» »

Število fotk na 512MB CF kartico

Število fotk na 512MB CF kartico

rfmw ::

živjo!

za canonov A80, ki ga bom kupil v kratkem, kupujem že sedaj pomnilniško kartico (ponudila se mi je pač možnost nakupa v ZDA in bi jo rad izkoristil).

Zanima me, če mi lahko lastniki A80 pomagate, približno koliko fotk lahko spravim na 512 MB CF karto, pri max resoluciji in najmanjši kompresiji. Vem, da je velikost slike v bajtih pač povezana s samo sliko, tako da bo ta ocena le približna.

Ne vem, ali se mi splača kupiti eno 512MB ali kar dve? Če gre na 512MB kakih 200 slik, pol bom vzel le eno... kaj mi svetujete? aparat bi kupil pri nas zaradi garancije, čeprav je cena v zda najbrž nesramno nizka.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

MadMax ::

Sicer imam starega S20, ki za 3.3Mpix dela prav nesramno velike fajle (cca 2.5MB), pa na 256MB CF spravim cca 115 slik (se pravi 230 na 512).
A80 sicer ne poznam, a mislim da slika ne presega 1.5MB, tako da mislim da ti bo 1x512 čisto dovolj...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

GregiB ::

Sicer sem ponosen lastnik A-70, imam pa 256 MB CF kartico... Glede na to, da so 3Mpixel slike pri SuperFine nastavitvi velike max 1,7MB, mislim, da 4Mpixel slike ne bi smele biti večje od... hmmm, 2,3MB... Torej na 512MB kartico dobiš kamot 200+ slik.
Edini problem, ki ga lahko imaš je ta, da se razvadiš frkat karkoli ti pride pred oči... in če greš za npr. 14 dni na morje, se ti 200 slik kaj hitro nabere... Jaz se znajdem tako, da imam par kolegov, ki si med seboj za počitnice kartice posojamo....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

rfmw ::

Tnx!

so 512MB should be enough.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Clone ::

S 512 MB kartico boš na Canona A80 spravil 280 slik, vsaj na začetku napiše tako, pol je pa odvisno kaj slikaš

PhotoBlaz ::

kdo pa se slika z max resolucijo no!!!
Je cisto nepotrebno!
ce bos hotel dat sliko razvit je preracunano, da je 2Mpix (1600x1200) povsem dovolj za sliko 15x10cm, pa se tako sem preprican da niti 1 % fotk ne bos dajal razvijat, ko se bos razvadil na ogromne kolicine digitalnih fotografij.
imam digitalca s 6Mpix pa redko slikam s 3Mpix,....kaj sele s 6.
Tako je moje mnenje,....tako da 512 Mb kartico bos imel vrh glave!

rfmw ::

ja a vprašam pa lahko, ne?

vsem hvala za nasvete. Dosti mi bo ena 512 ali dve 256 MB.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

GregiB ::

model...
....kdo pa se slika z max resolucijo no!!!....
Skoraj vsi, bi rekel. Namreč, velikost slike lahko na kompu poljubno spreminjaš, ko pa daš slike razvijat, je pač vseeno, al je 1M, 2M ali 3M+ pixelov. Več pa sigurno ne škodi. Sicer ne vidim razloga, da bi se 3+MPixel digiji sploh prodajali.
Edini razlog za manjšanje formata vidim v tem, ko že vnapraj veš, da boš pofotkal več slik, kot jih pri Max resoluciji dobiš na medij....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

PhotoBlaz ::

ja za profi fotografe, in za velike formate je pomembno da so fotoaparati z veliko pik (12Mpix in vec), kot sem ze omenil za 10x15 fotko pa je preracunano, da clovekovo oko ne razloci vecje resolucije na taki sliki kot 1600x1200.
Ce pa zelis se vsako sliko potem doma ne vem kako rezat in spreminjat format je pa valda bols, da slikas na cimvec......samo ravno vsakic in mogoce na nekem izletu/potovanju ko bos naredil 400 fotk najbrs ne bos vsako se posebi crop-al. Govorim iz izkusenj.
Se pravi,..kolega ki sprasuje bo imel 512 kartico za vsakodnevne porabe prek zadosti in bo komot slikal na max pa ne bo zafilal cele (ker bo takoalitako doma zloudal slike na comp), ce pa bo sel v tujino za nekaj tednov,..pa kot pravim lahko slika z 2Mpix in bo med drugim tudi za razvijanje kasneje doma cisto zadosti.

