» »

Excel automatsko računanje

Excel automatsko računanje

Gregex ::

Zdravo. Ima excel možnost automatskega računanja? Primer: Stolpec A kos, stolpec B cena, stolpec C skupaj. In ti vpišeš samo kos in cena in ti avtomatsko izračuna skupaj, da ne rabiš ročno. Najbrž je treba formulo nastavit? Pa mi ne rata.

AC_DC ::

v c1 vpiši
=A1+B1


nato v c1 naciljaj spodnjo desno ogljišče (se spremeni oblika kurzorja v črn plus) in vleči dol.

Gregex ::

To vem ja. Prvega zračunaš in pol potegneš dol. Me pa vseeno zanima, če se da kako avtomatsko, če sploh obstaja kak trik za to. Hvala.

Matevz96 ::

Kaj še bolj avtomatskega bi rad?

111111111111 ::

Makroji, drugače pa se pa poigraj s tabelami in pivot tabelami. Za kaj bolj konkretnega boš moral dati primer in opisati kaj bi rad naredil avtomatsko.

smacker ::

Gregex je izjavil:

To vem ja. Prvega zračunaš in pol potegneš dol. Me pa vseeno zanima, če se da kako avtomatsko, če sploh obstaja kak trik za to. Hvala.

V C1 vpiši dobesedno (brez narekovajev): "=A1*B1". To je formula, ki se bo avtomatsko zračunala vedno, ko se spremeni vrednost v A1 ali B1. Če formulo "potegneš dol" v prazne vrstice (npr. do C1000), boš lahko potem samo v stolpec A in B vpisoval cene/kose, pa se bo produkt avtomatsko izpisoval v C stolpcu. Če hočeš kako drugo avtomatiko, pa točneje opiši kaj želiš.

Gregex ::

Je dovolj enostaven postopek, tko da ni problemov in ne vzame dost časa. Hvala vsem.

petkofak6527 ::

Živjo,

da si sposodim temo. v exelu bi rad preverjal vrednost ene celice. Želja je, da v eno celico (B1) vpišem črki e ali d. V celici B2 pa bi rad v primeru da je v B1 vpisana črka e ali d vrne vtednost OK, drugače pa Ni OK.

Če gledam samo eno črko zadeva deluje: =IF(E5="d";"OK";"NI OK")
Če pa želim dodati opcijo OR pa mi ne deluje več: =IF(OR(E5="d",E5="e";"OK";"NI OK"))
Probal sem tudi primer ki je na MC. support strani in isto ne deluje: =IF(OR(1+1=1,2+2=5,5+5=10),"answer if true","answer if false")

Mi zna kdo povedati kaj delam narobe?

Lp,

111111111111 ::

Dvojno gnezden IF rabiš:
=IF(E5="d";"OK";IF(E5="e";"OK";"NI OK"))

EDIT: Sorry nisem dobro prebral: =IF(OR(E5="d";E5="e");"OK";"NI OK") Pri tvoji si oklepaje postavil narobe.
EDIT 2: Na MC suport pa zato ne deluje ker je napisano v stari verziji excela in so parametri namesto z podpičjem ločeni z vejicami. Če vejice zamnjaš z podpičji bo delovalo. Zdej sem pa menda odgovoril na vse.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

@Chuapoiz: Mislim, da je razlika med vejico/podpičjem v tem, katero lokalizacijo imaš nastavljeno, ne v verziji. Pri angleških lokalizaciji se uporablja vejica, ker je njihovo decimalno ločilo pika. V slovenščini pa je vejica uporabljena za decimalno ločilo in je zato potrebno uporabiti podpičje, ker drugače Excel ne more vedeti ali si mislil število z decimalno vrednostjo, ali nov parameter.

petkofak6527 ::

Chuapoiz, GupeM hvala za pomoč... deluje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628668 (2997) omni-vor
»

excel pogojno oblikovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141690 (1152) 3pier
»

Uvoz txt datoteke v excel

Oddelek: Programska oprema
294697 (4334) sebavet
»

Excel Težava - fukncija

Oddelek: Pomoč in nasveti
202359 (2052) smetko
»

Težava s seštevanjem v Excelu

Oddelek: Programska oprema
92516 (2470) Scarface

Več podobnih tem