» »

Vprašanje za lastnike Canona A60/A70?

Vprašanje za lastnike Canona A60/A70?

prismo ::

Sem novopečenec Canona A60.
Sem vse menije in navodila dal skoz, pa nisem nikjer opazil da bi blo možno slikat tako da bi na sliki ostal datum? Kolk se mi zdi to ni možno?
To full pogrešam, ker bi nekaj slik dal v fotostudio razvijat.
Al bi to na kak drug način potem uredil?
Kak pa je to pri drugih digitalcih npr. Sony P72?

Še nekaj: Moram še kartico kupit, pa me zanima na kolk bi mel kopmresijo nastavljeno? Pa kolk bi dobo slik pri kateri kompresiji? Bom tudi katero sliko dal razvit!

Hvala za odgovore!!

PALOMINO ::

Canon mislim da ne beleži datuma direktno, da pa se to uredit s priloženo programsko opremo - sicer pa še nisem osebno preizkušal.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

prismo ::

Sem tukaj že gledal, sem pa hotel od nekoga konkretno izkušnjo!

Kartico sem kupil (A60) pa me zanima če imam na 1600x1200 in Nastavitev "FINO" bojo slike dovolj kvalitetne za tiskat? Al naj slikam "SUPERFINO" pa pač pozabim pol slik manj?

Gill ::

Mene pa zanima če se da Canon A60/ A70 uporabiti kot spletna kamera?

TriSiX ::

To sem zasledil na http://www.stevesforums.com/!

Yes it could work as webcam!

The A70 itself has no time-lapsed feature built in. You need the Remote Capture utility included from Canon. It works great for time-lapsed photography. I purchased a tripod and an extra long USB cable to do this. Just make sure you connect the A70 to a power supply and not batteries. The movies I make are filmed over a 2-4 day period. Steve's Digicam and DCReview website has excellent tutorials on how to do time-lapsed photography. You will need to understand frames per second, compression codecs and such. If the pictures are taken too close together then the movie will be too short.

Vendar je po mojem mnenju škoda uporabljati fotoaparat za takšne stvari, ko pa dobiš ful poceni pravi WebCam!

prismo ::

Za datum sem zaekrat neašel - PhotoBrush!

flipflop ::

Mislim,da je za razvijanje vseeno bolje,če imaš superfine,še posebej,ker ima A60 2Mpixla. Za tiste,ki jih pa ne misliš razviti,pač ne slikaš v superfine,čeprav to ni najbolj praktično. Kako veliko kartico pa imaš? Ker če imaš vsaj 128MB bi moralo iti kar precej slik gor v superfine,ne?

prismo ::

Nekje 125 slik dobim, na 128mb kartici v super fini nastavitvi. Saj to je dovolj, za takšno domačo slikanje, malo večji problem pa je dopust!!

matias ::

V navodilih sem na nekaj straneh zasledil stopnje kompresije in velikost slik.... in tudi koliko jih spraviš na določeno kartico CF. Malo pobrskaj... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon powershot A60

Oddelek: Zvok in slika
252336 (1413) Djuro
»

Število fotk na 512MB CF kartico

Oddelek: Zvok in slika
181574 (1334) BadB0y
»

Kater digitalni fotoaparat do 40000sit

Oddelek: Kaj kupiti
241719 (1395) frenk
»

Canon PowerShot A80 Vse in še več! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534330 (3319) T0RN4D0
»

Odločitev med 2 in 3Mpixli

Oddelek: Kaj kupiti
212106 (1632) R33D3M33R

Več podobnih tem