Se tole bi povedal,...tudi ce bo dal razvit vecjo fotko (npr A4 format) iz 2Mpix pac ko gledas fotko iz roke seveda ni tako superiorna, ampak spet izkusnje govorijo, da se ponavadi tako fotografijo da obesi nekam na steno, in jo folk gleda priblino iz 1 m, tako da zopet boljsa resolucija nic kaj dosti ne pomeni.
....pa kot najbrs ze veste,...bolje dober fotoaparat z 1Mpix kot pa slab z 19293873Mpix :)

sicer pa ma vsak svoje finte in vsak se svojega drzi, tukaj samo izmenjujemo mnenja in pomagamo kolegu da se lazje odloci med vsemi temi opcijami :-)

ja 512 bos mel zadosti :-) (pa bolje 1x 512 kot 2x 256)

rfmw ::

1 x 512MB bolje kot 2x 256MB? zakaj?

jaz bi se pa raje odločil za 2x 256, ker če ena crkne, mam še drugo8-)

štos je v temu, da garancije ravno ne bom mogel uveljavljati, saj bo(sta) kartica kupljena v zda, tko da se mi zdi 2 x 256 boljša varianta. sicer pa najbrž CF kartice ne crkujejo, kaj? sam pri današnji kvarljivi PC krami se občutki negotovosti, kdaj bo kaj crknilo, prenese še na druge elektronske igračke:8)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Gandalfar ::

Pomojem bi bilo za razmislit o dodatnih baterijah .. 400 fotk pofotkat ni kr tako :)

GregiB ::

Hmmm, če je bolje 2x256 od 1x512, mogoče je še bolje 4x 128 ali pa 8x64?!
Lej, po mojem mnenju je zadeva ta, da če se kartica pokvari (seveda, če je popraj delovala) je to lahko kvečjemu zaradi neprestanega not-ven dajanja... Osebno ne pomnim, kdaj sem dal zadnjič svojo 256 kartico iz digija (ja, nimam čitalca, dl-dam direkt iz digija).
Bi pa eno OPOZORILO!!! Preden narediš prvo fotko na novo kartico... OBVEZNO SFORMATIRAT... Poznam 3 kolege, k so fotkal kr na out-of-box kartico... pri dveh je šlo par 100 slik v maloro, pr tretjem pa kar kartica...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

username ::

v navodilih za A80 piše, koliko slik (povprečno) lahko spraviš na kartico, glede na njeno kapaciteto in kvaliteto slik. zdajle nimam pri roki, bom pogledal in ti napisal.

sicer pa tudi jaz nameravam kupiti eno večjo CF kartico - kakšno se najbolj splača za "običajnega uporabnika" (128, 256 ali celo 512MB)? ali moram pri nakupu paziti na proizvajalca?


nekdo je omenil baterije - ja, definitivno si je treba omislit polnilec (tudi ta nakup me še čaka). v trgovinah tipa BigBang so 6000-10000 SIT. A ve kdo, če je kje še ceneje? in pa koliko stanejo rechargeable baterije posebej (s polnilcem dobiš samo en komplet)?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

ali3n ::

Delko (BTC, hala D pod Emporiumom) -> uvoznik za GP baterije in polnilce...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

GregiB ::

Pred novim letom je kolega dobil v MediaMarktu v Grazu paket 4x1800mAh baterije (noname) za 4,99 EUR. Niso glih najmočnejše, so pa pocen...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

frenk ::

a mogoče kdo ve kje bi dobil najboljše baterije za filanje...rabm za digitalca...rabm pa štiri baterije AA formata

...pa zanima me še kolk je razlike med proizvajalci SD kartic...nameravam pa kupt 256MB

CaqKa ::

frenk a ti vidš naslov teme?

sd kartice so pa kolko jaz vem vse počasne... no napram cfu... kakšne so pa hitrostne razlike med posameznimi proizvajalci pa boš pomojem največ izvedel na guglu.

Clone ::

Na dpreview.com se loh največ izve o karticah, baje so najhitrejše Viking, Transcdent in Lexar 40X samo so pa tudi cenovno malo bolj navite, jaz mam SanDiskovo 256MB pa morm rečt da me hitrost ne moti celo skopira na disk v približno 6-8 min, je pa spet odvisno kam je priklopljena, preko Canona A60 ali preko CF-readerja.

Aja glede resolucije 1600*1200, dovolj je za slike 10*15, čeprav tudi 2048*1536(3.2 MpiX), če se pogleda tlo od blizu se vidi malo zamazano ampak ni sile če gledaš iz 30cm oddaljenosti je vse vredu, je pa tudi res da dam razvit mogoče 10 slik od 1000-ih.

L.p.

Clone

BadB0y ::

Naj se jaz povem imam canona A40 pri resoluciji 1600x1200 super fine nareedim cca 320slik na kartico 256mb. Baterije pa so 2000nimh in baterije brez problema zdrzijo poslikavo cele kartice + tega da je vkloplen lcp in slike se tudi mnozicno pregledujejo na fototu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadB0y ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kolk megapixlov za kolk veliko fotografijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
91772 (1601) iso2000
»

Digitalni fotoaparat 'dilema'

Oddelek: Kaj kupiti
241642 (1371) Koci
»

digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
172091 (1843) Fizikalko
»

Canon PowerShot A80 Vse in še več! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534318 (3307) T0RN4D0
»

Kateri digitalni fotoaparat se splača

Oddelek: Kaj kupiti
322610 (1945) Brane2

Več podobnih tem