kSIT ne dobiš nobenega drugega fotkiča, ki bi delal primerljive slike Benqu, sam tele slike mene popolnoma nič ne impresionirajo... vse slike kar sem jih videl so me razočarale... ni ostrine, barve zgledajo umetne in mrtve, šuma je povsod polno... sploh na slikah kjer je osvetlitev slaba.

Sicer sem bil že odločen da ga grem iskat, ker 10 jurjev ubistvu ni nič dnarja, pa tud rabim en digitalc, ker zdej non-stop skačem okoli frendov, da mi ga posojajo... sam pol moraš pa še kartico kupit. Sej ne rečem da ni ok za razne razfukantske partye, kjer gre najraje kej narobe, kadar imaš v roki kaj vrednega. Sam to je men čist postranskega pomena...

Tko da zaenkrat še naprej šparam dinarčke za mojo omiljen fotkič Sony W12... res je 8* dražji... sam je pa to kar jest rabim, pa še manjši je od tega Benqa.

/logoff

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Pa tribesman, midva se skor strinjava pol zdej na koncu :D
Kdo bi si mislu.

Pa tolk si se upiru za brezveze 0:)
Razen v tistem delu, da pac ne ves kako stvari k so slikane v resnici zgledajo.

Recimo ti ne ves kolk je blo v resnici temno tam kjer sm sliku brez flasha in kaksen zmazek bi kak drug foto tipa A60 tam naredu.
Ker ful osvetli sliko in pol, ce ne vidis tistega v zivo sploh nimas predstave.

Na zalost je tud ta tipkovnica taka grainy, ker taka je. Lahk si jo gres pogledat v trgovino pa bos vidu kaj mislim.

Kar se suma tice. Se pojavi ja. Samo ob tej ceni ga moje opci gladko spregledajo.

In recimo W12 je vredu samo se vedno malo premalo.
Ce se ze stegujes, sparaj se malo pa nabavi kaj se malo boljsega. Ceprav je bil v testih dobro ocenjen.

IN prisli smo do bistva, da je ta Benq zelo dober nakup, ze za podarit komu je totalno hud, kokrkoli obrnes bi vsaki hisi prav prisel,..
IN to je bistvo. Sej naslov teme ni bil najboljsi foto do 100.000 SIT.

Tisti, ki so ga kupili, tega gotovo ne obzalujejo. Folk, ki bbi pa na vsak nacin rad primerjal PRO fotoaparate z tem je pa itak moten.
Splohz, ce gre sitnarit v temo kjer nekdo pac proba normalnemu folku z Slo-techa (ne tistim, ki si domisljajo, da so fotografi) pomagat pridt do spodobnega izdelka za cimmanj denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

T0RN4D0 ::

NE rečem, za 10k kaj hočeš bolšga, za ta dnar se parkrat ornk naješ... samo ne mi bluzit da dela fotoaparat najmanj tko dobre slike ko tisti za 50/100k al pa kej podobnega!!!

Kupu sm si digitalca za.. z opremo vred okol 120k sit pred časom (A80) in mi ni žal... sej dobr recimo da ga maš skos s sabo v žepu v šoli, btk če ti ga vsake 2 mesca spizdijo itd, samo da bi šow pa neke resne slike delat s tem pa ni dobr.

Če kdo ne verjame lahko nalimam kakšno sliko...

aja BTW za razvijat ni panike, tist je hitr dobr za tamale slike, samo jst precej slik na 19" monitorju še mal raztegnem za kak detajl... in mam rad da se detajl lepše vid ne pa da postaja vse skup takoj en oblak megle... :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TribesMan ::

Pa še vedno se ne strinjava...

Ker ti hočeš za vsako ceno svet prepričat da ima tale fotoaparat enako kvalitetno sliko kot A60... nisem neki Canon fan... niti nimam A60... ga majo pa moji kolegi... in z njim sem naredil od oka ene 1000 slik... in si upam trdit da je 99% slik ki sem jih naredil z A60 (neglede na pogoje) več razredov boljših od najboljše fotke ki ste jo polikali lastniki Benqa 2300. Tist ostali procent pa so slike ki so se zaradi raznih čudnih pogojev izneverile (recimo preveč fleša pri makru, al pa slab fokus).

A60 in Benq 2300 preprosto _ne_ moreš primerjat, prvo je cena, drugo je opremljenost, tretje so nastavitve ter še kvaliteta slike (pri slednjem mislim predvsem na istovernost slike) in tukaj Benq zmaga _edino_ v ceni. In tukaj ti dam prav... za 10 jurjev dobis aparat ki dela slike. In to je to.
To kar ti trdiš je tko, kot bi kupil Cliota in pol na ves glas trdil, da v price/performance povozi Laguno na celi črti... Sam vsi vemo da je to deleč od resnice... Vse kar imata Clio in Laguna skupnega so 4 kolesa in značka.

Kar se pa W12 tiče pa nevem kaj mu manjka... Aparata tipa Minolta Z2 jest niti pod razno ne mislim kupovat... predpogoj za nakup je, da aparat lahko stlačiš v žep od kavbojk. In v tem velikostnem razredu ni prav veliko izbire... sploha pa ni veliko izbire med aparati z 2.5" LCDjem in 5MP.

Aja pa tisto tipkovnico ki jo imas ti poznam... sem jo ze videl in uporabljal... in res plastika je grainy sam to kar vidimo na slikah _ni_ zrnatost tega tipa... poglej si malo črke na tipkah... boš rekel da so že po defaultu meglene?

Eniuej: na zahodu nič novega...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Caligula: ja moj nasledn fotoaparat za na partije bo ksn canon EOS 300D z 18-55mm. ampak samo za partije. Z2 sploh ni tok velik in storast kot zgleda najprej. jest ga zelo velikrat jemlem sabo in precej slikam okol... drugac pa....mojih slik je en kup na netu, seveda jih je dau drug folk gor. jest jih ne dajem. mi je pa en kolega povedu, da majo na njihovem faksu moje slike za wallpaperje :) sej bi pokazu slike, ampak nevem ce bi moderatorji dovolil ;) :) sm pa razmislju o enmu ultra mejhnem digitalcu... minolta G430... gre v zep od srajce, ne samo v zep od kavbojk. pa tezk je tok, kot en GSM telefon. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

pingec ::

ce bi reku, da se primerja s ksnimi sonyi al pa samsungi, bi mu se verjel,

Kva mas prot sonyjem, jest sem mel canona A70 in sonyja dsc-p72 in je delal veliko bolj žive barve, lcdjcek je bil kvalitetnejši in imel je ČISTO vse funkcije canona poleg tega pa ni imel omejitve dolžine filma :P
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

ti kr pokaz slike, alpa na zs dej link :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Dr_M ::

pingec: lej ne mislm se zdej kregat al pa kej, ampak sony je med fotoaparati tko kot je lada med avtomobili. tavria pa zastava celo zaostajata.

OT drugac.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Magic1 ::

Za običajen folk je to čist zadost. Kaj pa rabi oča fotkiča za 60k+ . Kupovat tako dragega digitalca je nesmiselno(za običajen folk), tako kot je nesmoselno ko ljudje kupujejo računalnik za 300k+ zanj zato da bo res dobr, potem pa itak samo word pa explorer uporabljajo. Potrata denarja, če veš zakaj daš veliko denarja za digitalca, potem ga pač kupiš, ker veš zakaj. Drugače je pa res neumnost kupovati za velike vsote. Ima punca en sonyjev za 80k pa ne vem če bi ona, jaz ali kdorkoli iz njene familije opazil razliko med njenim in tem-> to je potrata denarja, preseravanje in metanje denarja čez okno. Aja pa fotk naredi v povprečju ene par na tri mesece.
Magic

TribesMan ::

I see blind people... literaly.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

pingec ::

Če s tem misliš tudi mene, jest nism nič slep, jaz sem imel oba fotoaparata, zadržal sem pasonyja, canona sem odstopu sestri.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

zile ::

Po moje misli magic1. Če ne opaziš razlike Magic 1, pol si pa kratkomalo res SLEP. Najboljša slika v celem topicu je Tribesmanova makro slika matične plošče. S katerim si to slikal Tribesman ?

TribesMan ::

Sej raje ne bi povedal... A60

Sicer pa so vse slike v mojem članku o A64 platah narejene z A60.

pingec: nic se bat res nisem mislil tebe... niti ne poznam P72... pac si se odloču za po tvojem mnenju boljšega... itaq si izbral tako da je tebi prav...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

thramos ::

Eh, razlika je, a za moje oko minimalna.
Ce bi bla na teh slika kksna punca pa nebi opazu nobenih razlik.

Vi "izkuseni fotografi" pozabljate da je vecina folka pac "slepih" in se nam jebe za podrobnosti, ki jih opazijo vasa izurjena ocesa ...

Glede na to, da se prodaja npr. A60 na bolhi za cca 40 jurjev grem jutr jest do HN po 3410.

Zgleda da ma tud Caligula kdaj prav :D

Caligula ::

Caligula ma vedno prav 8-)
Vsak od vas pa ima kdaj pa kdaj prav in to je takrat kadar se strinja z mano :D

Mimogrede, nobena od fotk z A60 me nikoli ni impresionirala. Sploh glede na ceno.
Fotke od Benqa pa so me. Sploh glede na ceno 0:)

Najbolj smesn je, da bojo itak vsi k tuki kritizirajo tud sami probal kupt ta foto al sp ga pa ze. V najslabsem primeru so ga al pa ga bojo priporocal kolegom,...

In to vsi vemo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

pingec ::

lol z glavo skozi zid...

Drgač pa vseeno sem vesel takih tem :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

BlackHole ::

To debato lahko vlečete do drugega leta in boste še vedno na isti točki. Če se vam da, nardite par enakih slik, eno z benkotom, drugo pa z C60, pol jih pa primerjajte. Mislim pa, da če bi dal razvit sliko od benkota in C60 na 10x15 format, da ne bi opazil takih razlik, kot jih med cenama apratov. Res pa je, da verjetno v nekaterih pogojih benko pogori prej kot Canon.
LP Marko

perci ::

Tale tema :D - to je vse kar lahko rečem. Caligula tele slike očitno gleda z nekim čudnim blur filtrom. Tko, da so mu pol vse slike enako meglene ;)) in ne vidi razlike med a60 in benkotom ;).

T0RN4D0 ::

će mi kdo hosta sliko lahko pošlem kej... kr zdle takoj nardim ker nimam nč pametnega na compu niti ftp programčka :8) [okol 1.5MB ]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se en friendly tip Slo-techovcem-Benq 3410 za 10 jurjev v HArveyu

Oddelek: Kaj kupiti
261977 (1238) K0K0
»

kaj menite na te 3 dig. fotoaparate... ?

Oddelek: Kaj kupiti
131389 (1193) Caligula
»

Kateri digitalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
603458 (2824) Caligula
»

Polnilec + Baterije (akumulatorji :P)

Oddelek: Kaj kupiti
241664 (1481) OnTheMic
»

Od cenejših: Mustek MDC 3500 - Da ali Ne?

Oddelek: Kaj kupiti
121117 (1012) Caligula

Več podobnih tem